Jump to content

Любим отбор/иАйде да се почва "войната"


102 replies to this topic

#41 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2009 - 22:04

Изключително радостен съм,че тук се знае и уважава Кевин Кийгън(за разлика от много други места).Наистина невероятен играч,имаше такъв финес,както казаха по-нагоре,техника и особено отскок.Който за ръстта му беше наистина внушителен.Като играч постига повече в Хамбургер,в Ливърпул прекарва сравнително малко време,но винаги е нареждан сред легендите на клуба,заедно с Кени,Биърдсли,Ръш.Като треньор не е от най-успешните,но..здраве да е.
Право се казва,че великите играчи се изграждат според постигнатото за отбора,но пък неможем да отречем приноса и на такъв вид,като горепосочения.То и Марио Кемпез("з","с",не съм сигурен)води отбора си до победа,ама като играч никога не ме е хващал.Впрочем,аз повечето от любимите ми футболисти съм нямал честта да гледам на живо,но въпреки това съм достатъчно запознат да говоря за тях.

Ако говоря за най-великия футболист на времето ми,близките 10-15 години..Това си е Джерард за мен,пристрастен съм,но пък мисля,че го заслужава. :angel:

#42 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 05 август 2009 - 08:28

Съгласен съм със Сатир, че фенство-нефенство може би Марадона е най-големият футболист на последните 20-тина години, но не ми е най-любимия.... В темата изплуваха доста известни и големи имена, на някои от които за мое съжаление, не съм могъл да се насладя на играта лично, и подкрепям с две ръце слагането на Кевин Кигън в подобна класация. Въпреки че не може да се мери с гиганти като Кройф примерно, Кев е уникален футболист, един от последните наистина фини артисти на терена, обличал фанелката на Англия /последния според мен е Крис Уодъл, след това английският отбор е пълен с дървари, нищо че са добри футболисти и нито Джерард, нито Лампард, нито Джо Коул примерно имат финеса и аристократичността в играта като Кигън и Уодъл/. Всяка страна си има златно поколение, може би само бразилци и аржентинци бълват постоянно таланти, способни да спечелят всичко и да впечатлят всички и може би е по-добре да се изброят любими футболисти от различните държави /или първенства/ отколкото да се пита "Кое е първото - яйцето или кокошката" - демек "Марадона или Пеле" :yes: Във футбола моя глас ще си остане винаги за Марко Ван Бастен, но ако обсъждаме и тема "Най-великият спортист" то там гласа ми със сигурност отива за Майкъл Джордан - Най-големият, Ненадминатият! :worship:

#43 iptvarna

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 13 септември 2009 - 21:22

ЛЕВСКИ СОФИЯ ;)

#44 Joacim

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 194 posts
  • Gender:Male

Posted 14 септември 2009 - 09:35

Левски и Арсенал :huh: :mellow:

#45 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 16 септември 2009 - 19:33

Posted Image

#46 Iron Maiden

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 04 ноември 2009 - 22:41

Отбора, който обичам от както се помня.

След това:
Англия-Челси-един отбор, който обичам и уважавам.Качество, определен стил на игра и велики спортисти.
Франция - Олимпик Лион
Германия - Вердер Бремен
Испания - Реал Мадрид-отново безкрайно уважаван от мен отбор
Италия - Интер и Лацио
Холандия - Фейенорд

#47 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 ноември 2009 - 23:03

Директно постнати изображения не бива да са по-широки от 500 пиксела :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#48 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 24 ноември 2009 - 14:23

Бях на 7-8 години, първото нещо, което видях през живота си свързано с футбол беше FC Barcelona - баща ми гледаше Стоичков, съответно и аз. Оттогава Барса са любимия ми отбор и нищо не може да промени това - съвсем искрено фенство, зародило се в ранни детски години, необвързано от някакви влияния като успехи и подобни :mellow:

#49 veli

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 18 януари 2010 - 21:17

Бях около две години по-малка от колкото съм сега.. иии се влюбих в Торес!
Всъщност, влюбих не е точната дума, щото го плюех непрекъснато, но не знам, може би точно това роди любовта ми към Ливърпул по-късно.
Не исках да се пристрастявам към някой отбор, исках само да си седя и да си гледам Висшата лига, като хвана някой мач, ама при мене няма как. Не знам дядо как успява, винаги е "за който спечели", ама аз не мога (;
Заобичах Ливърпул (не знам как), заобичах Джерард, много много много много и най-вече Алонсо! Възхищавах се на Алонсо, а после цяло лято следях всякакви сайтове и се надявах да не го преместят в Реал, въпреки че след всичко беше неизбежно.. и всяка вечер, преди да си легнех, проверявах всичко и всички за най-малката информация.
И сега.. не мога да гледам тъпите мачове на Реал, като видя Алонсо и ми иде да счупя новия телевизор. А играта на Пуул е трагична. И Алонсо го няма.
И да, винаги съм млазела Реал. Дори и Манчестър Юнайтед не мразя толкова, имам чувството, че е нещо.. вродено.. ;D

А от българските отбори, като една горда пловдивчанка ще кажа БОТЕВ ПЛОВДИИИИИВ!!
Въпреки че и там положението е цветущо.

Къде пък си избирам някви западнали/западащи отбори и аз не знам. :)

#50 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 януари 2010 - 21:37

View Postveli, on Jan 18 2010, 21:17, said:

Бях около две години по-малка от колкото съм сега.. иии се влюбих в Торес!
Все съм си мислел, че за да се влюбиш в Торес, трябва да си... мъж :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#51 veli

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 18 януари 2010 - 21:43

:)

Добре де, и аз не му харесвам прическата. :)
Ама е по-добре от оня.. роналдо..... ъъъъъъъъъъъу. :)

#52 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 20 януари 2010 - 00:51

И на мен ми се плачеше като гледах Макманамън в Реал, ама нейсе...

#53 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 20 януари 2010 - 20:36

Да не гледаме скоро и Gerrard я в Real Madrid, я в Internazionale ...

Но ако нещо не се купува с пари, купува се с много пари. За съжаление екземпляри като Francesco Totti останаха все по-малко ...

Edited by Sailing Ships, 20 януари 2010 - 20:38 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#54 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 21 януари 2010 - 19:31

View PostSailing Ships, on Jan 20 2010, 20:36, said:

Да не гледаме скоро и Gerrard я в Real Madrid, я в Internazionale ...

Но ако нещо не се купува с пари, купува се с много пари. За съжаление екземпляри като Francesco Totti останаха все по-малко ...

Ако Джерард отиде някъде другаде, то трябва да очаквам същото и от Тоти :)
Но най-искрено се надявам да не бъда свидетел на подобно нещо. Наистина е жалко един от най-големите футболисти на нашето време да бъде така саботиран от ръководство и други фактори и да не може да вдигне една титла..Както и да е.
Та, че Джерард и да напусне, бих го разбрал. Но няма да стане :)

#55 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 22 януари 2010 - 01:13

За Totti бъди сигурен, че няма как да стане. :)

Проблемът на Liverpool се корени в това, че мениджърът не може да изтръгне максимума от играчите по време на целия сезон и сме свидетели на мачове като този със Stoke City и на такива като този с Tottenham. През миналия това се видя още по-ясно в борбата за титлата с United, a смея да твърдя, че по-качествените състезатели като основни единици бяха на Anfield.

Отделно, че бюджетът за транфери е нищожен в последните 2-3 кампании и се получават недоразумения като Lucas или Insua.

Не на последно място, в школата на отбора има страхотни млади играчи, за които говори цяла Англия, а защо не и Европа, но само Benitez знае кога ще ги видим на терена ...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#56 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 22 януари 2010 - 10:19

View PostSailing Ships, on Jan 22 2010, 01:13, said:

За Totti бъди сигурен, че няма как да стане. :)

Проблемът на Liverpool се корени в това, че мениджърът не може да изтръгне максимума от играчите по време на целия сезон и сме свидетели на мачове като този със Stoke City и на такива като този с Tottenham. През миналия това се видя още по-ясно в борбата за титлата с United, a смея да твърдя, че по-качествените състезатели като основни единици бяха на Anfield.

Отделно, че бюджетът за транфери е нищожен в последните 2-3 кампании и се получават недоразумения като Lucas или Insua.

Не на последно място, в школата на отбора има страхотни млади играчи, за които говори цяла Англия, а защо не и Европа, но само Benitez знае кога ще ги видим на терена ...

Всички знаем, че първенството се печели срещу малките отбори, а за това трябва постоянство. Постоянство, което Бенитез не притежава. Миналата година двете нелепи равенства със Стоук попречиха за титлата. И се видя едно-че когато се заложи на определен състав дългосрочно, успехите излизат наяве. За жалост Рафата си знае неговото и така го кара.

В никакъв случай не бих казал, че парите за трансфери са малко. Вярно, не отговарят на изискванията и амбициите на клуб като Ливърпул, но средствата са прилични. Смея да твърдя това, тъй като съм правил прости сметки. Ако забележиш близките 4-5 години, колко играча е купил Бенитез, ще се убедиш сам. Вместо да купува по-малко, но качествено, той е купил около 15 играча в интервала между 1 милион до 3. Като се съберат тези суми, парите хич не изглеждат малко.

За талантите съм съгласен. Освен школата, където Ливърпул има едно от най-добрите си поколения, печелещи трофеи, повече от "батковците". На всичкото отгоре постоянно се взимат нови таланти, представяни като новия еди-кой си. Нито един не сме видели. Особено англичанчетата са давани на безценица къде ли не. А Бенитес избира за отбора най-противоречивите. Къде е Немет, къде е Линфийлд, че бърза да пуска Н'Гог. А заради едни пълни инвалиди като Лукас, какво да кажа...

#57 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 22 януари 2010 - 19:57

Quote

В никакъв случай не бих казал, че парите за трансфери са малко. Вярно, не отговарят на изискванията и амбициите на клуб като Ливърпул, но средствата са прилични. Смея да твърдя това, тъй като съм правил прости сметки. Ако забележиш близките 4-5 години, колко играча е купил Бенитез, ще се убедиш сам. Вместо да купува по-малко, но качествено, той е купил около 15 играча в интервала между 1 милион до 3. Като се съберат тези суми, парите хич не изглеждат малко.

Идеята ми е следната:

- Rafael Benitez не разполага с достатъчно средства, за да осъществи няколко сериозни транфера на големи имена като Fernando Torres например.

- Заради това купува играчи на килограм за същите скромни пари, с които може да оперира.

- Поредната грешка - успя да се отърве от Craig Bellamy и Robbie Keane, които многократно заявяваха, че Liverpool е детската им мечта. Какво повече може да се желае от това - хора, които ще играят докрай, освен, че са добри футболисти. Дори и на Luis Garcia не му се намери заместник с подобни на неговите качества.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#58 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 19 февруари 2010 - 13:31

Левски, Челси, Арсенал, Милан, и националния на Германия.

За националния на България...ясно.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#59 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 февруари 2010 - 13:42

Забрави Англия... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#60 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 19 февруари 2010 - 13:58

View Postmarillion, on Feb 19 2010, 13:42, said:

Забрави Англия... :harhar:


Да, вярно и националния на Англия.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.





7 user(s) are reading this topic

0 members, 7 guests, 0 anonymous users