Jump to content

Game of ThronesСПОЙЛЕРИТЕ не се скриват!


274 replies to this topic

#61 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 28 юни 2011 - 13:05

View Postmarillion, on Jun 28 2011, 05:00, said:

О, не, въпросният персонаж само привидно беше комичен, а всъщност доказваше на драгия зрител, че нищо не се е променило под политическото слънце от древен Рим до наши дни... :harhar:

Така, така, съгласен съм. Аз имах предвид, че редовно има един иронично-комичен персонаж, който малко да изпуска "парата" и понякога да служи за предаване на идеи м/у героите, в структурата на повествованието на такъв тип съвременни сериали. Може би и в Game of Thrones има, не знам, не го следя. Сори за офтопика.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#62 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юни 2011 - 13:23

View Postwhiplash159, on Jun 28 2011, 12:58, said:

Тъй ами... Защо да се занимавате да четете "Под игото" като можете да прехвърлите една бърза ретроспекция нейде из нета.

Е, ако ми е интересно - чета. Таз книга я зачетох преди години още, когато некъв я рекламираше в другия форум и набързо установих, че няма да ми е чак толкоз фрапиращо интересна, поради причината по-долу:

Quote

Всъщност "Песен за огън и лед" доста повече напомня историческа сага от колкото класическо фентъзи.

Което все пак не ми пречи да се информирам какво става, за да издавам на гледащите сериала :harhar:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#63 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 29 юни 2011 - 09:29

View Postmarillion, on Jun 28 2011, 13:37, said:

Иначе, Абадончо, за твой ужас, новоизлюпените дракончета всъщност не са дракончета, а пендрагънчета... :harhar:
е как можа
явно си чел книгата и знаеш че после като пораснат ще станат лукави твари дето си мислят че разбират от всичко и си пъхат гагата навсякъде
иначе по темата още след втория епизод любим персонаж ми стана джуджето, според мен той е най-положителния герой от първата книга. И Едард Старк е готин ама заради Шон Бийн
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#64 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 29 юни 2011 - 12:03

View PostТигър, on Jun 28 2011, 12:16, said:

Наистина, няма как човек да не симпатизира на Нед, но вижте, например, какво е отношението на зрителите към Джайм, сравнено с това към Санса. Джайм е масово харесван, докато Санса е масово мразена, а при положение, че и двамата актьори се справят прекрасно с ролите си, това може да се дължи единствено на начина, по който са представени героите.

---
Впрочем, ако предстоящият филм за Конан е провал, това със сигурност няма да е по вина на Джейсън Момоа. А до момента абсолютно всичко сочи, че филмът ще е поне сто пъти по-добър от недоразумението с Шварценегер от 1982 година.
С написаното в цялото ти мнение съм съгласна, само с тия неща, които съм оставила в цитата - не съм.
Джайм е мазен тип, с маниери на селски сваляч, поне на мен, ми е много противен, още от самото си появяване, още преди да блъсна Бран.
Санса предизвиква у мен съжаление, но не и омраза, защото от глупава алчност се набута като хитрата сврака с двата крака.
Нед Старк е симпатичен, но от този прекалено праволинеен и честен тип, които обикновено не преживяват дълго, така че смъртта му беше донякъде логична, макар и доста рано.
Интересен персонаж е джуджето, Денерис и дракончетата, малката Аря и учителят й, симпатични са ми е Джон Сняг и пълния му приятел, все нещо интересно ще има да се следи за тях.
--------------

Филмът за Конан с Шварценегер не го намирам за недоразумение, напротив, като за онова време е хубав и интересен. Единствено не е спазено описанието на Конан от книгите - с черна коса и сини очи. Сюжетът не съм очаквала да отговаря точно на определена книга, като се има предвид колко са много, пък и тогава не бяха още превеждани у нас.
Hedniska Blod

#65 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 08:34

Бе не е лош стария Конан, но наистина има някои леко тромави моменти в сюжета, които е можело да бъдат спестени.
Трудно, обаче, някой ще успее да се пребори с Арнолд като пресъздаване на Конан. :harhar:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#66 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2011 - 18:01

Образът на Арнолд от онзи филм имаше толкова общо с истинския Конан, колкото и Скалата в "Кралят на скорпионите"... Или дори по-малко, всъщност, понеже приликите между филмовия и литературния Конан се изчерпват с името. И това е най-малкият проблем на филма, но за това бих говорил по-сериозно в друга тема.

Що се отнася до Джайм...
http://i.imgur.com/I4PZk.jpg
Сериозно, наистина много хора го харесват. Поразгледайте из други форуми и ще разберете. Подозирам, че е защото повечето доста си падат по образи, които демонстрират безмерно самочувствие, особено ако имат покритие за него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#67 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юли 2011 - 10:05

Не съм чел книгите, по които е правен филма, няма и да ги прочета. Аз от този филм с най-голямо нетърпение очаквам идването на зимата и действията на Вала. Защото всичките им игри на тронове за мижави и блудкави в сравнение с това, което се надявам, че се задава. Ето това е то блек метъла! :)
От друга страна беше много тъпо да карат Старк да си признава за "греховете" с цел да си спаси главата. Така хем честта и гордостта му отиде на кино, хем главата.
Нещо ми се струва, че едно братче се появи изневиделица, този герой кога ще го развиваме? Или аз нещо пак недогледах :)
... Through dreams I influence mankind...

#68 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2012 - 22:27

Малко остана:



#69 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 02 април 2012 - 23:39

Започна се...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#70 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 април 2012 - 00:40

Нападам го...
Hedniska Blod

#71 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 03 април 2012 - 09:36

Като за първи епизод е добре. Напомня за множеството претенденти, моментните им позиции и бъдещите планове. Нямам нищо против вкарването на еротика, но сцената с "ездачката" в публичния дом или споменаването на думата сперма не облагородяват с нищо епизода. Можеше да бъде намекнато по по-фин начин. Може би създателите на сериала ще претендират за по-голяма достоверност с подобни сцени, но в тях аз виждам само опит да се привлече и задържи вниманието на претръпналата и зажадняла за кръв и други телесни течности (американска) публика.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#72 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 03 април 2012 - 11:44

^Пълнежът (еротиката, де) беше само една кратка сцена, но ми разправяха за някакви подвизи на халеситУ и май няма да се разминем само с толкова в другите серии. :harhar:
Hedniska Blod

#73 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 03 април 2012 - 20:09

Кратка, ама за сметка на това досадна и безсмислена. Не е като да не съм очаквал нещо подобно, де, но...
Иначе епизодът, естествено, беше страхотен. Диалогът между Джайм и младия Старк беше култов просто.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#74 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 04 април 2012 - 10:11

Из втори епизод:

"Забавно е, че хората се тревожат толкова много за гърлата си, че забравят за това отдолу." (реплика придружена от насочен срещу слабините нож)

- "Още нещо - искам царицата. Церсей. Аз и 30-те ми кораба ще тръгнем с вас и ако не потънем някъде, ще оправя царицата."
- "Не водим тази война, за да можеш да изнасилиш кралицата!"
- "Няма да я изнасиля, а ще я оправя."
- "Сякаш тя ще те остави!?"
- "Не знаеш колко съм убедителен, защото не съм решил да оправя теб."

By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#75 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 16 април 2012 - 20:51

В третата серия карат съвсем по същество. Даже наченките на гейски секс влизат в общото действие.
Hedniska Blod

#76 NiksY

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts
  • Gender:Male

Posted 06 май 2012 - 09:42

Аз съм леко разочарован от втория сезон и все още ми е трудно да преценя дали това се дължи на намаляващия ми интерес към фентъзи тематиката, или наистина нивото на разказване на историята е спаднало. Като цяло епизодите ми се струват малко разводнени и хаотични, което трудно ангажира вниманието ми вече няколко серии подред.
music won't save you from anything but silence, not from heartbreak, not from violence.

#77 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 17 юли 2012 - 23:24

Много си е добро сериалчето, с нетърпение чакам трети сезон...

Ето и новите артисти, които предстои да видим:

http://gonnawatch.co...asting-revealed

#78 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юли 2012 - 02:39

Втория сезон за мен си беше пълна скръб.Толкова промени,толкова претрупани сцени,че то направо ужасТ.

Пример.Аря е виночерпец на Болтън,а не на Тивин.И това "майлорд,не милорд" и го казва Болтън...тя е проста чистачка и я спуква от бой един урод,който видиш ли е една от 3-те бройки за убиване.Като видях как и претупаха сцените се отказах да го изгледам.....Като се сетя,че от втората книга историята на Аря е най завладяваща,лекоо ми става тъжно.През такива неща не мога да си представя да мина,а че кой ли може....

По книга имаше битка и то голяма между кралските цървули и бандата отрепки тръгнала към вала....естествено в филма я пропуснаха,както и онази от първата книга при потока когато 2-те кученца разкъсват няколко дивака и други подобни...

П.П.:Червената сватба мина ли?

#79 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 18 юли 2012 - 08:49

Е то няма как да се екранизират всички сцени от такава книга (освен ако не искаш всяка серия да стане като индийски филм), ама верно можеше да не променят толкова много неща от основната линия, стремежа задължително да има брутализми, вулгаризми и гейове определено дразни.

Edited by Warlord, 18 юли 2012 - 08:50 .


#80 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юли 2012 - 15:19

Сигурно във всеки сериал на хбо има по някой гей, но Троновете съвсем набляга на шока и сапунката подобно на True Blood, далеч от премереността на качествените им продукции - The Sopranos, The Wire.. Тивин-Аря не е никак лошо решение и сцените им се получват добре.
Нищо особено не е като цяло, но и четивото не е особен връх, та мрънкането е излишно.

Edited by rodd1ck, 18 юли 2012 - 15:23 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users