Jump to content

Новогодишно надприказване на тема "Коя група е по-влиятелна/велика и чии фенове са най-предани и верни"......докато останалите (групи и фенове) сму*ат


114 replies to this topic

#1 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 27 December 2010 - 16:03 PM

Разбира се, че ти имаш право на лично мнение, макар и грешно :D
Шегувам се :D
От моя гледна точка няма как Radiohead да са велика група. Въпреки, че навремето много се шумя около тях и неизменно присъстваха по студентските купони няколко месеца те не ми оставиха никаква следа. Понякога като им засека Creep по радиото, си мисля: "Боже каква досада. Това как сме го изтрайвали едно време..."
Това чисто субективно.
Обективно... не съм забелязал да ги слушат толкова хора и да имат такова влияние върху феновете. Тук във форума ти си третия, който говори за тях. Не забелязвам и по медии да са се скъсали да ги въртят. В класацията на форума за 2007-ма албумът им In Rainbows е събрал едва 27 точки.
В интерес на истината не знам на кои толкова групи са повлияли, от тези, които аз харесвам не съм срещал някой да ги споменава :D
И разбира се ни най-малко не искам да принизявам достойнствата на музиката им, просто не съм останал с впечатление да са толкова влиятелни и толкова харесвани, та другаря Мерилиън чак се учуди, че някой си не ги е включил в класацията си :)

Между другото нашата класация се размести по интересен начин и Мейдън вече не са на първо място :)

#2 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 27 December 2010 - 16:32 PM

View PostSvil, on Dec 27 2010, 16:03, said:

..Между другото нашата класация се размести по интересен начин и Мейдън вече не са на първо място :)

Слава богу :)

По въпроса за Radiohead няма как да се внесе обективност в някаква културна дискусия, освен пак да се обърнем към продажбите: :D ОК компютър примерно се продава доста добре в англоговорящите страни: тройноплатинен в UK и Канада и двойноплатинен в Щатите и Австралия :D и доколкото продажбите също може да са спорен критерий за величие (справка Лейди ГаГа или Риана) то може да кажем, че алтернативните банди от деведесетте насам признават Radiohead за флагман на този тип музика... или поне за един от флагманите.
Аз също години наред се чудех какво толкова им харесват на тази група, докато не влязох в цървулите на този тип музика. Сега ги признавам: велики са. :D
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#3 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 27 December 2010 - 16:46 PM

Алтернативния рок никога не ми е бил присърце, а и като гледам на мнозинството у нас. Така, че няма как да усетя величието на тази група :D

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 December 2010 - 17:07 PM

View PostSvil, on Dec 27 2010, 16:03, said:

Обективно... не съм забелязал да ги слушат толкова хора и да имат такова влияние върху феновете.

Това "обективно" е съвсем обективно за нашите географски ширини. Именно това "обективно" някога е превърнало една посредствена хард рок група във "велика", за разлика от една обективна институция в рок музиката. И всичкото това се случва съвсем "обективно" пак в нашата страна. Затова и "обективно" ходим на концерти в чужбина, за да чуем обективно качествените имена в рок музиката днес, за да не страдаме субективно от липсата на обективен интерес към тях тук. Въобще и "обективно" темата е уникално субективна, но да ти призная отдавна съм се отказал да търся отговор защо се получава така, че "обективно" в България и "обективно" в Европа нямат нищо общо по между си...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 27 December 2010 - 17:18 PM

View Postmarillion, on Dec 27 2010, 17:07, said:

Това "обективно" е съвсем обективно за нашите географски ширини. Именно това "обективно" някога е превърнало една посредствена хард рок група във "велика", за разлика от една обективна институция в рок музиката. И всичкото това се случва съвсем "обективно" пак в нашата страна. Затова и "обективно" ходим на концерти в чужбина, за да чуем обективно качествените имена в рок музиката днес, за да не страдаме субективно от липсата на обективен интерес към тях тук. Въобще и "обективно" темата е уникално субективна, но да ти призная отдавна съм се отказал да търся отговор защо се получава така, че "обективно" в България и "обективно" в Европа нямат нищо общо по между си...

Съгласен. С изключение на "посредствената хард рок група" :D :D :) От това по-субективно мнение - здраве му кажи.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 December 2010 - 17:23 PM

View Postincarnate, on Dec 27 2010, 17:18, said:

Съгласен. С изключение на "посредствената хард рок група" :D :) :) От това по-субективно мнение - здраве му кажи.

"Обективно" си съвършено прав, относно субективното мнение... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 27 December 2010 - 19:25 PM

T'ва пак Пърпъл срещу Цепелин ли треа да е? :D
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#8 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 27 December 2010 - 22:27 PM

Нека да не обръщаме темата в поредния опит да измерваме или сравняваме величия или влияния.
Първият ми коментар по темата бе относно това че няма значение дали един музикант или музиканти предизвикват сериозен медиен интерес за да се определят като значими.

Кокнкретно за Рейдиохед това че са знакова банда не е мое лично мнение, а факт. Личното ми мнение тук би могло да бъде до каква степен приемам това за реалност и какво е отношението ми към тяхното изкуство. Безкрайно много ги ценя и харесвам заради емоционалният заряд, разнообразната музика, самобитния стил, както и тяхните лирики. Рейдиохед са получили отдава признанието и уважението на редица от тяхните колеги. На прима виста се сещам за Pete Trewavas (басистът в Marillion), Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering) и Vincent Cavanagh (Anathema). Все хора участвали пряко в създаването на прелестна музика, макар че ако човек пожелае може да се оспори и това с лафа за въпроса на вкус. Ако се отвори ето този линг могат да се видят и номинациите и наградите им в различни класации и анкети. Продажбите им към днешната дата надхвърлят 30 милиона копия, като със сигурност ще има огромен интерес към всеки следващ техен албум, както от критиката, така и от феновете. Относо феновете им бих искал да напиша че форумът на катехизис е предимно събрал в себе си хора слущащи най-вече метъл музика в хилядите й производни форми, но със сигурност това че само трима души сме писали тук за Рейдиохед не означава че само ние тримата ги слушаме и харесваме. Няма как да има някаква достоверна статистика за това колко души ги слушат, но все пак ще спомена и официалната статистика на създаденият в Англия през 2002 година сайт last.fm за водене на статистика на слушаната музика на потребителите с връзка към интернет които са си свалили плъгина на сайта. За период от осем години Рейдиохед са слушани от повече от три милиона различни души, а сумарният брой на чутите тяхни песни е втори след този на Бийтълс. За някои тази статистика може да изглежда недостоверна, но ако се има предвид че към днешна дата потребителите на този сайт са над 40 милиона от 200 различни държави, което се доближава много повече до представителната статистическа извадка, от колкото форумът ни тук.

Относно качествата на музиката на Рейдиохед е излишно да се водят дискусии. Има много хора които просто не откриват каквото търсят и ценят в музиката в тази на Том Йорк и компания. В това разбира се няма нищо лошо. Но аз не се сещам за много изпълнители които да комбинират с такъв финес бритпоп, алтернативен рок, електроника, краут рок и джаз. И всичко това да звучи до толкова хомогенно че да не натоварва съзнанието и вниманието.

С това изчерпвам каквото имах да казвам по темата и предлагам ако някой има желание да продължим да го направим в нова тема.
Примерно кои изпълнители от последните десет или двадесет години мислите че ще издържат изпитанието на времето и модите за да се превърнат в класици. Рейдиохед със сигурност ще са сред тях, скъпи другари и другарки.

След няколко дни и аз ще пусна своята класация : )

Edited by Rob Roy, 27 December 2010 - 22:28 PM.

By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#9 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 28 December 2010 - 08:07 AM

Понеже темата е за класации ето нещо интересно:
На сайта на Roadrunner Records доста музиканти са публикували своя личен топ 10 за 2010 година. Тук можете да видите класацията на Dave Ellefson (Megadeth). От дясно е списъка с останалите изпълнители - кликвате върху интересуващия ви и виждате неговата класация. Сред имената присъстват Robb Flynn (Machine Head), Matt Heafy (Trivium), Steven Wilson (Porcupine Tree), Mikael Akerfeldt (Opeth), Joel O’Keeffe (Airbourne) и много други.
ПИСУК!

#10 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 December 2010 - 09:15 AM

Веднага се съгласявам с всичко написано от теб, само с уговорката, че ето това заграденото:

View PostRob Roy, on Dec 27 2010, 22:27, said:

бритпоп, алтернативен рок, електроника, краут рок и джаз

не е и няма как да е музиката на българина. Може би на някои не им харесва, но ние сме на границата между Европа и Азия и тук нещата се случват по-различно :)
Всичко останало, статистики, продажби и т.н. е ОК. Само дето от тези 3 млн. които цитираш вероятно 2,9 млн. са англичани, което няма как да е представително за целия свят.
За класиците времето ще покаже, там нямаме думата :D
Хайде, чакаме класацията ти :D

#11 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2010 - 09:47 AM

Той говори за 30 милиона, бтв.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#12 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 December 2010 - 10:03 AM

View PostSvil, on Dec 27 2010, 16:03, said:

Radiohead....
Обективно... не съм забелязал да ги слушат толкова хора и да имат такова влияние върху феновете. Тук във форума ти си третия, който говори за тях.

Не е баш тъй. Radiohead неизменно присъстват в постовете и класациите на мнозина форумци, когато стане въпрос за влияния, любими издания, видеоклипове и прочие рекапитулации. И доста често са на челни позиции.
Да не говорим, че те са пряко намесени в една от най-култовите теми в новата история на форума. Те я, на: Kiss vs. Radiohead :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#13 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 28 December 2010 - 10:35 AM

View Postviolator, on Dec 28 2010, 10:03, said:

Не е баш тъй. Radiohead неизменно присъстват в постовете и класациите на мнозина форумци, когато стане въпрос за влияния, любими издания, видеоклипове и прочие рекапитулации. И доста често са на челни позиции.
Да не говорим, че те са пряко намесени в една от най-култовите теми в новата история на форума. Те я, на: Kiss vs. Radiohead :yes:
жив и здрав Вио :yes: да си че ми оправи сутринта с тази тема
сега отивам да се ровя в стария форум за още такива ценности
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#14 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2010 - 11:07 AM

View Postviolator, on Dec 28 2010, 10:03, said:

Да не говорим, че те са пряко намесени в една от най-култовите теми в новата история на форума. Те я, на: Kiss vs. Radiohead :yes:
:yes: :yes: :worship: :worship: :worship:
Как не съм я видял преди...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#15 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2010 - 11:13 AM

Култова тема е било.
Интерсното е, че след толкоз спорове още от стария форум насам, вече знаех с 99% точност кой какво е казал даже и преди да го прочета :yes:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#16 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 December 2010 - 11:54 AM

View Postviolator, on Dec 28 2010, 10:03, said:

Не е баш тъй. Radiohead неизменно присъстват в постовете и класациите на мнозина форумци, когато стане въпрос за влияния, любими издания, видеоклипове и прочие рекапитулации. И доста често са на челни позиции.
Точно с това няма как да се съглася, напротив, за Radiohead се заговорва предимно в теми от този тип, дето се дърляме кой е по- по- най-. В класацията за 2007-ма май беше, са събрали едва 27 точки, както споменавам по-горе :yes:

#17 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 December 2010 - 11:56 AM

View PostOverhate, on Dec 28 2010, 11:13, said:

Култова тема е било.
Интерсното е, че след толкоз спорове още от стария форум насам, вече знаех с 99% точност кой какво е казал даже и преди да го прочета :yes:

Темата е абсолютен култ!!! Ха-ха-ха, направо се разцепих от смях.

И не мога да разбера защо тук зачекнахме Radiohead, при положение че те нямат нищо общо с тазгодишната класация на форума. За тази група имам особено мнение, но определено искам да го запазя за себе си.

Insane in my brain

#18 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2010 - 11:59 AM

View PostSvil, on Dec 28 2010, 09:15, said:

Веднага се съгласявам с всичко написано от теб, само с уговорката, че ето това заграденото:



не е и няма как да е музиката на българина. Може би на някои не им харесва, но ние сме на границата между Европа и Азия и тук нещата се случват по-различно :worship:
Всичко останало, статистики, продажби и т.н. е ОК. Само дето от тези 3 млн. които цитираш вероятно 2,9 млн. са англичани, което няма как да е представително за целия свят.
За класиците времето ще покаже, там нямаме думата :yes:
Хайде, чакаме класацията ти :yes:

Искам само да добавя още нещо, за да не остане някой с погрешно впечетление че съм голословен. Специално цитирах данните от сайта че потребителите му към днешна дата са от над 200 различни държави - нереалистично е дори да се предполага, че с аудитория от над 3 милиона различни слушатели на Рейдиохед, почти всички ще са им сънародници. Използвам тази статистика само и единствено като подобие на представителна извадка, тъй като не се сещам за по-добра възможна алтернатива. Сещаш се че подобно е положението и с отчитането на безработицата - данните са само възоснова на онези които са се регистрирали в бюрата по труда, но с тях далеч не се изчерпва броя на хората които нямат работа.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#19 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 December 2010 - 12:16 PM

Кат се замисля, от всички групи, дет завършват на "хед", май харесвам (умерено) само Моторхед :yes:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#20 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 28 December 2010 - 12:24 PM

View PostSvil, on Dec 28 2010, 11:54, said:

за Radiohead се заговорва предимно в теми от този тип, дето се дърляме кой е по- по- най-.

Това само по себе си е многозначително. И означава, че Radiohead провокират, дори без да са на гребена на вълната, без да са по първите страници, без да се радват на актуално издание и без да са на мащабно рекламирано световно турне. И генерират емоция, независимо от посоката, в която са насочени фенските мнения.

Така е с всички банди, при които фенските убеждения се характеризират с диаметрална разнопосочност. Вземи Dream Theater. Скоро ще стане десетилетие, откакто не са издавали супер-дупер албум, но само при споменаването на името им някъде по темите...и става панаира.

Quote

В класацията за 2007-ма май беше, са събрали едва 27 точки, както споменавам по-горе :yes:

Това не измерва присъствието на Radiohead във форумното пространство. Означава единствено, че албумът не е бил толкова силен. Повярвай ми, ако класацията беше за 1995 г., 1997 г. или 2000 г., съответните им албуми щяха са имат драстично повече точки.
Лично аз тогава не гласувах за "In Rainbows", въпреки че Radiohead са ми сред любимите банди. Просто албумът не ми хареса толкова. Но това не ми пречи смело да ги нарека най-влиятелната банда на периода 1995 - 2005. Всъщност - последната свръхвлиятелна банда. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users