Jump to content

Любим сериал


182 replies to this topic

#141 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 31 март 2011 - 20:16

View Postslartibartfast, on Mar 21 2011, 12:14, said:

The Big Bang Theory

Този сериал направо ме разбива. Реших да го пробвам от любпшитство и не спрях докато не изгледах всички епизоди.

Иначе от около 2 седмици започнах да следя Doctor Who (имам предвид новия) по телевизията и направо започнах да се влюбвам в този сериал.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#142 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 31 март 2011 - 21:15

View PostCurunir, on Mar 31 2011, 21:14, said:

Точно нам френдлито хич го няма. А щом 4 ти сезон правят значи се гледа, и далеч от изтъркване.
Как да го няма? Вампири и хора живеят заедно? Какво по-френдли от това?

#143 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 05 април 2011 - 22:56

Принципно не си падам много по сериали, но Fringe успя да ме грабне. Изгледах и 3-те сезона с огромен интерес, чува се и за скорошно снимане на 4-ти сезон. Ако попадна на От местопрестъплението или Д-р Хаус по телевизията, също ги гледам.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#144 Леля Ог

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 34 posts
  • Gender:Female

Posted 20 април 2011 - 18:23

Напоследък се появиха два сериала, които заслужават сериозно внимание

Game of thrones - http://www.imdb.com/title/tt0944947/

The Borgias - http://www.imdb.com/title/tt1582457/

#145 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 21 април 2011 - 01:53

View PostЛеля Ог, on Apr 20 2011, 18:23, said:


Специално тоя тук. Много добър се очертава

Ако някой се интересува

Edited by Jurisprudent, 21 април 2011 - 02:05 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#146 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 26 април 2011 - 11:27

View PostЛеля Ог, on Apr 20 2011, 19:23, said:

"Game of thrones" е екранизация по една от най-любимите ми фентъзи поредици - "Песен за огън и лед" на Джордж Р. Р. Мартин. Досега са излезли два епизода и от видяното мога да кажа, че сериалът се придържа плътно до историята на книгата, но за тези, които не са запознати с поредицата може на първо време да е леко объркващо, това което се случва. Просто има някои основни положения в света на Вестерос, чието пояснение е спестено и ми се налагаше честичко да обяснявам на приятелката си (с която гледаме сериала, но не е чела поредицата) кое защо е казано или защо е направено от героите.
Но "Game of thrones" определено си заслужава гледането.
ПИСУК!

#147 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 14:11

Единственият сериозен проблем при сериала "Игра на тронове" е, че действието тече адски бързо. Не съм чел книгите*, гледам го сам и никой не ми обяснява, но успявам да проследя действието - само дето по едно време се оказа, че между края на първия епизод и нейде средата на втория(не искам да спойля, затова няма да говоря по-подробно) е минал повече от месец, а аз бях останал с усещането, че са минали два-три дни най-много. Колко страници е книгата? 700-800? Подозирам, че бързането се получава от желанието на сценаристите да ги наблъскат в десет часа. Иначе е сууупер готино нещо. Ако не беше толкова натуралистичен на моменти, може би щеше да е по-добре, но и така радва адски много. Във всеки случай е много силно 18+, това е добре да се знае.

---
*Ще ги прочета, когато Мартин благоволи да завърши поредицата. Доколкото знам бави петата книга повече от пет години вече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#148 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 27 април 2011 - 13:33

View PostТигър, on Apr 26 2011, 15:11, said:

Между впрочем и в книгата действието тече със същата динамика. Както споменах в предния си пост сериалът плътно следва случващото се в книгите. Именно този ритъм лично мен ме печели най-много защото на читателя не му се струпват на главата един куп безсмислено разлати описания, а фокусът пада върху действието.
Другото нещо, което страшно харесвам в книгата е грубото развенчаване на идеалистичната представа, която може би много хора имат за фентъзитата като цяло: принцове, принцеси, които биват отведени на бели коне и щастливо завършващи истории, в които добрите побеждават? :rolleyes: . Тук такова нещо няма. Няма изцяло добри или изцяло лоши герои. Ако има добри - те умират бързо; честните и доблестните страдат; адаптивните са с предимство; жените по-скоро се третират като наложници и продължителки на рода освен ако не докажат, че са достойни да бъдат нещо повече; *SPOILER*
Spoiler
*SPOILER*. Грубо и истинско.

"Игра на тронове" е първата книга от "Песен за Огън и Лед". Всеки един том от поредицата е между 700 и 1000 страници. На 12 юли трябва да бъде официално публикувана петата книга.
ПИСУК!

#149 Леля Ог

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 34 posts
  • Gender:Female

Posted 02 май 2011 - 20:16

View PostТигър, on Apr 26 2011, 15:11, said:

Единственият сериозен проблем при сериала "Игра на тронове" е, че действието тече адски бързо. Не съм чел книгите*, гледам го сам и никой не ми обяснява, но успявам да проследя действието - само дето по едно време се оказа, че между края на първия епизод и нейде средата на втория(не искам да спойля, затова няма да говоря по-подробно) е минал повече от месец, а аз бях останал с усещането, че са минали два-три дни най-много. Колко страници е книгата? 700-800? Подозирам, че бързането се получава от желанието на сценаристите да ги наблъскат в десет часа. Иначе е сууупер готино нещо. Ако не беше толкова натуралистичен на моменти, може би щеше да е по-добре, но и така радва адски много. Във всеки случай е много силно 18+, това е добре да се знае.

---
*Ще ги прочета, когато Мартин благоволи да завърши поредицата. Доколкото знам бави петата книга повече от пет години вече.



Поправи тази грешка и ги прочети. Единствената лоша страна на тези книги е, че всяко друго фентъзи ще ти изглежда детинско (изключвам Света на Диска ) . Добре де, поне с мен е така ;)

#150 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 03 май 2011 - 12:56

View PostBlacky, on Mar 28 2011, 14:52, said:

Тоя трябваше да го спрат на 2-ри сезон. Третия съвсем го окепазиха в опитите си да надминат Lost по увъртян сценарий...отказах му се преди средата...
дааа, не бях въобще съгласна с мнението ти, но докато се наканя да възразя, успяха да ме разочароват и мене.
Не с "увъртян сценарий", т. к. това е нещото, което мен лично ме кефи в сериалите - тези, в които всеки епизод е една случка от еднакъв тип са ми тъпи, а пък специално LOST ми е любимия...
по-скоро Fringe досади с прекаления си мелодраматизъм и това, което му прощавам за последен път е, че в серията, която излезе по великден, Уолтър, иначе един от най-големите и оригинлани умове, започна да си говори с господ и декорираха сериала с кръстове... егати долното подчиняване на конюнктурата на религиозния комерс :повръщане: ;)
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#151 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 22 май 2011 - 01:08

Относно "игра на тронове".За жалост не се стърпях и от вчера имам всички книги предлагащи се на пазара.До момента съм на 340-та страница от първата,но това чудо е толкова увлекателно написано,че направо е трудно да се откъснеш от него(това е по-голяма зарибявка и от най-добрите игри и прочие).

#152 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2011 - 09:52

В момента гледам един сериал, с който си припомням детството:

Приключенията на Бриско Каунти Младши

Posted Image

Не съм особено голям фен на каубойските филми, но помня че още първият път когато го гледах по телевизията (краят на 90-те трябва да е било) ми направи особено силно впечатление с научно-фантастичните си вметки, които се появиха още в пилотния епизод и приковаха вниманието ми. Комбинацията между уестърн и фантастика е наистина любипитна, а и сериалът си има и други достойнства - интересни и заплетени сюжетни линии, приемлив хумор и добра актьорска игра. Харесват ми и намигванията към бъдещето чрез някои "причудливи" за времето си (но добре познати и дори банални за нас) изобретения. Персонажите са добре изградени и развити, а самата идея за завършилия право в Харвард каубой-ловец на глави Бриско е страхотно хрумване и дава простор на въображението на сценаристите.

#153 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2011 - 15:28

Бриско Каунти е култ на квадрат. Трябва да се гледа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#154 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 12 юли 2011 - 00:06

Хм, сериали...

Като цяло харесвам много исторически сериали, в последно време има доста, макар да считам сериозна част за псевдо-исторически. Добър пример, за исторически, но стар сериал, е "Аз, Клавдий"
Posted Image
Издържан в едни по-стари кино традиции, които така или иначе днес няма да се следват. Напоследък гледах "Borgias", но според мен на места издишаше. Та в нашата модерна епоха най-много ми е задържал вниманието "Династията на Тюдорите", или както е в оригинал "The Tudors"
Posted Image
И там има сериозни отклонения от истината, но помоему не съм виждал в последно време такъв сериал с така добре изградени герои, и то в няколко сезона. Лично на мен ми хареса доста.

Но личния ми тотален любимец е ето този:
Posted Image
Не искам да го коментирам изобщо, за мен е перфектен от гледна точка на интересна, но не и търсеща ефектност интрига/сюжет, изграждане на герои, много добре пресъздаване на реално съществуваща политическа среда в Америка и частност Белия Дом. Първите два сезона са много силни, нататък има и буламач, но като цяло този ми е на първо място

Друг особено хващал ме в последните години е преведен на български като "Щети", но оригиналното заглавие "Damages" има малко по-различна конотация.
Posted Image
Не бих казал, че този стилизиран като адвокатски (но и това не е напълно вярно, тук няма характерния за такива филми съдебен сюжет) трилър с елементи на пресилен екшън е особен връх на кинематографията, но в сравнение с други бива, особено втория сезон имаше доволно добри моменти и интрига, нататък почна силно да издиша.

От комедийните неща харесвам "Spin City", което превеждат като "Шеметен град"; почти не познавам хора, които да харесват тоя филм, имам чувството, че съм единствен. Но масовата любов към "Приятели" и "How I Met Your Mother" честно казано ме дразни и затова предпочитам този доста по-непретенциозен сериал, който имаше от един момент нататък клиширан, но в началото свеж хумор
Posted Image

А като дете - "Тайнствените златни градове".

Edited by Jurisprudent, 12 юли 2011 - 00:07 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#155 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 12 юли 2011 - 12:18

А, "Шеметен град" и на мен ми допадаше бая до един момент - май спрях да го гледам скоро след като Майкъл Фокс беше заменен от Чарли Шийн, но не съм много сигурен. Кметът е култов, обаче.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#156 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 12 юли 2011 - 19:17

View PostТигър, on Jul 12 2011, 04:18, said:

А, "Шеметен град" и на мен ми допадаше бая до един момент - май спрях да го гледам скоро след като Майкъл Фокс беше заменен от Чарли Шийн, но не съм много сигурен. Кметът е култов, обаче.

И аз след напускането на Майкъл Фокс спрях да го гледам, Чарли Шийн не ми хареса в тази роля, а и стана малко клиширано от една точка нататък. А за кмета си прав, той къртеше през целия сериал.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#157 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юли 2011 - 18:23

понеже малко по-нагоре се спомена The West Wing - aз да ви предложа едно друго сериалче на Aaron Sorkin - Studio 60 on the Sunset Strip
само 1 сезон е ... за съжаление (или за щастие, рейтинга му пада ... и приключва .. обаче, поне нямат време да го прецакат от друга страна)

http://www.imdb.com/title/tt0485842/
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#158 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 15 август 2011 - 15:20

хах току що се разбих от смях - мексиканското парче в началото на е 7 от 2ри сезон на breaking bad
Los Cuates De Sinaloa - Negro y Azul - Opening song in the superb US episode 7 Series 2 of Breaking Bad
:beer: :worship:
...открих късно този сериал, но ми се струва невероятно як от всяка гледна точка, някакси много го могат ... :respect:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#159 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 28 ноември 2011 - 15:25

много як вече 4 епизода съвсем новият Hell on Wheels, много южняшки, :lol: все очаквам Mastodon да изскочат от някъде, както в Jonah Hex :yes: и също като него със забележителна кинематография и визия, изпипана съвършено до последния детайл - всеки кадър е картинка от комикс и всеки герой - литературен (и анимационен) архетип, +1 за модернния саундтрак
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#160 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 04 февруари 2012 - 16:01

"Чък" свърши...
http://www.imdb.com/title/tt0934814/
Вероятно най-доброто телевизионно забавление в последните години, между другото.
Леко, непретенциозно, с готина идея и като цяло адски добър сценарий, всъщност.
В главата на Чък, компютърен гийк, работещ като техническа поддръжка в голям магазин за битови стоки, по погрешка - или не съвсем - попада база данни, съдържаща цялата информация, с която ЦРУ разполага. Когато главният герой види нещо или някой, описан в базата данни, получава леко неприятен проблясък и веднага научава всичко за него.
ЦРУ, естествено, научават почти веднага и изпращат двама от най-добрите си агенти да го пазят и да го пращат на мисии, когато се наложи - Сара Уокър, чието прикритие е ролята на на приятелка на Чък, и Джон Кейси, който пък става чистач в магазина.
И от там се почва...
Екшън, романтика, over-the-top шпионски трилър със зли корпорации и тъй нататък. Има жени шпиони, които винаги ходят на високи токове, дори когато трябва да се промъкват през разни отдушници :rolleyes:
Можеше да е адска тъпотия, само дето не е.
Основно - заради героите. За разлика от повечето нърдове по телевизионните сериали, Чък е наистина интелигентен. Нали знаете Шелдън от "Теорията за Големия взрив"? Много го харесвам и него, де, но, при все че коефициентът му на интелигентност би трябвало да е 187, той всъщност е толкова ТЪП, че няма на къде повече.
Чък, обаче, е интелигентен. Ролята му в операциите далеч не се изчерпва с това да показва подозрителните хора на Сара и Кейси и да им пречи да си свършат работата. Всъщност твърде често мисията стига до успешен финал благодарение на бързия му и комбинативен ум.
Сара е вероятно най-красивата жена, появявала се някога в телевизионен сериал, а и е доста радващ образ, който претърпява огромно развитие с напредването на сериала.
Кейси го играе Адам Болдуин - ако сте гледали "Firefly", ще го знаете от там. Той е толкова култов, че дори Чък Норис не може да му се опре.
Морган е най-добрият приятел на Чък. По-голям гийк е дори от него и, като цяло, можеше да се превърне в огромна пречка и да бъде пълен досадник. Само дето не е, да се повторя.
Има и други, и то много, и все готини.
Има и епизодични роли на един куп звезди - от Линда Хамилтън, през Долф Лундгрен, та чак до Тимъти Далтън... Сещате се как бих ги нахвалил, затова ще ви го спестя.
По отношение на сценария - велико нещо. Сценаристите очевидно са стъпвали по доста тънък лед, нали, понеже да наблъскаш на едно място научна фантастика, шпионска комедия, романтика, семейни и приятелски взаимоотношения, още романтика, трилър и екшън не е шега работа, а да добуташ това нещо до цели пет сезона, без да си превърнеш героите и сериала в рядка боза, си е огромно постижение. Готиното е, че не са се опитвали да поддържат една и съща форма през цялото време и с течение на времето сериалът се променя страшно много. Знаем в какво се превърна "Доктор Хаус", все пак, не ни трябва още едно шоу да бъде унищожено по този начин...
Добре е и че спряха овреме, при това със смазващо як хепи енд, който дойде след ситуация, от която наглед нямаше измъкване.
Вижте го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users