Jump to content

Сатанизмът в метъл музиката


117 replies to this topic

#101 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 September 2007 - 15:31 PM

View PostAggressive Perfector, on Sep 25 2007, 16:24, said:

Абе на кой му пука в крайна сметка?!

Ако се запознаеш с данните изнесени ето тук ще си перефразираш въпроса в:

Абе на кой не му пука в крайна сметка?!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#102 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 25 September 2007 - 15:31 PM

View PostSatyr, on Sep 25 2007, 16:22, said:

Горе-долу, но не съвсем.
Основните жизнени процеси са три - хранене, дишане и... отделяне :lol:
ОК. Приема се. Значи към трите заповеди:

Quote

1. Наяж се.
2. Възпроизведи се.
3. Лепи му един сън!
ще добавим и четвърта:

4. А на сутринта се изакай.


С което мисля, че доразнищихме и изчерпахме темата "Сатанизмът в метъл музиката".
Така е то.

#103 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 25 September 2007 - 15:34 PM

View Postmarillion, on Sep 25 2007, 16:31, said:

Ако се запознаеш с данните изнесени ето тук ще си перефразираш въпроса в:

Абе на кой не му пука в крайна сметка?!

И кво?! Припука ми, че има и глупаци на тоя свят!

#104 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 25 September 2007 - 15:35 PM

View Postmarillion, on Sep 25 2007, 16:02, said:

Наречи го бунт или примирение, но религията по своята същност и отричане е еднакво догмастична. Както сляпо вярващите, така и невярващите са избрали за себе си едно крайно решение. Въпрос на гледна точка...
Тоталното отрицание също си е вид "религия", но аз не говоря за него и не се приобщавам към него, тъй като то не е градивно, а от там противоречи на материалистичния ми мироглед. Под бунт имах предвид бунт не към всичко, а към безпрекословно натрапеното, към липсата на избор и свобода. Може би не разбрах дали изказването ти беше принципно, или го свързваше с моето изказване и ме изкара анархист :lol:

Edited by Змей Горянин, 25 September 2007 - 15:53 PM.

... Through dreams I influence mankind...

#105 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 September 2007 - 15:47 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 25 2007, 16:35, said:

Може би не разбрах дали изказването ти беше принципно, или го свързваше с моето изказване и ме изкара анархист :lol:

Мнението ми беше принципно. Не съм извеждал от контекста на твоите думи изводи касаещи възгледите ти. Това, което мисля е, че всяка крайност е ретроградна. А религията е крайност. Отрицанието и също... Аз обичам жена си безумно, но не и крайно. В смисъл, харесвам и други жени. Значи по отношение на взаимоотношенията мъж/жена аз не мисля ретроградно. Приложи същия модел и в други житейски ситуации и ще откриеш колко много сме зависими от крайностите. Всичко би могло в крайна сметка да опре до крайност. Крайност е да или не. Крайност е харесвам - не харесвам. Крайност е обичам - мразя.....
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#106 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 25 September 2007 - 16:00 PM

View Postgeorid, on Sep 25 2007, 16:31, said:

ОК. Приема се. Значи към трите заповеди:
ще добавим и четвърта:

4. А на сутринта се изакай.
С което мисля, че доразнищихме и изчерпахме темата "Сатанизмът в метъл музиката".
Баси... знаеш ли колко хора не спазват божиите заповеди... тоя стресиран живот и тоя запек... не ми се мисли за безсмъртните ни души... :lol:

#107 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 25 September 2007 - 16:19 PM

cadaurus, завършен агностик си :lol:

Това, което ме притеснява при агностицизма е, че оста на поляризация е отново Бог (и неговата не/познаваемост). Неглижиране, без отрицание :harhar: .

Харесва ми гледната точка към вярата (че и религията) като за нещо, което урегулира отношенията със сакралното, трансцендентното, онуй-там (експанзирало, обаче, в това-тук - ядене, възпроизвеждане и т.н. - виж ти как "естественото" станало "културно"). И тъй като нямам отношения със сакралното, оставам си на вълна празна (безсмислена, т.е. самоцелна) оргиастика... която има най-красив изказ в музиката :shout: . Хъх, чудя се към кое залитам - естетизъм или агностицизъм :no:
Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#108 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 25 September 2007 - 16:26 PM

View PostSvil, on Sep 25 2007, 17:00, said:

Баси... знаеш ли колко хора не спазват божиите заповеди... тоя стресиран живот и тоя запек... не ми се мисли за безсмъртните ни души... :lol:
...........
И ето отговора!!! НА ТЕМАТА!
Сатанистите са ора със запек!

#109 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 25 September 2007 - 16:41 PM

View PostХарпалике, on Sep 25 2007, 17:19, said:

cadaurus, завършен агностик си :lol:

Това, което ме притеснява при агностицизма е, че оста на поляризация е отново Бог (и неговата не/познаваемост). Неглижиране, без отрицание :harhar: .

Харесва ми гледната точка към вярата (че и религията) като за нещо, което урегулира отношенията със сакралното, трансцендентното, онуй-там (експанзирало, обаче, в това-тук - ядене, възпроизвеждане и т.н. - виж ти как "естественото" станало "културно").

При агностицизма няма ос и именно това го отличава от атеизма. За доказателство: атеизмът не би съществувал, ако нямаше идея за Бог, която да отрича. Докато атеизмът е зависим от историческата конюнктура, агностицизмът е естествен рефлекс у човека, съществуващ много преди всяка култивирана идея за Бог. Агностицизмът е тъждествен на аперцепцията, сиреч на изказването "Аз съм". В момента, в който заявиш "Аз съм", ти вече си агностик. Тъй като самосъзнанието изначално дефинира ограничеността на човека. От която ограниченост следва непознаваемостта на всяка трансцендентна идея, включително Бог. Апропо, откъде атеистите са толкова умни, че да кажат дали има Бог? Не съществува положителен или отрицателен (атеистки) отговор на въпроса дали съществува Бог. Защото самият въпрос е зададен неправилно. И нашата задача не е да заменяме грешния отговор, а да спрем да задаваме въпроса.

Агностицизмът - естествен рефлекс. Атеизмът - култивирана анти-религия.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#110 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 25 September 2007 - 18:23 PM

Аха, най-сетне разбрах за еманципирания ти от Господ агностицизъм. В контекста на темата във форума, лесно се обърква.

View Postcadaurus, on Sep 25 2007, 17:41, said:

Апропо, откъде атеистите са толкова умни, че да кажат дали има Бог?

Спорът дали има или няма бог е проява на кръчмарския атеизъм. Осъзнатите атеисти, обаче, могат да кажат "аз не вярвам в Бог" (и тук бих им повярвала), вярата (или неверието) не се нуждае от логически/ емпирически или каквито и да е било други доказателства --> "Вярвам, защото е абсурдно". Ух, хайде да не набърквам и Тома от Аквино :)

Edited by Харпалике, 25 September 2007 - 18:25 PM.

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#111 stiff

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 25 September 2007 - 19:11 PM

Моля изказващите се вярващи да изписват думата "ниЗки" както си му е редът. За пояснение:
ниски идва от нисък
низки идва от низък

И едва тогава да претендират, че разбират значението на сентенцията, измислена съвсем между другото, хиляди години преди появата на християнството.

Благодаря предврително. :)

It's a cash & carry world, you pay as you go...
...sometimes you have to pay a little, mostly a lot, once in a while all you've got
STEPHEN KING (STORM OF THE CENTURY)

#112 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 25 September 2007 - 19:26 PM

View PostХарпалике, on Sep 25 2007, 19:23, said:

Спорът дали има или няма бог е проява на кръчмарския атеизъм. Осъзнатите атеисти, обаче, могат да кажат "аз не вярвам в Бог" (и тук бих им повярвала), вярата (или неверието) не се нуждае от логически/ емпирически или каквито и да е било други доказателства --> "Вярвам, защото е абсурдно". Ух, хайде да не набърквам и Тома от Аквино :)
Браво!
Друг е въпроса, колко хора притежават чистата вяра и колко не са "измъчвани" от съмнения и не е ли гореспоменатото един идеален случай?
(Иде реч за мислещи Ентлигентни люде, а не разните му фанатици само/възпитавани с кол в гъзо на послушание към дадена вЕра)

Edited by Regen, 25 September 2007 - 19:27 PM.


#113 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 25 September 2007 - 20:58 PM

Добре бе, "вярващи", кажете ми: откъде знаете, че Бог съществува? И най-важното: какво печеля АЗ от вярата си в този Бог???

#114 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 September 2007 - 21:48 PM

View Poststiff, on Sep 25 2007, 20:11, said:

Моля изказващите се вярващи да изписват думата "ниЗки" както си му е редът. За пояснение:
ниски идва от нисък
низки идва от низък

И едва тогава да претендират, че разбират значението на сентенцията, измислена съвсем между другото, хиляди години преди появата на християнството.

Благодаря предврително. :)

Изказалите се вярващи приемат с благодарност пояснението относно етимологията, съответно изписването на "низки" и "ниски", но, тъй като не съм наясно за коя измислена хиляди години преди християнството сентенция говориш, бих те помолила да уточниш...понеже, онази за която аз се досещам (от Светите писания...примерно на Матея) хич и дума не се споменава ни за "низши" ни за "нисши", а се говори за НИЩИ, което идва от НИЩЕТА, та същите тези нищи, според Матея са блажени духом (ще рече богати духом).
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#115 stiff

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 25 September 2007 - 22:04 PM

View PostHard rock fan, on Sep 25 2007, 22:48, said:

онази за която аз се досещам (от Светите писания...примерно на Матея) хич и дума не се споменава ни за "низши" ни за "нисши", а се говори за НИЩИ, което идва от НИЩЕТА, та същите тези нищи, според Матея са блажени духом (ще рече богати духом).

Става дума за древна шумерска мъдрост. Простено ви е. Все пак знаем, че християните по принцип не обичат да си спомнят, че и преди измислената им религия е съществувало човечество. Може би затова най-важните ви празници като по чудо и доволно странно съвпадат с други преди тях :)
Нека да оставим това.
А, да, забравих, етимологията беше, за да се обясни елементарна граматика. :D

P.S. И още нещо, прощавайте, но ми вади очите. Когато се пише два и повече пъти пъти "и" "или" и "ни" в едно изречение, само пред първото няма запетая.

Edited by stiff, 25 September 2007 - 22:12 PM.


It's a cash & carry world, you pay as you go...
...sometimes you have to pay a little, mostly a lot, once in a while all you've got
STEPHEN KING (STORM OF THE CENTURY)

#116 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 September 2007 - 22:07 PM

Леле, ама тази тема наистина заприлича на някоя стенограма от безбройните американски християнски канали. По този повод да Ви поздравя дружно със следното култово изпълнение:

Genesis - Jesus He Knows Me

И, айде по леглата... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#117 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 September 2007 - 22:21 PM

View Poststiff, on Sep 25 2007, 23:04, said:

Става дума за древна шумерска мъдрост. Простено ви е. Все пак знаем, че християните по принцип не обичат да си спомнят, че и преди измислената им религия е съществувало човечество. Може би затова най-важните ви празници като по чудо и доволно странно съвпадат с други преди тях :)
Нека да оставим това.
А, да, забравих, етимологията беше, за да се обясни елементарна граматика. :D

P.S. И още нещо, прощавайте, но ми вади очите. когато се пише два и повече пъти пъти "и" "или" и "ни" в едно изречение, само пред първото няма запетая.

Съжалявам, че ти извадих очите, право казваш за запетаите. Истината е, че и моите очи са доста извадени от цял ден нонстоп работа, свързана с взиране в компа, но ОК: признавам, неграмотно е да пропусна запетаята.
Като оставим ироничната забележка относно какво по принцип не обичали християните, съвършено искрена е молбата ми относно сентенцията (древната шумерска мъдрост) и... по никакъв начин не поставям хронологията под съмнение, чисто и просто ми стана интересно какво гласи тя.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#118 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 25 September 2007 - 22:29 PM

View Postalice, on Sep 24 2007, 11:14, said:

Чудесно! Точно такива отговори очаквах. Затова и писах, че няма да просветлявам никого...
Знаеш ли кое е парадоксалното - че сатанистите са много много по-толерантни от християните и това прозира чудесно през реакциите в тази тема - защото аз се изказах за своите убеждения и помолих да не ми бъдат налагани чужди, а точно това се опитват праведните християнчета тук. Аз никъде не написах, че християните са боклуци, докато срещнах иронични забележки по повод сатанизма. Сатанизмът очевидно много ви пречи, защото там го няма стадното мислене и всеки е свободен да има свои убеждения- право, което вие нямате.
Мисля, че още в първото си изказване писах, че не смятам да обяснявам нещо лично, каквото е моята философия за живота...Сгреших, опитвайки се да разсея някои митове около сатанизма, но аз съм си виновна...
Във всеки случай, смятам, че тукашните християни ( а и не само тукашните) трябва да преразгледат за себе си понятия като "толерантност" и "уважение", както и цялостното си християнско поведение. :D
хмм...явно каквото и да се говори, някои хора няма да вдянат, съжалявам не искам да излизам от добрия тон, но едва се сдържам. ок глей са... (ще отговарям по реда на болднатите и оцветените ти изцепки)
1. Правиме се на света вода ненапита ли, как ние сме много толерантни, а християнчетата са НЕтолерантни? И по какво точно съдиш в това си заключение? В смисъл, къде точно видя нещо в моя пост, което да ти подскаже нещо такова? Това, че ми стана смешно от няколкото абсурдни неща които каза в предните си постове ли? Ок, ако не си разбрала... (мда та аз казаха само нещо от рода на "хахахахахаха") ще ти обясня какво имам предвид след малко. Освен това, аз досега съм виждал само Сатанисти, които като видят християни да се разпенват като бесни псета и да крещят неща от рода на "смърт за мръсните християни", даже няма и да споменавам за ебавките със Христос, и другите вулгарни простотии, които се изливат. (това го казвам, само като страничен наблюдател) И ако ти не си една от тези сатанисти, то 99% са точно такива, айде да не ми казваш сега, кой е по-толерантен, а?
2. Нормално е на Християните да им пречи Сатанизма, както и обратното, на теб очевидно християнството много ти пречи, защото дори и при сатанизма го има стадното мислене, за жалост много хора не го проумяват... Всъщност то си е в природата на човека. Обърни се малко към психологията, антропологията и т.н, след това направи някои сравнения на религиите в исторически план.
Това, че ти си мислиш, че си свободна само показва, колко абсурдна ти е логиката. Човек никога не е свободен, било то сатанист или християнин, ако се замислиш за какво става дума ще се мушнеш в жалката си черупчица и ще искаш да изчезнеш завинаги, защото това е то човекът.
В този смисъл, казваш, че сатанистът за разлика от християнина има право на избор? Отново - грешка, обърка вратата. Християнина също има право на избор, и в двата случая...т.е във всички случаи при всеки един човек на шибаната планета за ВСЕКИ избор се търпят последствия, видими или невидими. Да това включва и сатанистите. Ако не ми вярваш, можем да продължим темата точно по този въпрос: За какъв избор става дума?
Никъде не си написала, че християните са боклуци, срещнала си иронични забележки (?!), и си помолила, да не ти се налага чуждо мнение?
а). Доста по-обидно с/д мен е използването на умалителни като "християнчета", чичковци, пубери и тн. и тн.
б) Абе всъщност ти реши, автоматично всеки който ти каже нещо на въпреки тук в тази тема е християнин, а? Откъде знаеш аз какъв съм? може да съм жрец на Амон-Ра...мда може и още да съществува такъв култ :) , шегата на страна, но 99% от хората тук, в това число 99% от тези които ти отговориха по повод твоите постове НЕ СА християни, а атеисти. Как така изведнъж им/ни сложи табелата "християнчета"
в) Всичко което направиха тези "праведни християнчета" в темата не беше да ти налагат каквото и да е било, а просто ти зададоха въпрос, може би любопитствайки да разберат какви по-конкретно са вярванията ти и защо е именно така. Е...аз просто се разсмях

View Postgeorid, on Sep 24 2007, 13:12, said:

Тъй. Зададох прост въпрос:

View Postgeorid, on Sep 24 2007, 13:12, said:

ж
2) Не отговаряш, защото не знаеш какво и как да отговориш;

уви, това по всяка вероятност е правилния отговор.

View Postalice, on Sep 25 2007, 12:43, said:

Благодаря!!!
Аз също продължавам да бъда безбожница!
:D :flirt: :)

View Postalice, on Sep 24 2007, 12:53, said:

Мисля, че сте останали с грешното впечатление, че съм се засегнала/обидила и т.н.
Няма такова нещо, въпреки че, ако вземах насериозно това, което казвате, би било да е така.
Знам как изглеждам във вашите очи - двайсет и не-знам-си-колко годишно момиче, което се опитва да бъде различно и неповторимо и се прави на интересно, говорейки за нещо, които не са ви ясни, но не ви се струват читави. Ами - ок, лично мнение, аз тук видях доста нападки. И просто ви посочих как, бидейки хриястияни, вие сте, извинете ме за израза, "коне с капаци".
Нека ви изненадам- не принасям в жертва нито новородени, нито девици...Ако ме видите на улицата няма да заподозрете, че вярванията ми съвпадат с така наречения сатанизъм.
Сатанизмът не е вяра дявола. Сатанизмът е начин да уважаваш себе си и да изразяваш себе си. Имаш свободата ти да определяш правилата - кое е лошо и кое добро. Затова, вижданията на различните сатанисти не съвпадат напълно, но ги обединява една основна идея.
Аз не смятам да пиша повече по-темата, изказах се отдавна.
1. оо...ясно, на нас не ни е ясно, добре, че си ти просветителката, на която и е много ясно, опитвайки се да разсее митовете за сатанизма :fool: Говориш все едно, това е нещо ебаси ебаси екзотичното и ти си единствената, която разбира от сатанизма.
В интерес на истината, много от хората слушащи такава музика също са запознати с този "феномен" именно заради това. Най-вероятно и ти си започнала да се интересуваш от сатанизма, благодарение на факта, че някои от любимите ти групи се наричат сатанисти. Да не говорим, че някои пък други са особено навътре във философията, трети (аз примерно) цял живот съм се интересувал изключително много от религиите (и култовете) по света, психология, философия и тн. Така че, слез малко по-надолу, стига си хвърчала из небето...
2. Санизмът е това, сатанизмът е онова...бла бла бла. От всичките ти изказвания относно сатанизма прозира истината, че ти си прочела няколко съвременни книжки за сатанистите, особено сатанинската библия на Антон Шандoр С. Лавей, където той развива подобни теории. Както обаче и ти до някъде си вникнала, сатанистите са много, различни и най-вече - много преди Лавей и неговата "философия"
трябва да се отбележи, че и Лавей също практикува редица ритуали и най-различни маймунджолъци. Навярно си гледала няколко от неговите черни меси/ литургии и тн. (има няколко филма) или си слушала същите на аудио. Кажи ми, колко ли трябва да си тъп да правиш такива неща, ако всъщност сатанизма означава, това което ти си писала, "право на избор, свобода да определяш правилата" и прочие, а всъщност да не вярваш в нищо свързано със Сатана, при това да се наричаш точно така, а не да си измислиш нещо по-оригинално. И не забравяй, че вие сатанистите СЪЩО имате ЗАКОНИ, ПРАВИЛА и СМЪРТНИ ГРЯХА...(уупс...ами сега?!)
Posted Image
Posted Image
Тъй като по-горе спомена, че за първи път си чувала за Лавейзма...учудващо, но точно такива възгледи изповядваш, без да го знаеш? омг хаха :>
И така, да обобщя: както сама намекваш, но не осъзнаваш, и продължаваш да твърдиш, че сатанистите всъщност не вярват в сатана, ще ти кажа - има такива сатанисти, но има и сатанисти, които правят точно обратното - именно вярват, че сатана е техния господар, че съществува, и че всъщност той ще победи в последната битка. дали убиват девици, деца и др, е съвсем отделна тема. Така че недей да правиш дръзките и абсурдни заключения от рода на "Да разсея митовете за сатанизма, че всъщност ние не вярваме в Сатана, а ни обединява това, че можем да правим квото си искаме и бла бла бла..."
И малко извън темата, популярното изказване "по-добре да управлявам в ада от колкото да слугувам в рая" е мега-смешно.. :> Че кой им е казъл, че някой ще ги остави да управляват в Ада? Сатана e известен и с прозвището "господаря на измамата".

View Postgeorid, on Sep 25 2007, 10:43, said:

Вярата не е функция на интелекта.
Бог не е функция на познанието.
ИМЕННО! между другото, почти всички от най-големите умове живяли на земята са вярващи, и в повечето случаи юдейо-християни. Низши духом, а? Може да се споменат примерно Исак Нютън, Айнщайн и пр.

View Postgeorid, on Sep 25 2007, 13:07, said:

Нека да правим разлика между вяра и религия.

Религията е колективно споделен възглед с унифицирана ритуално-обредна система, който претендира, че почива на вярата.

Вярата е съкровеността на споделянето човек - Бог.

Еестествено, че религията ще е най-силна в "безпросветните времена". Защото религията е ни повече, ни по-малко набор от инструменти за социален мениджмънт. Т.е. за колективно управление чрез бъркане в мозъците. Религията е рационална. Вярата е ирационална - тя е независима от степента на разсъдъчност.

Абсолютно правилно! Трябва да се прави разлика разбира се, аз винаги съм мразил организираната религия, защото от нея рядко произлиза нещо хубаво. Стигне ли се до това "религия" винаги идва борбата за власт и за пари, дори там където вярващия няма да повярва, че съществува, и винаги съм ЗА всеки да си вярва свободно в каквото си поиска, стига да не пречи на другия.

View Postcadaurus, on Sep 25 2007, 13:36, said:

Няма Въпрос. Без Бог! Без господар!
Въпросът дали съществува Бог е грешно зададен. Ако има Бог, той е трансцендентален, следователно отвъд света. Питането за субстанцията на име "Бог" е съвършено независимо от неговото битие.
:D браво, един от най-смислените постове в тази тема, всъщност всичките на cadaurus.

View PostAggressive Perfector, on Sep 24 2007, 16:52, said:

Нека да погледнем от гледната точка на религията:
Всички глупости за "падналият ангел" и за "Дяволът - противникът на Бог" са измислици. В Библията няма нищо за "падането" на Сатаната в ада. Той си е любимецът на Бог, тъй като изпробва вярата на хората. Тоест "вярвайки" в Сатаната вие (ако приемем, че светът е подреден както Библията и християнството твърдят, както и САТАНИЗМА) сте най-жалкият слуга на Бог. "Сатанинската гордост" е измислица. Сатаната е слуга на Бог, и играе ролята на обвинител, един вид "прокурор" срещу душата изправена на съд дали да отиде в ада или рая...

Аз лично съм атеист, не ми пука кой за какво пее, стига музиката да е яка.
red = false
blue = true
(бил е)





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users