Jump to content

Случаят "Катуница"......или какво правим с циганите


188 replies to this topic

#1 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 24 септември 2011 - 21:25

Stahlgewitter - Schwarze Division

Днес за пръв път от много време в България се случва нещо хубаво.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#2 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 24 септември 2011 - 22:15

View PostНещото което вие в нощта, on Sep 24 2011, 22:25, said:

Stahlgewitter - Schwarze Division

Днес за пръв път от много време в България се случва нещо хубаво.

Абсолютно, дано да е само началото.
По този повод:
Landser - Morgen marschieren Wir
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#3 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 18:11

View PostНещото което вие в нощта, on Sep 24 2011, 22:25, said:

Днес за пръв път от много време в България се случва нещо хубаво.

View PostValtyr, on Sep 24 2011, 23:15, said:

Абсолютно, дано да е само началото.
По този повод:

В смисъл, смъртта на 19 и 16 годишни момчета и последвалите ги палежи са нещо хубаво? И това дано да е само началото? :harhar:
I don't know how I managed it...

#4 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 20:21

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 19:11, said:

@Нещото което вие в нощта @ Sep 24 2011, 22:25
Днес за пръв път от много време в България се случва нещо хубаво.

@Valtyr @ Sep 24 2011, 23:15
Абсолютно, дано да е само началото.



В смисъл, смъртта на 19 и 16 годишни момчета и последвалите ги палежи са нещо хубаво? И това дано да е само началото? :metal:

Момчетата починаха на 23-и. Моето мнение е от 24-и. Очевидно, че не визирам това, което се случи с тях, а последвалите ги събития. Хубаво е, че най-накрая българите се обединиха срещу тази измет и само полицията спаси мангалите от линч. Странно е, че продажниците от Български Хелзински Комитет все още не са скочили да защитават мангалите, както правят при всеки удобен повод. Трябва да има реакция срещу всяко едно престъпление извършено от цигани, а не да се опитват да ги защитават и оправдават. Докато се примиряваме ще продължават да ни тъпчат и да ни наричат "гяури", а полицията ще прикрива престъпленията им. Жалко, че днес на шествието не бяхме повече хора, но предвид липсата на сериозна организация пак го отчитам като успех. Нямах възможност, иначе щях да отида и в Катуница.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#5 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 20:37

View PostНещото което вие в нощта, on Sep 25 2011, 21:21, said:

Докато се примиряваме
Да се примиряваме? И да се примиряваме, и да не се примиряваме, вариантите са САМО два. САМО ДВА:
1. Образоваме ги. Плащайки цялата цена за това.
2. Те убиват 19 годишен. Ние палим 4 къщи. Те изнасилват 14 годишна. Ние палим 7 къщи. Те убиват две деца. Ние палим 3 къщи. Те убиват стаец и му крадат две овци и кравата. Ние палим 8 къщи.

Шествия? :metal:

Избери си един от двата варианта и дерзай. Трети няма. :yes:
I don't know how I managed it...

#6 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 20:49

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 21:37, said:

Да се примиряваме? И да се примиряваме, и да не се примиряваме, вариантите са САМО два. САМО ДВА:
1. Образоваме ги. Плащайки цялата цена за това.
2. Те убиват 19 годишен. Ние палим 4 къщи. Те изнасилват 14 годишна. Ние палим 7 къщи. Те убиват две деца. Ние палим три къщи. Те убиват стаец и му крадат две овци и кравата. Ние палим 8 къщи.

Шествия? :metal:

Избери си един от двата варианта и дерзай. Трети няма.

Никой досега не е образовал циганите и ние няма да сме първите които ще го направят. По социалистическо време не го постигнаха със задължителното образование и в момента няма механизъм с който да го направим. Има една много хубава мисъл - "На един човек можеш насила да му отнемеш нещо, но не и да му дадеш", та така и с мангалите. Дори и хипотетично да получи някакво образование циганина винаги ще си остане циганин(а не "ром"), защото неговият основен проблем е манталитета.
По точка две - всичко, което си описал мангалите и досега го правеха, така че от тази гледна точка промяна няма да има. Разликата е, че досега го правеха безнаказано, а сега под обществения натиск има по-голяма вероятност да се постигне възмездие. И шествията на които ти се присмиваш са един от начините да се привлече обществено внимание и да не се позволява нещата да бъдат потулвани. Другият вариант да си стоим вкъщи и да псуваме пред телевизорите, което пак е по-добре от това да оправдаваме циганите, защото видиш ли обществото било виновно, защото не ги било интегрирало.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 21:12

View PostНещото което вие в нощта, on Sep 25 2011, 21:49, said:

Никой досега не е образовал циганите и ние няма да сме първите които ще го направят.
Приятно ходене по шествия тогава. И приятно палене на къщи.

Ще ти бъда благодарен, ако думата "мангали" не я използваш повече тук. Когато пием бира можем да си говорим каквото си поискаме. В този форум обаче, дразги на расова и междуетническа тематика няма да бъдат допускани. Поне докато аз съм тук.

И за да не ме разбереш погрешно - последното нещо, което ми минава през главата е да оправдавам циганите или да изкарвам обществото виновно заради тяхното държание. Аз, също като теб, виждам, че има проблем. Просто ние двамата имаме различна визия за решаването му. :metal:
I don't know how I managed it...

#8 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 22:01

Неусетно се оказах създател на нова тема и то в секция "Култура и Изкуство". Не е ли по-подходящо да се премести в "Общ форум" от "Разни"? Трудно ми е да открия допирни точки между циганите и културата...
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#9 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 22:05

Моя грешка, извинявам се. Мислех, че точно там съм я преместил... :metal:

А дали да не престанем с тези намеци? "Мангали", "нямат общо с културата" - мисля, че всички разбраха гледната ти точка още с първия ти постинг по темата. Или трябва още?

Ако ще говориш нещо конкретно - говори. Не виждам смисъл в такива уж случайно изпуснати забележки. :yes:
I don't know how I managed it...

#10 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 25 септември 2011 - 23:04

Радвам се, че освен шествие в София(на което действително нямаше много хора, но пък положителното беше, че не се политизира) и в други градове в страната се организираха такива. Да образоваме циганите и да ги интегрираме в европейското общество е толкова илюзорна теза, че чак няма какво да се коментира и разсъждава по нея. Защо? Защото липсата на социална еволюция на високо равнище у циганския етнос на практика обезсмисля това. Най-накрая нацията се обедини и застана зад нещо- убийството на едно момче от хора, които смятат себе си за турски бейове от 15 в., не е нещо, пред което народът ни трябва да остане безмълвен и толерантен. "На всекиму своето" не е нацистки лозунг, той е идея още от римското гражданско право. В случая виждаме какво се случва с някого, който се смята за безнаказан, за който явно всичко се решава с брадвата. Те не уважават нас, нашата държава, нашите права и закони, нашата култура. Защо ние да уважаваме тях? Защо да се примиряваме с тяхната агресия? Защо трябва да бъдем роби в собствените си земи и да учим и да се грижим за някого, който откакто съществува не е изградил нищо, а само е разрушил? Защо да съжителстваме с някого, който живее на наш гръб? Не, аз не мога да приема това и ще продължа да подкрепям действията срещу циганския терор. Промените в обществото идват след конфликт, друг начин няма. А циганите явно разбират само по този начин, от тях не можеш да очакваш някакво по-дълбоко разбиране и осъзнаване на ценности от нашето общество. Обичам народа си и страната си, не се срамувам, че съм роден българин и че ще умра като такъв, и ще ги браня, както намеря за добре, пък нека господата от ЕС да си приказват, нека разни "толерантни" хора да обвиняват, нека да си интегрират това, което по редица природни закони не може да бъде интегрирано, нека си живеят в една глобална лъжа. На мен този сценарий не ми харесва и затова се радвам, когато виждам, че българският народ го отхвърля, макар и всичко това да става на такава цена. Но друг път няма- планината не може да бъде заобикаляна повече. Трябва да минем през нея...
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#11 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 23:10

Е, значи няма какво толкова да разсъждаваме. Явно вариантите не са два, а е само един. Палим гетата и решаваме проблема. Ако почнем сега, след 24 часа вече няма да имаме грижи. Всичко ще е изпепелено, а ние ще сме се избавили от "циганския проблем". Лесно и просто. Какво го мислиме толкова? :metal:
I don't know how I managed it...

#12 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 25 септември 2011 - 23:13

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 22:10, said:

Е, значи няма какво толкова да разсъждаваме. Явно вариантите не са два, а е само един. Палим гетата и решаваме проблема. Ако почнем сега, след 24 часа вече няма да имаме грижи. Всичко ще е изпепелено, а ние ще сме се избавили от "циганския проблем". Лесно и просто. Какво го мислиме толкова? :metal:

Демек това и това

Направо Ванзее.

Edited by Jurisprudent, 25 септември 2011 - 23:15 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#13 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 25 септември 2011 - 23:30

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 00:10, said:

Е, значи няма какво толкова да разсъждаваме. Явно вариантите не са два, а е само един. Палим гетата и решаваме проблема. Ако почнем сега, след 24 часа вече няма да имаме грижи. Всичко ще е изпепелено, а ние ще сме се избавили от "циганския проблем". Лесно и просто. Какво го мислиме толкова? :metal:
Никой не е казал такова нещо, а при все, че говориш иронично и подигравателно и с предубеждение, смятам, че няма какво повече да си кажем в тази тема. Май е по-добре да си говорим за музика все пак... Тук явно не е мястото, където човек спокойно да изложи тезите си и да очаква някакво разбиране, дори и другите участници да имат противоположно на неговото мнение.
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#14 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2011 - 23:37

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 23:05, said:

Моя грешка, извинявам се. Мислех, че точно там съм я преместил... :metal:

А дали да не престанем с тези намеци? "Мангали", "нямат общо с културата" - мисля, че всички разбраха гледната ти точка още с първия ти постинг по темата. Или трябва още?

Ако ще говориш нещо конкретно - говори. Не виждам смисъл в такива уж случайно изпуснати забележки. :yes:

Това че предпочиташ да не наричаш нещата с истинските им имена за мен не е проблем. Радващо е, че "политическата коректност" завзема все повече територии. Истината е, че тази тема сме я обсъждали толкова пъти, че дори и на мен ми е втръснала, така че ако не беше твоето заяждане всичко щеше да мине с два постинга по темата "Какво гледаме в момента".
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#15 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 00:46

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 23:05, said:

А дали да не престанем с тези намеци?

Малко встрани от проблема, но все пак не мога да се въздържа от един последен коментар, който предвид това, че се познаваме отдавна можеш да приемеш като приятелска и добронамерена забележка. Ако прегледаш мненията си по темата ще откриеш, че почти всеки твой коментар съдържа ехидни забележки по отношение на мои мнения или такива на Valtyr, които някой по-докачлив човек би приел като обидни. Същевременно намираш за нередно да правя напълно невинни намеци, касаещи хора, които нямат и никога не са имали нещо общо с този форум. Честно казано ми е доста трудно да намеря логично обяснение за демонстрацията на подобен двоен стандарт.
Така или иначе възнамерявах тези дни да спра да пиша в Катехизис, като причината няма нищо общо с последните ни дискусии, така че ни бих искал някой да остане с погрешно впечатление, че се чувствам обиден и това ме е провокирало. Всичко най-хубаво на целия форум! :metal:
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#16 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 07:53

Моите "ехидни" забележки са единствено и само по повод на изказването и на двама ви, че палежите са нещо хубаво и дано се случвало по често. Това са вашите първи две изказвания. От там тръгна целият разговор.
Съжалявам, ако някой се е обидил от думите ми и ако е така се извинявам. Но не мога да не отбележа, че съм на коренно противоположно от вас мнение. Аз също виждам, че проблем има и той е сериозен. Просто не мисля, че този проблем може да се реши с палежи и вандализъм. Такива неща никога не докарват нищо добро след себе си и това историята го е доказала хилядократно. Това беше и е моята теза. Нищо повече.

По никакъв начин не съм искал да обидя вас двамата или да ви накарам да се почувствате така, сякаш се заяждам с вас. Ако така сте се почувствали, още веднъж се извинявам.

На различни мнения сме. Аз драма в това не виждам.
I don't know how I managed it...

#17 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 26 септември 2011 - 08:59

Колкото и привлекателна да изглежда идеята, в която циганите изчезват в един миг от лицето на земята, в 21 век , в едно модерно общество, тя си остава една утопия. Така, че единствено управляващите могат да разработят механизъм за интегрирането им в обществото. И точно тук идва големият проблем. Години наред тези хора са използвани за електорат и са били ухажвани с редица придобивки, били то социални или финансови. Няма как от днес за утре да станат част от това общество без волята на хората, от които получават тези придобивки.

Това, което мен ме изкарва извън релси е как един циганин успя да направи цяла държава, заедно с институциите и на маймуни, че ни дават даже и по Ал Джазира, за смях на кокошките. А това с палежите е супер несериозно и единствено би довело до други конфликти между българи и цигани (не, че и те не се водят българи по паспорт), от които различни политически формации биха си направили хубава реклама за предстоящите избори.

И за да не ме разбере някой погрешно, не защитавам действията нито едните, нито другите.

#18 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 септември 2011 - 09:16

Аз си мисля следното:

Когато глутница кучета нахапят до смърт човек, после някой ходи ли да протестира срещу.... кучетата?
Та, когато етническа или друга група безчинства безнаказано - срещу нея ли трябва да се протестира или срещу тези, които позволяват това?...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#19 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 09:25

Неспазването на закона не дава право на потърпевшия да отговори с друга форма на неспазване на закона...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#20 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 10:59

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 10:25, said:

Неспазването на закона не дава право на потърпевшия да отговори с друга форма на неспазване на закона...
Да не казвам голяма дума, ама ако някой убие, или изнасили детето ми, едва ли ще чакам 10 години да се влачи делото, да го осъдят на 5 години затвор, от които да излежи 3 и да го пуснат пуснат предсрочно за добро поведение. Или да го осъдят условно по "бързата процедура", защото си бил признал престъплението и съдействал на органите. Майната му на правосъдието, ако то не работи.
... Through dreams I influence mankind...





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users