Jump to content

Религия vs. АтеизъмДядо Боже vs. Баба Аминокиселина


210 replies to this topic

#21 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 декември 2011 - 09:32

View PostHeathenHeart, on Dec 22 2011, 00:18, said:

Научно доказателство за съществуването или не съществуването на бог няма.

Естествено, че има. Има милиони доказателства за естествения произход на живота на тази планета. И няма нито едно за свръхестествения. :russian_roulette:

Всичко останало е търсене на яйце под петела. Posted Image
-----------------------------------------
Слушай силно!

#22 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 10:23

View Postviolator, on Dec 22 2011, 09:32, said:

Естествено, че има. Има милиони доказателства за естествения произход на живота на тази планета. И няма нито едно за свръхестествения. :russian_roulette:
Сътворението не започва от живота, нито естественото, нито свръхестественото. Първо на живота му трябва място, където да се зароди, а преди това има доста други неща да станат.
Произходът на живота не е доказателство за съществуването или не на бог.
Hedniska Blod

#23 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 22 декември 2011 - 10:31

Само да попитам:
сега ние за какво точно спорим? Дали има Бог или не, това ли ни е темата?
Щото през различни минахме, та да бъда сигурен.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 декември 2011 - 10:43

View PostHeathenHeart, on Dec 22 2011, 10:23, said:

Сътворението не започва от живота, нито естественото, нито свръхестественото. Първо на живота му трябва място, където да се зароди, а преди това има доста други неща да станат.
Произходът на живота не е доказателство за съществуването или не на бог.

Ти пък се хвана за думата "живота". Употребих я, защото религиите, особено в древните си форми, обясняват именно неговия произход. През 20-100 година след новата ера никой не се е занимавал с обяснения на Звездни системи, Галактики, Вселени и прочие, защото са нямали никаква представа за съществуването, устройството и движението им. Те и за Земята са имали съвсем бегла предства.

Ватиканът официално се съгласи, че съществува космическа материя едва преди няколко години. И разбира се уточни, че я е произвел Богът им. :russian_roulette:

Още по-горе ти го казах - спекулираш с понятията. По същия начин, по който духовенството ежедневно защитава съмнителното си верую - чрез постоянно извъртане на думите и изопачаване на фактите.
Само че ние тук не сме плиткоумните баби в църквите, да слушаме уклончивите врели-некипели на попа със зяпнали уста. Или да гледаме шаманските му ритуали...

Ако ти е удобно да наричаш материята и антиматерията "Бог", наричай ги. Това не е никакъв проблем. Но няма нищо общо с религиите.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 10:56

View PostJurisprudent, on Dec 22 2011, 10:31, said:

Само да попитам:
сега ние за какво точно спорим? Дали има Бог или не, това ли ни е темата?
Щото през различни минахме, та да бъда сигурен.
Аз тъкмо бях тръгнала да си допълвам поста и ти много удачно попита.
Поне аз лично не се наемам да доказвам има или няма бог. Много по-големи умове, от моята скромна персона са пробвали безрезултатно.
violator смята, че няма - о.к. това един от възможните отговори.
Но да не въвеждам в заблуждение относно мойта позиция - аз не знам дали има бог - допускам и да има, и да няма.
Това, което категорично се опитвам да кажа е "Хора, мислете!", да се търси логиката и причинно-следствената връзка на нещата, да не се приема на вяра (или невяра) това или онова.
Така стигаме до началото на темата - за попа със скъпата кола, на който евентуално някой ще повярва като тръгне да проповядва в църквата да си дадеш едната риза на ближния и т.н. Само хора, които не мислят, могат да повярват на проповедите на такъв. Същото е и с разни евангелисти, които само гледат как да докопат нечии пари и имоти с проповеди и писания, объркващи немислещите умове. От друга страна има примери за атеистични теории - комунизъм, фашизъм, които могат също да доведат да фанатизъм.
Да не въртим едно и също - идеята ми е, че вярващ или невярващ в бог, щом някой не си ползва мозъка, може да бъде подведен, или, че не самата вяра или невяра е причина за наивитет, а липсата на мислене.

Edited by HeathenHeart, 22 декември 2011 - 10:56 .

Hedniska Blod

#26 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 декември 2011 - 12:40

View PostHeathenHeart, on Dec 22 2011, 10:56, said:

Поне аз лично не се наемам да доказвам има или няма бог. Много по-големи умове, от моята скромна персона са пробвали безрезултатно.

Защо пък безрезултатно?

Теорията за Еволюцията и произхода на видовете, науките Медицина, Биология, Химия, Физика, Астрономия, Археология, Палеонтология и прочие са си напълно резултатни, точни и обективни.

И доказват безапелационно и неопровержимо, че възкресение не съществува, човекът не е направен от кал, жената от ребро, а Земята за шест дена. От оплождащ девици Дух, който създава светове и живи същества по свой образ и подобие.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#27 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 22 декември 2011 - 12:49

Лично аз не съм чувала за "фанатичен атеизъм", но за фанатизъм в практически всяка религия - твърде често. Естественото състояние на мислещия мозък е липсата на убеденост (т.е. на вяра), което не е точно същото като невяра (т.е. убеденост в неправотата на някоя вяра), като последното, в безбройните си форми, е основна причина за катастрофални конфликти. За да премине първото състояние във второто, са необходими доказателства, каквито, по въпроса за наличието на висш разум и други свръхестествени явления, е много трудно да бъдат представени. При това положение, агностицизмът изглежда най-удобният избор, обаче, дори ограниченият човешки разум е придобил достатъчно опит за естествения свят, който го заобикаля, за собствения му начин на мислене и за историята на появата на религиите.

С други думи, @HeathenHeart, какво би казала за "негативния атеизъм"?
Don't mistake lack of talent for genius.

#28 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 22 декември 2011 - 13:17

View Postviolator, on Dec 22 2011, 09:32, said:

Естествено, че има. Има милиони доказателства за естествения произход на живота на тази планета. И няма нито едно за свръхестествения. :russian_roulette:

Всичко останало е търсене на яйце под петела. Posted Image
след като един бог се е родил на 24.12.1945, защо и друг да не може да се роди на 24.12.0000
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#29 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 13:50

View Postviolator, on Dec 22 2011, 10:43, said:

През 20-100 година след новата ера никой не се е занимавал с обяснения на Звездни системи, Галактики, Вселени и прочие, защото са нямали никаква представа за съществуването, устройството и движението им. Те и за Земята са имали съвсем бегла предства.
Това не е вярно. Светът не е само Европа. Дори в Европа още преди новата ера в Древна Гърция и Рим са се занимавали с астрономия. Едва в последните години активно се заговори за науката, която се е развивала в древен Китай (например).

View Postviolator, on Dec 22 2011, 10:43, said:

Ватиканът официално се съгласи, че съществува космическа материя едва преди няколко години. И разбира се уточни, че я е произвел Богът им. :angry2:
Тази мафиотска структура изобщо няма какво да я обсъждаме.

View Postviolator, on Dec 22 2011, 10:43, said:

Още по-горе ти го казах - спекулираш с понятията.

View Postviolator, on Dec 22 2011, 12:40, said:

Защо пък безрезултатно?

Теорията за Еволюцията и произхода на видовете, науките Медицина, Биология, Химия, Физика, Астрономия, Археология, Палеонтология и прочие са си напълно резултатни, точни и обективни.

И доказват безапелационно и неопровержимо, че възкресение не съществува, човекът не е направен от кал, жената от ребро, а Земята за шест дена. От оплождащ девици Дух, който създава светове и живи същества по свой образ и подобие.
Не спекулирам с понятията, ти се опитваш да доказваш общото чрез частното.
А пък с духа оплождащ девици вече нещата отиват в космоса при джедаите и мидихлорините. :russian_roulette:

View PostMor-Rioghain, on Dec 22 2011, 12:49, said:

С други думи, @HeathenHeart, какво би казала за "негативния атеизъм"?
Негативният атеизъм донякъде се доближава до агностицизма, с това, че дава право на човешкия избор. Поне за мен, като начин на мислене, намирам агностицизма като най-малко ограничаващ и по-позитивен.

View PostMor-Rioghain, on Dec 22 2011, 12:49, said:

Лично аз не съм чувала за "фанатичен атеизъм"
Може би войнстващ атеизъм е по-подходящо. Както и да го наречем, имам предвид отричането и недопускането да има нещо отвъд ограничените ни представи. Така и така накрая ще се стигне точно до този аспект на дискусията.
Hedniska Blod

#30 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 декември 2011 - 15:09

View PostHeathenHeart, on Dec 22 2011, 13:50, said:

violator said:

През 20-100 година след новата ера никой не се е занимавал с обяснения на Звездни системи, Галактики, Вселени и прочие, защото са нямали никаква представа за съществуването, устройството и движението им. Те и за Земята са имали съвсем бегла предства.
Това не е вярно. Светът не е само Европа. Дори в Европа още преди новата ера в Древна Гърция и Рим са се занимавали с астрономия. Едва в последните години активно се заговори за науката, която се е развивала в древен Китай (например).

В древността на небесните тела се е гледало в съвсем различен аспект. За реалната форма и положение на Земята се добива масова представа след 15-16 в. Разбира се, че и преди новата ера хората са гледали, броили и схематизирали звездите. Но за действителни обяснения и изследвания е несериозно да се говори. Особено като част от тема "религия". Религията по този въпрос внася единствено дезинформация.

Quote

А пък с духа оплождащ девици вече нещата отиват в космоса при джедаите и мидихлорините. :harhar:

Именно!

Говорим си за фентъзи!

Но за разлика от фентъзито в изкуството, религията в днешните условия придобива вредни функции. Сама спомена - мафиотски структури. Бих добавил: уеднаквяване, овчедушие, заблуда, инфантилизъм, моделиране, предразсъдство.

Бих приложил един цитат от свръхлюбимия ми "The Simpsons". Разбирайки, че бащата на Хоумър иска да се подложи на евтаназия, Мардж възкликва:

"Самоубийство? Но това е грях, дядо! Бог иска да умрем стари и болни. След години прекарани в самота и жестоки мъки."

:rolleyes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#31 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 декември 2011 - 15:34

View Postviolator, on Dec 22 2011, 15:09, said:

В древността на небесните тела се е гледало в съвсем различен аспект. За реалната форма и положение на Земята се добива масова представа след 15-16 в. Разбира се, че и преди новата ера хората са гледали, броили и схематизирали звездите. Но за действителни обяснения и изследвания е несериозно да се говори. Особено като част от тема "религия". Религията по този въпрос внася единствено дезинформация.
И с това не съм напълно съгласна. Има съвсем сериозни обяснения и изследвания.
По частта за религията съм съгласна, особено някои религии, но не си ли се питал, колко сериозни обяснения и изследвания са скрити, именно от тези религии.
В последните две столетия, с помощта на науката има освен открити и доста преоткрити неща.

View Postviolator, on Dec 22 2011, 15:09, said:

Бих добавил: уеднаквяване, овчедушие, заблуда, инфантилизъм, моделиране, предразсъдство.
Това го постигнаха и обявяващите се за атеистични фашизъм и комунизъм.

--------------
Мисля, че е невъзможно някой от нас да убеди другия. :rolleyes:
Hedniska Blod

#32 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 22 декември 2011 - 16:40

Фашизмът, комунизмът, и всички тоталитарни идеологии, срещу които негодувате, са фактически квази-религиозни, обаче, да се сравняват с истинските митологии, е съвсем като ситуацията с ябълките и портокалите. Причините да се възприемат като атеистични са, първо, че те открито обявяват своите материално-политически мотиви, и второ, желанието да се заместят измислените богове с реално съществуващи хора - явление, познато още в древен Египет. Споменаването на подобни доктрини в тази дискусия за мен наистина не доказва абсолютно нищо, освен факта, че организираните религии никога не са били нещо повече от параван за алчност и лицемерие - нещо, което едва ли е необходимо да се напомня на някого в този форум.

От друга страна, изглежда, че хората винаги ще имат нужда да прехвърлят отговорността на някоя "по-висша сила", дори и с предполагаемия напредък на цивилизацията в днешно време. Да се докаже несъществуването на нещо е безкрайно по-трудно от доказването на противното, но, все пак, пожелавам успех на великите умове, опитващи се да оборят науката със собствените й средства. :rolleyes:
Don't mistake lack of talent for genius.

#33 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 22 декември 2011 - 18:20

View PostMor-Rioghain, on Dec 22 2011, 16:40, said:

Да се докаже несъществуването на нещо е безкрайно по-трудно от доказването на противното...

:rolleyes:

Изпит по философия в СУ.
Лекторът: Всеки един от вас да напише есе в което да ме убеди, че катедрата пред мен не съществува.
Всички студенти започват да пишат. Един обаче предава своя лист след като е писал не повече от няколко секунди. Другите продължават да пишат. Когато работите им били оценявани от лектора, само студента който първи предал своя лист бил оценен с отлична оценка. Какво е пишело на листа му?
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#34 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 декември 2011 - 19:20

View PostRob Roy, on Dec 22 2011, 18:20, said:

:rolleyes:

Изпит по философия в СУ.
Лекторът: Всеки един от вас да напише есе в което да ме убеди, че катедрата пред мен не съществува.
Всички студенти започват да пишат. Един обаче предава своя лист след като е писал не повече от няколко секунди. Другите продължават да пишат. Когато работите им били оценявани от лектора, само студента който първи предал своя лист бил оценен с отлична оценка. Какво е пишело на листа му?

"Каква катедра?"

В тази връзка ти препоръчвам да гледаш този филм. Приличен е, ще ти хареса.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#35 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 22 декември 2011 - 23:08

View Postviolator, on Dec 22 2011, 13:09, said:

Бих приложил един цитат от свръхлюбимия ми "The Simpsons". Разбирайки, че бащата на Хоумър иска да се подложи на евтаназия, Мардж възкликва:

"Самоубийство? Но това е грях, дядо! Бог иска да умрем стари и болни. След години прекарани в самота и жестоки мъки."

:rolleyes:
Преди време имах един преподавател, който твърдеше, че човек може да намери отговор на всичко в живота, ако гледа The Simpsons. Сега твоя пост ми напомни за това. :harhar:

View PostMor-Rioghain, on Dec 22 2011, 14:40, said:

Да се докаже несъществуването на нещо е безкрайно по-трудно от доказването на противното
Затуй мъдрите хора са измислили, че в общи линии отрицателните факти не се доказват.

View PostMor-Rioghain, on Dec 22 2011, 11:49, said:

Лично аз не съм чувала за "фанатичен атеизъм"
Има, има. Ако фанатично почна да бия хората, за да ги карам да спрат да вярват в Бог, ще бъда също толкова фанатичен, колкото и бай Мухамад от Карачи, тръгнал да взривява, за да накара другите да вярват в неговия си Бог или, респективно, да умрат. Примери в историята - бол.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#36 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 23 декември 2011 - 09:20

View Postviolator, on Dec 22 2011, 09:32, said:

Естествено, че има. Има милиони доказателства за естествения произход на живота на тази планета. И няма нито едно за свръхестествения. :pardon:

Като човек, който старателно избягва да пише в подобни теми, ще наруша правилото си само за това конкретно изказване и то защото много държа фактите в любимата ми наука да се казват ясно - знаеш, че не е заяждане, но да подчертая.

Неприятно ми е и умирам от желание това да се промени, но, съжалявам много, няма нито едно доказателство за естествения произход на живота. Не ме разбирай погрешно, аз съм биолог и знам какво говоря. Харесва ми или не, но е така (всъщност скачането срещу вярващите на общо основание ми е също толкова противно, колкото и скачането на вярващите срещу неприятните им научни факти, но няма никакъв смисъл да говоря за това). По същество: Еволюционната теория по никакъв начин не противоречи на идеи като интелигентния дизайн, създаването на живота от някаква висша сила, панспермията (която си е дори научна теория) и т.н. Еволюционната теория не се интересува кой и как е създал живота и дали се върви по предварително начертан от *някого* :rolleyes: план или не, а само от това, че развитието на живота следва законите й. Повечето хора не си дават сметка за това, особено господа креационистите, които се опитват да атакуват по тези точки.
След това опираме, разбира се, до самото възникване на живота. Ако ти разполагаш с доказателство за естествения му произход (каквото и да значи това :) или поне доказателство, подкрепящо неопровержимо някоя от многото теории, факт, който недвусмислено да потвърди един от моделите по въпроса, ще спечелиш на секундата Нобелова награда, даже може и две, едната за мир, че ще спрат да се карат учени и вярващи :harhar:

Сега, от теориите по въпроса с възникването на живота на Земята аз и ти веднага бихме отхвърлили креационизма (не мога да ги понасям като почнат с глупостите си), модела, който твърди, че Земята си е съществувала открай време и пр, и пр. Доскоро така звучеше и панспермията, преди последните открития на Марс - може да не са потвърдили нищо окончателно, но внесоха силна полемика в научните среди по въпроса, защото вариантът прости организми да са дошли на Земята при сблъсък с космическо тяло си е съвсем научен и вероятен, дори и да не говорим за организми, а за високоорганизирани молекули.
В училище сме учили теорията на Опарин (по-често се среща като теория на Опарин-Холдейн, защото са развивали сходни схващания паралелно) за "първичния бульон". Това все още е най-виталната хипотеза, като множество открития и факти допринасят за това, но никой не е успял да приведе неопровержими доказателства, потвърждаващи една от няколкото теории как точно са се образували първите живи "неща". Работи се по въпроса, разбира се. Но, да подчертая за последно, няма доказателства, дори няма единно мнение в научния свят как точно е възникнал животът на Земята.
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#37 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 23 декември 2011 - 10:17

View Postnousha, on Dec 23 2011, 09:20, said:


Съжалявам, но почти нищо не разбрах от това мнение. Наистина. Уклончиви приказки от типа на "истината е някъде там, ама истина ли е - не знам", на които просто се чудя какво да отговоря. Още повече - нямат никакво отношение към темата "Религия".

Факти:

1. Науката доказва, че строежът на клетката има органичен характер и е продукт на милиони години еволюция. Подкрепено с примери, изследвания, цифри и формули.

Резултат: Сериозен брой физици, биолози, математици, естестволози ежегодно получават Нобелова награда за подобни открития.

2. Религията доказва, че човекът е направен от кал. Подкрепено с архаични и пренаписвани хилядократно Евангелия и шамански брътвежи, окадени с тамян.

Резултат: Не знам някой духовник /равин, имам, далай лама, врачка, поп/ да има Нобелова награда, освен случайно от онези псевдото - за мир.

Е!? Как тогава се връзва следното изказване:

Quote

Ако ти разполагаш с доказателство за естествения му произход (каквото и да значи това или поне доказателство, подкрепящо неопровержимо някоя от многото теории, факт, който недвусмислено да потвърди един от моделите по въпроса, ще спечелиш на секундата Нобелова награда, даже може и две, едната за мир, че ще спрат да се карат учени и вярващи

Мен ако питаш - пожизнена Нобелова стипендия ще получи този, който докаже, че Земята е направена за 6 дена. Или разгадае технологията на перманентната девственост на Дева Мария. Знаеш ли кви пари могат да се изкарат от това. Да не говорим колко ще сплоти Християнското семейство. :rolleyes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#38 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 23 декември 2011 - 12:48

Quote

разгадае технологията на перманентната девственост
О, това науката вече го е постигнала и е особено популярно сред младите девойки около явяване на абитуриентски бал. Хирургията им помага така щото в бленуваната вечер на бала да ощастливят множество младежи, без да им личи, че преди бала си са ощастливили още по-голямо множество, като биват възстановени към първично състояние на девственост.

А, и още нещо, вече по темата - http://www.blitz.bg/.../article/125683

Edited by Jurisprudent, 23 декември 2011 - 12:52 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#39 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 декември 2011 - 13:48

View PostJurisprudent, on Dec 23 2011, 12:48, said:

О, това науката вече го е постигнала и е особено популярно сред младите девойки около явяване на абитуриентски бал. Хирургията им помага така щото в бленуваната вечер на бала да ощастливят множество младежи, без да им личи, че преди бала си са ощастливили още по-голямо множество, като биват възстановени към първично състояние на девственост.

А, и още нещо, вече по темата - http://www.blitz.bg/.../article/125683
По съвсем естествен начин е възможно, при определени обстоятелства, да забременее девствена жена.

Пък относно статията - пак старите песни на нов глас. Попска фарисейщина, после ходят да анатемосват Хари Потър. :harhar:
-------------------------
По повод настъпващите празници - преименувани на християнски езически, предлагама да се отдадем на разни земни удоволствия в тави, тенджери, чинии, шишета, дамаджани и чаши. :rolleyes:

Edited by HeathenHeart, 23 декември 2011 - 13:50 .

Hedniska Blod

#40 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 23 декември 2011 - 14:46

View PostJurisprudent, on Dec 22 2011, 23:08, said:

Преди време имах един преподавател, който твърдеше, че човек може да намери отговор на всичко в живота, ако гледа The Simpsons. Сега твоя пост ми напомни за това. :rolleyes:

Ако аз бях попаднал на подобни преподаватели навремето, щях досега да съм закръглил 5 висши.

Ето една разкошна серия, пряко свързана с темата: "Lisa the Sceptic"
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users