Jump to content

В "Техномаркет" продават употребявани DVD-та,Проверявайте какво сте купили на място


13 replies to this topic

#1 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 March 2009 - 21:38 PM

Откривам тази тема тук, защото така ще я прочетат повече хора, а тя е користна.

Миналата седмица, както често съм правил и преди, минавам през магазин "Техномаркет" в МОЛ "Сити Сентър София" (CCS, бул. "Черни връх"), гледам какви филми на DVD се предлагат, намалени заглавия, промоции, това-онова. Купувам си филма "Престиж" за 10 лв., заедно с още няколко диска по 2.50 лв.
Същата вечер пробвам да пусна "Престиж". Разопаковам и слагам в плейъра. Както винаги правя преди това - оглеждам диска отдолу, защото ако е сериозно скапан, може да повреди четящото устройство. Виждам леки издрасквания, но и по-надраскани дискове съм "плейвал", не обръщам голямо внимание.
Но не щеш ли - изненада - дискът не тръгва. Не тръгва и на компютърен DVD-ROM, не тръгва и на друг плейър.
На следващия ден правя опит да го върна в "Техномаркет". От там твърдо заявяват, че продават само и абсолютно нови и чисти DVD-та и аз съм го издраскал, дори влачил по пода, за да се получат такива дефекти...
Тегля им една майна и си тръгвам. После отварям останалите три DVD-та. Те са от други производители. Две от тях са чисто нови и неопетнени, третото също е чисто и ненадраскано, но си личи, че е почиствано с парцал с кръгови движения, така, както пише в упътванията, че трябва да се чисти диск...

Един съвет към всички, които си купуват DVD-та от "Техномаркет" (че и от други места) - веднага след напускане на обекта, още даже пред погледа на охраната, отворете диска и го обърнете.
Ако е видимо употребяван, се върнете и го заврете в задниците на "непродаващите употребявана стока" техномаркетджии :D

Предстои да се обадя в "Съни филмс", които са производител, да попитам дали доставят дисковете опаковани или неопакавони на "Техномаркет". Не че очаквам нещо да последва, ще подам сигнал и в Комисията за защита на потребителя. Знам, че няма начин да докажа, че не съм издраскал аз диска. Но знам и че не съм аз. А ако в КЗП днес получат такъв сигнал, утре два, три или повече, това вече ще е основание за проверка.
Ще ми е интересно, ако се мине през щандовете и се отваря всеки един диск, колко ще излязат видимо ползвани преди това... И всеки такъв да бъде завиран в задника на "непродаващите употребявана стока" техномаркетджии :metal:

Вижте прикрепената снимка, за да разберете за какво състояние на диска говоря...


P. S. А и от тук нататък поне две години посмъртно няма да си купя нищо от "Техномаркет". В края на краищата - всичко, което продават там, го има и на други места. Ако и нещо да е с 10 лв. по-скъпо - така и така давам 10-олевки за нищо на едните, защо да не дам и на другите.

P. P. S. Нарочно постингът ми е дълъг и описвателен, внимателно съм подбирал думичките и т. н., та да се индексира едно хубаво в "Гугъл" и който търси "техномаркет", "дивиди", "DVD", филм, диск, видео, издраскано, надраскано, употребявано и т. н. - да му излиза тази красота.

Време е българските пишман търговци да разберат, че в ерата на Интернет да си тарикат, не винаги остава ненаказано, ако и да изкяриш някакви там 10 лв. :metal:

Attached Files

  • Attached File  dvd.jpg   124.24K   194 downloads

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#2 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 March 2009 - 22:35 PM

Ако не се лъжа, можеш да върнеш всяка закупена стока на търговеца в определен срок. Разбира се, длъжен си да представиш и касов бон за покупката, издаден от търговеца.

По повод неприятната случка, трябва да ти кажа, че дисковете се драскат и по време на самото опаковане. Предполагам знаеш как се получават тези работи. Понякога изваждането на диск от шпиндела и поставянето му на носачите в бокса е доста деликатна работа. Отделно, ако носачите се счупят при поставянето на диска, е възможна появата на драскотини и по време на транспорта. Аз например нееднократно съм получавал пратки от чужбина със счупени носачи. Слава богу, дисковете въпреки драскотините работят, но никога няма гаранция, дори Amazon предупреждават за подобни транспортни дефекти.

Както и да е, горното в никакъв случай не оправдава отношението на служителите на "Техномаркет", детайлно описано от теб и според мен си абсолютно прав да сезираш КЗП.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#3 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 04 March 2009 - 22:43 PM

аз пък преди десетина дни си купих от едно лъскаво магазинче за техника в центъра на Барселона чисто нова 2-гигабайтова карта за фотоапарат, на която имаше няколко записани снимки. а си беше опакована в кутия, и кутията беше в друга по-голяма прозрачна опаковка.

явно тая измет, продаваща употребявани неща за нови, е навсякъде.
...и покапаха жълти капки...

#4 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 04 March 2009 - 23:14 PM

Случвало се е от тия двд-та да излизат и други неща. Примерно два диска, които са едни и същи, а не трябва да бъдат, без субтитри, а пише, че има. Най-интересното беше супер надраскан диск ПРИНКО. В повечето случаи мисля, че ставаше дума за по-евтините филми, но пак са си стока с някакви стандарти.

#5 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 05 March 2009 - 00:26 AM

Много неприятна случка.
Особено като си си купил диска, предполагаемо оригинален, за да попълниш колекцията си и да го имаш "завинаги", какъвто сигурно е случаят с "Престиж".

Странно ми е, че DVD-то е било без целофанова опаковка. Аз самият си купих "Престиж" от Варна преди година и нещо и кутийката бе прилежно опакована в целофан. Явно някой в Техномаркет просто е скъсал опаковката и е ползвал диска. Дали за да пробва някой от LCD - телевизорите, дали за да си гледа филма вкъщи.
Мои познати, собственици на магазин за аудио-видео, редовно си гледаха филмите, които продават на аванта вкъщи, че после дори си ги опаковаха наново в целофан, не виждам защо служителите в дезоранизирания Техномаркет да не го правят.

Наистина трябва да се огледа диска добре, ако не е опакован. Рисковете...;)

#6 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 05 March 2009 - 10:38 AM

Задължително трябва да се проверява кутията, не само за наличие на драскотини по диска, но и за наличието на САМИЯ ДИСК! Случвало ми се е да купя филма на дьо Фюнес на ДВД и след разопаковането вкъщи, да се окаже, че държа празна кутия. После на никого не можах да докажа, че не съм си свил диска (много интересно, за какво ще са ми притрябвали два броя от тоя филм, ама нали тарикати има всякакви).
Оттогава насам винаги гледам да отварям двд-тата веднага след като минат през касата.

P.S.: Това ме подсеща, че пак си поръчах няколко диска оттук, но ако не мога да ги отворя пред куриера (като свидетел), то надявам се Satyr да не се запъне ако има проблем... ;)
You Rock! ™
I Rock! ®



#7 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 March 2009 - 10:51 AM

View PostFanatik_Priest, on Mar 5 2009, 10:38, said:

P.S.: Това ме подсеща, че пак си поръчах няколко диска оттук, но ако не мога да ги отворя пред куриера (като свидетел), то надявам се Satyr да не се запъне ако има проблем... :lazy2:

Ха-ха-ха, това беше добро! ;)

Предполагам обаче какво ще ти отговори Сатир. Магазинът на сайта всъщност е "огледален" на магазина на Уизърд. Това означава, че търговец, отговорен за стоката е Уизърд, а не Metal Katehizis, който е единствено посредник в сделката. :lazy2:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#8 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 05 March 2009 - 13:23 PM

"Princo"-тата, на които си записвах филмите преди пет години, не са толкова издраскани... Предвид факта, че ги държа на шпиндели по най-малко трийсет, това си е направо за чудене. Какво са му правили на това DVD?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 March 2009 - 14:19 PM

View Postmarillion, on Mar 4 2009, 22:35, said:

По повод неприятната случка, трябва да ти кажа, че дисковете се драскат и по време на самото опаковане. Предполагам знаеш как се получават тези работи. Понякога изваждането на диск от шпиндела и поставянето му на носачите в бокса е доста деликатна работа. Отделно, ако носачите се счупят при поставянето на диска, е възможна появата на драскотини и по време на транспорта. Аз например нееднократно съм получавал пратки от чужбина със счупени носачи. Слава богу, дисковете въпреки драскотините работят, но никога няма гаранция, дори Amazon предупреждават за подобни транспортни дефекти.
Степента на издрасканост на моя диск е твърде голяма, за да се получи от еднократно изпускане, опакавоне или каквото и да е подобно...

View Postduende, on Mar 5 2009, 00:26, said:

Странно ми е, че DVD-то е било без целофанова опаковка.
Беше с опаковка, беше...

View PostFanatik_Priest, on Mar 5 2009, 10:38, said:

P.S.: Това ме подсеща, че пак си поръчах няколко диска оттук, но ако не мога да ги отворя пред куриера (като свидетел), то надявам се Satyr да не се запъне ако има проблем... ;)
За щастие рядко, но неведнъж се е случвало да подменим диск след оплакване за дефект.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 March 2009 - 22:13 PM

Темата е видяна над 200 пъти за няма и ден. Доволно ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 07 March 2009 - 00:01 AM

Позвъних в "Съни филмс". Държаха се много по-адекватно. Стана ясно, че повече от година не разпространяват "Warner Bros.", чийто е филма, нито директно зареждат "Техномаркет". Явно е, че дискът е стар и как е попаднал там нямаха идея.
А аз се чудя при това масово закривание на видеотеки, ясно че касетите няма как да пласират, но какво ли правят с DVD-тата.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 sToRm

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 07 March 2009 - 18:52 PM

Много пъти съм имала подобни проблеми-надраскано DVD (но с целофан).Полезно ;) Благодаря на Satyr за темата. :blush:

#13 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 11 March 2009 - 21:20 PM

Служител съм в ТМ Варна. И при нас пристигат надраскани, нетръгващи и запечатани дискове. Просто ги сменяме след представяне на касов бон. Явно в София колегите са задници. Съжалявам!

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 16 March 2009 - 23:23 PM

Това са думи на място. Поздравления!
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users