Jump to content

Любим сериал


182 replies to this topic

#161 Caliban

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 13 posts
  • Gender:Male

Posted 06 юли 2012 - 15:28

HIMYM
Поне първите 5 сезона :) Може да е копие на "Приятели" от едно време, но пак си ме кефи - супер ненатоварващ и лек за гледане :) Пък и Нийл Патрик Харис го прави и смешен ;)

#162 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 15 септември 2012 - 23:34

Завършвам първия сезон на Luther, сюжетно е на средно ниво криминален трилър, но поначало жанрът го свързвам с това, та идва по-натурално. По-важното е присъствието на Идрис Елба, който почнах да познавам чак от The Wire и засега успява да държи морално сериала на гърба си, пък и тематиката се вре между разни фетиши и неудобни социални места.

#163 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2012 - 13:36

Напоследък гледам това:

Posted Image

"Grimm" (2011)

http://www.imdb.com/title/tt1830617/
http://en.wikipedia....%28TV_series%29

Хареса ми тематика, бива.

#164 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2012 - 14:35

Аз следя/следях Grimm, Warehouse13, White collar, Spartacus, IT Crowd, Person of interest, Falling Skies. Първите 5 ги пуснаха и по телевизията, след като всички вече ги бяха изгледали от zamundata. Имам чувството, че чакат да се появят там и да започнат да ги излъчват след 1 година.
... Through dreams I influence mankind...

#165 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 18 септември 2012 - 15:24

View PostЗмей Горянин, on 18 септември 2012 - 14:35 , said:

Spartacus

"Gods of the Arena" гледа ли?

Edited by Valtyr, 18 септември 2012 - 15:24 .

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#166 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2012 - 16:09

View PostЗмей Горянин, on 18 септември 2012 - 14:35 , said:

IT Crowd

това е доста любопитно за фенове на второразрядни продукции, от горе-долу същите хора

#167 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 19 септември 2012 - 09:19

View PostValtyr, on 18 септември 2012 - 15:24 , said:

"Gods of the Arena" гледа ли?
Изгледах и трите сезона, въпреки че те не се водят точно сезони. Всеки епизод го чаках да излезе и веднага го гледах. Върло съм разочарован от новия артист, който играе Спартак, обаче. Старият, който почина от рак, мисля, беше страхотен. Новият е патетично, хилаво леке, което плямпа прекалено много... Част от състава в последния сезон е подменен, но основните артисти са запазени, което е много важно.
... Through dreams I influence mankind...

#168 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 19 септември 2012 - 09:21

View Postrodd1ck, on 18 септември 2012 - 16:09 , said:

това е доста любопитно за фенове на второразрядни продукции, от горе-долу същите хора
Сега ще погледна първия епизод. Дано още се сийдва, че като гледам годината... Благодаря:)
... Through dreams I influence mankind...

#169 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 30 януари 2013 - 10:45

Не съм особено голям фен на ситкомите от американски тип и съответния хумор, но напоследък яко се зарибих по The Big Bang Theory.

Главно заради адронно-колайдерообразната игра на този човек:

Posted Image

:ok:

Ако този сериал беше английски, сигурно щеше да разгражда супернови.

#170 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 31 януари 2013 - 16:08

Яко е това, обаче последните два сезона нещо не са както трябва. Забавни са, обаче им липсва нещо, не съм съвсем сигурен какво. Може би проблемът е във факта, че това, че героите са гениални учени, в общия случай няма абсолютно никакво отражение върху историите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#171 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 февруари 2013 - 10:00

View PostТигър, on 31 януари 2013 - 16:08 , said:

Яко е това, обаче последните два сезона нещо не са както трябва. Забавни са, обаче им липсва нещо, не съм съвсем сигурен какво. Може би проблемът е във факта, че това, че героите са гениални учени, в общия случай няма абсолютно никакво отражение върху историите.
Тази гениалност ми е малко съмнителна на мен. Не, че съм много умен, или може би точно затова, но доста често говорят абсолютни безсмислици и глупости, облечени в "умни думички" за да изглеждат авторитетно. В други случаи пък, типично по американски, споменават факти, които тук се учат в шести клас, а те - все едно са открили извора на познанието.
Ако ви трябва интелигентен сериал с тънко чувство за хумор - гледайте white collar. Между другото почна новия сезон на Spartacus. Опитали са се да направят Спартак малко по-мъжествен, но все още не може да стъпи и на малкия пръст на първоначалния образ.
... Through dreams I influence mankind...

#172 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 01 февруари 2013 - 10:45

View PostЗмей Горянин, on 01 февруари 2013 - 10:00 , said:

Тази гениалност ми е малко съмнителна на мен. Не, че съм много умен, или може би точно затова, но доста често говорят абсолютни безсмислици и глупости, облечени в "умни думички" за да изглеждат авторитетно. В други случаи пък, типично по американски, споменават факти, които тук се учат в шести клас, а те - все едно са открили извора на познанието.

Определено има много дебилни моменти, изкуствени сцени и безсмислици по американски. Не очаквам от този сериал адекватност. Не му е и това целта. Просто е забавен и (според мен) с много прилична игра - над средното ниво за подобен род ситкоми.

#173 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 01 февруари 2013 - 10:57

Мисля, че проблема в последните сезони е прекалено многото романтични драми, както и по ниското ниво на самите смешки последният епизод от новия сезон, който гледах беше пълен с шеги за чистенето на тоалетната в космическата станция. Предполагам, че искат да направят сериала по достъпен за повече хора.

Относно "White collar" след бягството на Нийл в края на предния сезон и връщането му в началото на този, загубих интерес и сега нямам идея какво става.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#174 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 01 февруари 2013 - 11:07

В момента приключвам пети сезон на "Mad Men". Създател на поредицата е Matthew Weiner, познат от "The Sopranos". Трябва да кажа, че "Mad Men" си го бива. Най-впечатляващо, поне от моя гледна точка, е изключителното внимание към детайла демонстрирано от авторите във всеки един епизод. Действието се развива през 60-те години и всеки детайл е изпипан в стилистиката на този период. Сюжетът е свързан с раждането на телевизионния рекламен пазар в New York. Препоръчвам горещо този сериал...

Следва "Lilyhammer" с любимия ми Steven Van Zandt...

През последните няколко години се отегчих до смърт от новата вълна в киното и открих за себе си спасение в качествените сериали и въобще не съжалявам за "изгубеното" време...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#175 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 февруари 2013 - 12:17

Не помня да е коментирано, но Homeland е един много силен, най-силния, който съм гледал, сериал на шпионска тематика.
... Through dreams I influence mankind...

#176 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 01 февруари 2013 - 17:37

View PostЗмей Горянин, on 01 февруари 2013 - 10:00 , said:

Ако ви трябва интелигентен сериал с тънко чувство за хумор - гледайте white collar.
Подкрепям за това, впрочем, този сериал е адски як. Не е нещо, което да ви кара да се търкаляте по пода от смях, обаче е наистина готин, с превъзходно развити взаимоотношения между героите и готино замислени случаи.

Що се отнася до "Теорията за Големия взрив", мисля, че сценаристите му са много по-наясно с гийк-културата, ако може да се нарече така, в САЩ, отколкото с науката, затова и се отделя много повече внимание на тази страна на главните герои, отколкото на научната. И все пак... В следващия абзац ще спойля.

Радж се води доктор по астрофизика, но това никога не е имало никакво отражение нито върху образа му, нито върху сюжета на някой епизод - или поне аз нямам такива спомени. Със същия успех може да е таксиметров шофьор, който си пада по комикси... Последното реално научно постижение на Шелдън беше май в края на първия сезон на сериала. Ленърд не помня изобщо да е имал истински научни постижения. Ироничното е, че Хауърд, дето не е доктор на науките и това често е обект на подигравки от останалите, като учен всъщност е постигнал най-много - и не говоря само за излитането му в космоса. Пени, пък, ужким е актриса, но от първия сезон насам не помня да съм я виждал да пробва да си уреди участие в сериал, филм, театрално представление...
Знам, че това е несериозен сериал, обаче подобни неща наистина ме вадят от реалността, която се опитва да ми представи - защо ще ми казват и ще ми натъртват, че героите са едикаквиси, ако това няма да има значение?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#177 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 22 март 2013 - 09:18

Обърнете внимание на Breaking Bad. Има вече 4 сезона и, въпреки че започва малко мудно, в последствие сериала кърти.
... Through dreams I influence mankind...

#178 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юни 2013 - 14:49

View Postmarillion, on 01 февруари 2013 - 11:07 , said:


Следва "Lilyhammer" с любимия ми Steven Van Zandt...


за този Lilyhammer чух покрай Датско-шведския Broen (the bridge , който определено препоръчвам), защото се разрових за скандинавски филми и сериали ... може би е крайно време да му хвърля поглед


Quote

Не помня да е коментирано, но Homeland е един много силен, най-силния, който съм гледал, сериал на шпионска тематика.
Страхотен, просто убийствено добър, чудно ми е как ще извъртят нещата в трети сезон,
и това го казвам, имайки предвид, че на шпионска и терористична тематика съм изгледал почти всички филми и сериали до които човек може да се добере, и много, ама много рядко нещо успява да ме впечатли
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#179 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 02 февруари 2014 - 08:38

Само минавам, за да препоръчам най-сериозно ето това: http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1
В момента върви по HBO.
Someone's gonna love me...

#180 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 04 февруари 2014 - 16:40

^в съседната тема, за киното, беше споменат, определено си заслужава времето.

Аз, само да напомня, че след 10 дни излиза сезон 2 на http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_1
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users