Jump to content

Каква е мелодията на телефона ви?за входящите повиквания


85 replies to this topic

#1 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 август 2007 - 02:06

Тъй като вече почти всички гсм-и поддържат мп3, зареждате ли си някоя песен, с която да приемате вх. повиквания? :D Аз съм алергичен към многобройните полифонични шитни и или съм с обикновено звънене (като на телефон, classic) или с няква песничка (по-скоро семпълче) Изкарах цяла година с Dissection - Where Dead Angels Lie, Night's Blood, сега съм с Nightwish - Amaranth семпълчето от официалния сайт, точно с припева, най-добрата част :metal: Доста добра е за мелодия за звънене.

#2 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 12 август 2007 - 02:08

хмм...преди си слагах мр3 ама сега ме мързи и карам на класик...
Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#3 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 12 август 2007 - 02:21

Някаква от дифолт-ните на телефона...
Полифонично такова, не е mp3.. и е дразнещо, но е единственото, което чувам :D

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 август 2007 - 10:27

Миналата година заредих една мелодия покрай един концерт и все още си я пазя...

Depeche Mode - Enjoy The Silence
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 12 август 2007 - 11:50

Marillion - Incubus

Добрата трица-мелодия следва да има хубаво интро. А какъв по-удачен пример от най-великото интро, извайвано някога?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#6 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 12 август 2007 - 12:02

До скоро бях с Fear Rains Down, сега съм с Deicide - Homage For Satan.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#7 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 август 2007 - 12:08

View Postcadaurus, on Aug 12 2007, 12:50, said:

Marillion - Incubus

Добрата трица-мелодия следва да има хубаво интро. А какъв по-удачен пример от най-великото интро, извайвано някога?

И аз го искам това...

:rolleyes:

Само дето незнам как да си го кача на нокиата, защото нямам кабел.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#8 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 август 2007 - 12:10

View Postcadaurus, on Aug 12 2007, 12:50, said:

Marillion - Incubus

Добрата трица-мелодия следва да има хубаво интро. А какъв по-удачен пример от най-великото интро, извайвано някога?
трябва да го чуя това интро значи :>
иначе винаги ми е било яко забавно, когато телефона на някой звънне с един добър дет-метълец като Deicide :rolleyes: един приятел си слагаше Gorgoroth, ама на омазаните колонки на телефона...не се знае какво се чуваше всъщност...

#9 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 12 август 2007 - 12:16

Аз съм си свалил целия Пийс Селс ..... на Мегадет на телефона и си ги ползвам за различни неща - за събуждане, напомняне, позвъняване....
Иначе адски добре става Pain - Shut Your Mouth :rolleyes:

#10 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 12 август 2007 - 12:27

View Postcadaurus, on Aug 12 2007, 12:50, said:

Marillion - Incubus
:P :no: :no:

Tuxedomoon - Incubus :rolleyes: :blush: :nono:

Иначе ползвам и Baron Brawn на Тъксидо, Тъмна Земя (Нова генерация), Ала-Бала(Ревю), London Calling (Clash), Ich Bin Ein Ausslender(PWEI) и Sexual Favours(Exploited) за разни различни цвърченета :))
Next One Is Real

#11 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 12 август 2007 - 12:36

View Postdave, on Aug 12 2007, 13:27, said:

Tuxedomoon - Incubus :rolleyes: :blush: :nono:

Да. Тогава да добавим и

Recoil - Incubus :P
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#12 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 12 август 2007 - 12:52

View PostNosferatu, on Aug 12 2007, 03:06, said:


При мен често се менят, защото телефонът ми е "music edition" и има като приложение сериозен плеър, на който основно слушам музика. Слагам си да ми звъни някое от парчетата, които съм заредил в съответния момент и което има яко интро. Защото в случая с мелодията за звънене, определено интрото е важно. Рядко се стига до същината на песента, все пак трябва да вдигнеш, нали!? :P

Разбира се, има някой албуми и дори цели дискографии, които не "излизат" от телефона ми. Като например тези на Anathema и Riverside. Може да не ги слушам постоянно, но ми е свидно да ги махна, дори за известно време. :blush:
В момента ми звъни с Riverside - "Out of Myself". Преди беше "Destiny is dead" на Anathema, доколкото си спомням. Или "Deep", откриващото на "Judgement".

Като повдигнахме темата, тя беше доста по-интересна преди години, когато телефоните бяха прости, мелодиите мнофонични, никой не знаеше какво е "midi" и ако някой искаше нещо специфично, трябваше да си го композира сам на "композиторчетата".
Що мелодии съм правил..., за себе си и за приятели. И се разпространяваха. Много ми беше забавно, когато случайно някъде чуя нещо, композирано от мен, без да познавам човека. Имал съм не един и дава подобни случая.
Правех си разни запомнящи се теми от парчета на Deep Puprle, на The Beatles, на Metallica, на Maiden /темата в средата на Фантома звучеше страхотно/, на Floyd /рядко се получаваше нещо свестно/, на Питър Гейбриъл /"Sledgehammer"/, на Джетро Тъл /"Aqualung"/, на Dream Theater /темичката "Wait for sleep" чупеше мрака/, на Depeche Mode /"Never Let me Down Again", "Route 66", "Photographic", "Strangelove", "Personal Jesus" и разни от рода, които имат запомняща и самостоятелно звучаща мелодична линия/!

Правил съм и разни популярни поп хитове за приятели. На един му бях спретнал и ръченица, кво да го правя. :rolleyes: Въпреки че като чуя телефонът на някой да звъни с нещо такова, червата ми се обръщат. :nono:

Edited by violator, 12 август 2007 - 12:53 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#13 Тейко

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts

Posted 12 август 2007 - 12:52

Музиката от рекламата на Шуменско.

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 август 2007 - 13:02

Ето какво казва народът

Аз преди години си гласих разни рок мелодии, но вече ме мързи и каквото хвана от вградените.

Attached Files


WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 12 август 2007 - 13:05

А моята е песента Filthy Little Secret на Cradle of Filth, само че много тихичко ми звъни и това много ме дразни защото ако съм някъде на шумно нищо не мога да чуя! :blush: :rolleyes:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#16 netoR

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 12 август 2007 - 14:05

Primal fear-Metal is Forever...и си ме кефи яко така да ми звъни и не съм я менил от много време. :rolleyes:

#17 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 август 2007 - 15:28

мда интрото е важно за мелодия защото докато вдигнеш няма да изслушаш цялата песен, но в много случаи интрото е много по-тихо и трудно ще го чуеш на шумно място, затова на моя нарочно сложих направо семпъла, който е 30-няколко секунди направо от припева... Отделно си имам други мп3 дето ползвам като мп3плейър

#18 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 12 август 2007 - 16:39

View PostNosferatu, on Aug 12 2007, 03:06, said:

Тъй като вече почти всички гсм-и поддържат мп3, зареждате ли си някоя песен, с която да приемате вх. повиквания? :crying: Аз съм алергичен към многобройните полифонични шитни и или съм с обикновено звънене (като на телефон, classic) или с няква песничка (по-скоро семпълче) Изкарах цяла година с Dissection - Where Dead Angels Lie, Night's Blood, сега съм с Nightwish - Amaranth семпълчето от официалния сайт, точно с припева, най-добрата част :( Доста добра е за мелодия за звънене.
Моят телефон е отпреди тези с мп3, но има полифония и единственосто, което ми харесва що-годе и ми е близо до сърцето е Enjoy the Silence - мъжът ми звъни с него, а за дразнителите е някаква тъпа мелодия от телфона, която започва да ме дразни.

#19 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 август 2007 - 16:42

View Postalice, on Aug 12 2007, 17:39, said:

Моят телефон е отпреди тези с мп3, но има полифония и единственосто, което ми харесва що-годе и ми е близо до сърцето е Enjoy the Silence - мъжът ми звъни с него, а за дразнителите е някаква тъпа мелодия от телфона, която започва да ме дразни.
Що се ебаваш с човека :crying: Та нали тъкмо като се обади на жена си - това е обратното на "Enjoy the Silence" :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#20 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 август 2007 - 17:52

View PostSatyr, on Aug 12 2007, 17:42, said:

Що се ебаваш с човека :crying: Та нали тъкмо като се обади на жена си - това е обратното на "Enjoy the Silence" :(

Ха-ха-ха

Затова аз съм инсталирал на телефона на моята жена две мелодии: едната си под дефоулт и тя е "Enjoy the Silence", защото в семейството тя си припада по Дейв, а втората мелодия е само когато и звъня аз и тя е "I Feel Good", за да и напомня колко щастливо си живее с мен... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users