Jump to content

Любими цитати /сцени от филми


66 replies to this topic

#21 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 април 2011 - 00:46

View Postduende, on Apr 23 2011, 23:52, said:

В същият линчуван тон, великият Little Jimmy Scott забива посления леден пирон в портета на ужаса "Black Lodge"

Неповторима сцена, неповторим певец:

Twin Peaks finale: Little Jimmy Scott - Sycamore Trees


Хехе, из дневниците на червените плюшени завеси! Не знам защо, но точно тоз джази стандарт винаги ми е напомнял на някаква минорна фрийки версия на "Send In The Clowns".



сетих се още за:

Magnolia /Paul Thomas Anderson/ --> "Wise Up"

Първият акорд на "Wise Up" е капката, от която преливат насълзените очи на този великолепен филм.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#22 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 01:54

Posted Image

Една от най-истинските и емоционални сцени в киното:

*SPOILER* (края на филма) Ако не сте го гледали, гледайте го преди да видите долния клип, като мигване е...

Just like honey

Малко спорове за филма:

Lost in translation да и не

#23 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 24 април 2011 - 02:14

View Postduende, on Apr 24 2011, 01:54, said:

Posted Image

Една от най-истинските и емоционални сцени в киното:

*SPOILER* (края на филма) Ако не сте го гледали, гледайте го преди да видите долния клип, като мигване е...

Just like honey

Малко спорове за филма:

Lost in translation да и не

Тоя филм го мъчих 3 пъти и няма успех. Не става, не мога да го гледам.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 април 2011 - 10:16

Един циничен поглед към светлия празник в контекста на темата...

Harry Angel vs Louis Cyphre
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 10:45

View Postmarillion, on Apr 24 2011, 11:16, said:

Един циничен поглед към светлия празник в контекста на темата...

Harry Angel vs Louis Cyphre


...I gotta thing about chickens....

#26 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 април 2011 - 11:04

View Postmarillion, on Apr 24 2011, 11:16, said:


Филмът на филмите!

Мики Рурк с недокосната от скалпел физиономия - безценно. A в момента, ако реши пак да изиграе травестит както навремето в "Animal Factory", няма да му е нужен никакъв грим. Всъщност, той скоро и Лили Иванова ще може да изиграе без макиаж.


Quote

Един циничен поглед към светлия празник в контекста на темата...

В контекста на суеверието, наречено "християнска религия", парадното отбелязване на т.нар. "светъл празник" е не по-малко циничен акт от вярата в пакостливото съществуване на Луцифер.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#27 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 24 април 2011 - 13:51

Това го пуснах наскоро в друга тема, но е по-подходящо тук като сцена от филм и като музика от филм.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#28 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 14:07


V-монологът от "V for Vendetta".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#29 Ясмина

    Тъмна земя

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 338 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Will I always be here?

Posted 24 април 2011 - 18:56

това пиано :yes:
...и покапаха жълти капки...

#30 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 20:25

Posted Image


John Carpenter - They Live

I have come here to chew bubblegum and kick ass... and I'm all out of fuckin' bubblegum!

#31 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 21:59

View Postduende, on Apr 23 2011, 00:59, said:

Оправих плаката.

Велик филм е "25-ият час", нетипичен е за Спайк Лий, но за мен е най-добрият му филм. Уникален поглед върху приятелството, принципите, любовта. А и какъв кастинг само! А що се отнася до "Fuck" монолога, мисля че ние можем да си спретнем бързичко една "адаптирана" версия за България. :blink:

Ето още един силно любим цитат от филма, този път част от сцена, изрязана при монтажа:
SWAY
Ето пълния й текст в imdb.

Прекрасно представи идеята на филма само с няколко думи. Иначе, благодаря, че сподели тази сцена. Не я бях гледал и определено мога да съжалявам за това. Много идейна и, въпреки това, виждам защо донякъде не е включена.

Относно "In Bruges". И аз съм огромен фен, като точно това произведение, бих казал, представя идеала ми за филм. Непредсказуем сюжет, ясно изразена поанта, идеалистични възгледи, трагичен(и позитивен) край. Мога да вкарам в това число и друго мое любимо заглавие - "Leaves of grass". Но това е друга тема.

За да бъда в темата, ще постна една от многото красиви сцени, произлезли от един мой личен фаворит - Дейвид Финчър. Не бих казал, че съдържа спойлер, но съветвам всеки, който не е гледал филма, да не гледа и следния клип. Внушението да видиш тази сцена, в контекста на филма, е нещо величествено.

Posted Image

End Scene

#32 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 април 2011 - 23:56

View PostDavidian, on Apr 24 2011, 22:59, said:

Прекрасно представи идеята на филма само с няколко думи. Иначе, благодаря, че сподели тази сцена. Не я бях гледал и определено мога да съжалявам за това. Много идейна и, въпреки това, виждам защо донякъде не е включена.


DVD изданието на "25-ия час" в България се отличава от подобни DVD рилийзи на други филми, дори от същия дистрибутор по един основен критерии - перфектно е.
Освен цял куп допълнителни сцени (между които и Sway), и няколко документалки и интервюта, екстрите предлагат и два изключително ценни коментарни трака на филма - този на режисьора Спайк Лий (Spike Lee), който се оказа харизматичен разказвач, увлекателно те превежда през "кухнята" и споделя куп интересни факти около заснемането на филма (ите). Вторият трак е коментар на сценариста Давид Бениоф, който също се оказа страшно интересен и дава уникален поглед върху Ню Йорк и неговите трудови луди хора.

Така че ако ти попадне това DVD, втора ръка или в някой техно-мол, набутано в кашон, не се колебай и си го вземи, щом си фен на филма. Рядко се случва в България да бъде издадено така изпипано, класно, богато DVD на който и да било филм, а с краха на DVD пазара не мисля, че ще се случи повече.

Торентите не са решение за всичко и не задоволяват всяко търсене! Често рилийзите, които нашите герои намират по чужди тракери и качват с български титри са с орязани екстри и отстранени коментарни тракове. От друга страна аз, като фен, който иска да преживее пълноценно въпросния продукт и да изгледа допълнителните материали, да изслуша коментарите, просто няма откъде да си купя оригинално, пълно издание. Магазините на Александра Видео отдавна са аптеки и казина, а в Ориндж новите филми се продават в оскъдни издания без екстри за смехотворно високи суми.
Този пазар отдавна и за жалост, е изтърван.

#33 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 25 април 2011 - 01:32

Не знам кой на какво мнение е, но за мен този филм е велик, а тази сцена е пълна със символика и смисъл:

Седмият печат. Бергман.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#34 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 20:39

View Postduende, on Apr 25 2011, 00:56, said:

DVD изданието на "25-ия час" в България се отличава от подобни DVD рилийзи на други филми, дори от същия дистрибутор по един основен критерии - перфектно е.
Освен цял куп допълнителни сцени (между които и Sway), и няколко документалки и интервюта, екстрите предлагат и два изключително ценни коментарни трака на филма - този на режисьора Спайк Лий (Spike Lee), който се оказа харизматичен разказвач, увлекателно те превежда през "кухнята" и споделя куп интересни факти около заснемането на филма (ите). Вторият трак е коментар на сценариста Давид Бениоф, който също се оказа страшно интересен и дава уникален поглед върху Ню Йорк и неговите трудови луди хора.

Така че ако ти попадне това DVD, втора ръка или в някой техно-мол, набутано в кашон, не се колебай и си го вземи, щом си фен на филма. Рядко се случва в България да бъде издадено така изпипано, класно, богато DVD на който и да било филм, а с краха на DVD пазара не мисля, че ще се случи повече.

Торентите не са решение за всичко и не задоволяват всяко търсене! Често рилийзите, които нашите герои намират по чужди тракери и качват с български титри са с орязани екстри и отстранени коментарни тракове. От друга страна аз, като фен, който иска да преживее пълноценно въпросния продукт и да изгледа допълнителните материали, да изслуша коментарите, просто няма откъде да си купя оригинално, пълно издание. Магазините на Александра Видео отдавна са аптеки и казина, а в Ориндж новите филми се продават в оскъдни издания без екстри за смехотворно високи суми.
Този пазар отдавна и за жалост, е изтърван.

След такива суперлативи, не само, че ще се оглеждам, ами съвсем скоро ще започна търсенето за намирането на този продукт. Честно казано, до сега не съм отделял средства за подобни неща, но разбирам, че няма да се размина. Сега, като стана въпрос, какви ли други неща стоят, заринати в прах, в подобни магазини ...

#35 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 21:11

View PostDavidian, on Apr 26 2011, 21:39, said:

След такива суперлативи, не само, че ще се оглеждам, ами съвсем скоро ще започна търсенето за намирането на този продукт. Честно казано, до сега не съм отделял средства за подобни неща, но разбирам, че няма да се размина. Сега, като стана въпрос, какви ли други неща стоят, заринати в прах, в подобни магазини ...

За съжаление вече не само не се издават нови филми в България (ако все пак се стигне до ДВД издание, предпочетени са комерсиални заглавия, зрелищни), ами и камерните филми дори не стигат до Големия Екран, защото дистрибуторите се страхуват да ги купуват. А техният отказ от дистрибуция е жертва на съдадения от самите тях омагьосан кръг. Не можеш да сложиш цена за DVD на нов филм 25 - 36 лева и да предлагаш без екстри, без книжка, в едно постно и орязано издание. Не е вината на хората, че не го купуват. Не е тяхна вината, че теглят блурея в mkv от замунда и отказват да си правят колекция. Постното издание колекционерска стойност има ли?


Ето един пример - за мен един от най-големите филми на 2008 година е Майкъл Клейтън (Michael Clayton). Tова е един перфектен трилър, дори режисьорът и сценарист Тони Гилрой не е съзнавал колко съвършен филм прави, съдейки по последващите му бози.
Понеже обожавам филма, аз искам да разбера подробности около неговото създаване. Обаче в каченото по торентите ДВД коментарният трак на Тони Гилрой е изтрит...
Филмът не е минал по нашите екрани, макар изпълнението на Тилда Суитън бе титулувано с Оскар и имаше още девет номинации, DVD не е издавано.

Единственият начин да чуя въпросния коментар е да си поръчам ДВД-то от Амазон. А поръчам ли го, няма да се изненадам ако то има Български субтитри.

Posted Image


За да сме по темата - трудно ми е да пусна обобщена сцена от заплетения сценарий на шедьовъра "Майкъл Клейтън", но ето все пак
един откъс от началото на филма, съдържащ реплика-трепач в самия си край:

Тони Гилрой - Майкъл Клейтън

#36 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 април 2011 - 21:28

View Postduende, on Apr 26 2011, 21:11, said:

За да сме по темата - трудно ми е да пусна обобщена сцена от заплетения сценарий на шедьовъра "Майкъл Клейтън",

Да, заплетен. Честно казано, когато го гледох си помислих, че толкова е заплетено оплетено, че тия хора сами са се преплели правейки го.

От мен: филмът на Бертолучи, култов за мен режисьор, "Мечтатели". Не е най-силният му. Не е и лош. Не мога да намеря финалната сцена, където тримата герои излизат от идилично-романтичния си свят на парижкия апартамент и се смесват с бунтовната тълпа на 1969-а. И те, децата, мечтателите, са готови да хвърлят паве по властта и реда. Защо мисля това за забележително? Защото в тази финална сцена Бертолучи е успял да хване ужасният скок на хората, които, от мечтите, са готови да се хвърлят към жестокост без осмисляне и обмисляне, като на игра. И лошото е, че това са "интелигентните", "културните", "елитните". Така Бертолучи дава доста отговори за 60-те само в една сцена. И понеже я нямам, ето общ трейлър:

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#37 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 26 април 2011 - 22:21

View PostJurisprudent, on Apr 26 2011, 22:28, said:

Да, заплетен. Честно казано, когато го гледох си помислих, че толкова е заплетено оплетено, че тия хора сами са се преплели правейки го.

Всъщност е доста простичко за въоръжените с елементарна логика, просто е маскирано умело и ефектно.

#38 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 април 2011 - 01:10

View Postduende, on Apr 26 2011, 23:21, said:

Всъщност е доста простичко за въоръжените с елементарна логика, просто е маскирано умело и ефектно.

Абе вероятно аз не съм гледал като хората. Но определено има хляб във филма.

Иначе: музика и кадри от друг филм:

"Плажът". В известен смисъл добил култов статус, той е "снимка" на онова, което аз наричам първо масово консуматорско поколение, т.е. с изравняването на изтока и запада след 1989, с тоталното влияние на американската култура и лайфстайл, с господството на няколко валути, които дават възможност за пътуване и експлоатиране на "макс" на евтини условия в иначе прекрасни кътчета на света..."Плажът" е именно разказът за двете страни на тази монета - оформянето на това течение като вълна на популярната култура и същевременно опит за бягство от тази култура към девствеността на утопичния остров, към неопетнените корени извън установената канава на цивилизацията. Иначе по мое мнение чудесен филм. Тук сцени + хубава музика

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#39 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 27 април 2011 - 06:00

"Майкъл Клейтън" мина по екраните у нас, между другото. Аз го гледах доста по-късно и ми хареса много, макар и основно заради изпълнението на Том Уилкинсън.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 април 2011 - 12:31

Не си спомням дали съм споделял тук във форума, но аз обожавам ретроспективните похвати в киното. През 1984г., все още "юноша бледен", за първи път гледах един филм, който беше пълен с ретроспекции - един филм, който остана завинаги в съзнанието ми и се превърна в един от най-любимите ми образци в киноизкуството за всички времена...

Любимата ми ретроспекция от този филм:

Yesterday

Тази сцена, както и още една подобна с един звънящ телефон, съм ги въртял до умопобъркване на старото си видео. Невероятен майстор на ретроспекцията беше Серджо Леоне! Обърнете внимание на превъзходното преливане от типичната нюйоркска атмосфера от 30-те години, към забързаната и студена реалия на 70-те години на миналия век. Прибавете към горното и великолепното превъплъщение на Боби (според мен, неговото най-добра в кариерата) и получавате една от най-съвършените сцени в седмото изкуство за всички времена...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users