Jump to content

Любим сериал


182 replies to this topic

#41 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 16 януари 2008 - 21:33

Много сериали са споменати,някои от които харесвам,а други не съм гледал,а трети ме откровенно ме отегчават.За да не се повтарям с вече казани неща ще спомена само едно-единствено име - "Отмъстителите".Това е стар английски сериал от началото на 60-те на миналия век първообраз на филмите със свръхсекретен шпионаж.Даваха го по телевизия 7 дни преди десетина години.Ако не се лъжа някъде преди десет години сериалът беше екранизиран като пълнометражен филм наскоро,които естествено не беше нещо особено.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#42 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 януари 2008 - 23:10

View PostRob Roy, on Jan 16 2008, 21:33, said:

Ако не се лъжа някъде преди десет години сериалът беше екранизиран като пълнометражен филм наскоро,които естествено не беше нещо особено.
Излъгах се да го гледам на кино, заради именитите артисти. Уви Шон Конъри не може да спаси филма. За мен той е пълна боза.

#43 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 21 януари 2008 - 00:12

Наскоро изгледах и "Рим" на HBO, доста ми хареса :> искам още, ама незнам дали ще снимат трети сезон.

#44 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 21 януари 2008 - 08:16

1.Lost
2.Surface (след 1 ви сезон го спряха :) )( но е любим)
3.The lost room (сериал в стил '3 новели')
4.The Triangle (и този)
5.Heroes и The 4400 (които почти се припокриват като идея)
6.Prison break (последната серия върна сериала в час)
7.Grey's anathomy
8.Terminator : The Sara C.chronicles (сега започна)
9.Outer limits
10.Twilight Zone
11.The dead zone
12.Firefly
13.Black Angel
14.Lexx
15.The X-files
....
от хумористичните :

1.Allo-Allo
2.The black adder
3.Friends
4.Married with children

Edited by no way, 21 януари 2008 - 08:34 .


#45 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 25 март 2008 - 08:00

Ох, не знам дали ще се сетя за всичките обаче
Такаа...
1.South Park култ, култ ! няма такова нещо :crying:
2.голям аниме фен съм, но отбирам и бози като Наруто не мога да търпя; някои от любимите ми анимета са Hellsing, Elfen Lied, Angel Sanctuary, Death Note, FMA, Berserk ...ии тези се сещам засега. Подхванах Bleach наскоро ама докат стигна до 150 епизод голямо гледане ще има да гледам :D Ако има аниме фенове сред съфорумците може и да пообсъдим нещо :P
3.Lost ама както и на вас очевидно, доста ми писна
3.на CSI се кефя горе долу
4.Ало-Ало :P
5.покрай бащата се зарибих и по Черното Влечуго, изгледах първи сезон и X_x :bomb:
6.Женени с деца, няма такова нещо кат Ал Бънди
7.не знам дали се водят за сериали, но все пак ще спомена :) повечето анимацийки по най-великия канал евър - Cartoon Network ! Ама не съвременните бози, ми яките неща от едно време :wacko:

За мен анимираните сериали са най-добри, най-вече японската анимация. И запомнете деца - Family Guy смуче дупе !!! :lol: South Park uber alles :bomb:
walk into the jaws of hell.

#46 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2008 - 19:24

View PostPinky, on Mar 25 2008, 09:00, said:

И запомнете деца - Family Guy смуче дупе !!! :lol: South Park uber alles :metal:

Аз пък напоследък се загледах по Фемили Гай и ми хареса. :harhar: Различен е от Саут Парк и като хумор и като идеология, ама има доста свежи моменти (няблягат повече на абсурдизми и откровени олигифрении, няма ги бруталностите, гражданските позиции и поуките на Саут Парк, но става за гледане, че и за хилене :D ).

А... и Cartoon Wars епизодите не са ми сред любимите. :yes:

Колкото до Злостър (Черното влечуго) - те това е английски култ! :metal: Роуън Аткинсън в най-яката си роля евър! :worship: Силно препоръчвам да догледаш и останалите сезони. Сериалът търпи доста развитие.

#47 empty inside

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 25 март 2008 - 21:55

Prison Break
Heroes
The 4400
Family Guy
The Lost Room
Happy Tree Friends
oth
Женени с деца

Edited by empty inside, 25 март 2008 - 23:32 .


#48 embraced_by_darkness

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 26 март 2008 - 00:04

Prison Break, а напоследък и Kyle XY ми е доста любим - като се има предвид, че е при него е взаимствано по-малко от дистопиите "Франкенщайн" и "Мечтаят ли андроидите за електрически овце"...

#49 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 26 март 2008 - 14:30

View Postwolfy, on Oct 13 2007, 20:40, said:

1. TWIN PEAKS
2. Седморката на Блейк :yes:
3. Prison Break
4. Lost
Добавям и "РИМ". За няколко дни (и нощи) успях да изгледам всичките 22 серии. Много интригуващо поднесена история, съобразена изцяло с историческите събития.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#50 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 26 март 2008 - 20:28

На първо място ми е Профит, който излъчваха по БНТ в мътните средни години на прехода. Беше впечатляващо и остави траен отпечатък върху мен. Може би защото бях лапе. Много добър сериал за надъхване преди бизнес среща. наскоро дръпнах от замундата всички епизоди на първи сезон (втори сезон няма - сериалът е спрян, защото от студиото са го оценили като неморален :metal: )

Обичам "Frasier". Изключително интелигентен хумор, в стила на английските комедийни ситкоми, но в декора на Индустриален Сиатъл.

"The lost room" много ми хареса - стоях по нощите да го гледам.

Обожавам Family Guy, даже по едно време чаках с нетърпение и почти наркотичен глад новия епизод, след като бях изгледал по сто пъти всички стари.


Умопомрачен фен бях на Самурай Джак. Това малко пиршество за очите беше едно от най-гениалните неща по Картуна в последно време, а Дженди Тартаковски бе изрисувал всеки детайл внимателно и амбициозно като произведение на изкуството. За съжаление тъпия Картун спря сериала, защото им дойде твърде арт и заложи на грозновати, безсмислени анимации. Което за пореден път доказва, че колкото и да се стараеш, все ще се намери някой идиот да ти палне фитила.


"Friends" и "Step By step" и "Ало Ало" са ми любими от край време, също и "Alf", който смятам за едно от най-гениалните творение в Телевизионната фабрика за безумие. Ни мисля, че всички сме така. Ако някой изведнъж каже, че Алф е тъп, или се шегува, или е спам бот :metal:

Фантастичните сериали са ми много тъпи и според мен е крайно време да се появи някой остър. Ниша е.
"Здравейте, аз съм Едуард Джеймс Олмос и като млад играх в Блейд Рънър, но вече се снимам само в компютърно генерирани тъпотии, затова не пропускайте Blattlestar Gallactica only on BTV" :yes:

#51 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 27 март 2008 - 00:07

Любими сериали? По принцип не съм особен фен на сериалите, но има няколко, които наистина страшно много са ме зарибявали и са ми се превърнали в слабост.

Twin Peaks - едва ли има смисъл да обяснявам защо. Като гледам тук ще е по-лесно да преброим хората, на които не им е любим отколкото останалите :wub:

Carnivale - открих го благодарение на тази тема. Има само два сезона, но пък какви!!! Ако сте фенове на мистичните истории и окултизма това е точно сериала, който ви е нужен.

Friends - Приятели, какво да добавя?!?!

Dawson's Creek - тука е времето да ми се смеете! Да, знам че е тийн сериал, но просто в този тийн сериал има толкоз гениални мисли и прекрасни отношения между героите (в този момент най-вероятно вече има и гърчещи се от хилеж), че шестте му сезона се гледат буквално на един дъх.

View PostPinky, on Mar 25 2008, 08:00, said:

Ако има аниме фенове сред съфорумците може и да пообсъдим нещо :ok:

Не чак върли фенове, но се намират. Любимите са ми "Cowboy Bebop" ( :yes: :metal: :metal: - няма друго такова аниме), "Hellsing" (Алукард е ултимативния екшън герой) и "Crying Freeman" (игралния филм не струва, но пък анимето.... :lol: ).

Май е това. Толкоз от мен като не-фен на историите с безкрайни продължения :o .
ПИСУК!

#52 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 27 март 2008 - 11:15

View Postduende, on Mar 26 2008, 20:28, said:


Умопомрачен фен бях на Самурай Джак. Това малко пиршество за очите беше едно от най-гениалните неща по Картуна в последно време, а Дженди Тартаковски бе изрисувал всеки детайл внимателно и амбициозно като произведение на изкуството. За съжаление тъпия Картун спря сериала, защото им дойде твърде арт и заложи на грозновати, безсмислени анимации. Което за пореден път доказва, че колкото и да се стараеш, все ще се намери някой идиот да ти палне фитила.

:D
Любимият ми сериал евър. B) Спомням си преди години, когато още ходех на училище, бягах от последните часове на втора смяна, за да мога да го гледам. :blink: Малко неща са ме грабвали толкова силно, колкото творението на Тартаковски. А за тъпия Картун (кратУн ;) ) не ми се говори...
Преди няколко дни хванах случайно Самурай Джак по Нова дублиран на български, но нещо не се получаваше. Освен с качествената режисура и анимиране този сериал се слави и с невероятно прецизен звук, а нашите малко са го пооакали, но както и да е.

Други сериали които се сещам в мометна са: Декстър Лаборатори, Том и Джери, Били и Манди и тем подобни дебилизми.

А от по-ранното детсво: Злостър (беше ебаси култа тоя филм), Семейство Флинстоун и филмчетата по канал 1 в 8 без 15 (Сънчо) :P

#53 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 27 март 2008 - 16:27

абе Самурай Джак сто процента ще го има по торентите, особено в международните B) как ще караш кака си да ти го търси :blink:
walk into the jaws of hell.

#54 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 12 октомври 2008 - 22:52

Припомням си Twin Peaks в момента, щото навремето не бях в особено сериозна възраст, за да го оценя подобаващо, въпреки че последствията си личат. ;)
Тъкмо съм на първите епизоди на втория сезон и направо се изненадвам как нивото рязко спадна, сериалът се приземява главоломно. Има си ги благинките от първите епизоди, но нещата не са както трябва..

#55 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 13 октомври 2008 - 16:51

Тоя филм никога не е бил както трябва, не спирам да се учудвам какво му харесват хората.

#56 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 октомври 2008 - 17:44

View PostSvil, on Oct 13 2008, 17:51, said:

Тоя филм никога не е бил както трябва, не спирам да се учудвам какво му харесват хората.

Е, как бе, ти не се ли интересуваше "Кой уби Лора Палмър?" ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#57 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 13 октомври 2008 - 19:39

Не мисля, че това е най-важното, а и съм на мнение, че фразата "прекалено много сюжет разваля историята" си важи доста силно тука.
Първият сезон е абсолютния чук чак до последния му епизод, който леко контрастира на видяното преди това. Умела симбиоза между музика и действие, тънка емоционалност, разлиствана не просто с един пласт, оригиналното преплитане на авангардност и сапунена сюжетност, да не говорим за отношението към всеки един персонаж и характерните им малки отклонения и всичко това с умерената този път лудост на Линч.

#58 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 20 октомври 2008 - 13:07

Несъмнено това са 'Приятели' и 'Герои' :)
Comfortably Numb

#59 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 21 октомври 2008 - 15:10

View Postwolfy, on Mar 26 2008, 15:30, said:

Добавям и "РИМ". За няколко дни (и нощи) успях да изгледам всичките 22 серии. Много интригуващо поднесена история, съобразена изцяло с историческите събития.

От вчера го подкараха по ТВ 2 от 20.30ч - яко зарибявка :)
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#60 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 ноември 2008 - 13:13

Аз съм гледал и двата сезона на "Рим". Определено бих го сложил в графа "Любим сериал" :D
Як е и добре е направен. Според хора, вещи в историческата област, предлага и най-добра възстановка на реалните събития, атмосфера, костюми, сгради и т. н. от подобните филми.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users