Jump to content

Българските медици в Либиясе връщат днес


49 replies to this topic

#21 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 юли 2007 - 07:51

View PostHard rock fan, on Jul 24 2007, 01:37 PM, said:

Сигурно става въпрос за милионите, дет ЕС ги плащат на родителите. Не знам дали и ние плащаме нещо.
Кадафи е ебаси хитреца и наглеца.

Аз пък мисля,че той сам си ги плаща.Дава ги на банката и след това тя ги превежда от името на ЕС.Нали още преди няколко месеца излезна такава информация.Иначе не вярвам ЕС да даде толкова много пари за нас(децата май бяха над 400,това е почти половин милиярд долара).А за България всички знаем-нашата мила държава е в банкрут. :yes:
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#22 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 юли 2007 - 09:19

View PostU.D.O., on Jul 25 2007, 08:51 AM, said:

Аз пък мисля,че той сам си ги плаща.Дава ги на банката и след това тя ги превежда от името на ЕС.Нали още преди няколко месеца излезна такава информация.Иначе не вярвам ЕС да даде толкова много пари за нас(децата май бяха над 400,това е почти половин милиярд долара).А за България всички знаем-нашата мила държава е в банкрут. :D

Май онзи от Катар се е бръкнал. :yes:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#23 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 13:36

View PostHard rock fan, on Jul 25 2007, 10:19 AM, said:

Май онзи от Катар се е бръкнал. B)

Ся ша иска да му даваме още щангисти без пари :no: ;)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#24 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 юли 2007 - 16:48

View PostOverhate, on Jul 25 2007, 02:36 PM, said:

Ся ша иска да му даваме още щангисти без пари :rolleyes: :wub:
То вече нямаме щангисти.Вече сме второстепенна сила в този спорт. :rolleyes:
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#25 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 юли 2007 - 18:38

http://dariknews.bg/...ticle_id=166301
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#26 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 юли 2007 - 18:48

Тез пък закво се правят на луди. :harhar: Егати циганите.Нестига,че буквално си продадоха скъпо децата,но сега и роптаят.
още от дир.бг
""Либийци си купуват скъпи коли и втори съпруги с парите от обезщетенията за семействата на заразените, стана ясно още. "Парите от обезщетението са променили живота на много семейства. Някои от тях вече карат луксозни автомобили, а други бащи са си взели втора съпруга, тъй като полигамията в Либия е разрешена. Някои семейства са направили дарения за построяване на педиатрична болница и джамия", обясни Идрис Лага.""

Edited by U.D.O., 25 юли 2007 - 18:50 .

"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#27 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 18:48

View PostHard rock fan, on Jul 25 2007, 07:38 PM, said:


Напълно ги разбирам. От тяхна гледна точка това е невероятна гавра. Все едно след като върнахме Майкъл Шийлдс, англичаните да го посрещнат с почести на летището и кралицата да го помилва.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#28 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 юли 2007 - 18:53

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 07:48 PM, said:

Напълно ги разбирам. От тяхна гледна точка това е невероятна гавра. Все едно след като върнахме Майкъл Шийлдс, англичаните да го посрещнат с почести на летището и кралицата да го помилва.
Да така е.Само,че провинението на Шийлдс е доказано,а на сестрите не.

Edited by U.D.O., 25 юли 2007 - 18:55 .

"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#29 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 18:58

View PostU.D.O., on Jul 25 2007, 07:53 PM, said:

Да така е.Само,че за провинението на Шийлдс е доказано,а за сестрите не.

Какво значи "не е доказано"? Съдът се е произнесъл и е наложил смърно наказание. Ходи обяснявай на либийците, че законодателството им куца и присъдите не са справедливи. По същият начин и англичаните могат да кажат - какво ни интересува присъда наложена от онези бушмени в България, които са затънали до шиите в корупция. Те са го били, а и друг човек направи самопризнания...
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#30 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 юли 2007 - 19:06

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 07:58 PM, said:

Какво значи "не е доказано"? Съдът се е произнесъл и е наложил смърно наказание. Ходи обяснявай на либийците, че законодателството им куца и присъдите не са справедливи. По същият начин и англичаните могат да кажат - какво ни интересува присъда наложена от онези бушмени в България, които са затънали до шиите в корупция. Те са го били, а и друг човек направи самопризнания...
Да,но е имало свидетели които са видели как Шийлдс удря по главата бармана.Самопризнанията на другия са вече когато е бил в Англия и т.н.Той не може да бъде екстрадиран от там дори и българските власти да повдигнат обвинения към него.Номера е да бъде освободен.Естествено нашите не се "хващат"

Edited by U.D.O., 25 юли 2007 - 19:08 .

"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#31 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 19:18

View PostU.D.O., on Jul 25 2007, 08:06 PM, said:

Да,но е имало свидетели които са видели как Шийлдс удря по главата бармана.Самопризнанията на другия са вече когато е бил в Англия и т.н.Той не може да бъде екстрадиран от там дори и българските власти да повдигнат обвинения към него.Номера е да бъде освободен.Естествено нашите не се "хващат"

Въпросът е принципен. Можеш да бъдеш сигурен, че в Англия не гледат на случая, така както ние в България. Както и да е, използвах го като пример, не защото се съмнявам във вината на Шийлдс, а защото има известни сходства с настоящия случай.
Мисълта ми е, че либийците със сигурност се доверяват повече на собственото си законодателство, отколкото на Първанов и Саркози и когато то е наложило смъртна присъда, значи са били налице неоспорими доказателства за вина. В следващия момент тези "доказано" виновни хора са екстрадирани и още на летището са освободени. Страшна гавра.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#32 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 юли 2007 - 19:29

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 08:18 PM, said:

Въпросът е принципен. Можеш да бъдеш сигурен, че в Англия не гледат на случая, така както ние в България. Както и да е, използвах го като пример, не защото се съмнявам във вината на Шийлдс, а защото има известни сходства с настоящия случай.
Мисълта ми е, че либийците със сигурност се доверяват повече на собственото си законодателство, отколкото на Първанов и Саркози и когато то е наложило смъртна присъда, значи са били налице неоспорими доказателства за вина. В следващия момент тези "доказано" виновни хора са екстрадирани и още на летището са освободени. Страшна гавра.
В Англия не гледат,защото им е ясно ,че този е хулиганин и е виновен.Иначе си прав.Естествено.В Либия има режим и е нормално пропагандата да действа.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#33 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 юли 2007 - 19:45

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 08:18 PM, said:

Мисълта ми е, че либийците със сигурност се доверяват повече на собственото си законодателство, отколкото на Първанов и Саркози и когато то е наложило смъртна присъда, значи са били налице неоспорими доказателства за вина. В следващия момент тези "доказано" виновни хора са екстрадирани и още на летището са освободени. Страшна гавра.

Добре де, а не е ли гавра да изтъргуваш детето си за милионче (щото това е било условието: да подпишат, че се отказват да искат смъртна присъда и получават парите), па после: що ги бил помилвал нашият президент. Ти дан мислиш, че не са били наясно, че баш тъй ше стане.
То трябваше сигурно и в затвор да ги вкарат тука, та да са доволни.
Вина на нашите изобщо не беше доказана, "самопризнанията" им бяха получени с варварски изтезания, това го видя и каза на висок глас цяла Европа, ний метани на либийците ли да правим?

Edited by Hard rock fan, 25 юли 2007 - 19:48 .

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#34 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 19:54

Аз мнението си за "невинността" на българите съм го споделял нееднократно още във форума на all.bg и не бих искал отново да предъвквам нещата, но пак ще кажа, че не вярвам в умишленото заразяване, но непредушленото поради немарливост и лоши условия(за които нямат пряка вина, но при които съвсем съзнателно са се съгласили да работят) е повече от вероятно.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#35 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 25 юли 2007 - 20:48

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 08:54 PM, said:

Аз мнението си за "невинността" на българите съм го споделял нееднократно още във форума на all.bg и не бих искал отново да предъвквам нещата, но пак ще кажа, че не вярвам в умишленото заразяване, но непредушленото поради немарливост и лоши условия(за които нямат пряка вина, но при които съвсем съзнателно са се съгласили да работят) е повече от вероятно.

Да, няма смисъл да предъвкваме точно този аспект, знам мнението ти.
Идеята ми, че Либийските власти няма начин да не са били наясно с незабавното помилване в България.
Мисля, че и родителите са били наясно.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#36 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 25 юли 2007 - 22:54

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 25 2007, 08:54 PM, said:

...не вярвам в умишленото заразяване, но непредушленото поради немарливост и лоши условия(за които нямат пряка вина, но при които съвсем съзнателно са се съгласили да работят) е повече от вероятно.


Умишленото заразяване е нелепа версия, едва ли някой разумен човек й вярва. Въпросът е там, че нещата не се свеждат и до немарливост и лоши условия. За тях биха носили отговориност управителите /директорите/ на болницата, не обикновените медицински сестри.

Нещата опират до търговията с кръвна плазма. Публична тайна е, че всички медици, които са на гурбет в Либия, с това си докарват сериозните пари! Българи, палестинци, руснаци, румънци....всички го правят! Затова са там. Не заради любов към Джамахирията, а за пари. А ударни пари, както всики знаем, по честен начин не се изкарват.

Та, механизмът е прост. Либийските болници не работят с кръвопреливане, а с кръвна плазма. Тя струва много скъпо, защото е стерилна и е универсален заместител на кръвта. Медицинските работници, които имат достъп до нея, я заменят с обикновена кръв, източена незнайно от кого....и я продават. И вместо плазмата се прелива евтината кръв. <_<

Умишлено ли е подобно заразяване, не е ли...това си го решава съдът на съответната държава. Фактът е, че имаме налице огромен брой умиращи ДЕЦА! Лоши хигиенни условия? Инцидент? Нелепа случайност?...хайде, бе! :no:

И докато тези дечица умират, ние правим номера от селски вечеринки. Настаниха медиците /че и роднините им/ в резиденция Бояна, здравният министър отиде лично да им измери кръвното, през час медиите ни информират за здравословното им състояние....и прочие. Едно че това е след дъжд - качулка, и друго - толкова много вони на извличане на дивиденти от един трагичен случай, че няма накъде.

Личното ми мнение е, че трябваше да ги освободят тези хора. Най-вече заради международното реноме на България. Случаят получи широка гластност и беше ясно, че няма да ги екзекутират, а че ще бъдат изтъргувани на високо политическо ниво. Дори се зарадвах на освобождаването им.
Но панаирите, които се случват у нас в момента,....те ужасно ме дразнят. Трябваше да е далеееч по-дискретно всичко.
Ама, политици, кво да ги правиш. Като кучетата са..., обичат шумно да опикават всяко нещо по пътя си, завладявайки въображаеми територии.

Edited by violator, 25 юли 2007 - 23:01 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#37 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юли 2007 - 23:39

View Postviolator, on Jul 25 2007, 11:54 PM, said:

Умишленото заразяване е нелепа версия, едва ли някой разумен човек й вярва. Въпросът е там, че нещата не се свеждат и до немарливост и лоши условия. За тях биха носили отговориност управителите /директорите/ на болницата, не обикновените медицински сестри.

Нещата опират до търговията с кръвна плазма. Публична тайна е, че всички медици, които са на гурбет в Либия, с това си докарват сериозните пари! Българи, палестинци, руснаци, румънци....всички го правят! Затова са там. Не заради любов към Джамахирията, а за пари. А ударни пари, както всики знаем, по честен начин не се изкарват.

Та, механизмът е прост. Либийските болници не работят с кръвопреливане, а с кръвна плазма. Тя струва много скъпо, защото е стерилна и е универсален заместител на кръвта. Медицинските работници, които имат достъп до нея, я заменят с обикновена кръв, източена незнайно от кого....и я продават. И вместо плазмата се прелива евтината кръв. <_<

Умишлено ли е подобно заразяване, не е ли...това си го решава съдът на съответната държава. Фактът е, че имаме налице огромен брой умиращи ДЕЦА! Лоши хигиенни условия? Инцидент? Нелепа случайност?...хайде, бе! :no:


Теорията за кръвната плазма беше лансирана по едно време, а след това отречена. Твърде вероятно е да си прав, но не мога да го коментирам. Моята позиция се гради на това, което знам от сигурни източници, които са били в Либия в определени периоди, а един конкретно е свързан с консулството ни в Либия:
1. Българските медицински сестри, които работят(работеха) в Либия се занимават с контрабанда на алкохол и варене на ракия, валутни сделки(забранени в Либия), секс услуги и какво ли още не. Всичко това се наказва много строго от либийското законодателство, което далече не е като нашето.
2. Един показателен пример за нравите и манталитета на българските "медици"(те не са висш персонал и затова по-удачни са кавичките). Преди време фондацията на сина на Кадафи е започнала да предоставя безплатна храна на сестрите от реномиран местен ресторант. Нашите "хубавици" дотолкова се оляли, че на вечер са поръчвали храна, чиято стойност е била колкото минимална работна заплата в Либия. Ал Ислам е разбрал и след един месец е спрял храната.
3. Няколко седмици преди сестрите да бъдат задържани е изтекла информация за предстоящите арести. От другите консулства и посолства веднага са изтеглили хората си, но нашите "медици" не са искали да напуснат, защото не са им били изплатени част от парите. Накрая се е наложило от консулството буквално да "отвлекат" една от българските медицински сестри, която се е съпротивлявала до последно. В последствие е трябвало да се чакат месеци, преди да се появи удобен момент в който да я прехвърлят в България.
4. В либийските болници спринцовки и игли се ползват по десетина пъти, преди да се сменят. Хората твърдят, че такава мизерия не са виждали през живота си и че липсата на каквато и да е било хигиена е потресаваща. За това разбира се пряка вина не носят медицинските сестри, а ръководствата на болниците, но след като са се съгласили да работят при такива условия и те не могат да бъдат оневинени за едно евентуално непредумишлено заразяване.

Сигурно на мнозина от вас тези неща ще се сторят като извадени от вестник "Шок", но не са. Възможно е част от тях да са леко изопачени или аз да съм забравил подробностите, защото мина много време, но все пак са доста показателни. Лично на мен въобще нямаше да ми е жал, ако ги бяха обесили.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#38 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 26 юли 2007 - 08:55

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 26 2007, 12:39 AM, said:

Теорията за кръвната плазма беше лансирана по едно време, а след това отречена. Твърде вероятно е да си прав, но не мога да го коментирам. Моята позиция се гради на това, което знам от сигурни източници, които са били в Либия в определени периоди, а един конкретно е свързан с консулството ни в Либия:
1. Българските медицински сестри, които работят(работеха) в Либия се занимават с контрабанда на алкохол и варене на ракия, валутни сделки(забранени в Либия), секс услуги и какво ли още не. Всичко това се наказва много строго от либийското законодателство, което далече не е като нашето.
2. Един показателен пример за нравите и манталитета на българските "медици"(те не са висш персонал и затова по-удачни са кавичките). Преди време фондацията на сина на Кадафи е започнала да предоставя безплатна храна на сестрите от реномиран местен ресторант. Нашите "хубавици" дотолкова се оляли, че на вечер са поръчвали храна, чиято стойност е била колкото минимална работна заплата в Либия. Ал Ислам е разбрал и след един месец е спрял храната.
3. Няколко седмици преди сестрите да бъдат задържани е изтекла информация за предстоящите арести. От другите консулства и посолства веднага са изтеглили хората си, но нашите "медици" не са искали да напуснат, защото не са им били изплатени част от парите. Накрая се е наложило от консулството буквално да "отвлекат" една от българските медицински сестри, която се е съпротивлявала до последно. В последствие е трябвало да се чакат месеци, преди да се появи удобен момент в който да я прехвърлят в България.
4. В либийските болници спринцовки и игли се ползват по десетина пъти, преди да се сменят. Хората твърдят, че такава мизерия не са виждали през живота си и че липсата на каквато и да е било хигиена е потресаваща. За това разбира се пряка вина не носят медицинските сестри, а ръководствата на болниците, но след като са се съгласили да работят при такива условия и те не могат да бъдат оневинени за едно евентуално непредумишлено заразяване.

Сигурно на мнозина от вас тези неща ще се сторят като извадени от вестник "Шок", но не са. Възможно е част от тях да са леко изопачени или аз да съм забравил подробностите, защото мина много време, но все пак са доста показателни. Лично на мен въобще нямаше да ми е жал, ако ги бяха обесили.
Всичко което казваш ми е добре известно от роднина който е бил там 1997.Но не си написал,че не всички отиват там и вършат секс услуги на либийските лекари.Защото на някои бива извършен сексуален тормоз.

Edited by U.D.O., 26 юли 2007 - 08:56 .

"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#39 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 26 юли 2007 - 11:03

По теми за медиците не съм се изказвал, защото не съм спец (Аз съм спец по прогресив рок :orc: ) и защото не разбирам играта в цялата й увъртяност. И все пак, некои съображения:

Да, били са печалбари. Правели са и разнообразни далавери. Най-вероятно са били и немърливи. Е, и? Става въпрос за средностатистически български медицински работници, отишли на гурбет. Какво сме очаквали от тях там? Да се държат като Васил Левски от читанките? Хайде няма нужда.

В цялата последвала сага изобщо не става въпрос за физическите лица медицински сестри. Става въпрос за каузата медицински сестри и за символа медицински сестри.

Оттук и отговора на въпроса „абе що всички се занимават с тия к…ви, след като всеки ден в мизерната ни държавица стават къде-къде по-лоши неща, хиляди анонимни хорица страдат, безобразия навсякъде, пък и никой не вдигаше такава гюрултия за обезглавените шофьори в Ирак, пък и не знам какво си”.

Каузата медицински сестри приключи. Днес разполагаме с физическите лица медицински сестри, натоварени с невъобразимо символно бреме. Те са тук - живи хора от плът и кръв, най-обикновени, с всичките им добри черти и с всичките им кусури. Какво ще последва? Отнасят се с тях като с митологични създания. Близки срещи от трети вид. Как ще се развие демитологизацията им? Доколко те ще устоят?

За политиците: чуждите и нашите:

Какво направиха двете дами - Саркози и Фереро-Валднер? Кацнаха със самолета, „ето ви ги медиците, заповядайте, вземете си ги”. И след един час си тръгнаха :haha: Без да плямпат и да се обясняват. Премерени стъпки, пестеливи жестове, всеки на точното място и в точния момент. Ето така се създава и поддържа имидж! :lol:

Какво направиха нашите политици? Това направиха, естетсвено: :) . Осраха се от възторзи и преекспониране. Един им кръвното мери, друг им дава по хиляда лева на калпак, трети им предлага работа, четвърти прави обръщения към нацията, пети обяснява тънкостите на международното положение.

Разликата е като между Pink Floyd и Dream Theater. :skull:

За журналистите: чуждите и нашите. Вземете произволна статия по случая в The Guardian или в сайта на BBC. А след това отгърнете в-к „Труд”... :wub: Толкова по въпроса.
Така е то.

#40 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 26 юли 2007 - 13:22

Вчера, въпреки че умишлено отбягвах темата за медиците, която бях сигурен, че ще се вихри нонстоп по медиите, пак подочух, че им се предлагала работа в МВР боница, давали се апартаменти, обсъждали се финансови помощи. Направо панаир, започва да ми се гади... Абе иконка puke няма ли?
... Through dreams I influence mankind...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users