Jump to content

KISS и Radiohead се хванаха за гушите


87 replies to this topic

#41 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 юни 2008 - 09:16

View Postduende, on Jun 21 2008, 09:48, said:

А, зависи от аршина. По някои критерии Т-Rex са съизмерими по влияние и концертно шоу с ранните Пинк Флойд.


Не бе той Вайли имаше предвид Т-Rex от първата серия на "Джурасик Парк", кви Пинк Флойд намеси пък ти? :D :D


Тая тема стана култ... :bomb:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#42 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 21 юни 2008 - 09:39

View Postduende, on Jun 21 2008, 09:48, said:

А, зависи от аршина. По някои критерии Т-Rex са съизмерими по влияние и концертно шоу с ранните Пинк Флойд.

E, именно, де! Нали затова ги съпоставих. При появата си T-Rex са били обявени /и реално са си били/ доста интересно явление. Но във визуален и в имиджов характер. И съответно - влиянието им е в тази посока. Дъвка за окото. В никакъв случай за слуха, още по-малко за ума. И много приличат на Kiss в това отношение. Няма лошо, има нужда и от това.

Докато типа влияние на Radiohead винаги ми е приличало на Флойдското такова. Разбира се - не в тези грандиозни мащаби, но от същия характер. Във всяка, не във всяка втора, във всяка алтернативна инди банда от съвременната сцена можеш да напипаш техните следи. При появата си Radiohead повлияха дори на стари и вече утвърдени банди. Това си беше почти феномен.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#43 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 21 юни 2008 - 11:45

View Postviolator, on Jun 21 2008, 10:39, said:

E, именно, де! Нали затова ги съпоставих. При появата си T-Rex са били обявени /и реално са си били/ доста интересно явление. Но във визуален и в имиджов характер. И съответно - влиянието им е в тази посока. Дъвка за окото. В никакъв случай за слуха, още по-малко за ума. И много приличат на Kiss в това отношение. Няма лошо, има нужда и от това.

Докато типа влияние на Radiohead винаги ми е приличало на Флойдското такова. Разбира се - не в тези грандиозни мащаби, но от същия характер. Във всяка, не във всяка втора, във всяка алтернативна инди банда от съвременната сцена можеш да напипаш техните следи. При появата си Radiohead повлияха дори на стари и вече утвърдени банди. Това си беше почти феномен.


O, не е така. При появата си Т-Рекс са били интересна и авангардна акустична група. Кухарката и мяучещия, загадъчен вокал на Марк Болан, както и стремежът им към алтернативност на звука, разчупването на границите на фолк звученето, използването на детски инструменти и странни стъргалки им носи култов статус сред ъндърграунд средите. Точно като при Флойд.

Късният преход на групата към пищността на глема също е съизмерим към влечението на Флойд към грандиозното лазерно шоу, театралните декори, визуалните и имиджови внушения.

Имиджът и театралността често заблуждават относно истинските качества на бандата.

#44 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 21 юни 2008 - 14:06

View Postduende, on Jun 21 2008, 12:45, said:


Имиджът и театралността често заблуждават относно истинските качества на бандата.
аз пък се подписвам тук :D Пинки, разбра ли? :bomb:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#45 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 юни 2008 - 14:27

View Postduende, on Jun 21 2008, 12:45, said:


Имиджът и театралността често заблуждават относно истинските качества на бандата.

Аз пък това не го разбрах. :bomb:

Значи излиза, че ЕТО ТОВА изпълнение, в което театралността е водещия елемент, би могло лесно да заблуди зрителя относно истинските качества на бандата... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#46 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 21 юни 2008 - 14:44

Чудя се тази тема за гуши ли е, за шоу ли?
Май ще да е за шоу.

"It's showtime!"
Необходими продукти:
1. МК2 - парче от настоящия албум на Радиоглава
2. следния цитат от настоящата тема

Quote

предъвкани и прясно-изплюти ЕМО-та!!!

След кратко омесване на първата съставка, трябва да достгнем до М 2 К. Заместваме в споменатия цитат и получаваме крайния резултат. Рейдиохед са предъвкани и прясно-излпюти ЕКО-та!

Еко-тата са нов вид емо-та. Те се депресират, заради глобалните промени в климъта и природата на човека да унищожава.
Да ги изтребим!
СЛЕЙЪЪЪР!!!
СМЪРТ!
ОГЪН!
КЛАДА!

... и по цялата земя настана ШОУ...

#47 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 21 юни 2008 - 16:57

View PostPinky, on Jun 21 2008, 04:13, said:


А сега мога да кажа, знаейки колко псувни ще отнеса, феновете на целувките да посетят УНГ... А ако и това не помогне, просто не ги споменавайте в едно изречение с Рейдиохед, или с която да е стойностна група. :D И наздраве ! :bomb:

А аз таях надежди, че етапът на подобни изказвания (с които ме пращат на УНГ заради музиката, която харесвам и ми обясняват, коя е, аджеба, стойностната музика) е едно почти забравено минало за форума.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 юни 2008 - 17:36

Ама тя темата взе комичен обрат още преди няколко мнения бре Фенке. :blink: Какво толкова се палиш и връзваш на детето? :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 Lazy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 21 юни 2008 - 17:42

View Postmarillion, on Jun 20 2008, 18:31, said:

Понякога е добре човек първо да проверява фактите, а после да оставя емоциите да бъдат водещи в диалога:

http://en.wikipedia....ead_discography

http://en.wikipedia....iss_discography

Видно от горното тези които не ги знаеш кои са, са продали 23 милиона копия от своите издадени досега седем студийни албума за период от 15 години.

Kiss имат поне двадесет студийни албума, но не бих се изненадал общата бройка от техните продажби през последните 35 години, да не надхвърля тази на Radiohead.

И така... :D

Вярно, че трябваше да проверя, аз си мислех, че Kiss са продали само три пъти повече албуми от Radiohead, не очаквах, че са продали близо четири пъти повече. :blink:

#50 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 21 юни 2008 - 18:05

View Postmarillion, on Jun 21 2008, 18:36, said:

Ама тя темата взе комичен обрат още преди няколко мнения бре Фенке. :blink: Какво толкова се палиш и връзваш на детето? :D

Не се намесвай, че ей ся те подхванах и тебе :D

Тя темата си е комична по задание, но и на деца (особено на деца) не позволявам да ми обясняват дали съм за УНГ и да ми казват кое е стойностна музика и коя група къде да споменавам.

За мен Radiohead нямат никаква стойност, ма да си ме чул да казвам, че музиката им не е стойностна?
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#51 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 юни 2008 - 18:07

View PostHard rock fan, on Jun 21 2008, 19:05, said:


За мен Radiohead нямат никаква стойност, ма да си ме чул да казвам, че музиката им не е стойностна?

Ами айде кажи го, че да те пратя и аз на УНГ :blink: :D :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#52 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 21 юни 2008 - 18:16

View Postmarillion, on Jun 21 2008, 19:07, said:

Ами айде кажи го, че да те пратя и аз на УНГ :blink: :D :D

Аз съм тежък случай, на мен ми требе екип професори, ама ти ше ми плащаш лечението. :D
Пък и гаранция няма.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#53 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 21 юни 2008 - 21:53

View Postduende, on Jun 21 2008, 12:45, said:

O, не е така. При появата си Т-Рекс са били интересна и авангардна акустична група. Кухарката и мяучещия, загадъчен вокал на Марк Болан, както и стремежът им към алтернативност на звука, разчупването на границите на фолк звученето, използването на детски инструменти и странни стъргалки им носи култов статус сред ъндърграунд средите. Точно като при Флойд.

Аз казвам: "При появата си T-Rex са били интересно явление, съизмеримо с дъра-бъра..."

Ти казваш: "O, не е така. При появата си T-Rex са били интересна и авангардна...."


Скучаеш ли, Боря, мили? :blink:


Дадох примера с T-Rex, защото ги водят влиятелна банда /и са си влиятелни наистина, от имиджова гл. точка/, но от музикална и музикантска гл. точка са повлияли на рок музиката точно толкова, колкото аз съм повлиял на развитието на родната ядрена енергетика. :D

Влиянията в рок/метъл музиката биват три вида:

- качествени,
- количествени,
- това на The Beatles;

И Kiss, и Radiohead, и Т-Rex, и Pink Floyd несъмнено са влиятелни банди. Но!

Но влиянието на Kiss и T-Rex /бих добавил и Rolling Stones, AC/DC, Guns N Roses и прочие от типа/ е единствено и само количествено. Докато банди като Radiohead и Pink Floyd могат да се похвалят с много повече от това. Те имат универсално влияние. Демек - всякакво. Пълна програма.

Последно по темата. Много ми е интересно, като какво точно е сторил Том Йорк, когато е прочел изказването на юнака Саймънс. Дали си го е преместил в другия крачол или просто се е драпнал лекинко. :D
-----------------------------------------
Слушай силно!

#54 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 юни 2008 - 23:47

View Postviolator, on Jun 21 2008, 22:53, said:


Последно по темата. Много ми е интересно, като какво точно е сторил Том Йорк, когато е прочел изказването на юнака Саймънс. Дали си го е преместил в другия крачол или просто се е драпнал лекинко. :blink:

По-скоро нищо, защото нито го го е чел, нито го интересува какво мисли за неговата музика "юнака Саймънс" :D

Не знаех, че си се занимавал и с ядрена енергетика!? :D
Браво, браво! Хвала на таквиз съфорумци като тебе... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#55 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 юни 2008 - 08:03

View Postmarillion, on Jun 22 2008, 00:47, said:

Не знаех, че си се занимавал и с ядрена енергетика!? :D

А уранизираната кока-кола кой мислиш я е измислил и патентовап? Адско питие е това - на пръв поглед изглежда като обикновена бледичка безалкохолна напитка, но всъщност съвсем не е това. Процесът на ядрено обогатяване е сложен и опасен. :blink:
Владеем го само аз и бай Ставри Джибрата от Долно Метилово. Но той едва ли някога ще изтрезнее дотолкова, за да си спомни палавата формула. :D
-----------------------------------------
Слушай силно!

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юни 2008 - 08:34

View Postviolator, on Jun 22 2008, 08:03, said:

на пръв поглед изглежда като обикновена бледичка безалкохолна напитка, но всъщност съвсем не е това
Лично съм я опитвал няколко пъти... Последният път беше на концерта на Gary Moore. Един от концертите от които съм останал с най-добри впечатления. Днес ако ме попитате дали е било заради Gary или заради уранизираната напитка, няма да мога да ви отговоря. :blink:
I don't know how I managed it...

#57 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 22 юни 2008 - 11:34

Баси забавната темичка :D
Трябваше в секцията хумор да я сложите :D

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#58 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юни 2008 - 15:47

Ти казваш:

При появата си T-Rex са били обявени /и реално са си били/ доста интересно явление. Но във визуален и в имиджов характер. И съответно - влиянието им е в тази посока. Дъвка за окото. В никакъв случай за слуха, още по-малко за ума.


Аз казвам:

O, не е така. При появата си Т-Рекс са били интересна и авангардна акустична група. Кухарката и мяучещия, загадъчен вокал на Марк Болан, както и стремежът им към алтернативност на звука, разчупването на границите на фолк звученето, използването на детски инструменти и странни стъргалки им носи култов статус сред ъндърграунд средите.


Къде спиш, мили Боря? :D

Ако съм разбрал правилно, твърдиш, че Т-Rex не са повлияли въобще на музиката, на усещането и модите в композицията, на музикалното изражение на имиджа, а само са провокирали тълпите да носят розови шалове за известно време. Това е несериозно, пресветли. :D

Това че мелодийките, които Болан е съчинил, не се харесват на ТЕБ, не значи че не са значими за музиката и тенденциите изобщо. :D

Стилът и особеностите на Bolan и T-REX, освен че раждат нова мода на изпълнение, повличат крак на цяло едно течение, оставило само по себе си не малко следи.

Много музиканти от от алтернативните движения - пост пъкари, глемари, уейвъри и т.н, често са цитирали Болан като важно музикално влияние, включително Сузи енд дъ Беншийс, Мориси, Джой Дивижън и Дюран Дюран.

Самият Дейвид Боуи, с когото са приятели от деца и си влизат взаимно в тавите, тоже.
:D

Какви са тез крайни изказвания? :fool:

#59 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 юни 2008 - 15:54

View Postduende, on Jun 22 2008, 16:47, said:



Много музиканти от от алтернативните движения - прото пъкари, глемари, уейвъри и т.н, често са цитирали Болан като важно музикално влияние, включително Сузи енд дъ Беншийс, Мориси, Джой Дивижън и Дюран Дюран.


Няма как да не добавя и Фиш към списъка. От самото начало на диалога ви си мислех да го спомена. Не знам дали знаете, но Фиш сочи Т-Рекс и конкретно Марк Болан за един от най-големите си вдъхновители в музикално отношение... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#60 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 22 юни 2008 - 18:10

View Postduende, on Jun 22 2008, 16:47, said:

Кухарката и мяучещия, загадъчен вокал на Марк Болан, както и стремежът им към алтернативност на звука, разчупването на границите на фолк звученето, използването на детски инструменти и странни стъргалки им носи култов статус сред ъндърграунд средите.

Област, която Боб Дилън е пребродил и картографирал десетилетия преди него. :fool: Болан дори визуалано го имитира. Един разлигавен Боб Дилън, малко по-силно топиран и с грим! Туй е той. :D

Quote

Много музиканти от от алтернативните движения - пост пъкари, глемари, уейвъри и т.н, често са цитирали Болан като важно музикално влияниe...

Абсолютно нормално. Все триакордни стилове, които се крепят много повече на имиджовите си особености, отколкото на музикантските си такива. Ако запиташ Дейвид Бауи или Мориси, като колко кварти покриват гласовете им или дали до-мажор има диези и бемоли, те ще прихнат да се смеят и ще ти ти отговорят, че много повече ги вълнува дали новият им личен гримьор е способен и дали фризьорът, който Саймън ЛеБон им препоръча горещо, прави добре сешоара. И това ще е напълно в реда на нещата. Имиджът е страно важно нещо за доста стилове в рок музиката. Но за други /в общия случай - по-музикантските стилове/ той няма абсолютно никакво значение. В този ред на мисли, виждал си "прическата" /по-подходящото определение е "четината"/ на Том Йорк. Виждал си и илиенската фланелка на Дейвид Гилмор, неподходящо запасана в протърканите дънки. И никой фен на Radiohead или на Pink Floyd, мили скучаещи ми Боря, не се вълнува от тези неща.

:D
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users