Jump to content

The Police в Белград24.06.2008г. - USCE


88 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2008 - 15:14 PM

Билетите тръгват в продажба от този петък - 18.04.2008г. Най-евтините билети ще струват 2 500 динара (горе-долу 50 долара), а билетите за пред сцената ще са с цени от 4 500 динара (около 90 долара).
Концертът ще се проведе на същото място на което миналата година са свирили The Rolling Stones. Това ще бъде и единствения концерт на The Police в тази част на Европа, от това последно (така поне е обявено) за тях турне:
Sting: “There will be no new album, no big new tour, once we're done with our reunion tour, that's it for “The Police"."
I don't know how I managed it...

#2 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2008 - 17:12 PM

хм
А сигурно ли е, че няма да се появи още някоя дата за източна европа?

#3 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2008 - 18:45 PM

22ри юни ми се вижда свободен :metal:
дано, дано, ако не - ще хващам пътя, то се е видяло, че не може все Мохамед да идва при мен

#4 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2008 - 23:42 PM

View Posthendy, on Apr 16 2008, 18:12, said:

хм
А сигурно ли е, че няма да се появи още някоя дата за източна европа?
"Final European tour date confirmed for Belgrade on June 24..."
Това мисля, че говори достатъчно...
I don't know how I managed it...

#5 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 16 April 2008 - 23:54 PM

View PostOzzy, on Apr 17 2008, 00:42, said:

"Final European tour date confirmed for Belgrade on June 24..."
Това мисля, че говори достатъчно...

ок тогава
ми давай утре да си купуваме билети :metal:
от кой сайт, имаш ли идея

#6 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 08:13 AM

View Posthendy, on Apr 17 2008, 00:54, said:

от кой сайт, имаш ли идея
Имам. Сръбския Ивентим. В петък от нашия Ивентим ще ми кажат дали ще продават и те. Казаха, че вероятно ще продават.
Проблемът е другаде... Проблемът е, че цените на билетите са три вида /съответно и местата са три вида/:
- правостоящи пред сцената - около 90 долара;
- правостоящи на майната си - около 50 долара;
- седящи ВИП /това е малка трибуна направена до сцената/ - около 332 долара.
Третият вид ги забравяме. Вторият е безмислено да се купува. Това ми каза приятел, който миналата година е бил на същото място за Стоунс. И каза, че това е толкова далече от сцената, че просто не си заслужава. Първия вид, който си заслужава, според мен ще свърши още в петък. Ако нашия Ивентим не пуснат от трите вида още в петък, желаещите няма да могат да си купят от първия вид.
I don't know how I managed it...

#7 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 08:35 AM

Хм... зависи от това каква бройка ще пуснат... ако вторите правостоящи са на майната си, то следва, че първите ще са доста
иначе и аз съм за тия пред сцената, няма да се излагаме, я :metal:

ако имаш още инфо, пиши :yes:

#8 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 08:47 AM

View Posthendy, on Apr 17 2008, 09:35, said:

ако имаш още инфо, пиши :yes:
Аз като науча нещо ще кажа, а ти междувременно си актуализирай подписа :wub: :metal:
I don't know how I managed it...

#9 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 09:59 AM

View PostOzzy, on Apr 17 2008, 09:47, said:

Аз като науча нещо ще кажа, а ти междувременно си актуализирай подписа :) :metal:

въх, много сте лоши модераторите тука бе. ;) само ми се карате за тоя подпис. сатира щеше да ме набие веднъж, защото се бях осмелила да си сложа картинка :wub: B)
отивам в бункера :yes:

#10 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 10:32 AM

А защо си решила, че на 18.07. ще има това, което си написала? :metal:
I don't know how I managed it...

#11 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 11:17 AM

View PostOzzy, on Apr 17 2008, 11:32, said:

А защо си решила, че на 18.07. ще има това, което си написала? :metal:

а, това го държа специално, за да те дразня :Р :Р

обадих се в ивентим, нищо не знаеха
за вс случай се регнах в сръбския сайт, сега само трябва да разуча как стоят нещата с плащането и доставката

#12 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 11:20 AM

View Posthendy, on Apr 17 2008, 12:17, said:

обадих се в ивентим, нищо не знаеха
Нали казах - в петък :metal:
I don't know how I managed it...

#13 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 17 April 2008 - 11:31 AM

View PostOzzy, on Apr 17 2008, 12:20, said:

Нали казах - в петък ;)

и те така казаха
ама аз не им вярвам особено :)

иначе любезни, казаха ми да не купувам от сръбския сайт, че доставката била много скъпа
а доставката по пощата от сърбия е 14 евро, ако правилно съм сметнала разменния курс
не е много, но като се замисля - за българия това си е още един концерт, хехе

дано да пуснат де, аз и за друго се обадих - надявам се, че ако им досаждат повече хора, ще се усетят че има интерес и ще си размърдат дупетата

#14 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 11:38 AM

View Posthendy, on Apr 17 2008, 12:31, said:

доставката по пощата от сърбия е 14 евро
Все пак имай едно на ум, че вероятно ще бъдеш изправена пред избор: да платиш 14 Евро и да имаш билет за пред сцената или да не ги платиш, да чакаш нашия Ивентим да ги пусне и докато чакаш, тези билети да свършат. :)
I don't know how I managed it...

#15 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 April 2008 - 12:55 PM

Тази тема за пореден път ме убеди, че има нещо тотално сбъркано в държавата в която живеем... :yes:

"Полис" никога не са ми били голяма слабост, въпреки че само там харесвам Стинг. Соловите му изяви ми докарват колики. Един приятел каза, че това ще да е защото на подсъзнателно ниво съм го сравнявал с Питър Гейбриъл. ;) Както и да е... Иде реч за друго.

Полис освен, че са изключително скъпа група са и издигнати в култ от рок журналистическото братство по света. Вестта за техния реюниън миналата година беше топ новина засенчила дори новината за реюниъните на още няколко достатъчно значими групи, да не казвам и далеч по-значими от самите "Полис". В годишната класация за приходи от продажби натрупани от концертни турнета, ако не се лъжа "Полис" бяха на първо място. За цените на билетите няма какво да се говори. Невероятно високи, черна борса и т.н., все нормални неща съпътстващи подобно събитие. И сега изведнъж БУМ!

Последният концерт на Полис с който те ще кажат сбогом на сцената ще се проведе в............................Белград!?! :D

Къде живеем? :D

Какви са тези промоутъри които изпускат между пръстите си групи като Полис, Дженезис, Поркюпайн Трий, Анатема, Мюз и същите тези групи изнасят концерти в съседните ни страни? Каква е тази публика която е готова да плати 90 щ.д. за концерт в Белград, а се цупи на билети от по 80 лева за концерт в България? С какво публиката в Румъния и особено тази в Сърбия ни превъзхожда? :)

Някой има ли отговори на тези въпроси или ще продължим да ползваме отпуските си ежегодно не по предназначение за почивка, а за поредния европейски трип-посещение на концерт на любимата си група на 3000 км от България? :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#16 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 17 April 2008 - 13:50 PM

просто сравни продажбите на тези групи у нас и в страните около нас и ще получиш отговорите на защо примерно Кюър никога не пропускат Гърция от евротурнетата си, ПоС също я предпочитат, Анатема в рамките на една година три пъти се връща в Турция, както и наминава Румъния, абе страшно много са примерите

с това ни превъзхождат ;)
защото днес примерно в Дюкян меломан жената ми премигва насреща, че няма нищо на Кюър и казва - ами кой ги знае тези? ами те не се търсят.... направете си поръчка и ще го заредим....
тцЪ тцъ
ами, да. сега като издадът новия албум бас ти ловя, че Атина/Солун ще им бъдат в следващото турне. но не и София/Варна/К а в а р н а....

та по този повод казвах скоро, че ако ще отпред да си напиша Анатема на фланелката и преборя дори онзи поп, не помня кой си там пловдивски ли плевенски ли беше митрополитин, който заради името анатемосал групата и се обявил от името на църквата против нейното стъпване в България, пак няма да ги видя у нас. и то е ясно, поради какви причини.
и докато е така ще се ходи по тях насам-натам. от което ще печели единствено чуждия бизнес и чуждия туризъм.

по темата - съществува ли вероятност Ивентим да предложат нещо организирано? :)

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 13:51 PM

View Postmarillion, on Apr 17 2008, 13:55, said:

Последният концерт на Полис с който те ще кажат сбогом на сцената ще се проведе в............................Белград!?! ;)
Ама не четеш хич! Не последния, с който ще кажат сбогом на публиката, а ПОСЛЕДНИЯ ОБЯВЕН КОНЦЕРТ ОТ ЕВРОПЕЙСКОТО ИМ ТУРНЕ. Последния, който обявяват демек. Разликата е колко от земята до небето:

2008 European Tour Dates
03 Jun Stade Velodrome, Marseilles, France
05 Jun SAP Arena, Mannheim, Germany
07 Jun TW Classic, Werchter, Belgium
08 Jun LTU Arena, Dusseldorf, Germany
10 Jun Stade J. Guichard, St. Etienne, France
12 Jun Hallenstadion, Zurich, Switzerland
15 Jun Isle of Wight Festival, Newport, UK
17 Jun MEN Arena, Manchester, UK
18 Jun MEN Arena, Manchester, UK
20 Jun Stormont Castle, Belfast, UK
22 Jun Heineken Jammin' Festival, Venice, Italy
24 Jun USCE, Belgrade, Serbia
26 Jun Silesian Stadium, Chorzow, Poland
28 Jun Zentralstadion, Leipzig, Germany
29 Jun Hyde Park Calling, London, UK
02 Jul Estadio Ciudad de Valencia, Valencia, Spain
04 Jul BBK Live Festival (Kobetamendi), Bilbao, Spain
05 Jul Rock in Rio, Madrid, Spain

След което отиват отново в Щатите и Канада до края на годината.

В допълнение - оттук нататък сърбите почти винаги ще имат повече и по-качествени концерти от нас, защото си построиха зала. Да, знам, че концерта на Police няма да е в зала, говоря по принцип. Ето примерно към края на годината във въпросната зала /най-новата в Европа - капацитет до 22 000 души/ ще свирят така обсъжданите в нашия форум Queen+Rogers, както и друга група направила тази година реюниън - Return To Forever /Al Di Meola, Stanley Clarke, Chick Corea, Lenny White/. Това са все групи с мега дебели хонорари... Къде да ги поканим в есенно-зимно-пролетния сезон? В едва побиращия 6 000 зрители Зимен дворец?! Или в "Христо Ботев"?!

И пак в допълнение - продължавам да твърдя, че любителите на хард-рока и метъла у нас горе-долу нямат основание да се оплакват. Подчертавам - горе-долу. Над 90% от концертите са в тези два жанра.
Останалите фенове? Оправяйте се :) Само, моля, не разводнявайте темата за концерта на Police в Белград с приказки за групи, които ще съберат в София 82-ма човека /включително бай Киря/. :D
I don't know how I managed it...

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 13:57 PM

View Postwiktory, on Apr 17 2008, 14:50, said:

по темата - съществува ли вероятност Ивентим да предложат нещо организирано? :)
За момента не. Ако изкочи нещо подобно - тука ще бъде отразено веднага.
I don't know how I managed it...

#19 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2008 - 14:09 PM

И още информация:

Билетите, които ще бъдат пуснати в продажба са 52 000 на брой.
Подгряващата група ще бъде Counting Crows.
Сцената ще бъде с размери 58 метра дължина и 20 метра височина.

Отговарям и на по-горе зададения въпрос "Защо в Сърбия, а не у нас?". Защото:
“Нашите партньори от Live Nation считат Ушче за най-доброто открито място за концерти в Европа и сме щастливи, че концертът на The Police ще се състои там. Музикантите вече получиха своите хонорари и със сигурност ще направят шоу в Белград на 24 юни. То ще продължи два часа и ще бъде открито от чудесната банда Counting Crows… Този концерт ще е единственият на Police в този регион, така че очакваме голяма чуждестранна публика”, е заявил Марич /сръбския организатор/ по време на официална пресконференция вчера."
I don't know how I managed it...

#20 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 17 April 2008 - 14:26 PM

View PostOzzy, on Apr 17 2008, 14:51, said:

Останалите фенове? Оправяйте се ;) Само, моля, не разводнявайте темата за концерта на Police в Белград с приказки за групи, които ще съберат в София 82-ма човека /включително бай Киря/. :D

за момента идеално си се оправям. както казва хенди - като не идва Мохамед при нас сме ние при него, дам.
за Полис не се оплаквам. за разлика от почти пълните дискографии, които имам като фен на групите по споменатия процент (при който само бай ти Киря е напълно достатъчен откъм публика :D :) :yes: ) и имам претенции да не подминават страната ни,
харесвам Полис, но нямам, повтарям - нямам един оригинален техен диск. това, което имам е теглено, сваляно, разменяно.... (едно 80 процента в бг сме така. не визирам конкретно мърчандайза на Полис, говоря изобщо)
та, с какво съм участвала в подкрепа на групата? как съм показала фенщината си?!
това за залата и държавната, местната или частната там принципна отговорност не го и коментирам.
ами няма как да се сърдя или оплаквам, че са предпочели сърбите тогава :D
и нямаме право.
докато тези 80 процента не осъзнаем, че с качването на продажбите, тоест с включването на всеки един от нас в музикалния бизнес на групите правим все по-благоприятна обстановката за посещението им в България. и страната ни ще е все по-апетитна за групите, за които тогава няма да има разлика дали ще свирят пред осем стотин, осем хиляди или пред 82ма, в т.ч. и стринка Киря.
така, както е всъщност в Лондон, Холандия, Германия, Прага, Виена и да не изброявам....

Edited by wiktory, 17 April 2008 - 14:49 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users