Jump to content

The SimpsonsFamily Guy и прочие анимация за възрастни


27 replies to this topic

#1 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 септември 2009 - 15:28

View PostMinstrel in the Gallery, on Sep 3 2009, 14:21, said:

Simpsons

Не е имало.

Няма.

...няма и да има по-забавен комедиен сериал от The Simpsons.

Анимацията за възрастни никога не е била популярен жанр у нас и твърде много потенциални фенове - хора с тънко и цинично чувство за хумор, губят страшно много, режейки го по презумпция от телевизионното си меню с довода "ама това не е ли детско?". Не, не е. :no: Точно обратното.

Моята мания по този жълтурчест конгломерат на абсурда отдавна е преминала границите на разумното. Вече съм нещо като изследовател на Спрингфийлдските потайности. Гледал съм всичките сезони поне по два пъти, а някой култови серии ги знам наизуст. Най-много ми харесват тези, в които са пародирани действителни лица, места, филми, книги и събития. Сещам се за едно хелоуинско издание, в което беше преиграно "Сиянието" на Кубрик. В друго едно пък жълтата кожа беше надяната от самия Стивън Кинг. В трето - анимационен Джим Джармъш даваше акъл на Лиса как се снима независимо кино. Разкош!

Очевидно сценаристите са рок фенове, защото много често присъстват анимационни проекции на знаменитости от музикалните среди. Има серии, в които като главни герои се появяват Ramones, Nirvana, U2, The Beatles, Rolling Stones, Metallica, The Who, Lenny Kravitz и много, мноооого други.

Няколкото актьори, озвучаващи героите /които съвсем не са малко - освен семейството има около 20 основни и още толкова второстепенни/, им изписват толкова характерни гласови профили, че често ми е кеф само да ги слушам как дърдорят. Затова препоръчвам да се гледа в оригинал - без български дублаж.

Особено се бях вманиачил по епизода с пародията на Майкъл Джексън, която е продуцирана от самия Джако. Той дори озвучава със собствения си глас анимационния персонаж. Въпросната серия е толкова интересна, защото е сплит от шаржове на музиканта и "Полет над кукувиче гнездо". Черешката на тортата е брилянтното решение на сценаристите Майкъл да не бъде представен с действителния си образ, а да влезе в кожата на обсебен от мания за величие психично болен, който няма нищо общо с физическото и артистичното му амплоа. Но дотолкова се е вживял в измисленото си звездно "аз", че дори е започнал да говори, танцува, пее и да се държи като Лунния пътешественик. И сблъсъкът му с Хоумър, който е толкова натурално-примитивен, че няма никаква представа кой е Майкъл Джексън, е титаничен. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#2 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 05 септември 2009 - 08:49

View Postviolator, on Sep 3 2009, 16:28, said:

Не е имало, няма, няма и да има по-забавен комедиен сериал от The Simpsons.
Всеки който е гледал Family Guy, казва че е по-добър! И аз съм от тях :D
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#3 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 септември 2009 - 10:50

View Postdidara, on Sep 5 2009, 09:49, said:

Всеки който е гледал Family Guy, казва че е по-добър! И аз съм от тях :)

Не всеки, каза Финдли! :no:

Аз съм гледал серии на Family Guy - намирам го за страшно забавен, особено персонажите на бебето зъл гений Стюи и говорещото куче-интелектуалец Брайън, но класата му е далеч от тази на The Simpsons. И не ти е нужен микроскоп, за да го забележиш. Още повече - цялостната концепция на FOX за Family Guy е остатъчен продукт от успеха на The Simpsons. Има ли смисъл да споменаваме, че оригиналът жъне успехи и се развива 10 години преди последователя!? Сам по себе си това не е съществен довод, но съчетано с факта, че имитацията на всички фронтове е повече от очевидна - победата може да се даде и служебно.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#4 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 05 септември 2009 - 11:23

View Postviolator, on Sep 5 2009, 11:50, said:

Не всеки, каза Финдли! :no:

Аз съм гледал серии на Family Guy - намирам го за страшно забавен, особено персонажите на бебето зъл гений Стюи и говорещото куче-интелектуалец Брайън, но класата му е далеч от тази на The Simpsons. И не ти е нужен микроскоп, за да го забележиш. Още повече - цялостната концепция на FOX за Family Guy е остатъчен продукт от успеха на The Simpsons. Има ли смисъл да споменаваме, че оригиналът жъне успехи и се развива 10 години преди последователя!? Сам по себе си това не е съществен довод, но съчетано с факта, че имитацията на всички фронтове е повече от очевидна - победата може да се даде и служебно.
Щом си го гледал, значи си имаш мнение и то си е правилно за теб. :good:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#5 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 септември 2009 - 11:34

View Postdidara, on Sep 5 2009, 12:23, said:

Щом си го гледал, значи си имаш мнение и то си е правилно за теб. :D

Разбира се, че си е правилно за мен. Както и на Пенчо и Драганчо мненията са си правилни за тях. Тънката разликата е в това, че аз се опитвам да обоснова моето с един чувал обстоятелства. Срещу тях едно голо "Еди-кой-си e по-добър" не се вписва особено, съгласи се. Дори и когато става въпрос за вкусове.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#6 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 септември 2009 - 12:09

И понеже задълбахме достатъчно в материята, обособих отделна тема по въпроса.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#7 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 05 септември 2009 - 12:16

От сума ти време се опитвам да накарам нашите да гледат сериала. И докато майка ми се нави, баща ми не иска и да чуе за него и му вика "Ония грозните и жълти" :D

Не мога да кажа, че съм гледал всички серии, само това, което съм засичал по FoxLife, но е достатъчно, за да ми е от любимите анимацийки. Под тънката шапка на забавното и комедийното се крие невеоятна ирония на американеца и цялата им субкултура, че и не само. Много идейна, много забавна продукция.

На Family Guy съм гледал няколко епизода, по-малко отколкото на The Simpsons. Също много готина и симпатична анимация, но наистина далеч от класата на Сем. Симпсън.

#8 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 септември 2009 - 13:29

View Postfantucho_, on Sep 5 2009, 13:16, said:

Под тънката шапка на забавното и комедийното се крие невеоятна ирония на американеца и цялата им субкултура, че и не само.

Точно така - на прицел е поставено съвсем не само американското общество! Иронията се простира в континентални измерения. Остави това, че действието често бива пренасяно в други държави. Самият Спрингфийлд е едно шарено гювече, в което къкри целият бъркоч от националности, съставляващ нацията им. Сред основните персонажи има ирландец, шотландец, индиец, евреин, италианец, французин, мексиканец, австриец, афроамериканец и прочие.

Ако наоколо има фенове на великите The Who, поздравявам ги с този чудесен епизод!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#9 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 05 септември 2009 - 16:09

View Postviolator, on Sep 5 2009, 14:29, said:

Ако наоколо има фенове на великите The Who, поздравявам ги с този чудесен епизод!
Може би най-любимият ми епизод. :D А като заговорихме за родители - баща ми им е дори по-голям фен от мен :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#10 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 септември 2009 - 20:35

View Postforeigner, on Sep 5 2009, 17:09, said:

Може би най-любимият ми епизод. :)

Предполагам обаче след този --> Rock n Roll Fantasy Camp :D
/гледайте до края, за да видите кой точно озвучава анимационните рок икони/
-----------------------------------------
Слушай силно!

#11 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 05 септември 2009 - 22:55

View Postviolator, on Sep 5 2009, 21:35, said:

Предполагам обаче след този --> Rock n Roll Fantasy Camp :)
Не точно, но пък най-яката реплика е от него:
"Утре правим концерт в памет на жертвите от концерта тази вечер" :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#12 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 06 септември 2009 - 00:28

View Postforeigner, on Sep 5 2009, 23:55, said:

Не точно, но пък най-яката реплика е от него:
"Утре правим концерт в памет на жертвите от концерта тази вечер" :D

А секунди преди това:

"Няма нужда от извинения, приятели. Вие сте рок звезди. От вас се очаква да бъдете незаинтересовани и безпардонни. И да ви боготворят за постъпки, които вкарват обикновените хора зад решетките."

:) :) ...C'est la vie! :)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#13 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 11 септември 2009 - 00:34

Добре де, аджеба, разкошна тема, но защо нито един път не мернах името SOUTH PARK o_O За мен то Е (: Не мога да твърдя, че е с нещо по-добро или по-лошо от Симпсънс, но определено е на светлинни години пред Фемили га(е)й :harhar: Да, напоследък не са толкова силни, но до 10 сезон включително почти няма слабо място - ако се съди дали е добро спрямо ебавките със селебритъта - колкото щете. И така... :D На мен си ми е слабост (:
walk into the jaws of hell.

#14 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2009 - 15:12

South Park е различен тип сериал, не толкова хумориститен, сатирата и иронията са изключително злобно представени /в по-голямата си част/, по-краен и по-брутален е! Но и за мен, както и за violator "Семейство Симпсън" е най-страхотния сериал от групата "анимационни филми за възрастни"! Попаденията, ежедневно представените ситуации, минаващи през призмата на абсурда, който колкото и абсурден да е, пак е ежедневно истински. Гласовете, визията на героите /средно статистическото хамериканско семейство/ и визията на мястото, идеите на сценаристите - този сериал е уникално богатство, намерил съм повечето серии по торентите, но още не съм събрал цялостното творчесто от първия сезон досега ... Но и това ще стане :no:

#15 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 19 октомври 2009 - 13:37

Family Guy - Shipoopi

Ей зарад тези внезапни мюзикълни етюди Family Guy ми е любим. Такава хореография по Симпсъните няма да видиш.
Сори за лошото качество, но алчните червеи от Фокс са опоскали качествените клипове от всички видеосайтове заради права...

#16 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 19 октомври 2009 - 16:39

View Postduende, on Oct 19 2009, 14:37, said:

Ей зарад тези внезапни мюзикълни етюди Family Guy ми е любим. Такава хореография по Симпсъните няма да видиш.

Не е баш тъй.

При Симпсъновите мюзикълните етюди с лопата да ги ринеш. И смея да твърдя, че не са по-малко свежи от таз вдъхновяваща Шипупи масовка във Фемили Гай.

Може би по-горе не си забелязал как в края на серията, продуцирана от Майкъл Джексън, Барт и Джакя подаряват песен на Лиса за рождения й ден.

Има серия, в която Хоумър е оперен певец. В друга е ръководител на "бръснарски" квартет и дори печели Грами. В трета "измисля" грънджа. И през цялото време сатирата е разредена с удачно вплетени музикални пасажи.

Има серия, в която Барт рапира с един бюлюк популярни рапъри. В друга е член на мнима бой група, заедно с Мълхаус, Нелсън и Ралф. В трета откриват, че в него дреме талантлив джаз барабанист...

Почти във всеки епизод Лиса продухва яки мотиви на саксофона си /включително Майлс и Флойд/. В един поджемва с известни джазмени. В друга сдобрява враждуващите ирландци в Спрингфийлд, подхващайки ирландска народна песен, която всички подемат насред парада в чест на Св. Патрик. В трета стига до финал на Мюзик Айдъл, а път до върха и проправят машинациите на Хоумър. В четвърта става президент на училището и преигравайки "Евита" пее основни партии от мюзикъла.

И прочие, и прочие...
-----------------------------------------
Слушай силно!

#17 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 23 октомври 2009 - 20:50

View Postduende, on Oct 19 2009, 14:37, said:

мюзикълни етюди

...хвърли едно око на сегмента, който започва от 14:43 в това ежегодно Хелоуинско издание на The Simpsons. Ще е особено любопитен за феновете на Тим Бъртън, защото пародира брилянтния му хорър-мюзикъл "Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street". :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#18 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 30 октомври 2009 - 16:32

Гласувам с каквото може за Фемили Гай - с класи над Симпсънс, макар че и жълтите имат доста добри попадения :drinks:
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#19 Щирлиц

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 28 декември 2009 - 17:34

А я сега вижте това: http://en.wikipedia....iki/Monkey_Dust

Май никой не е чувал за него в България, но си заслужава да се види.Пред това "филмче" Саут Парк е като Гумените мечета :lol: .

#20 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 януари 2010 - 19:17

Гледах дългометражния филм "The Simpsons". Много ми хареса. Може би ще ме спечели за фен на сериала. Когато намеря време да се позагледам. Не че не съм гледал и до сега серийки, но рядко и малко на брой.

Все пак за мен Саут Парк си остава недостижимият номер едно в този вид анимационни сериали за възрастни. И Фемили Гай харесвам и отдавна се каня да сваля всичко излязло до сега. Гледал съм му около двадесетина епизода може би и определено си заслужава.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users