Jump to content

StardustФентъзи с Робърт Де Ниро..wtf?!


27 replies to this topic

#1 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 28 август 2007 - 18:22

Posted Image
Жанр: Драма, Екшън, Приключенски, Фантастика, Фентъзи
Актьори:
Клеър Дейнс ... Yvaine
Рупърт Евърет ... Секондус
Сиена Милър ... Виктория
Питър О'Тул ... Крал на Стормхолд
Джейсън Флеминг ... Примус
Мишел Пфайфър ... Ламия
Робърт Де Ниро ... Капитан Шекспир
Сюжет:

Quote

В провинциално градче, граничеща с магическа земя, млад мъж обещава на своята любима, че ще и донесе паднала звезда, и предприема рисковано пътешествие в магическото царство.
oценка в imdb: 8.2/10 ( :shock: ) дали това няма да бъде един добър (поне) фентъзи филм в след-властелиновата ера, защото напоследък от този жанр нищо не става. Това и Beloulf са двата филма дето чакам с нетърпение. Тук играят Робър Де Ниро и Мишел Пфаифър демн ит!

#2 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 29 август 2007 - 01:21

Ето го и трейлърчето:
http://www.apple.com...dust/large1.htm
в началото музиката да ви напомня на Dimmu Borgir? :metal:

#3 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 29 август 2007 - 14:24

View PostNosferatu, on Aug 29 2007, 02:21, said:

Ето го и трейлърчето:
http://www.apple.com...dust/large1.htm
в началото музиката да ви напомня на Dimmu Borgir? :P
Има съвсем отчетливи Боргирски мотиви :harhar:
Филмчето изглежда шаренко и лигаво пиршество за окото. Ще го изгледаме с децата :blush: Гледа ми се някое "сериозно" фентъзи да му се невиди, писна ми от тези инфантилщини - харита, питър панове, карибски пирати и т.н.
... Through dreams I influence mankind...

#4 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 29 август 2007 - 18:57

и на мен ми се гледа ама... няма :rolleyes: надявам се Питър Джаксън да се заеме с нещо :worship: примерно по Силмарилион (ехх)

#5 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 30 август 2007 - 13:25

View PostNosferatu, on Aug 29 2007, 19:57, said:

и на мен ми се гледа ама... няма :harhar: надявам се Питър Джаксън да се заеме с нещо :metal: примерно по Силмарилион (ехх)
Тя тази книга не подлежи на прочитане, камо ли на филмиране :wacko:
... Through dreams I influence mankind...

#6 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 30 август 2007 - 17:14

Колкото и да съм фен на Толкин не мога да не се съглася със Змея <_<
Макар, че частта с Турин Турамбар става за филм :angry3:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#7 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 30 август 2007 - 23:21

View PostNosferatu, on Aug 29 2007, 19:57, said:

и на мен ми се гледа ама... няма :drinks: надявам се Питър Джаксън да се заеме с нещо :) примерно по Силмарилион (ехх)

Ако ще филмират нещо, то това ще бъде "Билбо Бегинс". :D Дори ако не се лъжа вече има стартирал проект.
За "Силмарилион" съм напълно съгласен със Змея. Тази книга е просто невъзможна за екранизация.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#8 tekumse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 31 август 2007 - 20:41

Роберт де Ниро прави супер роля, много ме накефи.

#9 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 31 август 2007 - 22:49

View PostНещото което вие в нощта, on Aug 31 2007, 00:21, said:

Ако ще филмират нещо, то това ще бъде "Билбо Бегинс". :D Дори ако не се лъжа вече има стартирал проект.
За "Силмарилион" съм напълно съгласен със Змея. Тази книга е просто невъзможна за екранизация.
да, наистина ще се филмира Билбо Бегинс" и да, наистина Силмалириона не подлежи на филмиране...ама ми е нещо като неосъществима филмова мечта, нали разбира те.... Ама трябва да е нещо като ултра високобюджетен сериал, всяка сериа мин. по час и половина...няколко сезона поне :>>> обаче тъй като в такъв случай ще е сериал, всички ще го вземат на подбив като нещо несериозно. Така че, едва ли някой ще се заеме с подобен проект.

#10 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 04 септември 2007 - 10:55

Аз го гледах и ми хареса - а Де Ниро е уникален в ролята! Накрая просто разбрах защо очно той е избран за тази роля :blink:
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#11 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 04 септември 2007 - 11:09

ОФТОПИК:

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 30 2007, 18:14, said:

Колкото и да съм фен на Толкин...
много сме тука май...
А за Билбо знам че още не са почнали защото имаше някакви скандали между П.ДЖ и компанията, а също и за правата за филмиране...

А Де Ниро ми е любимец-ще видя филмчето при първа възможност, макар все още да не мога да си го представя в този жанр...

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#12 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 28 октомври 2007 - 11:00

гледах филма - супер е :wub: много е забавен, актьорската игра като цяло е силна, филма е интересен... Де Ниро прави ебаси ролята!! :> заслужава си определено, сега очаквам конкурентите за годината Beowulf, Golden Compass и още два фентъзи филмчета, единия от рода на Нарния, но им забравих имената :yes:

#13 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 15 ноември 2007 - 13:09

View PostNosferatu, on Aug 29 2007, 18:57, said:

и на мен ми се гледа ама... няма <_< надявам се Питър Джаксън да се заеме с нещо :worship: примерно по Силмарилион (ехх)
Пепел ти на езика. Питър Джаксън достатъчно осра Властелина, че сега и Силмарилион. Но както и Змея ти е казал, тази книга не подлежи на филмиране. Само не мога да се съглася, че не става за четене. Прекрасна е. Аз лично с удоволствие я препрочитам. :wacko:

#14 Rhiannon

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 60 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Neverland

Posted 05 декември 2007 - 10:49

View PostSvil, on Nov 15 2007, 13:09, said:

Пепел ти на езика. Питър Джаксън достатъчно осра Властелина, че сега и Силмарилион. Но както и Змея ти е казал, тази книга не подлежи на филмиране. Само не мога да се съглася, че не става за четене. Прекрасна е. Аз лично с удоволствие я препрочитам. :metal:

Съгласна съм с всичко.
Силмарилион, се чете трудно, ако се опитваш да запомниш всяко едно име, което се появява в нея - на места звучи по-скоро като енциклопедия на Средната Земя (представяте ли си как се филмира енциклопедия :) ), отколкото като художествена литература. Обаче в момента, в който се оставиш на течението и започнеш просто да следваш сюжета, установяваш красотата на произведението.

По темата:
Книгата много ми хареса и от това, което видях от филма (гледах го малко накъсано), ми се стори, че адаптацията е доста добра. Ще ми е интересно да го изгледам от-до, без да ме разкарват за какво ли не, и със субтитри, щро английският ми не е толкоз добър.

Edited by Rhiannon, 05 декември 2007 - 10:52 .

"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

#15 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 06 декември 2007 - 13:30

Снощи изгледах филма. Красива фентъзи-приказка с класически хепи енд. :worship:
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#16 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 10 декември 2007 - 22:59

Всъщност запомнянето на имената в Силмарилион, никога не ми е било проблем. Накрая на книгата имаше едни родословни дървета и като ги разгледаш няколко пъти, много лесно се хващаше, кой кой е и за какво се бори :metal:
Ама досега всички, с които съм говорил, се оплакват, че книгата им е много тежка...
П.П. Stardust го гледах и ми хареса. Не е шедьовър, но е приятен за гледане :D

Edited by Svil, 10 декември 2007 - 23:01 .


#17 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 декември 2007 - 10:50

View PostSvil, on Dec 10 2007, 22:59, said:

Всъщност запомнянето на имената в Силмарилион, никога не ми е било проблем. Накрая на книгата имаше едни родословни дървета и като ги разгледаш няколко пъти, много лесно се хващаше, кой кой е и за какво се бори :D
Ама досега всички, с които съм говорил, се оплакват, че книгата им е много тежка...
П.П. Stardust го гледах и ми хареса. Не е шедьовър, но е приятен за гледане :D

Ха! Да сме на едно и също мнение и за Силмарилиън и за Stardust? :metal: Какво става с този свят? :P
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#18 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 11 декември 2007 - 16:06

View Postmarillion, on Dec 11 2007, 10:50, said:

Ха! Да сме на едно и също мнение и за Силмарилиън и за Stardust? :yes: Какво става с този свят? :blush:
Има такива отклонения, които подчертават правилото :ninja:

Edited by Svil, 11 декември 2007 - 16:07 .


#19 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 16 декември 2007 - 12:40

И аз го гледах.

Учудвам се, че филмът е толкова свеж и симпатичен. Мишел Пфайфър е прекрасна в ролята на 300 годишна вещица, готова на радикални подмладителни процедури.
Интригата между жадните за власт братя, украсена с коментарите на призраците на "премахнатите" ме забавляваше искрено и на няколко пъти си се посмях.

Не ми хареса изборът на женчото Чарли Кокс за протагонист, както и дървеничката Клеър Дейнс с черти сякаш дялани от прекалил със спиритични сеанси дървиделец в ролята на звездата. С възрастта сладкото момиченце от Баз Лурмановия "Ромео и Жулиета" все повече заприличва на Франсис Макдорманд, за съжаление само физически, без да показва ни следа от таланта й.

Между двамата няма никаква химия и всеки момент с тях на екрана е скучен.

Робърт Де Ниро откровено не ми хареса в ролята на застаряваща балерина. Чудя се защо са го избрали именно него и защо се е съгласил? Може би наистина изперква на стари години.

Вярно е, че не е лошо актьорът да се самопародира от време на време, но самопародия е участието му в Shark Tale, а не тази неуместна рокличка. :)

Като цяло приятно филмче (добре че нямаше говорещ дракон).

#20 the beer hunter

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 17 декември 2007 - 15:45

Не знам, момчето в дрехата на протагониста ми се видя удачно подбрано. Виж за антагониста съм повече от съгласен! :harhar:

Поздрав! ;)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users