Jump to content

Keith Emerson Band07.09.2008г. - Пловдив, Античен театър


88 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 септември 2008 - 20:05

View Posttarkus, on Sep 8 2008, 20:46, said:


"Едно единствено уточнение и то за протокола" :lol:

Някои знае ли песен на ELP в която пее Кит?

:ninja: ?


О, да, веднага те подсещам за такава. При концертните изпълнения на Nutrocker обикновено Кийт периодично изкрещява по едно "Yeahhhhhh!!". B)

И за протокола, моля те обърни внимание на правилата на форума относно начина на писане на мнения. Не е позволено постоянното използване на различен фонт или цвят в мненията... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 08 септември 2008 - 20:54

Никога не съм бил дай-хард фен на прогресив рока - но Кийт и Сие ме поставиха на място. Уникален концерт. Малко са групите, които събуждат толкова много усещания и картини с музиката си. В Античния в Пловдив видях една такава група.

Поздрави на съфоруците, с които си казахме здрасти и дори изгледахме част от представлението. :ninja:

#23 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 08 септември 2008 - 21:33

С това безразборно цитиране не става ясно, драги ми Таркус, кой точно призоваваш да ти отговори, а и очакваш ли отговор въобще. :ninja:

#24 tarkus

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 септември 2008 - 03:53

View Postwiktory, on Sep 8 2008, 20:56, said:

.... :lol:
обсесия ли е това по барабаните? за протокола... :ninja:
за мен - знам. за теб?

Който не знае кои са ELP да си трае тук. Лека нощ!

#25 tarkus

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 септември 2008 - 04:10

View Postduende, on Sep 8 2008, 22:33, said:

С това безразборно цитиране не става ясно, драги ми Таркус, кой точно призоваваш да ти отговори, а и очакваш ли отговор въобще. :ninja:

Теб те питам конкретно къде го видя Кит дебел? Ако не знаеш какво пишеш, то е ясно, че не очакваш отговор, драги ми Duende!

#26 tarkus

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 септември 2008 - 04:18

View Postmarillion, on Sep 8 2008, 21:05, said:

О, да, веднага те подсещам за такава. При концертните изпълнения на Nutrocker обикновено Кийт периодично изкрещява по едно "Yeahhhhhh!!". :ninja:

И за протокола, моля те обърни внимание на правилата на форума относно начина на писане на мнения. Не е позволено постоянното използване на различен фонт или цвят в мненията... B)

Правилата на форума са ми ясни и не са твои. Твоя е смехотворната некомпетентност дали Кит пее песен с ELP или "изкрещява по едно...".

:lol:

Edited by Ozzy, 09 септември 2008 - 08:32 .


#27 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 09 септември 2008 - 08:23

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 04:53, said:

Който не знае кои са ELP да си трае тук. Лека нощ!

Добро утро да е.
с Carl Palmer се срещнах тази пролет в Прага. от цялото "звездно" участие в Ейша, признавам си, че най-силно съм впечатлена от него. но тази обсесия по барабаните изобщо, при мен е отдавна. не исках да те засегна, беше ми любопитно и затова те попитах. не съм познавач на ELP, но в случая имах лично мнение. и то не се равнява с твоето нито по ръст, нито по сянка, а съвпадна, поради което и се зарадвах на подобно включване с прецизно вплетените ти нишки между цитатите. защо стана зъл?

Edited by Ozzy, 09 септември 2008 - 10:06 .


#28 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2008 - 08:42

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 04:53, said:

Който не знае кои са ELP да си трае тук. Лека нощ!
Тук ще пише ВСЕКИ, който желае и не нарушава правилата на форума. А не всеки, който знаел кои били еди кои си... Не си ли се объркал нещо?!

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 05:10, said:

Теб те питам конкретно къде го видя Кит дебел? Ако не знаеш какво пишеш, то е ясно, че не очакваш отговор, драги ми Duende!

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 05:18, said:

Правилата на форума са ми ясни и не са твои. Твоя е смехотворната некомпетентност дали Кит пее песен с ELP или "изкрещява по едно...".
Не ми харесва тона ти.
Не ми харесват и синявиците, с които украсяваш форума. Има си начин за цитиране. Ако не можеш да го използваш - проблема е твой.
И едно уточнение - изобщо не ме интересува дали си прав фактологически /дали някой е дебел или не, дали някой пеел нещо си или не/, а ме интересува държането ти. Така няма да продължиш дълго да пишеш тук.
I don't know how I managed it...

#29 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 09 септември 2008 - 08:45

Май еуфорията от концерта е огромна и избива и на гневни коментари.Дебел или не,грозен или не той ни обезкости.Аз няма да мога да се съвзема скоро от това посегателство на Кийт върху бедната ми душица :lol: Той направо се гаври с музиката,преобръща я и изнасилва слухово нас бедните му фенове.Ето това е най-важното!!! B) :ninja:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#30 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 09 септември 2008 - 09:00

Страшно съжалявам, че предпочетох концерта на NILE в София (на който да съм стоял не повече от 30 минути и то по време на подгряващите...) пред този на Keith Emerson в Пловдив (и то при положение, че така или иначе минавах през Пловдив въпросния ден). :ninja:

А да питам, кой е правил страхотните снимки, които виждаме под чудния репортаж на прелюбимия ми Duende? :lol:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 септември 2008 - 09:46

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 05:18, said:

Твоя е смехотворната некомпетентност дали Кит пее песен с ELP или "изкрещява по едно...".

:D

За втори път споменаваш нещо по въпроса, но както и първия път не разбрах какво се опитваш да кажеш. Доколкото разбирам си мислиш, че аз съм решил и написал някъде, че Кийт Емерсън пее в някоя песен на ЕЛП. Ако е така, моля те да ми посочиш тези мои думи.

Иначе признавам си, отдавна не бях срещал такъв детайлен познавач на творчеството на групата като теб. ;) От малкото думи с които си удостоил темата си личи колко добре си запознат с творчеството на ЕЛП. :paladin:

Убеден съм, че и доста други неща си написал в отговор на моята "смехотворната некомпетентност", но Ози е редактирал мнението ти вместо теб...

Със здраве, както се казва... :P
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2008 - 10:06

Човекът които написа четири поста под псевдоним tarkus е много по-голямо доказателство от нашата еуфория,че концертът на който присъствахме беше нещо невероятно и незабравимо.Защото силно се съмнявам,че гореспоменатия човек ще продължи да пише и трупа постове по сметка.При него просто емоцията е дошла в повече и е трябвало да излезне някак.Заради което се е регистрирал под такова име.За да сподели,макар и не до там с приятелски тон с останалите (включително мен дори).

Все още чувам звукът от синтезаторите на Кийт.Съмнявам се,че някога ще заглъхне.Този човек е един от малкото които промениха безвъзвратно музикално-естетическият ми мироглед.Никога няма да забравя как се чувствах когато слушах дебютният едноименен албум на ELP а след това и "Картините".Кийт ми отвори съзнанието за класическата музика (към която се насочих след ELP) така както "Гущера" на Фрип и ранните албуми на Soft Machine ме открехнаха за джаза.

Забележете всичките реакции след концерта - хората трудно намират сили да синтезират емоцията и картините които ни подариха Кийт и ко. онази вечер.Не,че е невъзможно да опишеш концерта,но в самия жест има нещо цинично поне за мен.Това да рамкираш една емоция,очакванията на хората и прочие.Но Борис се е справил чудесно - както винаги професионализъм с артистичен привкус.Браво!

@Yanni - на този концерт имаше толкова тежест в аранжиментите на места и като цяло дори,че сега студиините записи ми се струват леки: ) Онази вечер получихме немалка доза "метъл отношение" което ме накара да не съжелявам,че изпускам Nile.Но живота е непредвидим и не се знае какво ще се случи утре.Силно се надявам Кийт да е запомнил топлото отношение тук и скоро да се върне за да може магията да се случи отново.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#33 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 09 септември 2008 - 10:37

View PostRob Roy, on Sep 9 2008, 11:06, said:

Човекът които написа четири поста под псевдоним tarkus е много по-голямо доказателство от...

Роби, ти наистина нямаш представа с кого говорихте онази вечер ти и Гео.... ?! :paladin:
и ако това е човекът, под този псевдоним, то.... но коментс. само може да се наредим всички тук в парадна редичка.... (което не е извинение за демонстрирането на неучтивост и т.н., но както и да е ;) )

надявам се някой да пусне по-хубави снимки от концерта, до тогава в темата един -
линк към мои.
качеството не е добро, тъй като са снимани с видео камера, чиято функция за снимане е екстра към нея, но има тук там и добри попадения : )

#34 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2008 - 11:28

Аз наистина не разбрах кой беше човекът до когото седях по време на концерта и с когото си говорихме за Франк Запа.Щом ми обръщаш специално внимание,че заслужава уважението ни значи е направил,прави или ще направи нещо значимо и стойностно.Не искам да обръщаме темата в сладки приказки,но ми е интересно кой беше онзи човек?
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#35 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2008 - 12:17

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 05:10, said:

Теб те питам конкретно къде го видя Кит дебел? Ако не знаеш какво пишеш, то е ясно, че не очакваш отговор, драги ми Duende!


А аз теб те питам конкретно кой ти е казал, че можеш още с първия си пост да се държиш предизвикателно и арогантно и да се лензиш като седемгодишно? ;)
И то с хора, които очевадно имат повече да кажат от теб!
Ако ще пишеш тук ще се съобразяваш с правилата и тона на форумите. Елементарната обща култура изисква като се появиш на ново място, поне да се огледаш къде си попаднал, преди да почнеш да се правиш на голяма работа.
:paladin:
Съветвам те да послушаш съвета на брат Ози и да свиеш сармичките, защото инак лично аз ще ти тресна моментален бан. :D

#36 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 09 септември 2008 - 13:28

Няколко пъти по време на концерта на Кийт Емерсън Бенд ме навести усещането, познато единствено от тричасовото инструментално заколение, което ни устроиха Dream Theater през 2002 година. Естествено, далеч съм от мисълта да сравнявам двете шоута. Просто се оказа, че нервните ми окончания не са били окастряни по подобен начин от тогава. Почти забравенo чувство, ако трябва да перифразирам заглавието на една прекрасна песен на Васил Найденов.

Ако не беше този рокабили бис, който нарисува усмивка по лицата на публиката, но пък ни спести финално гилотиниране, може би щях да обявя това за най-прогресивната физзарядка, в която са се разкършвали ушите ми. В менюто имаше по много от всичко - класика, джаз, пауър, блус, сайкъделик...и купища подправки под формата на технически есенции.
Вездесъщият шеф-готвач Emerson омесваше продуктите в диаболично тесто, басистът го ступваше, за да бухне, барабанистът го накълцваше на порции, а великолепният Marc Bonilla ги намазваше с благия си глас и същевременно с това ги изпържваше с нажежената си до бяло китара.

Какво друго ни оставаше, освен да тъпчем като невидели!?

Личните ми кулминации бяха краят на "Lucky Man", "The Barbarian" и разбира се - "Tarkus". Броненосецът Потьомкин ми се стори в много по-сурово изпълнение дори и от студийния вариант. В моите очи гигантската пиеса доби вид на пациент по време на лечение с акупунктура, защото дори и баладичните пасажи бяха пронизвани от острите игли, стрелкащи се от машинариите емерсънови.

Звукът беше съвършен. И като се знам какво съм мрънкало в това отношение, направо се учудвам, че го казвам последното. Намръщиха ме единствено няколко резониращи труса, които разтърсиха сцената в моментите, в които мууг-ът боботеше с най-басовите си честоти. Но допускам, че това може и да е търсен ефект. Нищо чудно Кийт да е искал да ни покаже, че машинарията с вид на аналогова телефонна централа може не само да бръмчи заплашително, а и да жили. И то не с едно, а с цели десет жила - колкото са на брой пръстите на най-великия рок клавирист на планетата.
Всеки тон изпод тях беше парализиращо убождане. Право в сърцето! :paladin:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#37 tarkus

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 септември 2008 - 13:33

wiktory "защо стана зъл?" Мислиш ли, че музиката на ELP е за зли? С теб сме приятели - Карл свири в пражки клубове и веднъж го мернах някъде. Държа на мнението си, че тримата от ELP са несравнимо висока класа съотносно тримата с Кит в Пловдив.

Ozzy "Не ми харесва тона ти.
Не ми харесват и синявиците, с които украсяваш форума. Има си начин за цитиране. Ако не можеш да го използваш - проблема е твой.
И едно уточнение - изобщо не ме интересува дали си прав фактологически /дали някой е дебел или не, дали някой пеел нещо си или не/, а ме интересува държането ти. Така няма да продължиш дълго да пишеш тук."

Като не ти харесват "синявиците" защо са позволени? Неграмотен съм и не мога да цитирам. Гьобелс, Сталин и Тошо също не са се интересували "дали си прав фактологически". Искаш ли да ти направя няколко лицеви упори и да те впечатля? ..."а ме интересува държането ти" - само фатмаците гледат къде е поставена дясната ми ръка при равнис. Вече минах казармата, ти си оставаш в нея.

marillion "Доколкото разбирам си мислиш, че аз съм решил и написал някъде, че Кийт Емерсън пее в някоя песен на ЕЛП. Ако е така, моля те да ми посочиш тези мои думи."

Няма как да си го помисля поради всеобщото незнание дали Кит въобще е пял в ELP. Искам гордо да се подписваш тук marillion като знаеш, че Кит пее соло в Karn Evil 9 1st Impression Part 1 - 5-о парче от Brain Salad Surgery. Достатъчно си компетентен за да цитираш ТУК "за протокола" как продължава Грег в Part 2. ..."Come inside, come inside..." Благодаря ти за вниманието.

duende

"А аз теб те питам конкретно кой ти е казал, че можеш още с първия си пост да се държиш предизвикателно и арогантно и да се лензиш като седемгодишно? dry.gif
И то с хора, които очевадно имат повече да кажат от теб!
Ако ще пишеш тук ще се съобразяваш с правилата и тона на форумите. Елементарната обща култура изисква като се появиш на ново място, поне да се огледаш къде си попаднал, преди да почнеш да се правиш на голяма работа.
crazy_pilot.gif
Съветвам те да послушаш съвета на брат Ози и да свиеш сармичките, защото инак лично аз ще ти тресна моментален бан."

Добър ти ден, duende! Къде ли е останала шармантната изисканост на РЕВЮ-то ти? Колко лица имаш та с едно от тях гьобелски-милкобалевски лично ти ще ми треснеш моментален бан? Хората тук казват много интересни неща (повече от мен). Свивам сърмички само с кайма в лозов и зелев лист. Нямам елементарна култура, извинявай!

До скоро! :paladin:

#38 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2008 - 13:48

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 14:33, said:

Като не ти харесват "синявиците" защо са позволени?
Не са:
"Забранява се на потребителите да ползват непрекъснато текст с определен цвят или вид шрифт, в т. ч. болд, италик и т. н."
Ама аз не съм виновен, че не можеш да четеш.

Всичкото останало написано от теб оригиналничене няма да коментирам. Гьобелс, казарми, равнис, бла-бла-бла... Един такъв философ вече литна оттук, явно ти ще си втория.
В този форум или ще си смениш поведението или няма да пишеш. Трети вариант няма. На други места се дръж както ти душа иска. Имаш второ предупреждение*. Трето не правя.


* Принципно, аз се водя за най-демократичния модератор тук. Другите не предупреждават по два пъти, до колкото ми е известно :paladin:
I don't know how I managed it...

#39 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2008 - 14:16

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 14:33, said:


Добър ти ден, duende! Къде ли е останала шармантната изисканост на РЕВЮ-то ти? Колко лица имаш та с едно от тях гьобелски-милкобалевски лично ти ще ми треснеш моментален бан? Хората тук казват много интересни неща (повече от мен). Свивам сърмички само с кайма в лозов и зелев лист. Нямам елементарна култура, извинявай!

До скоро! :paladin:


Изискаността ми е за свестни хора. И за Кийт Емерсън и компания. Не за такива като теб. ;)
Стилът ти на писане и евтините ти заяждания никак не оправдават аватара и ника ти (неслучайно не се обръщам към теб по прякор, не искам да свързвам Броненосеца с теб :D )

Гледам, че Ози ти е отправил последно предупреждение. От уважение към него и към неговия форум няма да взимам отношение.
Може и много да знаеш за музиката, но от драсканиците ти това не личи. :P

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 септември 2008 - 14:34

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 14:33, said:


Няма как да си го помисля поради всеобщото незнание дали Кит въобще е пял в ELP. Искам гордо да се подписваш тук marillion като знаеш, че Кит пее соло в Karn Evil 9 1st Impression Part 1 - 5-о парче от Brain Salad Surgery. Достатъчно си компетентен за да цитираш ТУК "за протокола" как продължава Грег в Part 2. ..."Come inside, come inside..." Благодаря ти за вниманието.



Хората които ме познават са наясно с лошия ми навик да пускам по някоя въдичка с мнение в очакване на Голямата риба. И както разбирам Голямата риба и този път "клъвна". :paladin:

И така Кийт Емерсън никога не е пял в албум или песен на групата. Това което си цитирал по-горе е наполовина вярно. Действително Емерсън фигурира в кредит листа на този албум и като вокалист, но истината е, че неговите "вокални" постижения в "Karn Evil 9" се изчерпват с един кратък компютърно модулиран глас присъстващ в четвъртата част на композицията озаглавена Third Impression, а не в "Karn Evil 9 1st Impression Part 1 - 5-о парче от Brain Salad Surgery", както твърдиш ти... ;)

Нищо лично, само за протокола...

Ще се радвам да продължим дискусията по тази и други теми, но с малко повече аргументи и далеч по-малко емоция в думите. Съвсем добронамерен съм и всеки който ме познава ще ти каже, че аз съм последния човек тук който би се обидил от твое аргументирано мнение с което оборваш думите ми...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users