Jump to content

Новогодишно надприказване на тема "Коя група е по-влиятелна/велика и чии фенове са най-предани и верни"......докато останалите (групи и фенове) сму*ат


114 replies to this topic

#21 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 декември 2010 - 12:56

Quote

Radiohead провокират

A дали провокират самите те или провокират феновете им, опитващи се да ги изкарат нещо значимо.

Всеки иска любимата му група да е най-великата и всеки иска да докаже на останалите колко много идея и смисъл има в съответната музика. Но съм установил, че има няколко групи, чиито фенове са фрапиращо по-нагли от останалите в това отношение. :yes:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#22 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 декември 2010 - 14:31

View PostOverhate, on Dec 28 2010, 12:56, said:

A дали провокират самите те или провокират феновете им, опитващи се да ги изкарат нещо значимо.

Феновете на Radiohead в общия случай не са натрапващи се хора. Стилът и идеологията на групата не го предполагат. Пък и не съм забелязал точно те да имат крайни devotees. Фенската им маса е голяма, защото се харесват на всеки фен на алтернативната и авангардната музика. И са във вкусовата периферия на немалко фенове на стилове, различни от собствения им.

А дали са значими само в главите на феновете си!? Хех. Освен всичко друго, след появата си, Radiohead сложиха своя отпечатък върху:

- всички малки и големи алтернативни банди, пръкнали се след тях,
- големи алтернативни банди, копащи в стила петилетки преди тях,
- големи банди в различни /от алтернативните/ стилове;


На пръстите на едната ми ръка се броят групите, можеши да се похвалят с подобен трипъл. При това в случая не говорим за динозаври, творящи в зората на рока, когато се рисуваше на девствено платно и от всяка аномалия се раждаше нов стил. Сравнително млада банда са.

Да! Radiohead са адски значима банда. Без моето или твоето мнение да имат каквото и да било отношение към този факт.

Quote

Но съм установил, че има няколко групи, чиито фенове са фрапиращо по-нагли от останалите в това отношение. :yes:

Да даде Аллах на всяка банда такива фенове.

Ето сега ми хрумна да добавя още една съставка в универсалната рецепта, определяща дали дадена банда е велика. Имаше наскоро такава тема.

Точка поредна: Групата трябва да има в наличие фрапиращо нагли фенове, които да я бранят със зъби и нокти, но същевременно и такива, които да ги мразят и в червата. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#23 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 декември 2010 - 18:18

Quote

Точка поредна: Групата трябва да има в наличие фрапиращо нагли фенове, които да я бранят със зъби и нокти, но същевременно и такива, които да ги мразят и в червата. yes.gif

Честито, ти току-що изкара Мановар по-велики от Бийтълс :yes:

Иначе за алтернативната сцена нямам наблюдения, може и да си прав.
За мен е факт, че на Радиохед харесвам всичко на всичко 1 (една) песен (а съм слушал поне 10) и още да кажем 2 мога да ги слушам без да ме дразнят.
Иначе като подход към следзаписната реализация на музикалните си продукти и музикалната индустрия като цяло, имат някои идейни ходове.

Edited by Overhate, 28 декември 2010 - 18:22 .

Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 декември 2010 - 19:18

View PostOverhate, on Dec 28 2010, 18:18, said:

Честито, ти току-що изкара Мановар по-велики от Бийтълс :yes:

Ти не се подлъгвай от пищящите и скубещите косите си девойки по архивните кадри. Всъщност The Beatles са били жестоко мразени от конкурентите /и съответно феновете им/ заради всепомитащия си успех още в началото на кариерата. Самият Клептън казва в автобиографията си - "имаше период в началото, в който просто не можехме да ги понасяме". Това се променя драстично с прогреса на самата група във времето. След албума "Revolver" на всички съвременници, фенове и музиканти, им става ясно, че са живи свидетели на най-важните и основополагащи крачки в популярната музиката /и рока като част от нея/. Разбира се, от днешна гледна точка за да мразиш The Beatles трябва да си или глух, или меко казано идиот.

Но аз съвсем не съм казал, че това горе ще е единственото условие, камоли пък най-важното. То е просто едно от няколкото.

Всъщност, ако това за силното любене и мразене беше единствено /или с най-голяма тежест/ правило, тогава най-великата група на всички времена щеше да се казва...Depeche Mode. :worship:
Това определено е бандата с най-организирана, отдадена и френетично болна фенска маса и същевременно с това целият хардрок и метъл свят искрено ги мразеше в червата. Поне до 1993 г. Когато и там идиотите понамаляха! :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 декември 2010 - 20:15

View Postviolator, on Dec 28 2010, 19:18, said:

Всъщност, ако това за силното любене и мразене беше единствено /или с най-голяма тежест/ правило, тогава най-великата група на всички времена щеше да се казва...Depeche Mode. :yes:
Това определено е бандата с най-организирана, отдадена и френетично болна фенска маса...

А, ето това горното, определено съм го чувал само и единствено от теб. За няколко години, няколко пъти го повтаряш в този форум. Нямам идея как точно се измерва коя е "бандата с най-организирана, отдадена и френетично болна фенска маса", но по моите критерии има доста други групи, които отговарят на същото определение. Въобще и "обективно", както казва Свилката, темата заби в тотално субективен ъгъл и е въпрос на време да се превърне в поредната за мерене на разни работи... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#26 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 28 декември 2010 - 21:09

Бтв, по-откачена фенска маса от тая на Manowar наистина няма и, честно казано, това ме дразни адски много понякога. За щастие повечето хора, които познавам и ги харесват, са всъщност доста интелигентни типове, обаче съм чувал такива откровени простотии, възвеличаващи групата, че просто лошо да му стане на човек. Следват малко цитати. "Джоуи ди Майо е изобретил електрическата китара." "Ако гаджето ми легне с Джоуи, няма да я ревнувам, а ще я обичам още." "Следващия път ще доведа и мацка, за да я споделя с метъл-братята." И т.н. Всичко това, заявено с най-сериозния тон на света. Е, сори, ама...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#27 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 декември 2010 - 21:49

Аз предлагам темата да се отдели ако може, че наволя да си пишем глупости в нея :yes:
Иначе и аз съм любопитен Вио въз основа на какво си прави тия изводи за феновете на Депеш? Щото на мен ми звучат малко като градски легенди :yes:

#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 декември 2010 - 22:04

View Postmarillion, on Dec 28 2010, 20:15, said:

А, ето това горното, определено съм го чувал само и единствено от теб. За няколко години, няколко пъти го повтаряш в този форум. Нямам идея как точно се измерва коя е "бандата с най-организирана, отдадена и френетично болна фенска маса", но по моите критерии има доста други групи, които отговарят на същото определение.......

Ето ти идея как се измерва -->> dm трибют от полския фенклуб!.

Не знам доколко си запознат с видеографията на Depeche Mode, но всяка секунда в горното видео е пресъздаване на отделен символ, кадър, хореография от видео, обложка, концерт или частица от историята на любимата им група. :yes:

Ако се взреш внимателно, ще видиш, че е направено с огромна любов, отношение и усет към детайла. А аматьорската искреност, с която е организирано всичко, е повече от трогателна. Ако съм на мястото на Мартин Гор или Дейв Гаан и видя това нещо, ще се разцивря като дете. Колко групи и музиканти са получавали подаръци от подобно естество!? Толкова, колкото го заслужават! :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 декември 2010 - 22:16

Да, Депеш са точно пример за такава група - симпатични са ми като музика, но заради феновете им съм по-склонен да заемам анти-тях позиция.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#30 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 декември 2010 - 22:28

View PostOverhate, on Dec 28 2010, 22:16, said:

Да, Депеш са точно пример за такава група - симпатични са ми като музика, но заради феновете им съм по-склонен да заемам анти-тях позиция.
На мен са ми безразлични, както са ми безразлични и причинителите на тази дискусия, обаче споменаването на най-еди какво си автоматично ме вкарва в отрицание :yes:

#31 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 29 декември 2010 - 09:30

Забелязвам, че трима човека си ги мерите и ще ви оставя на мира, но прочета ли въпрос "Коя група е по-велика" аз не мога да не кажа SAVATAGE.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#32 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 29 декември 2010 - 09:56

[quote name='Тигър' date='Dec 28 2010, 21:09 ' post='73981']
"За щастие повечето хора, които познавам и ги харесват, са всъщност доста интелигентни типове"

Аз пък точно обратното, не познавам интелигентни типове, които да не се срамуват, когато слушат и, особено, когато гледат Manowar! Това е просто констатация, извлечена от кръга хора, с които общувам, то верно, че кръга не е голям, но все пак! А иначе си мисля че рокмузиката е "преобърната" от две групи Deep Purple и Led Zeppelin, от една страна, и цялата прогресивна вълна от края на 60-те и началото на 70-те, от друга! Бийтълс да ме прощават феновете им, но според мен са по-скоро някакво социално явление, не музикално, това от днешна гледна точка, разбира се! Въобще група, която има такъв зашеметяващ комерсиален успх, за да се стигне до абсурда, да са по-популярни от Христос, по думите на явно един самозбравил се човек, няма как да е "чистоплътна"!

#33 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 29 декември 2010 - 10:00

Сега ще стане веселба, наи-великата група според мен е Металика :yes:
. . . And Justice For All

#34 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 декември 2010 - 10:43

View Postviolator, on Dec 28 2010, 22:04, said:

Ето ти идея как се измерва -->> dm трибют от полския фенклуб!.


Да, много приятен клип. И все таки, той не доказва кой знае какво, освен любовта на група хора към музиката на DM. Нали ме разбираш правилно, Борисе? Съвсем не искам да влизам в излишни спорове по темата. Констатирах изцяло фенското ти изказване от по-горе и в светлината на "обективното и субективното", изразих съмнение относно достоверността на думите ти. Подобни актове на любов и признателност, дело на фенове на определена група, бих могъл да ти представя и аз, но надявам се не това е целта на занятието...

Както и да е, празници са и не е лошо да нагазим в "обективно-субективните" води на собствената си отдаденост към музиката, затова те каня на теоретична оргия с елементи на разсъждение в следващата тема, която възнамерявам да пусна след малко...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#35 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 29 декември 2010 - 10:49

View Postviolator, on Dec 28 2010, 19:18, said:

Разбира се, от днешна гледна точка, за да мразиш The Beatles трябва да си или глух, или меко казано идиот.
Хаха, благодаря, меко казано, съм поласкана (което и от двете горни твърдения да е вярно, а за първото се съмнявам). По мое скромно субективно мнение, единственото, което наглите фенове успяват, е да направят дадената група от безразлична - непоносима за останалите, и все повече да задълбочават споровете.

Quote

Всеки иска любимата му група да е най-великата и всеки иска да докаже на останалите колко много идея и смисъл има в съответната музика.
Браво за всичко, написано по темата, обаче, моята любима група е най-велика и идейна, въпреки всичко, което мислят хората за нея, и колкото по-малко "фенове" има, особено от наглия вид, толкова повече ми харесва на мен.
Don't mistake lack of talent for genius.

#36 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 29 декември 2010 - 10:49

View Postdeluxworld, on Dec 29 2010, 10:00, said:

Сега ще стане веселба, наи-великата група според мен е Металика :yes:

Tц, СЛЕЯР :yes: :worship: :worship: :worship: :yes:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#37 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 29 декември 2010 - 10:52

^ Тъкмо щях да ви обърна внимание на факта колко болни фенове имат Slayer... :yes:
Don't mistake lack of talent for genius.

#38 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 декември 2010 - 10:56

View PostMor-Rioghain, on Dec 29 2010, 10:49, said:

Браво за всичко, написано по темата, обаче, моята любима група е най-велика и идейна...
Тук няма как да се съглася. Моята любима група е доста по-велика и това е неоспоримо.

P.S. Е**ти темата... :yes:

#39 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 29 декември 2010 - 11:00

Мислех да напиша дълго и изяснително мнение, относно целия засегнат въпрос, но след като се замислих, цялата ситуация е напълно абсурдна. И няма да пиша защо, тъй като причините вече са споменати нагоре. Но с друга идея пиша поста. Ако има група, която отговаря на всички ваши субективни критерий относно обективния успех, значение и любов, това е ... Pink Floyd.

#40 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 декември 2010 - 11:10

И аз мисля така - кратко и ясно,две са групите най - Pink Floyd и Led Zeppelin!!!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users