Jump to content

Windows 7Всичко относно него...


15 replies to this topic

#1 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 09 юни 2009 - 10:37

Майкрософт заяви през 2007 година, че планира разработването на Windows 7 да е в рамките на три годишен период, считано от датата на официалното пускане на пазара на нейната предшественичка, Windows Vista, но също че окончателната дата ще бъде определена от качеството на продукта. Според последната информация родажбите на операционната система Windows 7 ще започнат на 22 октомври 2009 г. Освен това, Microsoft ще предложи на потребителите възможност за безплатен ъпгрейд на операционната система Windows Vista до Windows 7. По неофициална информация, възможността за безплатен ъпгрейд ще бъде предоставена на потребителите, които са си купили персонални компютри с Windows Vista през периода 1 юли 2009 до 31 януари 2010 г.
За разлика от случая с предходната операционна система от Майкрософт, Windows 7 ще бъде ъпгрейд с цел пълна съвместимост със съществуващите драйвъри за устройства, приложения и хардуер. Презентации направени от компанията през 2008 фокусират вниманието над "Multi-touch" поддръжката, обновен Windows облик с нова лента на задачите, система за домашна мрежа наречена "Home Group" и подобрения в производителността.

Пробвах те ли го вече, аз лично да и впечетленията са ми много добри. Това което пробвах са бета версии естествено, но разликата с предходните операционни системи е много голяма. Значи, новият Уин е с много по-бърза и лесна инсталация. Вече фонетиката е вградена (хубавата фонетика, не тази "лошата" от Виста) и се задава още с инсталацията на ОС-а. След като инсталацията на Уина приключи, автоматично започва прихващане на драйвъри, и общо взето 20-30 минути след слагането на диск Windows 7, вече компа ви чака да сложите само нужният ви софтуер, който е абсолютно съвместим с Windows Vista (което значи, че всички програми и драйвъри направени за Виста ще вървят и тук). Производителността наистина е на друго ниво. Работата като цяло върви абсолютно гладко и леко, без да съм виждал до сега никакви забивания, просто липсват. Тромавото зареждане на ОС-а при Виста, тук също липсва, дори е по-бързо от ХР! :harhar: Цялата работа по инсталацията и привеждането на един комп в ред, беше голямо удоволствие за мен. Но за да изпитате удоволствието от новата операционна система трябва да покриете новите изисквания, които не са проблем за която и да е нова машина, та дори и по-стара:

1GHz процесор 32-bit (x64) - едва ли някой работи с под 1,5 още :)
1GB системна памет (RAM) - което може да е проблем, защото според мен се налага да разполагате с повечко. Само работата на Уин-а, без никакви други приложения заема 700-800МВ
16GB Свободно място на твърдия диск - което също може да се окаже проблем (трябва да отделите поне 20)
Видеокарта с 128MB; DX9 и WDDM 1.0 подръжка (За Aero интерфейса)
DVD-R/W устройство

Ако имате всичко това сте ОК от всякъде.

На края искам да кажа на всички привърженици на Windows XP (като мен), че неговото време изтече и ще трябва да свикваме в крайна сметка с новия интерфейс. Това е за добро, защото вече всичко ще става много по-бързо и с по-малко нерви! А за всички които ползват Виста в момента им препоръчвам веднага да преминат на 7. Има още купища нови програмки и решения които не съм ползвал още, но с времето ще изкажа впечетленията си и от тях. Пробвах само новото решение за Организация на Харда и мога да ви кажа, че уби всички програми като Парагон Партишън Мениджър :blink:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#2 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юни 2009 - 11:10

Много "тежък" този Уиндоус, егати. :harhar: За сега ще си остана с XP-то, макар и напоследък да ми се налагаше доста често да го преиснталвам. :)
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#3 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 09 юни 2009 - 11:19

View Postcliffburton, on Jun 9 2009, 12:10, said:

Много "тежък" този Уиндоус, егати. :harhar:

Като изисквания да, но ако ги покриваш, върви по-леко и безпроблемно от ХР :)
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#4 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 09 юни 2009 - 14:04

В момента Уин7 не е вече бета стадий. Аз бях с бетата първоначално, много (много) по-лек от Вистата. добро разпределение на ресурсите. На практика, ако покриваш изискванията наистина си върви като доброто старо ХР :D. В момента съм с RC1 (7100) има и няква 7200+ версия, ама тя не е официална, не се лъжете да я теглите. С официален CD key оправени бъгове и съм мега доволен. Това е Виста такава, каквато трябваше да бъде изначално. След като смених на РС версията, ХР не мога да погледна, много ми е ретро :P

#5 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 16 юни 2009 - 19:46

View PostNosferatu, on Jun 9 2009, 15:04, said:

В момента Уин7 не е вече бета стадий. Аз бях с бетата първоначално, много (много) по-лек от Вистата. добро разпределение на ресурсите. На практика, ако покриваш изискванията наистина си върви като доброто старо ХР :metal:. В момента съм с RC1 (7100) има и няква 7200+ версия, ама тя не е официална, не се лъжете да я теглите. С официален CD key оправени бъгове и съм мега доволен. Това е Виста такава, каквато трябваше да бъде изначално. След като смених на РС версията, ХР не мога да погледна, много ми е ретро :metal:

И с какво Win7 е по-добър от XP? По-шарен, или с повече възможности? Или по-стабилен, или? Глистата беше най-голямата издънка на М$ правена някога, а XP най-големия успех, така че докле не зърна официална-по-добре-работеща версия от "доброто старо XP", ще си карам на XP SP3. И тва "(много) по-лек от Вистата" егати сравнението с тва недоразумение глиставо :metal:

#6 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 17 юни 2009 - 09:14

View PostIce-9, on Jun 16 2009, 19:46, said:

И с какво Win7 е по-добър от XP? По-шарен, или с повече възможности? Или по-стабилен, или? Глистата беше най-голямата издънка на М$ правена някога, а XP най-големия успех, така че докле не зърна официална-по-добре-работеща версия от "доброто старо XP", ще си карам на XP SP3. И тва "(много) по-лек от Вистата" егати сравнението с тва недоразумение глиставо :no:
:> лаик. В един пост успя да побереш удивително много абсурди. Разбира се, че мога да ти обясня къде грешиш и защо не си прав, но има ли смисъл? Когато някой си е внушил нещо и си вярва, никой не може дума да му каже.

#7 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 17 юни 2009 - 11:06

Един въпрос - повечето програми за XP тръгват ли и на "седмицата"(неро,даемон туулс,алкохол 120 % и т.н.)?Както и по-старите игри, примерно NFS porsche 2000. :no:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#8 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 18 юни 2009 - 19:04

View PostNosferatu, on Jun 17 2009, 10:14, said:

:> лаик. В един пост успя да побереш удивително много абсурди. Разбира се, че мога да ти обясня къде грешиш и защо не си прав, но има ли смисъл? Когато някой си е внушил нещо и си вярва, никой не може дума да му каже.

Нищо, обясни ми, на мен и на другите такива като мен (ако ги има). Може пък и да си взема бележка.

#9 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 19 юни 2009 - 00:21

View PostIce-9, on Jun 18 2009, 20:04, said:

Нищо, обясни ми, на мен и на другите такива като мен (ако ги има). Може пък и да си взема бележка.


Ако вистата е била бъгава, значи си проспал Windows 98 sp.1 и Windows 2к (по голяма излагация от тоя уин няма ей богу).

Edited by Tokio Hotel, 19 юни 2009 - 00:21 .


#10 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 19 юни 2009 - 09:21

View Postcliffburton, on Jun 17 2009, 12:06, said:

Един въпрос - повечето програми за XP тръгват ли и на "седмицата"(неро,даемон туулс,алкохол 120 % и т.н.)?Както и по-старите игри, примерно NFS porsche 2000. ;)

Значи както по-горе е написано, тоя Уин трябва да неапълно съвместим с драйвъри за Виста. Значи всяка една програма която върви на виста битрябвало да върви и на 7. Всички програми, които вървяха на ХР вече са направени да върват и на Виста, такаче няма проблем.

П.п.: Има само един проблем, който неможах да реша: използвам два от изходите на аудиото и включвам два усилватела в така наречения quadraphonic (така получавам чудесен стерео звук). От настройките на драйвърите си пускам четворката с тест, обаче няма програма която да възпроизведе на 4-те колони (свирят само основните две) звука и наистина като се поинтересувах по нета, виждам че много хора имат проблем със съраундите. За туй не е препоръчително да го слагате ако използвате някое от горепосочените узвочавания докато неизлезе подходяща програма (надявам се в най-скоро време Уинампа да е оправе в това отношение).

Edited by didara, 19 юни 2009 - 09:27 .

Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#11 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 19 юни 2009 - 16:50

View PostTokio Hotel, on Jun 19 2009, 01:21, said:

Ако вистата е била бъгава, значи си проспал Windows 98 sp.1 и Windows 2к (по голяма излагация от тоя уин няма ей богу).

Най-дъртото, което помня да съм ползвал, е ДОС 3.3. Та оттам до Windows Vista Ultimate Premium Magnificum като се мине през Windows 3.1 (3.11) - 95 - 98 - 98SE - ME - 2K - XP според мен по-успешно издание от ЕксПи-то нема, като говорим за официални издания! Седмицата още не е излязла, така че там съм пас. Нито пък имам време/желание за тестване.

Не съм казал, че Глистата е бъгава, просто се наложи да я ползвам веднага след като излезе и няколко месеца я търпях с много скърцане на зъби и псувни. Това че вероятно са я пооправили оттогава не ме трогва, щото седмицата и без тва се задава, пък и с XP си ми е добре - като за прост хоум юзър не ми требе повече.

Оф, нема време да пиша повече. Ето ви на всички фенове/"фенове" на Джин-а да се посмеете (сори че е на ингилски):

Microsoft News Archive


Posted Image

#12 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 21 юни 2009 - 09:12

^^^ :metal: :yes: ;)
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#13 Icarus

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 декември 2009 - 16:23

Ха-ха постера кърти!
Относно Седмицата - аз съм много консервативен по отношение на хардуер, софтуер и операционна система. И до днес вярвам, че Пентиум 4 на 3 гигахерца е за предпочитане пред някякъв куадро на 1,6.
Но утре (понеделник) по случай новата година си взимам нова машина, с инсталирана Седмица на него.
Така че ще споделям впечатления. Скоро.

#14 Icarus

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 02 март 2010 - 17:09

За Седмицата, то какви впечатления да имам-повечето ми шрифтове не работят(при положение, че ги ползвам и под XP и под мак и са ОК), сума ти софтуер не мога да инсталирам на 64 бита и още много куци неща.
С една дума-преинсталация и да живее ХР!

#15 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 12 април 2010 - 16:17

Спокойно, вече се задава SP1, поне бета :yes:
В края на годината може и да сменя XP-то на лаптопа... Ще си орежа и една седмица според моите нужди и така.

#16 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 13 април 2010 - 11:47

View PostDepositus Cordis, on Apr 12 2010, 17:17, said:

Спокойно, вече се задава SP1, поне бета :no:
В края на годината може и да сменя XP-то на лаптопа... Ще си орежа и една седмица според моите нужди и така.
За лап топ ти препоръчвам да го сменяш веднага, ако не изпозлзваш някакъв много специален софтуер.
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users