Jump to content

Рапкор и Нео-метъл


137 replies to this topic

#61 Testament

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 49 posts

Posted 03 август 2007 - 19:43

:yes: :wub: Предлагам да се закрие темата-аз съм ЗА.......

#62 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 03 август 2007 - 19:55

View PostTestament, on Aug 3 2007, 08:43 PM, said:

:yes: :wub: Предлагам да се закрие темата-аз съм ЗА.......
Що бееееее, виж колко е забавно тук, а и помагаме на хората да се ориентират - малдежът току виж се замислил и открил истинската си същност :) :no:

#63 Testament

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 49 posts

Posted 03 август 2007 - 19:57

същността може и на друго място да я търси.........

#64 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 03 август 2007 - 20:01

View PostTestament, on Aug 3 2007, 08:57 PM, said:

същността може и на друго място да я търси.........
А ти си? Мод?! Или? Питам само :yes:

#65 Angermeans

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 03 август 2007 - 20:13

Не знам кое е праведно и кое не, ама гледам една пошла тенденция някои хора да ми слагат изключително яки и иновативни банди като Rage Against the Machine и Deftones редом до POD, Linkin Park, Papa Roach и тем подобни глупости и направо ми призлява :yes:

#66 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 03 август 2007 - 20:13

Quote

Запознат съм с метъла и то доста по-добре от това, което си мислят някои хора.

а защо ли си мислят така...ти замислял ли си се

Quote

Просто уважавам и неото. Това, че не си забелязалА да кажа нещо хубаво за друга музика не значи, че не я слушам.

Старата жица е момиче


Quote

Да кажеш, че хората слушащи даден стил музика са ограничени е също ограничено. Не мисля, че това се определя от стила музика, които слушаш.

Откровено казано, не съм видяла някакъв нео метъл да слуша друго освен нео метъл....

Quote

Хоратапопринцип са си ограничени, но в този форум те са повече от нормално.

.......... :wub:.....!!!!!


Quote

Под определението "не е толкова възвишена" имах в предвид, че не е толкова сложна и за разлика от класическата музика и опрета

:yes: .................


Quote

Нали феновете на неото (което вие го отделяте от метъла) и другите стилове са тъпи, та да преценим дали метълите са по-умни.

щом се числиш към тях-какво ще преценяваш.....нали уж беше метъл..себе си ли?!Не смяташ ли,че тука достатъчно те подлагаха на анализи.....


Quote

бтв аз харесвам метъла заради ясно изразените чувства.

за човек,който има глупостта да заяви това:

Quote

смятам американския метъл за шибан и мисля че е толкова извесетен само, защото е американски продукт.

ползваш се с такава солидна ерудиция относно музиката......
наистина,да е честит мига,в който ти дойде прозрението,че си метъл...



И аз се присъединявам към Testament и предлагам темата да се затвори...
...But grey is still black...

#67 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 03 август 2007 - 20:33

Вие трябва да сте някаква секта, която не признава друго, освен своето. Ако щете и в другия форум за музика я сложете, но не виждам защо да се закрива темата.


Определих се за метъл в мига, в който прослушах Judas Priest, а това беше преди малко повече от 2 години. Аз не съм нео-метъл, а вие ме обявихте за такъв заради една единствена тема. Това "момиче" някакъв базик ли беше, защото ти обърках пола или просто и ти обърка моя? :yes:


Аз постоянно "преоткривам" "истинската" си същност и както казах преди отричах нео-метъла само, защото всички трута го правят, но се отказах от подобни глупости.


Нео-метъла слезе от върха преди 3 години, но все още има нео-метъл групи, което трябва да подскаже, че не всички нео-метъл изпълнители са комерсиални. И аз дълго време си мислех, че System of a Down са супер комерсиални и биха правили само комерсиални песни, но след като чух проекта на вокалиста им - Serart си промених мнението.

#68 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 03 август 2007 - 20:45

за пола-сигурно е моя грешка ,ма гледам какви ги редиш и разсъдъка си губя :yes:

това,че сме секта.....уби ме братче,уби ме :wub: ....айде да се махаш, като не ти харесва в нашата сектантска общност :no: :)
...But grey is still black...

#69 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 03 август 2007 - 22:03

View PostMo6no, on Aug 3 2007, 09:33 PM, said:

И аз дълго време си мислех, че System of a Down са супер комерсиални и биха правили само комерсиални песни
Я?
Ти какво си чувал на SOAD?
Щото SOAD доближиха солидно комерсиалността чак при Steal This Album.
И избягаха от нея веднага след него, не ли?

Edited by dave, 03 август 2007 - 22:50 .

Next One Is Real

#70 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 03 август 2007 - 22:47

Рап ли???
Кви са тия глупости? Отгоре гледам се мъдри едно огромно Про-РОК, а не Про-РАП или Чо-РАП.

Quote

Аз постоянно "преоткривам" "истинската" си същност и както казах преди отричах нео-метъла само, защото всички трута го правят, но се отказах от подобни глупости.


Момче, внимавай с това "преоткриване" - ако се преоткриваш в правилната посока, току виж ти хрумне да се метнеш от прозореца. Опасно е много туй с преоткриването.
И не знам защо си мислиш, че някой му пука за "истинската ти същност".

Опсааа, без да искам влязох в ласт.фм-ския ти профил.
Та като ти гледам класацията ми е интересно Слави Трифонов като рапкор ли го причисляваш, като неочалгар, или като лява муха???

Ох, извинявай, че Си загубих времето да ти пиша това... Няма да се занимавам повече - обещав! Няма смисъл. Продължавай да се "преоткриваш" смело и безнадеждно!
nemo me impune lacessit

#71 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 03 август 2007 - 23:00

[quote name='mabon' date='Aug 3 2007, 11:47 PM' post='3046' :yes:
Опсааа, без да искам влязох в ласт.фм-ския ти профил.
Та като ти гледам класацията ми е интересно Слави Трифонов като рапкор ли го причисляваш, като неочалгар, или като лява муха???

Ох, извинявай, че Си загубих времето да ти пиша това... Няма да се занимавам повече - обещав! Няма смисъл. Продължавай да се "преоткриваш" смело и безнадеждно!
[/quote]


Голям смях ме напуши :lol: :lol: :lol: :lol: "лява муха" е интересен жанр в съврменната музика :D. A иначе момчето го направихте на две стотинки и половина. Явно няма последователи на тази музика в този форум. Или се крият и кроят конспирация :blink: . ОХ! Нямам повече думи :lol2:
Rock n' Roll

#72 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 03 август 2007 - 23:08

mabon - Слави Трифонов не ще го коментирам тук, но ми е интересно защо се търси само лошото? Как не видя, че и аз съм слушал хубави работи, ами потърси това, което се смята за абсолютен боклук? Пак го повтарям. Мисля си, че това е форум за хора слушащи рок и метъл музика, а не за неслушащи нещо.


Ако не те инересувше толкоз нямаше да напишеш и въпросното мнение. Явно не ти харесва факта, че слушам дадени изпълнители заедно с рапа и Слави Трифонов. Твой проблем.



За мен System of a Down са една от най-комерсиалните метъл групи, особено откъм текстове. Ако не бяха комерс нямаше да ги дават по МТВ, но това не им пречи да са една от най-уникалните нови групи, които може и след време да бъдат обявени за велики и може би няма да бъдат забравени скоро. Аз на Системата съм им слушал студийните албуми. Това беше една от първите метъл групи, които прослушах. Просто леко ми мязаха на рап, въпреки че сега ми се струва смешно да се нарекат рап-метъл и в никакъв случай не бих ги нарекъл така.


Иначе ми е интересно да бъда в тази секта. Затова не се махам от тук. Затова си купувам и списанието...



Code187 - То може и да има последователи, ама като видяха каква атака ги чака се отказаха. Само аз съм безстрашен и не ме е страх, че ще ме наречете музикален инвалид. :blink:

Edited by Mo6no, 03 август 2007 - 23:10 .


#73 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 03 август 2007 - 23:25

View PostMo6no, on Aug 4 2007, 12:08 AM, said:

Иначе ми е интересно да бъда в тази секта. Затова не се махам от тук. Затова си купувам и списанието...
Code187 - То може и да има последователи, ама като видяха каква атака ги чака се отказаха. Само аз съм безстрашен и не ме е страх, че ще ме наречете музикален инвалид. :yes:

Вирна носа май :lol2:. Какъв страх ги тресе хората от форума нямам думи :blink: . Сега ще те разкатаят!

Edited by Code187, 03 август 2007 - 23:25 .

Rock n' Roll

#74 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 03 август 2007 - 23:28

View PostMo6no, on Aug 4 2007, 12:08 AM, said:

Ако не бяха комерс нямаше да ги дават по МТВ
.....
Аз на Системата съм им слушал студийните албуми.
Можех да се заям за текстожете им, защото те нямат нищо общо нито с метъл "текстовете", нито с нео-метъл лигните, ама няма.
Май си гледал повечко МТВ, отколкото си слушал SOAD, защото System of a Down и Toxicity са доста далеч от сладникавата комерсиалност и представляват уникална смесица от метъл, пънк и френетични вокали. И встрани от хардкора при това (както и от неометъла като цяло).
Mezmerize и Hypnotize пък са далеч от всичко, което бяха правили SOAD дотогава.
Някой дори каза, че били опрогресивяли (уф че гадна дума).
Всъщност публиката даде признаие на SOAD със Toxicity, но те залитнаха да търсят кинти от нея след него. В кой албум викаш?
Next One Is Real

#75 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 03 август 2007 - 23:40

Комресиализираха се ужасно много с Mesmerize и Hymnotyze. Но това не пречи въпросните албуми да са сред най-добрите метъл албуми за последните години. И двата албума нямат слаба песен. Те излязоха и ги слушах като луд в момента, в който прослушвах сериозно рок и метъл, така че тези 2 албума ще си останат велики за мен и съм субективен към тях. ИНаче Toxicity си е най-добрият и в това няма съмнение.

#76 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 04 август 2007 - 00:03

Quote

Слави Трифонов не ще го коментирам тук, но ми е интересно защо се търси само лошото?


Извинявай, обаче когато плешивата му тиква се кипри най-отгоре като най-слушаното ти нещо през последната седмица - няма как да не ми направи съвсем мъничко впечатление.

А за това, че написах въпросното мнение - най-отдолу в същото мнение обясних, че съжалявам - щото явно обичаш да ти се обръща внимание, а аз не обичам да си губя времето.

Можеш да слушаш каквото, когато и както си искаш - нямам проблем. Но моля, не споделяй мнения после - не мисля, че някой го интересува. И също, ако може не използвай вече тази идиотска дума "тру", или поне, ако ще я използваш си смени ника на Труман.

Благодаря за вниманието!
nemo me impune lacessit

#77 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 04 август 2007 - 00:06

View PostMo6no, on Aug 4 2007, 12:40 AM, said:

Комресиализираха се ужасно много с Mesmerize и Hymnotyze.
Тук може да се поспори, защото понятието "комерс" е разтегливо.
1. Ако са се комерсиализирали, те трябва направо да са сменили пазара, защото
2. Mesmerize / Hymnotyze НЕ СА нео метъл. Дори в понятието метъл трудно се вписват.
И пак се връщаме там където отворих дума за SOAD и за неометъла :blink:
Next One Is Real

#78 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 04 август 2007 - 09:24

:yes:

View PostMo6no, on Aug 4 2007, 12:40 AM, said:

Комресиализираха се ужасно много с Mesmerize и Hymnotyze. Но това не пречи въпросните албуми да са сред най-добрите метъл албуми за последните години. И двата албума нямат слаба песен. Те излязоха и ги слушах като луд в момента, в който прослушвах сериозно рок и метъл, така че тези 2 албума ще си останат велики за мен и съм субективен към тях. ИНаче Toxicity си е най-добрият и в това няма съмнение.
Всеки твой постинг противоречи на предишния ти...
Няма надежда, казах го преди три страници и не ми повярваха... :lol2:
Тежко е...
Мъката е голяма... :blink:

#79 Morrigan

    ravenhearted

  • Тамплиери
  • PipPip
  • 98 posts
  • Location:Cohkka

Posted 04 август 2007 - 09:35

Оу, тука ква яка веселба :yes:

Най-мн ме кефи, че Мо6но-то ич се не впечатлява и си дене там дълбокомислените километражни постове, пък другите нека си се пенясват :blink: :lol2:



пп: в мое лице - още един фен на мадоненото "фроузън" :lol:
:lol:

ппп: Леле, Мо6но, как ми напомняш на Кърсито. По-старите форумци ше се сетят.
Да не си му брат? :lol:

Edited by Morrigan, 04 август 2007 - 09:42 .

Slow down. God can hear you

#80 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 04 август 2007 - 09:52

View PostMorrigan, on Aug 4 2007, 10:35 AM, said:

Най-мн ме кефи, че Мо6но-то ич се не впечатлява и си дене там дълбокомислените километражни постове, пък другите нека си се пенясват :blink: :lol2:


нали,не съм спряла да се смея от снощи :lol: :lol:
ей това наричам аз ентусиаст !!.. :yes:
...But grey is still black...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users