Jump to content

"Ловеч Парти Фест" - Twisted Sister & W.A.S.P.10&11.05.2008г. - Градски площад


81 replies to this topic

#21 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 March 2008 - 11:31 AM

View PostU.D.O., on Mar 23 2008, 11:08, said:

Остава проблема със спането. :metal:
В смисъл? Какъв е проблема със спането?
I don't know how I managed it...

#22 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 23 March 2008 - 11:48 AM

View PostOzzy, on Mar 23 2008, 11:31, said:

В смисъл? Какъв е проблема със спането?
Еми Ловеч е малко градче.Аз имам оскъдни финанси вследствие на провеждането на множество концерти в България.Сега сигурно няма да има палатков лагер,а не искам да спа на някоя пейка кат отрепка.
А те строят петзвезден хотел,след като едни 10 човека сигурно ще могат да си го позволят.Да направят хотели 2-3 звезди.При такава легова база трябва рано да си резервираш квартира ама аз като още не знам подробности за бъдещето ми пребиваване?И накрая всеки знае известният български професиАНАЛизъм - закъснял съм с един час и резервацията да го духа.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 March 2008 - 12:42 PM

View PostU.D.O., on Mar 23 2008, 11:48, said:

А те строят петзвезден хотел,след като едни 10 човека сигурно ще могат да си го позволят.Да направят хотели 2-3 звезди.
В ловеч 2 и 3 звездни хотели има достатъчно. Както и квартири. Просто потърси в нета - можеш да си намериш чудесни хотелчета за съвсем нормални пари. Ловеч е един повече от прекрасен град - това са впечатленията ми след като миналата година бях там за феста. Улиците, кръчмите, хотелчетата, архитектурата - всичко си им е наред на хората. Уредено е доста.

Quote

трябва рано да си резервираш квартира
Тук спор няма. Трябва. Да отидеш там на място и да търсиш в деня на концерта е чиста проба глупост. Поне месец-два предварително трябва да се резервира. Но и тук не виждам нищо учудващо. В Каварна да не би да е по-друг начин?! И там ако искаш да спиш в що годе нормална обстановка, трябва да резервираш месеци предварително. Най-зле е легловата база в Каварна. Вярно - там има палаткови лагери. Ама това не е за всеки. Да спя в палатка три дена, до стадиона, в повече от примитивни хигиенни условия - мерси! Няма как да стане с мен. И ако някой тръгне да ме убеждава, че палатките, с ужасяващите тоалетни и бани около тях, са по-добро нещо от хубавото хотелче с климатика, кабелната телевизия и чудесната баня - да ме прощава. :drinks:

Quote

закъснял съм с един час и резервацията да го духа.
Има едно нещо с което този проблем се решава и това нещо се нарича КАПАРО. С капаро нямаш проблеми. Е, има и изключение, разбира се. Това изключение се нарича Каварна. Това е единственото място във вселената където е възможно да ти се случи да си изпратил 3 месечца предварително капаро и като отидеш там, да те посрещнат с изречението: "Е, да де, но вие резервирахте за два дена а вчера дойдоха едни хора, дето взеха стаята за цяла седмица и ние им я дадохме на тях." :metal: Само и единствено в Каварна!!! От личен, НЕЕДНОКРАТЕН опит го знам.
I don't know how I managed it...

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 March 2008 - 16:25 PM

View PostOzzy, on Mar 23 2008, 12:42, said:

Да спя в палатка три дена, до стадиона, в повече от примитивни хигиенни условия - мерси! Няма как да стане с мен. И ако някой тръгне да ме убеждава, че палатките, с ужасяващите тоалетни и бани около тях, са по-добро нещо от хубавото хотелче с климатика, кабелната телевизия и чудесната баня - да ме прощава. :drinks:

Да вярвам ли, да не вярвам ли? ;)

Освен очебийното, от горното следва и още нещо любопитно. Явно Ози ходи на подобни фестове с цел да се изкъпе, наспи на прохладно и погледа телевизия на спокойствие... :metal:

А, после прогресарите спяли само на хотели. Да, ама не!! :wub:

Edited by marillion, 23 March 2008 - 16:27 PM.

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 March 2008 - 18:15 PM

View Postmarillion, on Mar 23 2008, 16:25, said:

Явно Ози ходи на подобни фестове с цел да се изкъпе, наспи на прохладно и погледа телевизия на спокойствие... :metal:
Не. Просто Ози като ходи на концерти или фестове не обича да живее като скот. :wub:
Ти като ходиш по фестове от по няколко дена, не се ли къпеш? Лошо... :drinks:
I don't know how I managed it...

#26 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 March 2008 - 18:30 PM

Абе, има фестове и фестове. Нашите са се в градски условия - Ловеч или Каварна, оп имаме и един в извънградски - "Беркрок". На последния едва ли имаш избор на условия. Но по цивилизованите фестивали в извънградски условия отдавна има душ кабини за решаване на този проблем.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#27 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 March 2008 - 18:37 PM

Фестивалът в Берковица е една вечер. Отиваш, гледаш и си тръгваш. Който иска да се валя по поляните цяла нощ - да си се валя. Демокрация.
Аз не съм казал, че в палатковия лагер в Каварна няма душове или химически тоалетни. Напротив - има. Но са примитивна история. Сега, ако ми кажеш, че би ти било приятно да ползваш едни и същи химически тоалетни /на всички е ясно на какво заприличват те след първия ден/ с още няколко стотин човека и това в продължение на три дни, просто няма да ти повярвам. :starwars:
I don't know how I managed it...

#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 March 2008 - 18:39 PM

А-а, аз в палатка през живота си не съм спал и няма и да спя :starwars:
Само сега си направих ясна сметка за тази разлика между фестивалите. Иначе, "Беркрок"-а не е една вечер :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 March 2008 - 19:31 PM

Прав е Сатира относно разликата между фестивал проведен в градски условия и такъв проведен в извънградски удловия. Независимо дали става въпрос за "Беркрок" или "Уудсток" щом си решил да ходиш на фестивал в извънградски условия, трябва да си готов да жертваш голяма част от своите хигиенни и битови навици. От друга страна, фестивал проведен в близост или в самото населено място, е за предпочитане, както и да го погледнеш. При този тип мероприятия имаш право на избор - купона в палатковия лагер или спокойствието и хигиената на хотела. А, когато станеш и на години, все по-често предпочиташ втората алтернатива за сметка на веселбата... :starwars:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 March 2008 - 19:33 PM

Quote

Абе, има фестове и фестове. Нашите са се в градски условия - Ловеч или Каварна, оп имаме и един в извънградски - "Беркрок". На последния едва ли имаш избор на условия.
Защо, откога Берковица не е град :wub: Фестът се провежда в рамките на града. Личи си кой не е ходил :no: И там има частни хотелчета, които по нищо не отстъпват на тези в Каварна или Ловеч, освен по цени :starwars:

Edited by Metal Heart, 23 March 2008 - 19:35 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#31 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 March 2008 - 19:52 PM

View PostMetal Heart, on Mar 23 2008, 19:33, said:

Защо, откога Берковица не е град ;) Фестът се провежда в рамките на града. Личи си кой не е ходил :wub: И там има частни хотелчета, които по нищо не отстъпват на тези в Каварна или Ловеч, освен по цени :no:
Хм, виждал съм снимки и всичко беше по някакви поляни и хълмове :starwars:
Иначе, да - то и за кво да ходя? :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 March 2008 - 19:57 PM

То е на поляна, да, при това доста голяма. Но тя е в рамките на града. Знам, че е трудно да си го представиш, но е така :starwars:
I don't know how I managed it...

#33 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2008 - 22:26 PM

тц тц ... много сте претенциозни значи (не че аз не съм де :no: ) Като се спи на палатка, или просто под някое дърво няколко вечери, без баня & тоалетна наоколо много ясно че хигиената спада с няколко пункта... Но пък веселбата е +++ Едното за сметка на другото. Хипари от вас не стават ! :starwars:
walk into the jaws of hell.

#34 soundchaser

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 40 posts
  • Location:Backstage

Posted 24 March 2008 - 12:40 PM

То на палатка в Белгия беше по-хигиенично от хотела в Каварна на гърба на автогарата . :starwars:

#35 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 March 2008 - 22:30 PM

абе Ози, аз като бях в Ловеч преди година не намерих нито едно хотелче/хостелче/частна квартира/барака/обор за по-малко от 40 лева, само на едно-единствено място имаше стаи по 8 лева(и после ни падаха стоножки по главите, кви жертви правя за тия концерти само аз си знам :wacko: )...това място беше на някакъв хълм, минаваше се през гори тилилейски докато стигнеш до него, дори вратата не се заключваше...сега знам, че са го ремонтирали и 100% са ремонтирали и цената...ако имаш инфо за места(трябва да има легла и баня, друго не требе :P ) за по-малко от 20 кинта сподели, от сърце те моля :crying:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#36 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 March 2008 - 22:52 PM

Миналата година на фестивала аз, жена ми и дъщеря ми /вярно, че е само на 5, но си заема отделен креват/ бяхме в чудесен хотел, със собствена баня и тоалетна, кабелна телевизия, климатик. Хотела имаше и прекрасна кръчма на нормални цени. Беше на 50 метра от дървения мост. Платихме за това нещо 48 + 10 лева за нощувката /10-те лева са за детето/. Прецени дали е много или малко. Както и имай предвид, че въпросния хотел /той не е кой знае колко голям/ е вече зает целия за двата последни дни на фестивала.
Търси в интернет. Аз така го намерих. "Хотели в Ловеч" пиша в Гугъл и започвам да ровя из сайтовете. Ама не само в първите 2-3 дето ми излизат. А в доста. И трябва да ти кажа, че се намират доста интересни хотелчета и места за отсядане :crying:
I don't know how I managed it...

#37 kiroborea

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 65 posts

Posted 25 March 2008 - 00:16 AM

WASP :crying: :wacko: :P :bomb: :bomb:

#38 tormentor

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 27 March 2008 - 13:49 PM

Май няма се ходи, няма хотели :blink:

#39 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 31 March 2008 - 10:59 AM

Няма защо да се косите че няма места в Ловеч :ninja: Наоколо има градове, където може да се намерят места. Сега гледам картата Плевен е на около 40 км (30 мин. с кола, 1 час с автобус), Габрово е на около 50, Велико Търново е на 80 горе-долу. Ето какво казва кмета на Ловеч за местата за спане(интервюто е за Avtora.com), Ozzy го е сложил като линк, ама кой да прочете:vinsent: :

.: Поради големия интерес още миналата година се усети недостиг на места за спане и паркиране на гостите на града. Как мислите да се справите с проблема тази година?

М.К.: Тази година разширихме хотелската база с пускането на още една сграда в старата част на града - Вароша. За следващите години ще има още по-големи възможности, защото започнахме да строим един голям петзвезден хотел, покрай него още един хотел се строи, който е малко по-малък, но също ще поеме доста места. Така, че от година на година този въпрос ще получава все по-голямо разрешение.

Колкото до местата за паркиране - няма как да разширим града повече, но създаваме необходимата организация със схеми за паркирането на автомобилите на нашите гости. Имаме договорка с органите на МВР къде и как да бъдат пренасочени колите и това, което позволява градът ни, като урбанизирана територия, да се използва през цялото време за безплатно паркиране.

Въпреки всичко бих се обърнал към хората, които желаят да посетят Ловеч в този период, нека да започнат да си правят заявки.

.: Готови ли сте като решение на проблема с легловата база да организирате палатков лагер?

М.К.: Имаме готовност да осигурим подобно нещо. Миналата година направихме своите проверки с допитване до рокери и с други желаещи да посетят града. Оказа се, че не е необходимо. Затова и не беше направен. Имаме готовност и при желание можем да го направим, но засега няма индикации за подобно нещо.
\m/

#40 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 08 May 2008 - 20:06 PM

Само бутам темата напред, че вече не и прилича да е на втора страница :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users