Jump to content

Правописни и печатни грешки в интерфейса на форумаСъобщавайте за такива тук


29 replies to this topic

#1 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 юли 2007 - 09:08

С прискърбие съобщавам, че преводът за тази версия на форума, на който попаднах (не че не пробвах и други), е доста неграмотен.
Моля, съобщавайте тук всички правописни, печатни, стилистични и други грешки, които забележите.
Най-добре е да копи/пействате част или целия сгрешен пасаж, за да го намеря по-лесно и оправя бързо.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#2 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 23 юли 2007 - 12:40

Не, че е важно, но в един от текстовете при регистрация е написана уважителната форма ви, вместо Ви :hunter:
На мен не ми харесват мижавите надписчета edit, reply и т.н.... Много са нежни и трудно различими на този фон. Направо се чувствах като на очната комисията за шофьорска книжка, къде ми пробутваха някакви цифри замаскирани в какофония от цветове :D
... Through dreams I influence mankind...

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юли 2007 - 12:45

Ще я оправим таз уважителна форма.

Да, и на мен не ми харесват малките бутончета с такъв нечетим шрифт. Надявам се някой ден да сколасам да ги подменя с по-разбираеми и на кирилица.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 23 юли 2007 - 13:27

По някаква неизвестна за мен причина, на домашния ми личен комп, който наистина е ветеран и с Уиндоус 98 не мога да слагам емотикони, нито италици, болд и прочее. Като кликна на них и нищо не става. Дали е оправимо от настройките на браузъра или да си карам с копи-пейст (ама той е възможен само като се отиде на "Покажи всички", щото им даден Code какъв е.

Инак и аз бая се дзверих додето открия откъде се отговаря на даден постинг.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#5 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юли 2007 - 13:32

Всички тези операции - слагане на емотици, болд-молд стават чрез джава скрипт. Най-вероятно имаш високо ниво на секюрити, което го забранява. Или самият джаваскрипт-енджин на браузъра ти е прекалено стар.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#6 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 23 юли 2007 - 13:41

[quote name='Satyr' post='81' date='Jul 23 2007, 02:32 PM']
Всички тези операции - слагане на емотици, болд-молд стават чрез джава скрипт. Най-вероятно имаш високо ниво на секюрити, което го забранява. Или самият джаваскрипт-енджин на браузъра ти е прекалено стар.
[/quote]

Тенкс. Секюритито ми е средно, ама явно джава скриптът ми е стар.
Нищо де, фанах цаката поне с емотките :hunter:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#7 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 23 юли 2007 - 15:55

В контролния панел, във Настройки: Профил(може би и на други места), в съобщението, което се отваря, когато искаш да провериш оставащия ти брой символи, думата ИЗПЛЗВАТЕ е написана като ИЗПОЛАВАШ, а след числото думата е СИМВОЛ[b]И[/b], а си мисля, че е по-правилнио да е СИМВОЛ[b]А[/b].
Също така, във формата за писане на постинг, бутоните за форматиране всички са черни и на черния фон нищо не виждам, макар че това най-вероятно е от браузъра, не съм тествал с друг, освен с FireFox до момента.
Първи постинг :harhar: . Пожелавам успех и се надявам мястото да е толкова приятно, колкото и стария, отиващ си вече, форум. :wub:

Edited by Blacky, 23 юли 2007 - 15:59 .

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#8 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юли 2007 - 16:29

[quote]Също така, във формата за писане на постинг, бутоните за форматиране всички са черни и на черния фон нищо не виждам [/quote]
Да, това ми е на едно от първите места в списъка с неща за оправяне. Поне като минаваш с мишката над тях "светват".
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#9 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 23 юли 2007 - 20:31

Nqmam predstava zashto, no po nikoi nachin ne moga da vkliucha kirilicata...

Opitah vsichki standartni nachini i shortcut-i, che i nqkoi nestandartni - primerno CTRL+ALT+DEL ili ALT+F4.
Ne znam zashto - naj-dolu si e izbrano Bulgarian, no pisha samo na latinica.

Tukata li e problemata ili neide drugade?
Gore lentata e malko tymnichka, no nishto podobno na kredor ne vijdam...

P.S. : Obache sym mnogo dovolen ot nomera potrebitel, kojto mi se padna. :harhar:))

Edited by mabon, 23 юли 2007 - 20:32 .

nemo me impune lacessit

#10 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юли 2007 - 21:43

А-а, тука още няма ни кредор, ни дявол :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#11 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 09:27

Не е точно тук мястото, но да попитам дали има възможност размера на форума да се формира според разделителната способност, на която се разглежда ?. Защото на 1280 х 1024 ми запълва малко повече от половината ширина на екрана, което си е разхищение и излишно скролиране на мнения :( Макар че с аватара, ранга и всичката информация вляво повечето кратки мнения излизат с константна дължина.

Edited by Javor, 24 юли 2007 - 09:30 .


#12 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2007 - 09:32

Хм, и аз съм на 1280х1024 и запълва около 4/5 от екрана, както си е редно. По принцип и ширината се променя спрямо резолюцията, така че в общия случай не би трябвало да има проблеми.
С какъв браузър си?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#13 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 09:38

Хммм да - прав си, променя се. Може аз да съм излишно претенциозен или пък просто повече ми се нрави да се разпъва по цялата ширина на екрана. Ама карай - както се казва в една ултра тъпа реклама "Това ли е най-важното" B)

С Mozzila 2.0.0.5 съм.

edit: Заема близо 950 пиксела от 1024те, така че предполагам трябва да ми стига :( Може по-дебелите рамки отстрани да създават илюзията за по-стеснено пространство.

Edited by Javor, 24 юли 2007 - 09:46 .


#14 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 24 юли 2007 - 09:57

Мхм, и на мен ми е някак странно тясно така... ама наистина е въпрос на навик, просто сме свикнали на обратното...
Slow down. God can hear you

#15 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2007 - 12:16

Бутон Потребители показва потребителите на форума, поставяйки тези с кирилишки никове на най-неочаквани места. Знаех си, че е рано да се доверявам на кирилишки ник :)
... Through dreams I influence mankind...

#16 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 24 юли 2007 - 19:40

[quote name='Satyr' post='168' date='Jul 23 2007, 10:43 PM']
А-а, тука още няма ни кредор, ни дявол -_-
[/quote]


Е, сега вече всичко е наред. -_- Потръгна кирилицата.
nemo me impune lacessit

#17 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 24 юли 2007 - 22:30

Още при първия ми опит да вляза във форума, ми се наби в очите Удобрявам или Удобрение (не помня точно :tomato2: ). Може и вече да е оправено, но аз да си кажа :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#18 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 27 юли 2007 - 23:13

Сърчни това в текста :)
Poll:
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#19 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 23 август 2007 - 15:56

Когато триеш мнението си от някоя тема, в надписа, който излиза, пише "АНКЕТАТА е изтрита."
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#20 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 24 септември 2007 - 12:56

Вчера стана нещо интересно.Когато излизах от сайта,вместо да ми каже,че съм излязал успешно,ми написа точно обратното-че влизам успешно! Не знам дали не е нещо от моята щайга,нооо......не вярвям да е от мен все пак.

Edited by Tejuk Metalist, 24 септември 2007 - 12:58 .




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users