Jump to content

Music Idol...... този път сериозно


77 replies to this topic

#41 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 02 април 2008 - 23:16

Quote

и аз никога до този момент не съм включвала и един епизод от каквито и да било реалити шоута или подобни музикални формати. Но в този случай бях грабната от таланта на някои от участниците. И сега съм бсолютно озадачена как днес точно талантливите бяха поставени на кантар, а не тези, които са пълнеж на шоуто: Ана, Мария, Денислав, Шанел, Иван, Стоян. Българският народ за пореден път потвърди максимата "Народът иска хляб и зрелища" и показа, че и в такива предавания гласува така, както и на избори-БЕЗМОЗЪЧНО! Затова според мен журито трябва да има право на вето и на крайно окончателно решение. И вместо два от най-добрите гласове да се изправят един срещу друг, журито да решава дали да признае вота. Все пак това са музиканти, а не Сулю и Пулю от Полски Тръмбеш или Долни Дъбник...И под музиканти нямам предвид протежетата на митко пайнера(нарочно с малки букви!)-есил, преслава, вреслава и т.н. Защото точно масовото изпростяване, причинено от чалгата, определя вотове като днешния.
Радвам се, че Нора остана, но не се радвам, че Пламена си отиде. Това беше безобразие.


Напълно съм съгласен с теб. <_< Моят фаворит е Тома. Най-после трябва да се появи лъч светлина в чалгаджийския тунел, изпълнен с евтина поза и повърхностни ценности в България. Истинската музика (и устои като цяло) - стойностната винаги е необходимо да победи.

Edited by Sailing Ships, 02 април 2008 - 23:19 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 април 2008 - 10:10

View PostHard rock fan, on Apr 2 2008, 19:30, said:



@ Мерилиъне, не знам кво толкоз те кефи тоз Иван, мощна простотия струи от него.



Ами, да ти кажа и аз не знам какво точно ми харесва в него. Той е различен, а аз харесвам различните. Интересни са ми такива хора. Той е и доста артистичен, а артистизмът е добродетел за всеки човек на изкуството. Той е доста умен. Имам предвид, че всичките тези циркове които прави са много добре премислени преди това от него. Вярно е, че прекалява и то много прекалява, ама аз още преди време в темата бях казал това което мисля по този въпрос. Жалко е, че това момче няма да осъзнае докъде е разумно да продължи с това провокативно поведение и кога да спре да се прави на клоун. Защото публиката харесва такива неща, но до време, после става безкомпромисна към подобни прояви - те се превръщат за нея в тривиални и досадни.

Друго ми е много интересно обаче. Интересно ми е, защо екипа на предаването /сценаристи, жури, водещи и т.н./ без да искат /или пък нарочно/ лансират именно Иван? За мен всички тези опити да му повлиаят психически не само, че предварително са обречени на неуспех, но всъщност наливат вода в неговата мелница. А, за (не)уважавания Фънки, какво да кажем? Но, нека помълчим...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 03 април 2008 - 12:21

Първо, Музикален идол според мен означава музикален идол на масите, а не на професионалистите. Професионалистите нямат идоли, те имат колеги.
Второ - ако журито има право на вето и други средства за озаптяване и промяна на вота на тълпата нали се сещаш, че тълпата ще се почувства ощетена, излъгана и ще спре да праща СМС-и, и ще е права. А в крайна сметка всичко се прави за пари, които се набират от СМС-и. Сбъркала си предаването ми се струва<_<
... Through dreams I influence mankind...

#44 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 03 април 2008 - 21:07

View PostЗмей Горянин, on Apr 3 2008, 13:21, said:

Първо, Музикален идол според мен означава музикален идол на масите, а не на професионалистите. Професионалистите нямат идоли, те имат колеги.
Второ - ако журито има право на вето и други средства за озаптяване и промяна на вота на тълпата нали се сещаш, че тълпата ще се почувства ощетена, излъгана и ще спре да праща СМС-и, и ще е права. А в крайна сметка всичко се прави за пари, които се набират от СМС-и. Сбъркала си предаването ми се струва<_<
Много бързо могат да ги накарат да гласуват, ако им обещаят някаква награда, 2000 лв. за зрител, гласувал през седмицата или нещо подобно, защото, когато човек от тълпата чуе думата "награда" или "подарък", това му действа като валериан на котка! Тогава ще се пускат още повече СМС-и, а 2000 лв. или нещо подобно за продуцентите са джобни пари. Стига да има желание, се намират и начини, но явно ще продължат да си водят преславите и осилите...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#45 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 03 април 2008 - 23:09

View Postforeigner, on Apr 2 2008, 22:40, said:

И сега съм бсолютно озадачена как днес точно талантливите бяха поставени на кантар, а не тези, които са пълнеж на шоуто: Ана, Мария, Денислав, Шанел, Иван, Стоян.
Мария и Шанел изобщо не са пълнеж <_<
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#46 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 04 април 2008 - 00:05

View PostДжуджето_GIMLY, on Apr 4 2008, 00:09, said:

Мария и Шанел изобщо не са пълнеж :yes:
Изпълнението на Шанел на парчето на АББА изобщо не ми хареса, фалшивееше на много места, а Мария и Ана просто ме ужасиха с интерпретацията си върху Шер...<_< Това формира негативното ми мнение за тях. Пък и изобщо не са толкова забележителни като Деница и Нора, да речем...:metal:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#47 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 април 2008 - 07:42

View PostДжуджето_GIMLY, on Apr 4 2008, 00:09, said:

Мария и Шанел изобщо не са пълнеж :yes:
Щото са хубавки ли? Ебаси, тая Шанел си е завършена чалгаджийка. За сметка на това изгониха момичето с най-добрата техника на пеене. От тоя народ нищо не става. <_<

#48 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 04 април 2008 - 10:25

Пламена пък, щото много можеше да пее :wub:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#49 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 април 2008 - 12:26

View PostДжуджето_GIMLY, on Apr 4 2008, 11:25, said:

Пламена пък, щото много можеше да пее :wub:
Ти въобще гледал ли си го? Момичето имаше перфектна техника. Пее като змей, високи, дълги. Никоя от другите участнички не може да и се намаже.

#50 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 04 април 2008 - 15:53

Пламена определено не трябваше да си тръгва... :wub:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#51 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 01 юни 2008 - 16:39

И тукашната аудитория ли го гледи M.I.
Аз го гледам само заради Деница :yes:

Ама как са лепнали сега на рекламата SEPULTURA ;)
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski

#52 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 01 юни 2008 - 18:55

Пак храните, ей... Смея да твърдя че отдавна състезанието не е за по-добър глас. Вече е за шоу, нали така? Защото на всички май ни стана ясно, че който и да си тръгва, все ще е жалко :)

#53 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 02 юни 2008 - 08:39

Аз имам много негативно отношение към всякакви предавания от такъв род.И макар,че Андреа Бочели ако не се лъжа е започнал своя професионален път именно след такова шоу,то аз вярвам,че такива самородни таланти като него се срещат веднъж на ужасно много време.

От началото до днес се съмнявам в гласовите възможности на участниците в този формат на шоу бизнес.Веселото е,че всеки един път когато съм хващал някакви гонения на участници този на когото съм симпатизирал заради визия и излъчване винаги е отпадал.От финалната четворка не бих могъл да посоча фаворит.Двете момчета за мен не могат да пеят нито пък имат някакво особено сценично присъствие.Двете момичета могат да пеят,но им липсва какъвто и да е личен почерк върху изпълнението на песните.Пеят в калъп.Кльощавата мацка има предимство пред другите трима заради визията си (жените се котират по-добре във всякакви музикални формати) и пеенето си (което е по-добро според мен в сравнение на останалите трима).Но като сценично поведение далеч по-интересен образ би бил метълиста Тома.Защото е различен от останалите.Но от последните десетима участници според мен победител трябваше да е Пламена.Тя има(ше) и визия,и присъствие,и глас.И e руса :metal:

Направо се размазах от удоволствие когато Пламена изпя гершуиновата Summertime :)
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#54 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 юни 2008 - 10:21

Почти сигурна съм, че този път победителят ще е мъж и неговото име ще е Тома :) Няма само във Финландия и Германия да печелят рокаджии я :metal: Ще стискам палци довечера...
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 юни 2008 - 12:51

View PostMetal Heart, on Jun 2 2008, 11:21, said:

Почти сигурна съм, че този път победителят ще е мъж и неговото име ще е Тома :) Няма само във Финландия и Германия да печелят рокаджии я :metal: Ще стискам палци довечера...

И аз започвам да си мисля същото, или поне ми се иска то да се случи. Иначе, обективно погледнато, Нора е с най-добри данни и би трябвало тя да спечели...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 02 юни 2008 - 13:04

View Postmarillion, on Jun 2 2008, 13:51, said:

И аз започвам да си мисля същото, или поне ми се иска то да се случи. Иначе, обективно погледнато, Нора е с най-добри данни и би трябвало тя да спечели...
Пламена е дзер, шок и ужас като визия. Другите две изобщо няма да ги коментирам по този показател. МИ трябва да има, освен глас, визия и сценично поведение. А девойките са много зле откъм визия. Но пеят по-добре от момчетата. Тъй или иначе ние стискаме палци за Тома, но ако той спечели, вече няма да можем да мрънкаме, че сме чалгаджийска държава. Тъй или иначе, за мен, всичкото гласуване е нагласено. Тома е само за цвят, който ще бъде порязан на финала :) Другият шебек е симпатичен, рокаджия си пада и той, а и май е някаква изтерзана душа, така че и той да спечели, пак ще сме доволни. Жените са ужасни, пак ще кажа и с това ще завърша :metal:
... Through dreams I influence mankind...

#57 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 02 юни 2008 - 21:59

Сега да си признаят читателите на Katehizis.com колко SMS-а пуснаха за Тома :drinks:
Rock n' Roll

#58 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 юни 2008 - 22:12

View PostCode187, on Jun 2 2008, 21:59, said:

Сега да си признаят читателите на Katehizis.com колко SMS-а пуснаха за Тома :metal:
Не един :) Подкрепях го още от кастингите и той взе, че победи :drinks: Заслужено!
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#59 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 02 юни 2008 - 22:30

View PostCode187, on Jun 2 2008, 22:59, said:

Сега да си признаят читателите на Katehizis.com колко SMS-а пуснаха за Тома :drinks:
аз па исках да пусна смс на чубака да се напием скоро, ама не му знам телефона
сега сериозно, честито на Тома, не съм следил шоуто освен чалгаджийския концерт когато той се представи много добре спред мен
само сега като си имаме победител метъл в МА, очаква ли се да заприличаме скоро на Финландия
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#60 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 юни 2008 - 22:41

Ами, случи се!!

:drinks:

(в чест на моя приятел Ози, още не веднъж, не дваж, а триж любимата му емотка)

:metal: :) :)

Браво! Явно има надежда да се отлепим от дъното. Дано повече промоутъри тази вечер помислят по въпроса и след неизбежния анализ да набележат скорошни мерки за изплаване към повърхността... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users