Jump to content

Ще гласувате ли на местните избори?За кого?


241 replies to this topic

#41 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 October 2007 - 16:11 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 16:48, said:

Кое точно прави Заимов слаб кмет в твоите очи?

А! Чудесно си зададе въпроса - "в моите очи"! В моите очи този е халипав и нездрав психически. Гледам го и виждам един неуравновесен, неуверен, нестабилен, пренавит човек. Колкото и да се прави на небрежен, колкото и да ми прикляка, притичва и прочие - отзад на ризата му си личи "забравената закачалка", "бастуна отзад" - още повече.

И ако той е нормален пич, а това се случва само заради изборите, значи пи ар агенцията му не само не трябва да печели медал, както предложи Гео, ами трябва да им се отнеме лиценза. Защото Мартин Заимов е един изключително фотогеничен и симпатичен мъж. Бих казал дори - красавец. А с подобни физически качества, знаем, винаги си крачка напред във всякакви надпревари.
Обаче в момента, в който го видиш в движение в тази кампания - падаш просто. Баси разликата.

Не ме интересува кариерата му - в България кариери не се правят на мускули, правят се с вуйчовци и дедовци /както в случая/. Не ме интересува образованието му.., всички сме се натъквали на екземпляри с по амнайсет дипломи от къде ли не, който нямат грам обща култура, интелект и държание.
Не ме интересуват измислени доводи с миризма на нафталин и авторитарни постулати! Интересува ме, какво е вътрешното ми усещане. А то е недобро!

Колкото до Беронов и Гаврийски....., Чоко и Боко са по-добри и избираеми кандидатури от тези два бастуна! Не дървета, а БОАБАБИ! :yes:

Edited by violator, 24 October 2007 - 16:25 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#42 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 16:16 PM

View PostFester Addams, on Oct 24 2007, 17:08, said:

Държавата винаги е била ламята. И винаги ще бъде. Това е смисълът на държавата. Иначе нямаше да има нужда от нея. Щяхме да живеем в комуни. Или в катуни :yes:

Гласувай. Колкото и смърди.

"Когато не гласувам, аз показвам моето отношение" е позиция, която изразяват умни хора.
Простите нямат позиция. Те просто гласуват. Винаги.
Гласувай. Именно защото си умен.

Това ще си го сложа в подписа.

Edited by georid, 24 October 2007 - 16:18 PM.

Така е то.

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 16:17 PM

View Postmarillion, on Oct 24 2007, 17:03, said:

Единствено, поради системата ще му се наложи да се яви на втори тур на генерала.
Дори не си и помисляй да правиш такива заключения и прогнози!!! Има ли балотаж в София, на 4-5 хиляди зрители на концерта на Бенедикшън, Едгай и Аморфис ще се наложи в продължение на 8 часа да пият ........................ минерална вода! ;) :yes:
I don't know how I managed it...

#44 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 October 2007 - 16:19 PM

View PostFester Addams, on Oct 24 2007, 17:08, said:

Тази държава съм я отписал и ако някой си мисли,че нещо ще се оправи,дълбоко се лъже.Някой ден слънцето може и да изгрее над милата ни родина,но тогова нас вече няма да ни има,също и децата ни,а може и внуците.Държавата е ламята,която не 18 години,а вече векове наред ревниво си пази ябълките и ден след ден ни изяжда в опитите ни да достигнем тези ябълки.И докато все още има хора,които ходят да гласуват,те ще продължават да хранят ламята.Само,че аз искам тази ламя веднъж завинаги да умре.Аз не й искам ябълките,нито гнилите,нито читавите.Без тях може и да гладувам,но поне ще знам,че съм се борил срещу ламята.

Чудесно мнение! :yes: Браво! ;)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#45 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:25 PM

View Postgeorid, on Oct 24 2007, 17:03, said:

Има разлика между "експерт" и "политик".

А според теб добрият кмет какъв трябва да бъде? Експерт или политик?

Защото според мен, когато говорим конкретно за институцията на кмета, много по-важна е неговата експертна подготовка, нежели медийния му образ. Ако говорим за президент - от него така или иначе не зависи нищо, значи редно е той да притежава повече обаяние и харизма. Пък нали е и Баща на нацията - значи редно е да внушава единство, колективна съвест и т.н. Няма нужда от експертна подготовка.

Министър-председателят? Отново говорим по-скоро за лице, което представлява страната, а не за труженик с реална власт. Особено след като ключовите решения на изпълнителната власт в България се взимат под влиянието на външни фактори. В система на Валутен борд премиерът няма никакво кой знае какво пространство за взимане на решения. При положение, че човек без един работен ден в живота си е премиер вече две години, сам разбираш какво е значението на този пост. Политическо.

Когато обаче става дума за кмет, нещата стоят различно. Кметът има по-голяма реална власт от президента и премиера. С децентрализацията на общините - още повече. Общината е конкретна, а не абстрактна територия и моделът й на управление прилича много повече на фирма, отколкото моделът на управление на държавата. Налага се кметът да избира приоритети, да разпределя бюджет, да регулира администрацията, да внася проекти за обсъждане, да решава битови проблеми и т.н. Все мениджърска и HR работа. Така че кметът следва да е експерт. Или най-малкото да има някакви идеи, които да знае как да осъществи. Както видяхме, БББ заяви, че ще въведе необлагаем минимум от 1000 лв. Това експертно ли е? А политическо?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#46 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:27 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 17:11, said:

А! Чудесно си зададе въпроса - "в моите очи"! В моите очи този е халипав и нездрав психически. Гледам го и виждам един неуравновесен, неуверен, нестабилен, пренавит човек. Колкото и да се прави на небрежен, колкото и да ми прикляка, притичва и прочие - отзад на ризата му си личи "забравената закачалка", "бастуна отзад" - още повече.

Извънредно рационални аргументи.

Quote

Не ме интересува кариерата му - в България кариери не се правят на мускули, правят се с вуйчовци и дедовци /както в случая/.

А в чужбина кой му е помогнал? ДС?

Quote

Колкото до Беронов и Гаврийски....., Чоко и Боко са по-добри и избираеми кандидатури от тези два бастуна! Не дървета, а БОАБАБИ! :yes:

Убеди ме. ;)
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#47 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 24 October 2007 - 16:27 PM

View Postgeorid, on Oct 24 2007, 17:16, said:

Държавата винаги е била ламята. И винаги ще бъде. Това е смисълът на държавата. Иначе нямаше да има нужда от нея. Щяхме да живеем в комуни. Или в катуни :yes:


Когато хората са живели в пещери,тогава ламята още не е била родена.Тогава всичко е било истинско.Както беше казал един човек:Back to the primitive!
Шоу да става!

#48 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 16:29 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 17:19, said:

Чудесно мнение! :yes: Браво! ;)
"Когато не гласувам, аз показвам моето отношение" е позиция, която изразяват умни хора.
Простите нямат позиция. Те просто гласуват. Винаги.
Гласувай. Именно защото си умен.
Така е то.

#49 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:38 PM

@ Fester

Заповядай.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#50 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 October 2007 - 16:38 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 17:27, said:

Извънредно рационални аргументи.

Това че ги споделят 99% от върлите костовисти, които познавам /сети се, кой е останалият 1%/....., ги прави наистина извънредно рационални.

За жалост!

Пак казвам - аз се готвих да гласувам - споделял съм ти го и в личен разговор. Нещо ме е отказало, нали!? Не е чаровният му външен вид. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#51 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2007 - 16:38 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 17:06, said:

При това го издигнаха в последния момент. При това го издигнаха след като СДС вече бяха издигнали свой кандидат. Наистина голяма глупост. Във Варна - също глупост. Димо Гяуров? Човек, който активно подпомогна укриването на досиетата.

Относно София обаче съм доволен.
Не мога да го разбера Костов в последната година и това си е :yes:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#52 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 24 October 2007 - 16:43 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 17:38, said:


О,не!Аз никъде не говоря за анархия.Във времената,когато ламята я е нямало,също е нямало и понятия като анархия,мир,геноцид или хуманизъм.Както казах-тогава всичко е било Истинско.
Шоу да става!

#53 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:43 PM

View Postviolator, on Oct 24 2007, 17:38, said:

Пак казвам - аз се готвих да гласувам - споделял съм ти го и в личен разговор. Нещо ме е отказало, нали!? Не е чаровният му външен вид. ;)

Да, не е чаровният му външен вид. Обратното, нечаровният му външен вид е. :yes:

Рационални аргументи?

Това за върлите костовисти отде го разбра? Заимов е почти сигурно на балотаж.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#54 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:45 PM

View PostFester Addams, on Oct 24 2007, 17:43, said:

О,не!Аз никъде не говоря за анархия.Във времената,когато ламята я е нямало,също е нямало и понятия като анархия,мир,геноцид или хуманизъм.Както казах-тогава всичко е било Истинско.

Значи ти си представител на трайбъл прото-анархизма. :yes:
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#55 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 October 2007 - 16:47 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 17:43, said:

Заимов е почти сигурно на балотаж.
Не. Не е на балотаж. Хващам се на бас.
Тук и сега. Без да се побоявам.

Ще съм доволен, ако загубя баса.

Edited by georid, 24 October 2007 - 16:48 PM.

Така е то.

#56 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 24 October 2007 - 16:52 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 17:45, said:

Значи ти си представител на трайбъл прото-анархизма. :yes:

Изобщо си нямам понятие от тези прото-не знам си какво и не обичам да ме причисляват към някакви групи,ама щом казваш може и да имаш някакво право :fool: ;)
Шоу да става!

#57 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 October 2007 - 16:54 PM

View Postcadaurus, on Oct 24 2007, 17:43, said:

Това за върлите костовисти отде го разбра? Заимов е почти сигурно на балотаж.

Казах - "които познавам"! Съдя по моя си микро свят. Знам, не е определящо за общото, но по него съдя най-право.
Та, познавам известно количество хора, които никога не са гласували в друго, освен в синьо,...всичките, включително и аз в това число, симпатизират много на Иван Костов, та от тях само ти и баща ми все още се гласите да гласувате за Мартин. Другите се осъмниха в достойнствата му...и то - едва след като предизборната кампания започна. Странно защо.

При обявяването на кандидатурата всичко изглеждаше сравнително добре.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#58 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 October 2007 - 16:54 PM

Гласувам винаги, откакто имам право, освен при форс мажор, примерно 99-а година бях в казармата далеч от тук и минаха с номера, че за местни избори нямат задължение да ни дават домашен отпуск.

Според мен, трябва да има образователен ценз за гласуването.
Хора над 80 години не трябва да имат право на глас (въпреки, че някои - и по-рано).
Циганите не трябва да имат право на глас.
Изборни туристи не трябва да има, т. е. и те да нямат право на глас.

Така ще е по-справедливо. Криворазбраната демокрация и хуманност винаги водят до лоши резултати :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#59 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 24 October 2007 - 16:57 PM

View Postgeorid, on Oct 24 2007, 17:47, said:

Не. Не е на балотаж. Хващам се на бас.
Тук и сега. Без да се побоявам.

Ще съм доволен, ако загубя баса.

Речено-сторено. Апропо, де се дяна Дуендя с неговата бутилка водка? :yes:
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#60 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 October 2007 - 17:00 PM

Кой каза "бутилка водка"!? :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users