Jump to content

Тренировка след дълго прекъсванеПосъветвайте


6 replies to this topic

#1 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 07 април 2009 - 16:13

Днес започнах отново да тренирам след прекъсване от близо три години.

Като ученик и студент ходех на тренировка средно четири пъти в седмицата две години и имах много добри резултати. Прекъснах заради сериозна травма в ръката 2001 г. и от тогава едва съм намирал време да потренирам нередовно - най-дългият период е от няколко месеца.

Последните две години водя доста застоял живот без много движение и стигнах до 118 килограма живо тегло (както казва Шишо Бакшишо) с твърде малък процент мускули измежду зимните запаси.

Сега започнах предпазливо, само с разтягане и увеличени повторения на основните упражнения почти без тежести докато мускулите свикнат и до няколко седмици се надявам да качвам килограми (на лостовете де, от корема предпочитам да свалям).

Изпадали ли сте в подобна ситуация? Можете ли да препоръчате режим на тренировка и храна, чрез който безболезнено да се свалят излишните килограми и да се влезе във форма.
То е ясно, че най-много след седмица ще ми се иска да отрупам лоста, но този път не искам да изсилвам нещата.

Благодаря предварително.

#2 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 07 април 2009 - 16:31

За първата част от поста ти - да, изпаднал съм баш в същата ситуация, но не заради травма, а заради липса на време :)
Разликата е, че аз продължавам да не продължавам тренировки :huh:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#3 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 07 април 2009 - 21:01

За хранителен режим, не знам какво да ти кажа. Никога не съм спазвал стриктен такъв. Но давай всеизвестните правила. Ограничи хляба, въглехидратите и прочие. Наблягай на месцето и зеленчуците, млечни произведения и т.н. Спри газираните напитки и биричката. И двете са доста калорични, отделно, че раздуват стомаха.
За тренировките: аз лично като започвах след 2 годишно прекъсване приблизително правех следното. Около месец и половина правих два пъти в седмицата тренировка с по едно упражнение за всяка от основните мускулни групи, а за краката карах колело.
След това започнах три пъти седмично, разделих мускулните групи на три и така всеки мускул го натоварвам веднъж в седмицата.
В момента съм на същата схема, но съм минал на много интензивни тренировки. Малки почивки, максимални тежести, масимални повторения за съответната тежест. Тренирам между 45 минути и 1 час, ама като изляза от залата едв ходя, а тениската ми е като излязла от пералнята. Можеш да я изцедиш :huh:

#4 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 07 април 2009 - 22:11

Благодаря! И аз така започвам, но мисля да ускоря процеса и да редувам с плуване, че време не остана до лятото.

#5 CoatOfHumanSkin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts
  • Interests:Ku4eta, muzika, ikonomika

Posted 25 април 2009 - 21:02

Hora daite malko akyl,4e polojenieto e tejko.
Imam 20 dni, za da se nau4a da pravq licevi.
Polojenieto e pla4ebno!
Trqbvat mi 13 za minuta :secret:

#6 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 април 2009 - 22:10

Човече, какво значи 13 за минута? Това е една лицева опора на всеки 4 секунди. Че това беше минимума за нашите момичета в 8-ми клас. Аз лично правех 120 лицеви опори (в 8-ми клас), но никога не съм засичал за колко време точно.
Единственото, което мога да те посъветвам започвай веднага, по 3-4-5 серии, три пъти на ден, до отказ. За 20 дни все ще праиш 13 лицеви опори в минута.

#7 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 април 2009 - 00:23

View PostCoatOfHumanSkin, on Apr 25 2009, 22:02, said:

Докато не успееш да се научиш да пишеш на кирилица, няма да сколасаш и с лицевите опори!
Аз вече пишех много добре, когато направих първата си!
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users