Jump to content

Боря МЕГА липсата с...


318 replies to this topic

#41 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 30 юли 2014 - 17:05

Posted Image
Zakk Wylde е прероден! От както вече не е при Ozzy (т.е. няма кой да му краде идеите), Брадата издаде двете си най-стойностни творби като COTBV според мен е най-доброто нещо излизало под марката Black Label Society!
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#42 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 05 август 2014 - 07:08

Posted Image
Много добре! Не смятам че има и капка истина в това което Edguy тръбяха че това ще е един много тежък албум.По-скоро е завръщане към корените.Много ми напомня на моменти на класиката Mandrake.Никога не ме е разочаровала тази група.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#43 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 06 август 2014 - 15:47

https://www.youtube....h?v=ugGM_3yh4l4
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#44 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 06 август 2014 - 18:45

Хелоу и от мен след липса, по-дълга и от темата! :)

В момента слушам миналогодишния албум на една много готина прогресив банда от Узбекистан и ме хваща яд, че не съм го открил навреме за класацията:

From.uz - Sodom & Gomorrah

Posted Image

Много Флойд, много психеделия и много модерен усет към аранжимента. Чисто инструментална, но много динамична музика. На любопитните препоръчвам да ги пробват с албума, с който ги открих (Overlook), или направо с това парче: Other Side of the Water.

Edited by Jimmy Pop, 06 август 2014 - 18:46 .


#45 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 август 2014 - 13:33

Archive
Controlling Crowds

Posted Image

Честно да си призная не знам къде съм блял докато някой от вас във форума е писал за тази група, но от няколко дни не мога да спра да слушам тяхната музика, а специално този албум е невероятен...

https://www.youtube....h?v=0Hlc3v_xiKY
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 август 2014 - 13:42

View Postmarillion, on 07 август 2014 - 13:33 , said:

Честно да си призная не знам къде съм блял

Най-вероятно не си блял, а си слушал Muse :lazy2: Не, че има разлика между двете действия, де :harhar:
I don't know how I managed it...

#47 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 07 август 2014 - 14:52

^^ Може да хвърлиш едно ухо и на това по-старичко парче. На мен лично ми харесва.

https://www.youtube....h?v=EkhY4YXX6x4
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 август 2014 - 15:30

View PostOzzy, on 07 август 2014 - 13:42 , said:

Най-вероятно не си блял, а си слушал Muse :lazy2: Не, че има разлика между двете действия, де :harhar:

Без да искаш си на прав път, щото тези момци са подгрявали баш MUSE преди няколко години... :lol2:

View Postincarnate, on 07 август 2014 - 14:52 , said:

^^ Може да хвърлиш едно ухо и на това по-старичко парче. На мен лично ми харесва.

https://www.youtube....h?v=EkhY4YXX6x4

Цялата дискография им слушам тези дни. Забелязвам сериозно развитие през годините. Дебютният им албум "Londinium" от 1996 г. е определен за "един от албумите на годината" от не кой да е, а от Св. Питър Гейбриъл... :shok:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 12 август 2014 - 06:01

Posted Image
Ужасно недооценен албум!
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#50 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 16 август 2014 - 13:52

Posted Image
1.Anthrax - Neon Knights - Едно от най-добрите попадения в цялата компилация.Сдържано до "милиметър" с оригинала.Никакви изненади, освен приятното второ соло (в края на песента).
2.Tenacious D - The Last In Line - Така...Тук определено съм раздвоен! След трагичното начало и писъка на вокалиста като от нискобюджетен филм на ужасите, следва едно прилично инструментално изпълнение.Някак си обаче липсата на линията на клавира "изсушава" тази версия на класиката на Dio.Идеята със солото на флейта определено е интересна и на мястото си, но после идва пълно разочарование с преждевременния край на парчето.
3.Adrenaline Mob - The Mob Rules - Парчето дало името на Adrenaline е вече на 3 или 4 години в този си вид и кърти при всяко слушане!Адски нахъсано и напомпано - такова каквото го познаваме в оригинала.Ръсел пее та се къса!
4.Corey Taylor, Roy Mayorga, Satchel,Christian Matrucci,Jason Christopher - Rainbow In The Dark - Едно от любимите ми в този албум! Отново кавър сдържан изцяло в духа на оригинала, но изпълнен на страшно високо ниво! Няма слабо на нито едно ниво - вокал, соло (леко напомнящо на магиите на Tracy G когато беше част от групата на Dio) и са запазили най-важното на тази класика - духа и!
5.Halestorm - Straight Through The Heart - Ох... Не знам от къде да започна.Общо взето смятам че единствено барабаниста измива тоталния срам в този кавър.Девойката има убийствен глас, но парчето звучи сякаш изсвирено от Joan Jett или Avril Lavigne.Straight Through The Heart е една от най-хубавите песни в творчеството на Dio и тук звучи беззъбо.Най-великият момент в композицията - средната и част (Shout to the wind...) е обезличен от едно бездушно тийнейджърско припяване на девойката.Солото е интересно, но това е...Определено слабо попадение.
6.Motorhead & Biff Byford - Starstruck - Biff един от най-недооценените вокалисти на тази планета и го доказва с това уникално изпълнение на класиката на Rainbow.Никак не е лесно да пееш Dio и Biff го прави по своя си начин.И имаш чувството че земното кълбо ще се срути на главата ти! Велик Biff!
7.Scorpions - The Temple Of The King - Едно от трите най-добри попадения в компилацията! Колкото и да са критикувани в последните години немците доказват безспорната си класа! Ако пуснеш този вариант на The Temple Of The King на някой който не е слушал оригинала никога няма да кажеш че това не е песен на Scorpions.Ами да, звучи си като тяхна собствена.Дори ударното недоразумение James Kottak се справя добре със задачата да не свири глупости.Големи Scorpions!
8.Doro - Egypt (The Chains Are On) - И версията на Doro понатрупа бая годинки вече.Няма нещо което тази жена да не може да изпее и поддържа висока класа в една от най-мащабните и епични песни на Dio.Единствено поорязаното соло леко нагарча, но като цяло отлично изпълнение.
9.Killswitch Engage - Holy Diver - Не само че е най-добрия кавър в албума, но е и направен точно по начина по който харесвам - тотален аранжимент, пречупен през погледа на групата и в техния стил.Holy Diver никога не е звучала по-добре!Настръхвам всеки път като чуя версията на KE...
10.Glenn Hughes & Co. - Catch The Rainbow - Тук ми е много тъжно да пиша.Всички знаят какво значи за мен Glenn Hughes.Но това е най-слабият момент в трибюта.Глен за първи път се дъни и то здраво.Изобщо не е уловил духа на песента.Тук CTR звучи като хибрид между студийната и концертната версия на Rainbow, но някакъв нечестив хибрид.С изключение на live пърформансите Dio никога не се е стремял точно в това парче да демонстрира неограничените си гласови данни.А Хюз прави точно това и мен лично ме дразни.Това си е наглост, а и не е нужно всеки път да ни демонстрира влечението си към соула и фънка.Или поне не в такива песни.Сигурен съм че ако Ричи е чул кавъра си е припомнил защо толкова се е дразнел на времето на Глен.Огромно разочарование...
11.Oni Logan, Jimmy Bain, Rowan Robertson,Brian Tichy - I - Плашещ с величието си line up! С плашещо трудно парче са се заели и са го записали по плашещо добър начин! Между другото някой помни ли онова 18 годишно момченце Rowan Robertson което през 1990 година хваща погледа на Негово Величество Dio и записва тотално недооценения Lock Up The Wolves?
12.Rob Halford, Vinny Appice, Doug Aldrich, Jeff Pilson, Scott Warren - Man On The Silver Mountain - И тук нещата са взривоопасни.С леко неадекватното интро на Doug Aldrich в неговия си типичен блус/кънтри/слайд стил се изчерпват критиките към кавъра.Е, знаейки и вокалните възможности на Роб ми се щеше да чуем малко повече от него, но дори и без характерните му писъци парчето звучи велико!
13.Metallica - Ronnie Rising Medley - Феноменална работа! Какъвто и кавър да пипнат тези газят! И тук звучат невероятно.Големи са, много са големи.А Kill The King звучи като тяхно парче извадено от Ride Thе Lightning примерно.Много надъхващо и заредено с тестостерон изпълнение!
14.Dio - This Is Your Life - ... Между другото, една от най-хубавите балади на Dio! Странно как това нежно парче се озовава в трудно възприемания от твърдата Dio фен база Angry Machines.
15.Stryper - Heaven And Hell - Може би най-добрият кавър който съм слушал на класиката! Пеене, свирене, емоция...Огромно браво на Stryper!
16.Dio Disciples - Stand Up And Shout - Tim Fuckin' Owens!!!
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#51 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 16 август 2014 - 19:48

^Заради ревюто на това бях обявен за музикален инвалид от читател на сайта :) Вероятно защото намирам изпълнението на Metallica за изключително дърварско. И това при положение, че всъщност харесвам музиката им доста.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#52 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 август 2014 - 08:27

Opeth
Pale Communion

Posted Image

Добър албум като цяло. Закачките със седемдесетарски класически прогресив рок продължават, като на дневен ред са King Crimson. "Онзи" пак стои (не)видимо зад кадър и присъствието му е осезателно...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#53 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 19 август 2014 - 10:41

Не съм го чул още, но много се надявам досегашната тенденция да сме на двата полюса в харесването на албумите на тез юнаци (т. е. тези, които ти харесваш, аз не харесвам и обратно) да бъде прекратена. :)

По темата - точно в момента:

Arcade Fire > Funeral > Crown of Love / Wake Up / Rebellion (Lies)
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#54 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 20 август 2014 - 03:03

Nick Mason - Nick Mason's Fictitious Sports (1985)

Posted Image

Слушам първият соло албум на Ник Мейсън. Който всъщност е соло албум на... Карла Блей. Ник е само барабанист, а мацката е написала всичката музика и всички текстове. Издателската компания обаче е решила да спечели малко пари на гърба на популярността на Флойд. Доста странно. Като музиката вътре. Освен, че е странна, ми и допада. Яка китарно-саксофонна психария с абсурдни текстове. Пее Robert Wyatt от Soft Machine. Абе, хубава занимавка за малките часове.

#55 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 23 август 2014 - 07:53

Posted Image
Много ми е неприятно когато трябва да отправям критики към някоя от любимите си групи.Често след като го правя се появяват коментари от сорта на "Абе кой си ти да критикуваш...".Ами това съм аз - голям фен който обаче е реалист и не е заслепен от името или привличането си към дадения изпълнител.Точно такъв е случая и с Asia - една от 20-те ми най-любими групи ever.Gravitas е категорично най-голямата издънка в дългата кариера на бандата.Толкова "изнасилен" албум не бях слушал от наистина много време.Изчерпването си личи от всички страни.Бях доста ентусиазиран след прекрасния XXX, но със сигурност не очаквах такъв шамар.Всичко звучи като един презапис на стари песни.John Wetton от три албума насам си пее едни и същи вокални линии, но с различни думи.Е, няма как да не спомена че този човек може да ти счупи зъбите с неадекватните си текстове (Russian Dolls или култовото How my heart became so soft like Joe DiMagio's Glove???), които с оглед на възможностите му звучат хем комично, хем тъжно.А споменатата вече Russian Dolls категоризирам като най-отвратителната песен на Asia!
Шампион в тавата отново е неуморимия Carl Palmer.Извор на гениалност е този човек.Дори крайно симпатичният и енергичен Downes е като плънка, а новият им китарист никой не може да разбере каква точно роля върши.Звучи като наемник, дошъл да изпраска две-три сола.
Не ми се иска да търся "виновни", но чувствам че липсата на Steve Howe е осезаема.Gravitas се превръща в първото ми голямо разочарование за тази година...
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#56 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 23 август 2014 - 08:54

За съжаление, и аз съм на това мнение - голямо разочарование е албумът. Откакто го чух за пръв път преди няколко месеца, не съм се сещал и за секунда да си го пусна отново. Мисля, че това казва всичко.

По темата, макар че не го слушам точно сега, да засвидетелствам форумно новото ми откритие, на което се кефих преди два дни, при това с албум от тази година:

TAUK - Collisions

Posted Image

Приятен пост/прогресив рок от САЩ.
Friction.

#57 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 август 2014 - 09:37

Alabama 3 --> "Woke Up This Morning"

;)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#58 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 24 август 2014 - 18:21

https://www.youtube....LUFe0I&index=10
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#59 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 28 август 2014 - 09:40

Posted Image
Отлична работа! След леко неубедителния Between The Devil And The Deep Blue Sea Black Stone Cherry се върнаха на правилния път.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#60 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 28 август 2014 - 14:26

Fates Warning - Darkness in a Different Light - 2013

Posted Image

Благина!





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users