Jump to content

Боби Макферин в София, 21.07.2008, НДК


5 replies to this topic

#1 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юли 2008 - 15:12

Снощи бе концерта на великия Боби Макферин.

Ето и ревю

#2 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 22 юли 2008 - 15:19

О, страхотно... много ми се щеше да съм там..... :rolleyes:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#3 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2008 - 19:12

Брат ми успя да си намери покана и каза, че концертът е бил велик, така че не само Макферин ще запомни България, а и него дълго ще го помнят.
Слушайки отзивите за концерта обаче бях много учуден, защото преди това в "Труд" бях чел компилация от негови интервюта и в едно от тях казва: "В началото на концерта се опитвам да игнорирам публиката, да сведа влиянието й до минимум. Не бива да има нищо между мен и песните. Майлс Дейвис се обръщаше с гръб към публиката и някои хора се обиждаха. Но той не беше там, за да ги забавлява, а заради музиката. И при мен има нещо такова. Това е много лично, така трябва да бъде". Мисля, че концерта му в България напълно го опровергава.

Edited by Нещото което вие в нощта, 24 юли 2008 - 19:15 .

Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#4 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 25 юли 2008 - 08:47

Винаги съм се чудел за тез' братя от Хафроамериканския залив, защо след като са толкова надарени и 110% от тях са родени за музика, от тях е тръгнал всичко рок/метъл/блус и т.н.-арско, игнорират всички свои дарби и се отдават на влиянието на пошлостите, и си правят долния рап?
Боби е величие.

Edited by Regen, 25 юли 2008 - 08:47 .


#5 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 25 юли 2008 - 10:07

View PostRegen, on Jul 25 2008, 09:47, said:

Винаги съм се чудел за тез' братя от Хафроамериканския залив, защо след като са толкова надарени и 110% от тях са родени за музика, от тях е тръгнал всичко рок/метъл/блус и т.н.-арско, игнорират всички свои дарби и се отдават на влиянието на пошлостите, и си правят долния рап?

Повечето от тях продават расата си за жълти стотинки... (честно казано не ме блазнят жълтите им ланци, диаманти и т.н.) А и рапът предимно се прави от хамериканците... нацията, най-блазнеща за ... богатство...
Така де, мое мнение. :metal:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#6 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 25 юли 2008 - 11:53

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 24 2008, 20:12, said:

...
Мисля, че концерта му в България напълно го опровергава.
...

Всъщност точно обратното. В началото и на този си концерт той бе по-вглъбен и игнориращ всичко заобикалящо го повече от който и да било изпълнител, който някога съм гледала.

Иначе, да, признавам - ей така гледах през цялото време => ;)
Уникален концерт и преживяване, което няма да забравя. :metal: :)
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users