Jump to content

Български метъл бандиИма ли такива според Вас?


105 replies to this topic

#21 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 14 август 2007 - 18:23

View PostJimmy Pop, on Aug 14 2007, 18:56, said:

Тая част можеше спокойно да я пропуснеш. Къде видя музиканта в Мишо Плесника? Защитаваш твърдението, че у нас има добри музиканти, а не добри "музикални" продуктни.

За да имаш добър музикален продукт , трябва да си добър музикант.Да, и аз не го харесвам тоя , песните са му просто няма да коментирам ... но това се харесва на хората , това се прочува и извън България ... това е музикант , който е ПРЕуспял не само в България!Четох на скоро за подвизите му в САЩ ... ми мога да ти кажа , че там е също не по-малко успял , колкото тук (силно казано ... не е точно така , но наистина не е 'никой' и там)...ако беше пълния бездарник в стила си , нямаше да е толкова известен...никой не носи незаслужена слава, можеш да си сигурен.

#22 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 август 2007 - 18:23

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 16:43, said:

Няма качествени групи. То в България никакви камествени музиканти няма, но в метъла е още по-зле положението, тъй като хората, които слушат тази музика са по-малко, а и всичките до един си теглят от нета (включително и аз).
:yes: :yes: :( :lol: лелелеле...какво става тука.. извинявай пич, ама печелиш наградата за най-тъп пост в този форум... Бях тръгнал да мисля какво да ти пиша, кои групи да споменавам,, ама виждам, че Nwarth е казъл кажи-речи всичко. Може да се споменат още много групи, особено такива от миналото (доста от тях правят реюниуън, scapegoat, nihilist, diabolism etc.) Има още много не споменати, но няма нужда да ги изреждаме, ясно е, че ти от музика много не отбираш. Да оставим метъла на страна, в България наистина има много велики музиканти. От това твое мнение човек може да си направи извода, че ти не си музикант, слушаш музиката много повърхностно и си слушал адски малко бг албуми. А аргумента, че всички до един си теглят от нета и за това няма метъл не го разбрах... бтв, аз нямам нито един изпиратстван албум на БГ група, и специално в блек/дет/дуум средите имам де що е излязло... (едно поне 90%, айде...)
@dfshwsh, Дони, Момчил и Мишко се харесвали и слушали в цял свят? ти не знаеш какво говориш!

Edited by Nosferatu, 14 август 2007 - 18:25 .


#23 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 14 август 2007 - 18:35

View PostMephistofel, on Aug 14 2007, 19:13, said:

http://www.solaris-band.net/ :lol:

На промоцията на "Желая" гледах като плеснат с мокър парцал - не вярвах,че у нас може да се направи такъв клип на МЕТЪЛ банда,пък било и тя power/prog.

Много гаден сайт...
Нищо не разбрах от него.
Кой го издава новия Соларис?
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#24 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 14 август 2007 - 18:44

^ Хехехе,сайта вярно е доста "арт",мани-мани... :lol: CD-то ми е в колата,ще му хвърля един поглед после или утре и ще ти кажа за издателя.

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 август 2007 - 18:49

View PostInferno, on Aug 14 2007, 19:35, said:

Много гаден сайт...
Нищо не разбрах от него.
Поне някое уравнение не реши ли? :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 14 август 2007 - 19:24

View Postdfshwsh, on Aug 14 2007, 12:41, said:

Моето мнение е , че българският метъл изобщо не е за изхвърляне, даже напротив.Има изключително много добри изпълнения.
Абсолютно споделям :( Страх ме е да не изпусна някоя българска група, която ме е впечатлила, ако не с цял албум, то поне с песен: Ер Малък, Ахат, БТР, Епизод, Кълн, The Revenge Project, Pantommind, Vrani Volosa, Symbolic, CartWheel, Casper, Smallman, Velvet Project, Solaris, Granulom, The A.X.E. Project, Demenzia (ах, този лудия клавирист :yes: ), Wartime, Inspell, Ablepsia (не ме редактирайте, pls :lol: ), Catalepsia, Claymore, Overdawn, Eastribe, Voice Of Glass... Стига толкоз :yes:

Edited by Metal Heart, 14 август 2007 - 21:10 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#27 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 август 2007 - 19:53

View Postdfshwsh, on Aug 14 2007, 18:23, said:

За да имаш добър музикален продукт , трябва да си добър музикант.Да, и аз не го харесвам тоя , песните са му просто няма да коментирам ... но това се харесва на хората , това се прочува и извън България ... това е музикант , който е ПРЕуспял не само в България!Четох на скоро за подвизите му в САЩ ... ми мога да ти кажа , че там е също не по-малко успял , колкото тук (силно казано ... не е точно така , но наистина не е 'никой' и там)...ако беше пълния бездарник в стила си , нямаше да е толкова известен...никой не носи незаслужена слава, можеш да си сигурен.

Не ме разбра правилно. Човекът може и да е супер успял и добър, в това, което върши, но не е музикант. Там е работата, че в негоеия "стил" няма музиканти. На какво може да свири тоя човечец? Може ли да пее? Зане ли какво е ла мажор? Знае ли някой от колегите му в Америка някое от тези неща? Да изредим примерно Милчо Левиев, Теодоси Спасов, Валя Балканска, Дони и накрая да лепнем и името на Шамара в един контекст е просто нелепо. И съвсем не заради да речем гнусните му текстове. Сам разбираш защо. Иначе може да е дори невероятно успял ИЗПЪЛНИТЕЛ. Но музикант... :metal:

#28 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 14 август 2007 - 20:15

Явно и ти не си ме разбрал.
Рапа колкото и да не ни харесва , пак е стил МУЗИКА ... и да , музиканти са...не си мисли , че е лесно да пишеш текстове , да правиш beat-ове , които да се харесат на феновете на тоя стил.
По твоята логика , чалгарите също казват "метъла стил музика ли е?То е само едно дране , жици и т'ва е!" примерно ... да , ама не е така , нали?Когато не си фен на дадена стил , можеш да упрекваш , това-онова , но в никакъв случай не можеш да обиждаш хората , които са отдали живота си на това.Дори и тъпата чалга.При чалгарите също има успяли музиканти, въпреки , че тяхното за нас не е музика...както и нашето за тях не е.Просто понякога е много трудно да прескочиш тази въображаема 'бариера' на собствените ти интереси и да погледнеш от окото на другия.Разбираемо е , но наистина не можеш да кажеш , че рапът не е музика.Може да са бездарни , тъпи и кво ли не ... но това е твоята гледна точка , или гледната точка на Пешо,Гошо,Генчо и Пенчо .. но това не означава , че е така.Всеки стил си има фенове , иначе няма да съществува.
Надявам се да си ме разбрал правилно вече.Аз теб те разбрах , но просто изказваш лично мнение за това кой е музикант и кой не е като цяло...няма човек на земята , който може да каже "Този е музикант , този не е" , щото всеки харесва тия стилове , а тия не харесва.Просто НЯМА човек , който да харесва ВСЯКАКВА музика...компетентно мнение не може да се даде по този въпрос.
По-религиозните ще кажат , че има само 1 , който може да прецени :metal: ... е, аз лично не съм от тях :metal:
Не ти ги говоря тия неща с някакво лошо чувство .. просто изказвам мнение , че не можеш да казваш , че в България няма музиканти.Разбира се , можеш ... но това изобщо не е морално и етично, а ние сме хора, точно защото разсъждаваме , имаме морал и етикет за всичко.
Но в крайна сметка :metal: прекалено много се отклонихме от главния въпрос на темата :wacko:.

Да кажа за Angerpoint , че познавам барабаниста им - невероятен човек като личност , голям музикант .. наистина е много - много добър , ентусиазиран , настървен , гладен за развитие..такива хора са истинските музиканти .. копнеещи за развитие!Той е барабанист и в I Killed The Last м/у другото .. група , която също според мен е с голямо бъдеще.До сега не съм бил на концерти на Angerpoint , но г/д знам какво представлява всеки от членовете им по отделно и мога да си представя за каква взривна комбинация става въпрос в сместа Angerpoint.С най-огромно удоволствие бих подкрепил по какъвто и да е начин тези две групи - Angerpoint и I Killed The Last .. тениски , CD-та и т.н. , защото го заслужават!Творят от сърце момчетата ... защото им харесва , защото са ангажирани с това , да правят музика , защото им идва от вътре..а не защото трябва , заради парите или слава.Качествен metal/metalcore и 2те групи!Респект и поклон :metal: !!!

#29 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 август 2007 - 20:47

View Postdfshwsh, on Aug 14 2007, 20:15, said:

Явно и ти не си ме разбрал.
Рапа колкото и да не ни харесва , пак е стил МУЗИКА ... и да , музиканти са...не си мисли , че е лесно да пишеш текстове , да правиш beat-ове , които да се харесат на феновете на тоя стил.
По твоята логика , чалгарите също казват "метъла стил музика ли е?То е само едно дране , жици и т'ва е!" примерно ... да , ама не е така , нали?Когато не си фен на дадена стил , можеш да упрекваш , това-онова , но в никакъв случай не можеш да обиждаш хората , които са отдали живота си на това.Дори и тъпата чалга.При чалгарите също има успяли музиканти, въпреки , че тяхното за нас не е музика...както и нашето за тях не е.Просто понякога е много трудно да прескочиш тази въображаема 'бариера' на собствените ти интереси и да погледнеш от окото на другия.Разбираемо е , но наистина не можеш да кажеш , че рапът не е музика.Може да са бездарни , тъпи и кво ли не ... но това е твоята гледна точка , или гледната точка на Пешо,Гошо,Генчо и Пенчо .. но това не означава , че е така.Всеки стил си има фенове , иначе няма да съществува.

Съвсем не изказах мнението си от фенска гледна точнка. Това са фактите. Не можеш да наречеш човек, който си няма ни най-малко понятие от музика музикант. Дай щом като чалгарите казват, че нащо не е музика да падаме до тяхното ниво. Предполагам ти е ясно, че повечето, слушащи този вид музика, нямат реален интерес (съответно познания) към музиката като социален феномен и естествено, че това което не разбират го отхвърлят. За да ти докажа, че в момента не говори в мен фенът, който се гнуси от чалгата, ще ти кажа, да, в чалгата има и музика и музиканти. В рапа няма. Факт. Диджеят в дискотеката в твоя квартал не е музикант. Той пуска музика, създадена от музиканти. Смесва я, прави си квото си ще с нея, но не я създава по никакъв начин. И неговото е един вид креативност може би, но подходът не е музикантски, а по-скоро...хм...как да го нарека...монтьорски. :metal: Едно е да "сглобиш" звуци, които се харесват на някои хора, съвсем друго е да ги изсвириш/изпееш. И двете минават за музика, но музикантско е само второто.

Quote

няма човек на земята , който може да каже "Този е музикант , този не е"

Има! Професор Вучков. :metal:
А сериозно... наистина ли го твърдиш това? Нима няма човек на земята, който да може да каже дали Пикасо е художник или е оперен певец? :metal:

Quote

Не ти ги говоря тия неща с някакво лошо чувство .. просто изказвам мнение , че не можеш да казваш , че в България няма музиканти.

Аз никога, ама НИКОГА, не съм твърдял подобно нещо! Първият ми пост в тази тема беше остро против това малоумно твърдение. Не следиш внимателно разговора. :metal:

#30 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 14 август 2007 - 20:53

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 16:43, said:

То в България никакви камествени музиканти няма,
Явно имаш проблеми с информацията. А също така и си доста ограничен или просто средата в която вирееш е твърде кофти. Да не изпадам в крайност и да използвам обидни епитети. Въздържай се от каквито и да би било обобщавания, още повече на такива чувствителни теми като качество на музикантите изобщо.
П.П. Чудя се как още не са ти теглили балтията :metal:

#31 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 август 2007 - 21:15

View PostRegen, on Aug 14 2007, 16:49, said:

Пък аз няколко (не всички) пъти си купих албуми. ;р
И още няколко съфорумци, макар да не си признават.
Таааа.. Качеството на музикантите от броя продадени неща ли се определя?
Кое е некачественото на Гранулом, Лавина и мързи ме да изброявам други?
Не, нямах това в предвид. Просто след като не им се купуват работите, никой не ходи на концертите заради 3-4 лева вход и музикантите не могат да печелят от музика. Така те или се отказват от музиката или стават като ония, които направиха "Лъжа е" на Преслава.

А относно това, че нямало музиканти в рапа и рапърите не са способни да правят музика според вашите представи... чуите последния албум на Beastie Boys, които няма нищо общо с рапа и е музикален даже и от вашата гледна точка.

Относн примерите. Някои от тях съм ги чувал, но те в общите случаи имат 2-3 яки песни и не повече от 5 яки песни. Аз на това добър музикант. А относно Васко Василев... сигурно говориш за цигуларя. Да, всички говорят, че е велик. Аз дори и да не съм му чувал изпълнение бих се съгласил с общото мнение. Но това, че има по няколко добри (или уникални) музиканти в даден жанр е нищо. Поизхвърлих се с това "никаква". Естествено е да има изключения, но те са малко и реално не променят много.

Иначе за малкото яки песни ще дам един пример - A Prose (знам че не са метъл). Имат една изключителна песен и една хубава, но с това си и останаха и изчезнаха. Иначе Leave Me Now е невероятна песен. По една или друга причина така става с всички български групи. Може би някои нямат талант за повече, но истинската причина е, че нито се оценява, нито се заплаща за това, което правят.

А Шамара е добър като рапър и има яки песни с Гумени Глави, но се възползва от простотията на хората и правеше песни като фенките, които не бих нарекъл качествени, въпреки че мелодията на Фенките е яка. Ама текста е без коментар.

Относно добри рапъри с добре текстове в България ще спомена X-team. Имат някои найстина смислени песни. Не боравят с речник от 100 думи, а и на единия член една от любимите му групи е Manowar и е слушал метъл преди да почне с рапа. :metal:

бтв Дони и Момчил е една невероятна група, но откакто Дони се занимава с тъпата си жена нещата тръгнаха на зле. Оная не може да пее.



и бтв обяснете ми нещо - как може турския рок да е по-добър от българския?

#32 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 14 август 2007 - 21:25

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 22:15, said:

и бтв обяснете ми нещо - как може турския рок да е по-добър от българския?
кой го твърди?
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#33 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 14 август 2007 - 21:27

View PostNosferatu, on Aug 14 2007, 19:23, said:

такива от миналото (доста от тях правят реюниуън, scapegoat...
Кажи ми, че НЕ те разбрах погрешно... :metal:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#34 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 август 2007 - 21:30

View PostBlacky, on Aug 14 2007, 22:25, said:

кой го твърди?
Лично мнение. Тамошните изпълнители поне имат по 5-6 издадени албума. И имат яки песни, въпреки че си вкарват тяхната чалга, ама то е в ограничени количества.

#35 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 август 2007 - 21:33

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 21:15, said:

А относно това, че нямало музиканти в рапа и рапърите не са способни да правят музика според вашите представи... чуите последния албум на Beastie Boys, които няма нищо общо с рапа и е музикален даже и от вашата гледна точка.

Бийсти Бойс си имат музиканти, които им акомпанират.
Ъпсурт си имат музиканти, които им акомпанират.

Quote

Относн примерите. Някои от тях съм ги чувал, но те в общите случаи имат 2-3 яки песни и не повече от 5 яки песни.


Това Всевишния ли го каза?


Quote

А Шамара е добър като рапър и има яки песни с Гумени Глави, но се възползва от простотията на хората и правеше песни като фенките, които не бих нарекъл качествени, въпреки че мелодията на Фенките е яка. Ама текста е без коментар.

Интелектуалецът Михаил, който в научните среди е известен като Шамара, в опит да иазбяга от немотията се е решил на крайна и в разрив с високия си морал стъпка и с нежелание се е пуснал по вълната на хорската простотия с надеждата за някой лев за семейството си. :metal:

Quote

и бтв обяснете ми нещо - как може турския рок да е по-добър от българския?

Поредното гениално прозрение. (Що го няма тука емотиконът от алл-а дето ония си намества очилата :metal: )

Съвет: Осъзнай се. Разрови се. Послушай повече музика. Порастни. И тогава давай оценки.

#36 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 август 2007 - 21:39

View PostJimmy Pop, on Aug 14 2007, 22:33, said:

Бийсти Бойс си имат музиканти, които им акомпанират.
Ъпсурт си имат музиканти, които им акомпанират.
Новия албум на Бийсти Бойс са си го правили те и бъди спокоен могат да свирят на музикални инструменти.


А аз това, което съм чувал от турския е рок е добро и не съм виждал в БГ да има съвременни рок музиканти, които да са известни, да имат 5-6 издадени албуми от средата на 90-те досега и във всеки албум да имат по 3-4 хубави песни. А в Турция има такива групи и зпълнители. Само не ме обявявайте за родоътстъпник и тем подобни, защото харесвам турски рок. Причината в това, че имат по-добър рок може и да е просто , защото държавата им е 10 пъти по-голяма и съответно може да се предположи, че на един качествен изпълнител тук се падат 10 там.

#37 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 август 2007 - 21:41

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 22:15, said:

бтв Дони и Момчил е една невероятна група, но откакто Дони се занимава с тъпата си жена нещата тръгнаха на зле. Оная не може да пее.
и бтв обяснете ми нещо - как може турския рок да е по-добър от българския?
"Луна-а-ата спи-и" е много добра песен :metal:
Не се шегувам :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#38 Muncho

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 14 август 2007 - 21:47

View PostBlacky, on Aug 14 2007, 22:25, said:

кой го твърди?
Ъъъ, яко добър е турския рок/метъл :metal: . Мотаем се значи с едни аверчета в Ерегли (нелошо градче) и влизаме в един магазин. Гледаме по телевизията някви турчета дърпат жиците и врещят :" Чок Гьозел Чок Гьозел Чок Гьозел " (тва беше целия текст). Някъв чичак ни осведоми, че това е най-добрата им метъл група :metal: . А малии :metal: .
Български метъл почти не съм слушал затова и ще си трая ама в Турция освен дюнери и хомосексуалисти друго не видях (може да не съм гледал където трябва :metal: )

#39 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 август 2007 - 21:48

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 21:39, said:

Новия албум на Бийсти Бойс са си го правили те и бъди спокоен могат да свирят на музикални инструменти.

Спокоен съм. Не съм запознат отблизо с Бийсти Бойз, може и да могат да свирят. Този частен случай не оборва по никакъв начин тезата ми за немузикантсвото в рапа, а го потвърждава.


Quote

не съм виждал в БГ да има съвременни рок музиканти, които да са известни, да имат 5-6 издадени албуми от средата на 90-те досега и във всеки албум да имат по 3-4 хубави песни.

Аз не съм виждал никакви известни турски групи. Това разбира се не ги прави лоши. За сметка на това слушам български групи без слаби песни в албумите си. Ако се задоволяваш с 3-4 на албум, твоя си работа.

#40 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 14 август 2007 - 21:56

View PostMuncho, on Aug 14 2007, 22:47, said:

Български метъл почти не съм слушал затова и ще си трая ама в Турция освен дюнери и хомосексуалисти друго не видях (може да не съм гледал където трябва :metal: )
За тия ли е ставало въпрос - http://en.wikipedia....wiki/Mezarkabul

Ама не виждам как от една песен ще си правиш изводи. Demir Demirkan, Şebnem Ferah и Özlem Tekin например са много добри или поне това, което съм им чувал.

бтв ся се кефя на Ogün Sanlısoy. Тоя е изрод. Чуйте Korkma от сайта му, а снимките в галерията му направо къртят - http://www.ogunsanlisoy.com/


Под качествна песен имам в предвид найстина хубава. То в България се сещам само за Контрол, които найстина нямат слаби песни и превъзхождат повечето чужди пънк групи.


бтв защо в укито има статия за турския рок, а за българския няма. :metal: http://en.wikipedia....ki/Turkish_rock

Edited by Mo6no, 14 август 2007 - 21:58 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users