Jump to content

Judas Priest и Whitesnake в София08.07.2011г. - стадион "Българска армия"


789 replies to this topic

#761 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 11 July 2011 - 18:46 PM

View PostJurisprudent, on Jul 11 2011, 18:22, said:

А дали има катерици в гората, или само наминава самотна лисица с малките си? :( Това на шега, де, представих си картинката. Май е съсед значи на някой от Def Leppard. Но понеже каза, нормално е да се е изнесъл в Америка, където винаги Whitesnake са били по-харесвани (което не значи, че в Европа не са харесвани). В Англия събира добре в Лондон, но моите данни са за слабички други градове. Както и да е. Аз общо взето имах предвид в цитирания от теб мой пост, че "пенсионери" като него биха могли да си позволят я Франция, я Испания или Италия за дом, докато такива като Кен Хенсли, колкото и да херсвам Uriah Heep, са от типа "аглийски турист плажуващ в България" - а те са две категории - младежи, които искат евтини забавления и ходят в Тунис, Турция, България, и работници/безработни на помощи, които не могат да си позволят евтините курорти в Испания и ходят на гореказаните три места.

Да ти кажа честно предпочитам 100 пъти родното южно черноморие пред прехвалената,но абсолютно смешна и мизерна френска ривиера, а пък за жабарските "плажове" да не говоря :( Испания не е нищо особено също.И го казвам не само в качеството си на бургазлия,а от позизицята на човек, който има доста голяма база за сравнение.В света има и други места освен Европа и то доста по-красиви, екзотични и впечатляващи.Виж ако трябва тях да сравняваме с България, това е съвсем друго нещо. :)

#762 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 18:48 PM

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 10:35, said:

това не е точно така .. но хайде да не обръщаме наистина темата съвсем .. колкото и да ми е кеф да споря ... да дискутирам или просто да говоря за тази група, която от друга страна на теб не ти е от любимите :(
Ok; да отбележа, може и да не ми е любима, но няма значение - нямам намерение да се закачам с Whitesnake, нито Ковърдейл, за да няма обиди м/у феновете

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 10:35, said:

а сега за САЩ - масовото изнасяне в Америка на английски музиканти става заради данъците ... през 70те е било кажи-речи невъзможно да не фалират ако живеят в родината си ...
Знам , това е така. Коледа, 1968 или 1969 - Цепелин се преместват в Америка, мисля, че се води като вододел, след който масово се напуска Англия по данъчни причини. Но и забележи, че този тип музика - Whitesnake, Def Leppard - е в пъти по-харесвана от американската публика; а и до днес в Англия една музика се счита за истинска и смислена - пънк, с произтеклото от него инди; + любов към отделни групи като Beatles и Rolling Stones и Queen. Причините не са музикални, а социални, не е тук мястото да се разгръщат.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#763 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 11 July 2011 - 18:52 PM

View Postviolator, on Jul 11 2011, 10:06, said:

Блясъкът на новите Ковърдейлови зъби те е заслепил и не си забелязал, че във въпросните моменти отляво се вижда това, а отдясно - това.

В парчетата на Whitesnake има много хорови припеви и дублирани вокални поддръжки.

Затова през годините, независимо от състава, част от музикантите на Ковърдейл задължително са били пеещи.

Специфичното в случая е, че Олдрич и Бийч са първокласни певци. А блендите и техниката им е сходна с тази на Дейвид. И това съвсем не е случайно. Концертните вокални аранжименти на Whitesnake го изискват. Защото няма как фронтменът да изпее две-три партии сам и наведнъж - както си ги е насложил в студиото. А на живо трябва да прозвучи по този начин. И да бъде убедително. Така че в случаите, в които Дейвид подава микрофона на публиката, понякога се чува гласът на поддържащия вокал. Особено в припевите той е задължителен. А и не само там.

За един добър певец не е особен проблем да изимитира нечия бленда. Особено пък специфична като на Ковърдейл.

Плейбек!? Немислимо е в подобен формат. Освен някой друг масов хоров мотив. Какъвто например чухме в "The Living Years" при Mike & The Mechanics. Но то това не се води плейбек, а си е ползване на семпъл.

А ако наистина има плейбек - няма да го забележиш, повярвай ми. :(

аз казах, че се чуваше гласът му въпреки пеенето на дъг олдрич

още 2008 ми направи впечатление как само си отваря устата и т.н.
баща ми е голям фен, но е на същото мнение

http://www.katehizis...s.php?id=11171
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#764 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 18:55 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 10:46, said:

Да ти кажа честно предпочитам 100 пъти родното южно черноморие пред прехвалената,но абсолютно смешна и мизерна френска ривиера, а пък за жабарските "плажове" да не говоря :( Испания не е нищо особено също.И го казвам не само в качеството си на бургазлия,а от позизицята на човек, който има доста голяма база за сравнение.В света има и други места освен Европа и то доста по-красиви, екзотични и впечатляващи.Виж ако трябва тях да сравняваме с България, това е съвсем друго нещо. :(

Голяма част от френските и испански курорти са известни заради т.нар феномен "гъзария", познат и по нашите ширини. Географски много от тях не са по-добри от българските. До преди 5 години най-посещаваните места в Испания - Costa del Sol - беше по-лош вариант на днешен Слънчев Бряг. Бетонни небостъргачи по цял (прекрасен) плаж, всичко дънещи дискотеки, само дето чалга и открита улична проституция липсва за сравнението. И ужасен задух заради сумати-те сгради. Сега решиха да рушат старите хотели - откриха, че са строени незаконно с/у подкупи, затова общината там била най-богатата в Испания - и ще махат всичко и почват наново. Та там е голяма лудница и хич не е по-спокойно или приятно от някои бг места. А и престъпноста беше много висока откак балами английски туристи почнаха да ходят там. Но гъзарите не ходят там, ами на Ибиса, да им скрибуцат диджейчета на главите.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#765 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 19:07 PM

View PostRozanna, on Jul 11 2011, 19:45, said:

Ауу, уникална снимка! :( За нея искам специално разрешение да я сваля и разпечатам.
Просто искам да я подаря на близък, който харесва групата, но по ред причини не успя да бъде на концерта.
Давай, само да знаеш че всичко над 10 на 15 от този размер няма да е добре :(

#766 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 19:14 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 18:46, said:

Да ти кажа честно предпочитам 100 пъти родното южно черноморие пред прехвалената,но абсолютно смешна и мизерна френска ривиера, а пък за жабарските "плажове" да не говоря :) Испания не е нищо особено също.И го казвам не само в качеството си на бургазлия,а от позизицята на човек, който има доста голяма база за сравнение.В света има и други места освен Европа и то доста по-красиви, екзотични и впечатляващи.Виж ако трябва тях да сравняваме с България, това е съвсем друго нещо. :)
Зависи какво те впечатлява ... за съжаление нямам твоят американски опит, и от доста време (благородно) ти завиждам за него, но пък за сметка на това имам около 180 града в 21 държави в Европа зад гърба си и смея да твърдя, че в и Италия има райски кътчета, стига човек да ги намери ;) (макар, че не съм особен фен на тази страна) ... а Saint-Jean-Cap-Ferrat, Villefranche-sur-mer, Eze Village и доста други от "мизерната френска ривиера" ... ама нищо не може да ме убеди, че не са невероятни, а камо ли да са смешни ...
в Европа има ужасно много убийсвени места, които обаче по една или друга причина не стават толкова популянри сред туристите (което може би е добре :( ) ... не искам и няма да споря, за неща и местакоито не съм виждал, сигурно са екзотични и впечатляващи, и се надявам някой ден да ги видя, но не можеш да ми кажеш, че Европа едва ли не "не става" ... или поне да очакваш да го приема :)


съвсем избягахме от темата обаче вече ... някой нещо за София Рокс :( ... интервюто с Doug кога ще го четем?
а с Rutherford?
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#767 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 11 July 2011 - 19:36 PM

View PostU.D.O., on Jul 11 2011, 19:52, said:

аз казах, че се чуваше гласът му въпреки пеенето на дъг олдрич

още 2008 ми направи впечатление как само си отваря устата и т.н.
баща ми е голям фен, но е на същото мнение

Каквото можах - направих! :(
-----------------------------------------
Слушай силно!

#768 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 20:24 PM

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 10:14, said:

в и Италия има райски кътчета, стига човек да ги намери :(

Пробвай Сицилия, източното крайбрежие, в подножието на Етна :(

(офф)
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#769 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 11 July 2011 - 20:55 PM

@Stormbringer - далеч съм от мисълта ,че Европа не става и напълно подкрепям мнението ти ,че има уникални кътчета на Стария континент,които си заслужава да бъдат посетени и могат да ти спрат дъха поне за 10 последователни минути ;) (ако някой успее да издържи разбира се ) . За културата и архитектурата е напълно излишно да говоря. Просто ,когато човек пътува постоянно открива все нови и нови неща и понякога те изместват старите спомени и примерно нещо,което навремето си смятал за невероятно , вече в очите ти и съзнанието ти не е чак толкова грандиозно, именно заради новите открития :) Ставаше дума в дискусията за ваканцинно-плажни места ,а за мен лично и това си е само моя позиция, няма ли бях пясък, кокосови (не финикови) палми, коралов риф и сапфирена вода, не ми го хвали като плаж :( А в Европа не знам да има подобни плажове :) Не че ходя всеки ден на такъв или пък живея на подобно място,но това ме привлича, други хора пък съвсем противоположни неща - ето сега до ден днешен им се чудя на някои, какво толкова намират на пвесдо-плажовете в щата Мейн примерно, седят на едни столове , четат книги и гледат черната, водораслена вода на Атлантика, наоколо камънак и що-годе приличен пясък. Самата вода е лед студена, не можеш да се изкъпеш, обаче иди им кажи нещо против това и ще те изгледат с учудване, защото за тях това е рая :( Квинтисенцията обаче се крие в следната мъдра мисъл на Далай Лама : "Поне веднъж в годината отиди на място, където никога не си бил преди " . Спирам и аз с офф-а :)

@Jurisprudent - това за Ибиса страшно ми хареса ;)

Нямам търпение и аз относно интервютата , особено това на Дъг ,заради Дио. Сигурен съм, че и интервюто с г-н Ръдърфорд ще е доста интересно, защото музикант от неговия калибър определено има какво да каже.

Чета обстойно и оценки и мнения за представянето на Снейк, защото се двуомя дали да отида да ги гледам като част от един фестивал с Тесла,Лита Форд и Файърхаус,а си е 6 часа път в едната посока и не мога да преценя - спектърът на изказаните до сега позиции е голям и обхваща доста нюанси и цветове.Не ми допада чак толкова сетлистът им през последните 7-8 години - почти едни и същи стари песни.Сега от дистанцията на времето определено мога да кажа,че от петте концерта до сега , най-много ми харесва като разнообразие и изпълнени песни, първият през 1997-а - с един минус, че тогава не направиха мисля Crying In The Rain ,a Sailing Ships и преди и сега си е утопия за съжаление ( подчертавам ,че става дума само за сетлист ,защото не съм присъствал на всичките концерти, а само на първите два и затова не мога да коментирам звук, цялостно представяне ,музиканти и прочие ) .

#770 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 July 2011 - 21:00 PM

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 18:59, said:

Coverdale още пее всеки път пред пълна Hammersmith Apollo (или както се казва в момента), колкото и да е малка (5000), а и той не прави 1 концерт в Aнглия .. а около 10 при турне ... последният албум на WS дебютира като №12 в британската класация за албуми, и влезе в Билборд в САЩ ... бандата беше Headliner на вторият ден на Sweden Rock Festival това лято ... мога да продължавам много но не мисля, че има смисъл ... това, че за Uriah Heep времето в БГ е като спряло и тук са все още толкова големи колкото са били, за много кратко, в началото на 70те в родината си, а Deep Purple са на огромна почит зад някогашната "Желязна Завеса", за сметка на Led Zeppelin ... не означава, че когато към някой има симпатии в БГ, той по света е отдавна забравен, колкото и да са ти неприятни тези неща :(

Идеята ми беше друга. Той може би действително пее пред много хора, но поне според мен му е време да спре да го прави. Казвам го като страничен наблюдател, запознат със студийните албуми на Снейк. За мен Ковърдейл е абсолютна гротеска на сцената от гледна точка на пеене и просто разваля удоволствието с изпълнението си. Същото важи и за много скъп за мен музикант, наречен Дерек Уилиъм Дик. Той на практика никога не е могъл да пее в истинския смисъл на думата, но в последните години живите му изяви са абсолютно неадекватни. Това съвсем не ми пречи да изживявам всяка една секунда по време на неговите концерти и да му се кефя максимално всеки път. Така сме ние феновете, дваж по-субективни в субективното. Българската публика е доказала всеотдайността си и в този смисъл беше репликата ми. Когато един певец застане пред подобна публика, която прощава всичко, е много трудно да вземе решение да напусне завинаги сцената...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#771 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2011 - 21:07 PM

View Postmarillion, on Jul 11 2011, 22:00, said:

Идеята ми беше друга. Той може би действително пее пред много хора, но поне според мен му е време да спре да го прави. Казвам го като страничен наблюдател, запознат със студийните албуми на Снейк. За мен Ковърдейл е абсолютна гротеска на сцената от гледна точка на пеене и просто разваля удоволствието с изпълнението си. Същото важи и за много скъп за мен музикант, наречен Дерек Уилиъм Дик. Той на практика никога не е могъл да пее в истинския смисъл на думата, но в последните години живите му изяви са абсолютно неадекватни. Това съвсем не ми пречи да изживявам всяка една секунда по време на неговите концерти и да му се кефя максимално всеки път. Така сме ние феновете, дваж по-субективни в субективното. Българската публика е доказала всеотдайността си и в този смисъл беше репликата ми. Когато един певец застане пред подобна публика, която прощава всичко, е много трудно да вземе решение да напусне завинаги сцената...
Като си ги чакал 15-20 години да дойдат, защото не си имал възможност да ги видиш във времето на на най-голямата им слава, си доволен и на това, което е останало от гласовите им способности.
Дерек Уилиъм Дик просто не отидох да видя на живо, искам да си мисля, че някъде тайно съществува във вида от началото на 80-те. Аз не съм сантиментална, но този тип е особен и за него може да се направи изключение.
Hedniska Blod

#772 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 21:12 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 20:55, said:

Чета обстойно и оценки и мнения за представянето на Снейк, защото се двуомя дали да отида да ги гледам като част от един фестивал с Тесла,Лита Форд и Файърхаус,а си е 6 часа път в едната посока и не мога да преценя - спектърът на изказаните до сега позиции е голям и обхваща доста нюанси и цветове.Не ми допада чак толкова сетлистът им през последните 7-8 години - почти едни и същи стари песни.Сега от дистанцията на времето определено мога да кажа,че от петте концерта до сега , най-много ми харесва като разнообразие и изпълнени песни, първият през 1997-а - с един минус, че тогава не направиха мисля Crying In The Rain ,a Sailing Ships и преди и сега си е утопия за съжаление ( подчертавам ,че става дума само за сетлист ,защото не съм присъствал на всичките концерти, а само на първите два и затова не мога да коментирам звук, цялостно представяне ,музиканти и прочие ) .
Това което мен ме грабна да отида на този концерт в Белгия най-вече беше факта, че в това турне свирят нови неща ... като die hard fan аз не искам хитове ... нито един .. или поне нито един, който вече да съм гледал на живо ... искам да гледам и слушам парчета, които повечето от тази " публика, която прощава всичко" изобщо не знае ... ама това няма да стане ... и другият важен момент при Снейк, макар да не са го казали в прав текст, е, че според мен това ще е последно турне .. няколко пъти от изказванията на DC в интервюта ми клони на там ... това, че му е време .. е ясно .. ама аз бих ги гледал и пак ... явно някой им прощавам всичко :blush: .... а .. освен останалото - гласът му и студийно вече звучи доста различно от преди .. и на концерта, а и на клипове които съм гледал от други концерти, точно на новите парчета звучи най-добре .. т.е. най-близо с оригинала

а, за офтопика и най-вече в частта с Далай Лама - ами старая се ... :)
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#773 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 July 2011 - 21:38 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 21:55, said:

Чета обстойно и оценки и мнения за представянето на Снейк, защото се двуомя дали да отида да ги гледам като част от един фестивал с Тесла,Лита Форд и Файърхаус,а си е 6 часа път в едната посока и не мога да преценя - спектърът на изказаните до сега позиции е голям и обхваща доста нюанси и цветове.Не ми допада чак толкова сетлистът им през последните 7-8 години - почти едни и същи стари песни.Сега от дистанцията на времето определено мога да кажа,че от петте концерта до сега , най-много ми харесва като разнообразие и изпълнени песни, първият през 1997-а - с един минус, че тогава не направиха мисля Crying In The Rain ,a Sailing Ships и преди и сега си е утопия за съжаление ( подчертавам ,че става дума само за сетлист ,защото не съм присъствал на всичките концерти, а само на първите два и затова не мога да коментирам звук, цялостно представяне ,музиканти и прочие ) .
Ако бях на твое място, бих отишла на този фестивал заради другите споменати изпълнители, иначе по изброените от теб причини и аз мисля да си остана с трите ми концерта на Снейк досега - и толкова. Това, което виждам при тях, е вече откровено каране по тънката лайсна и минаване между капките с преповтарянето на едни десет песни + няколко нови от съответния нов албум на всеки концерт, номерата с разпяването на публиката по време на припевите, издевателствата над инструментите и т.н., неща, заради които вече просто не изпитвам потребност да ги гледам на живо. Още повече, че неволно ми се натрапва сравнението с една друга група, при което всичко е на другия полюс и професионализмът им още повече дискредитира Уайтснейк в очите ми - номерът, с който минават, за мен граничи с неуважение към фен базата им. :blush:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#774 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 11 July 2011 - 21:46 PM

View Postforeigner, on Jul 11 2011, 21:38, said:

...неволно ми се натрапва сравнението с една друга група...

Коя е тази друга група :blush:

#775 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 July 2011 - 21:48 PM

View Postking_of_dreams, on Jul 11 2011, 22:46, said:

Коя е тази друга група :blush:
Страхувам се, че ако споделя, вече ще изхвърлят и двама ни с Жорж от форума... прогресив е :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#776 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 22:14 PM

View Postforeigner, on Jul 11 2011, 21:48, said:

Страхувам се, че ако споделя, вече ще изхвърлят и двама ни с Жорж от форума... прогресив е :blush:
Тази тема в последните страници не имала прогресив дискусия ... крайно време е ... :)
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#777 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 July 2011 - 22:21 PM

Прогресарите сме на всеки сантиметър и бдим форумът да не се запуска с дискусии за каквито и да било други (нищо неозначаващи) стилове и групички :)

Сори за офтопика, страшно ме избива на такъв покрай изпити :blush:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#778 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 11 July 2011 - 22:25 PM

View Postmarillion, on Jul 11 2011, 13:00, said:

Дерек Уилиъм Дик. Той на практика никога не е могъл да пее в истинския смисъл на думата,
АБе аз съм си прост, но любопитен, а ти така или иначе знаеш повече от мен, та кажи какво имаш предвид. Аз отдавна го броя него за поет, не за певец, но ти съвсем го изхвърли от гилдията.

View Postforeigner, on Jul 11 2011, 13:48, said:

двама ни с Жорж от форума... прогресив е :blush:

Повече от двама сте.

Edited by Jurisprudent, 11 July 2011 - 22:26 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#779 Dezertiora

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 22:55 PM

View Poststormbringer, on Jul 11 2011, 19:35, said:

а сега за САЩ - масовото изнасяне в Америка на английски музиканти става заради данъците ... през 70те е било кажи-речи невъзможно да не фалират ако живеят в родината си ... колкото и парадоксално да звучи .. не знам какво е положението днес
В момента ако печелиш над 200-300 хиляди паунда (в тези граници беше точната сума) за година данъците са ти 50% от тях. Специално хората си промениха законите, че който печели повече да дава повече на държавата и един вид на по-бедните. Тук пък точно обратното - плосък данък 10%, с който се цакат и без това бедните, а богаташите (защото хич не се крият доходи!) го карат айляк. Все пак мисля, че не е точно тук мястото да се дискутират тези наболели въпросчета.
The Darkness shall fall upon You all...

#780 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 23:06 PM

View PostDezertiora, on Jul 11 2011, 22:55, said:

В момента ако печелиш над 200-300 хиляди паунда (в тези граници беше точната сума) за година данъците са ти 50% от тях. Специално хората си промениха законите, че който печели повече да дава повече на държавата и един вид на по-бедните. Тук пък точно обратното - плосък данък 10%, с който се цакат и без това бедните, а богаташите (защото хич не се крият доходи!) го карат айляк. Все пак мисля, че не е точно тук мястото да се дискутират тези наболели въпросчета.
явно е тръгнало на офф ... ама в доста голяма част от Европа данъците се движат в подобни граници .. но изобщо не трябва да получаваш чак толкова пари годишно за да достигнеш до тези проценти ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users