Jump to content

Последният филм, който гледах...


626 replies to this topic

#41 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 08 юни 2009 - 16:49

View Postcliffburton, on Jun 5 2009, 13:15, said:

Петък 13ти.Оригинала от 1980г. Класика за онова време, добра актьоркса игра, музиката също ми харесва.Макар че и него бих го пречислил към "тийн ужасите". :yes:
Posted Image

Да и аз съм го гледал още по "онова време". Добър беше тогава, но не съм сигурен дали ще ми изглежда така в днешно време :D
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#42 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 09 юни 2009 - 15:28

http://www.imdb.com/title/tt1325753/
"Hulk vs.". Кърти. Много. Става дума за две четирийсетминутни филмчета, изправящи Хълк съответно срещу Улвърин и Тор, много готина анимация, никакъв сюжет и МНОГО екшън. МНОГО. Във филма с Улвърин има и доста кръв, чак съм учуден... Само на Тор му липсваше як мановарски саундтрак. Наистина, в смисъл, почти всичките му реплики бяха извадени като от текст на така любимата ми група, а и Один звучеше почти точно като онзи, който разказва "The Warrior's Prayer". Като цяло филмчето с Улвърин е доста по-забавно, по-кърваво и с по-хубав екшън, но и двете си заслужават много.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#43 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 16 юни 2009 - 15:30

Започнах от днес един "нов" сериал. "Fringe" - от един от продуцентите на "Lost". До този момент ми прилича на някакъв микс измежду : 4400 (адски досаден за мен сериал) + Досиетата Хикс + Heroes + де да знам още какво. Не бих казал, че е свеж пролетен полъх, но на пръв поглед (2 серии) става за убиване на времето.

#44 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 16 юни 2009 - 18:31

View PostTokio Hotel, on Jun 16 2009, 16:30, said:

Започнах от днес един "нов" сериал. "Fringe" - от един от продуцентите на "Lost". До този момент ми прилича на някакъв микс измежду : 4400 (адски досаден за мен сериал) + Досиетата Хикс + Heroes + де да знам още какво. Не бих казал, че е свеж пролетен полъх, но на пръв поглед (2 серии) става за убиване на времето.
Аз го изгледах, в началото е ок (особено пилотния епизод), ама после става една и съща повтаряемост и смуче като цяло. Препоръчвам True Blood, но да си имате едно на ум, че е малко нестандартен. То от създателите на Rome и Carnival - нормално :>

#45 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 17 юни 2009 - 09:54

View PostTokio Hotel, on Jun 16 2009, 16:30, said:

Започнах от днес един "нов" сериал. "Fringe" - от един от продуцентите на "Lost". До този момент ми прилича на някакъв микс измежду : 4400 (адски досаден за мен сериал) + Досиетата Хикс + Heroes + де да знам още какво. Не бих казал, че е свеж пролетен полъх, но на пръв поглед (2 серии) става за убиване на времето.
И аз започнах да гледам този сериал, стигнал съм до 7-8 епизод. В началото е интересен, после пова да доскучава с еднообразието си, а най-слабото му място е това, че хуморът в репликите не е на ниво. След третата серия глупостите на професора също почват да писват.
... Through dreams I influence mankind...

#46 darky

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 32 posts
  • Location:Hangar 18
  • Interests:Rusting in peace

Posted 18 юни 2009 - 14:27

The colour of magic
по Тери Пратчет:blush:

#47 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 18 юни 2009 - 14:41

View PostЗмей Горянин, on Jun 17 2009, 09:54, said:

След третата серия глупостите на професора също почват да писват.
Именно това най-много се набива на очи :blush:

#48 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 19 юни 2009 - 00:19

View PostNosferatu, on Jun 18 2009, 15:41, said:

Именно това най-много се набива на очи :pop:


Вече съм на 11-а серия и да професора адски нерви... Трябваш да изберат някой циник като др. Хаус, щеше да е доста по-забавно.

#49 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 19 юни 2009 - 11:00

Posted Image


Имаше нещо пречистващо в това да отида точно в Сити центъра, да ям в Burger King и след това да гледам такова Кино. Като че ли всички масови филми са такива.
И всичко беше толкова хубаво и музикално, като дори и някои преки нравоучения и желание за по-силна достъпност на филма, се преглъщаха.. докато не дойде кулминационата сцена към края му. Не само, че стоеше и комично на моменти, ами не остави много неясноти в пряката история. Без тая сцена или в по-различен вид, бих бил доста по-доволен, но определено беше интересно преживяване да гледам такъв филм в обикновено модерно кино.

#50 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 юни 2009 - 11:58

View Postrodd1ck, on Jun 19 2009, 12:00, said:

.. докато не дойде кулминационата сцена към края му. Не само, че стоеше и комично на моменти, ами не остави много неясноти в пряката история. Без тая сцена или в по-различен вид, бих бил доста по-доволен, но определено беше интересно преживяване да гледам такъв филм в обикновено модерно кино.

Мисля, че се досещам какво имаш предвид. Когато гледах филма на премиерата му в НДК преди три месеца, написах следното по този повод:

2. Стилстиката.
За първи път виждам различна стилистика във филм на Вендърс. Във финалната, кулминационна сцена от филма, Вендърс използва стилистика близка до тази на Тери Гилиъм. Поразително!


Цялото ми мнение за филма, би могъл да откриеш ето тук.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#51 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 19 юни 2009 - 12:40

За стилистиката и цялото заснемане имам само положителни впечатления, а тя се променяше доста често и допълваше хаотичните черти и фрагментирането на филма, като тези неща не ги имам никак за недостатък.
Но не мога да кажа кое е характерно за Вендърс, щото само "Париж, Тексас" съм гледал, а него не можах да възприема напълно, като че ли не ми стигна житейски опит за това. "Небето над Берлин" нещо не ми понесе в началото и си го оставих за друг път и по-подходящо настроение.

Просто след цялото завоалирано, мистично и сюрреалистично представяне на историята и начина, по който те кара да тълкуваш постоянно и да я пречупваш през своя светоглед (или поне аз така правех през цялото време), дойде тая пряка и груба сцена.

#52 Tokio Hotel

    Nigger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 87 posts

Posted 25 юни 2009 - 15:44

"Knowing" с Nicolas Cage...
Хубави визуални ефекти (на края на филма), доста постен съспенс, недоразвит сценарий...
Ако ви се убива време с апокалиптични видения, то този филм е за вас.

#53 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юни 2009 - 20:27

"Transformers 2 Revenge Of The Fallen"
Е тоя филм чакам от 6 години! Най-накрая да излезе филм, който да ми хареса от първата до последната секунда! Това е един от най-великите филми! От последния филм по "Властелина на Пръстените" чакам нещо така да ме разтресе и най-накрая снощи това се случи след 6 години чакане!
:) :) :yes: :o :D :worship:
Тоя филм е толкова велик, че със самото си съществуване запраща всичките малоумни човешки трагични, драматични, покъртителни, реални чикии за цигани, фермери, емигранти, вампири и тийнейджърки в 9-та глуха!

Edited by Джуджето_GIMLY, 28 юни 2009 - 20:33 .

Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#54 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 юни 2009 - 23:41

View PostДжуджето_GIMLY, on Jun 28 2009, 20:27, said:

"Transformers 2 Revenge Of The Fallen"
Е тоя филм чакам от 6 години! Най-накрая да излезе филм, който да ми хареса от първата до последната секунда! Това е един от най-великите филми! От последния филм по "Властелина на Пръстените" чакам нещо така да ме разтресе и най-накрая снощи това се случи след 6 години чакане!
:) :) :yes: :o :D :worship:
Тоя филм е толкова велик, че със самото си съществуване запраща всичките малоумни човешки трагични, драматични, покъртителни, реални чикии за цигани, фермери, емигранти, вампири и тийнейджърки в 9-та глуха!


Ба, чак толкова ли е добър бе? Ще го гледам и аз тази седмица. Кажи, как е сравнение с първата част?
Мен тя ме разби супер много, ебати високобюджетното, супер направено екшънче беше :worship:

Insane in my brain

#55 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юни 2009 - 23:53

Много по-добър е от първата част във всяко едно отношение :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#56 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 юни 2009 - 06:34

Остъй го дебелия, той се е вдетинил, какво ли е разбирал някога от кино :)

#57 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2009 - 09:54

Ебаси кой го казва :)
Все едно Хърбата да ми дава акъл за кино :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#58 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 юни 2009 - 09:59

View PostДжуджето_GIMLY, on Jun 29 2009, 10:54, said:

Ебаси кой го казва :)
Все едно Хърбата да ми дава акъл за кино :)
Що си мислиш, че твоят вкус е определящ?

#59 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2009 - 10:15

View PostSvil, on Jun 29 2009, 10:59, said:

Що си мислиш, че твоят вкус е определящ?
Да съм го казал някъде
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#60 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 юни 2009 - 12:18

Не точно с тия думи, но ми го казваш по-нагоре. Един вид, ти Свилене, нищо не разбираш :metal:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users