Jump to content

X Factor и/или Гласът на България


52 replies to this topic

#21 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 септември 2011 - 09:53

Оригиналът на "Price Tag".

Ето как се прави кавър на "Price Tag" (момичето е на 9 години).

Ето как не се прави кавър на "Price Tag".

Защо журито се прави на толкова впечатлено от този досаден и еднотонен речетатив? Какви са тези бурни реакции? :wub:

И можете ли да ми кажете само мен ли реакциите на Мария Илиева при всяко второ изпълнение ме докарват до желание да повръщам и да изхвърля телевизора си от третия етаж? И на вас ли ви се струва, че по-неадекватно, пубертетско, превзето, идиотско, лигаво, кретенско и абсолютно ненормално поведение няма или проблемът си е само при мен?
I don't know how I managed it...

#22 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 септември 2011 - 10:32

Явно не е в теб, щом и аз бях подразнен от конкретна нейна реакция. На кастинг се яви англичанин. Не ставаше, журито го отсвири. Мария реши да каже своето "НЕ" на английски език. Излишно, доста превзето. Да не говорим, че друг англичанин се яви на прослушване с българска естрадна песен. Излиза, че чужденците могат да приемат българския език за официален в този формат, но родната звезда е на друго мнение...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#23 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 17 септември 2011 - 11:17

Все още съм един брой назад, ама...
Бе, лигавят си се хората, не виждам проблем. Поли Генова пък каза на един "Да!" на арменски.
По отношение на изпълнението на "Price Tag" - не мисля, че беше чак пък толкова зле. Имаше доста проблеми, които идват от това, че - според мен - изпълнителката изобщо не е свикнала да пее и да свири едновременно. Аз докато китарата ми е в ръцете, не мога дори да говоря. Да пея не мога принципно, де... И да свиря не мога, ама поне се опитвам. Мисълта ми е, че за бая народ едновременното свирене и пеене е проблем. Сто процента съм сигурен, че тази щеше да се справи по-добре без китарата в ръце. Как му е реагирало журито на това нямам идея, понеже не го гледах, де. По-късно, като видя целия брой, ще разбера.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#24 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 17 септември 2011 - 11:33

View PostOzzy, on Sep 17 2011, 10:53, said:

Ето как не се прави кавър на "Price Tag".

Защо журито се прави на толкова впечатлено от този досаден и еднотонен речетатив? Какви са тези бурни реакции? :wub:

Заради ниския регистър на гласа си момичето е смъкнало песента от оригиналната тоналност. Вероятно затова ти се струва "еднотонна" в сравнение с оригинала и кавъра на малкото дете /който наистина е приказен/.
Всъщност изпълнението е много прилично и не можем да говорим за речитатив, защото диапазонът на парчето е покрит изцяло. Без значение, че е в различен /по-нисък/ лад. Дори това е интересното в случая.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 септември 2011 - 11:59

Толкова е прилично и е толкова интересно, че ми се доспива още преди да е стигнала средата... :wub: Аз лично по-прилично и по-интересно изпълнение не съм чувал през живота си :wub: А четиримата от журито скачат след края му така, сякаш току що пред тях Freddie Mercury е приключил с изпълнението на "You Take My Breath Away". Пълна комедия!

В това "шоу" 9 от 10 изпълнения са свръх посредствени.
I don't know how I managed it...

#26 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 17 септември 2011 - 16:08

http://xfactor.novatv.bg/video/view/2011/0...B0%D0%BD%D1%82/
Bon Jovi бяха доста брутално обругани в шоуто, обаче поне на мен това доста ми допада. Защо ли не са го излъчили???
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#27 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2011 - 09:26

http://xfactor.novatv.bg/video/view/2011/0...86%D0%B8%D1%8F/
Ето тук съм драматично несъгласен с журито, бтв, понеже тия двечките ги пуснаха, въпреки нелепото - особено за възрастта им - сценично поведение и ужасното фалшивеене. Честно, ако видя сестра ми, дето е една година по-голяма от тях, да "танцува" по подобен начин, не знам какво ще направя, а тези... Излезли да се кълчотят като някакви пилонаджийки пред цяла България. Тъпо е, да не говорим, че наистина са малки за това. Още повече пък, че този "танц" им взе всичкия въздух, който трябваше да вложат в пеенето си.

Този е страхотен, обаче:
http://xfactor.novatv.bg/video/view/2011/0...82%D0%BE%D0%B2/
Още като го гледах в "Шоуто на Слави", ме кефеше адски много, а и сега е доста качествен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2011 - 12:54

View PostOzzy, on Sep 17 2011, 10:53, said:

Оригиналът на "Price Tag".

Ето как се прави кавър на "Price Tag" (момичето е на 9 години).

Ето как не се прави кавър на "Price Tag".

Защо журито се прави на толкова впечатлено от този досаден и еднотонен речетатив? Какви са тези бурни реакции? :wub:

Чух и трите изпълнения. За мен най-добре се справя нашето момиче. Значително по-добре от бозавия оригинал и по-добре от деветгодишното момиченце. В оригинала има всичко което не понасям в съвременната музика - лиготия, рапиране, захаросани вокали и дискотечна музика. Детето е затрогващо, но само след пет години никой няма да си спомня за нея. На всичкото отгоре по онова време от този глас няма да е останал и помен. Какво остава? Остава хубавото, рокаджийско изпълнение на чаровната Стела, която освен, че пее от сърце и свири на китара досущ като дядо си Дилън. Браво на това момиче, желая и късмет нататък...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 Parabellum

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts
  • Gender:Male

Posted 18 септември 2011 - 15:13

View Postmarillion, on Sep 18 2011, 13:54, said:

Чух и трите изпълнения. За мен най-добре се справя нашето момиче. Значително по-добре от бозавия оригинал и по-добре от деветгодишното момиченце. В оригинала има всичко което не понасям в съвременната музика - лиготия, рапиране, захаросани вокали и дискотечна музика. Детето е затрогващо, но само след пет години никой няма да си спомня за нея. На всичкото отгоре по онова време от този глас няма да е останал и помен. Какво остава? Остава хубавото, рокаджийско изпълнение на чаровната Стела, която освен, че пее от сърце и свири на китара досущ като дядо си Дилън. Браво на това момиче, желая и късмет нататък...
Това мнение се припокрива на 100% с моето.

#30 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 19 септември 2011 - 10:58

Quote

журито обръща повече внимание коя песен се пее, отколкото по какъв начин е изпята
Абсолютно същото се питам и аз.

View PostOzzy, on Sep 17 2011, 10:53, said:

Оригиналът на "Price Tag".

Ето как се прави кавър на "Price Tag" (момичето е на 9 години).

Ето как не се прави кавър на "Price Tag".

Защо журито се прави на толкова впечатлено от този досаден и еднотонен речетатив? Какви са тези бурни реакции?
А тази тук след 32:30?!!? :metal: Изобщо, всички песни на Jessie J са толкова тъпи, че никоя версия не мога да приема. Дано поне са разкарали кандидатите, които не трябваше да стигат до "тренировъчния лагер", защото подобни абсурдни реакции имаше ужасно често.

Quote

рокаджийско изпълнение
Съдейки и по американските шоута, които споменах по-рано, ме мъчи въпросът, толкова ли е невъзможно някой чист, женствен, не (псевдо)оперен глас да пее праведна музика? :crying:

View PostOzzy, on Sep 17 2011, 10:53, said:

И можете ли да ми кажете само мен ли реакциите на Мария Илиева при всяко второ изпълнение ме докарват до желание да повръщам и да изхвърля телевизора си от третия етаж? И на вас ли ви се струва, че по-неадекватно, пубертетско, превзето, идиотско, лигаво, кретенско и абсолютно ненормално поведение няма или проблемът си е само при мен?
Поли успява да бъде дори по-куха. :worship: И като певица съвсем ми се губи.

Edited by Mor-Rioghain, 19 септември 2011 - 10:59 .

Don't mistake lack of talent for genius.

#31 Iohanez

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts

Posted 19 септември 2011 - 21:27

Както всички журита досега и тук в двете предавания има доста недоразумения, според мен де :metal: В интерес на истината хора като Васко Василев и Мага бих одобрил в журито, единия заради безспорната си музикалност, а втория - заради това, че е явно успешен продуцент и в крайна сметка добрият глас трябва да се покрие и с добра опаковка. Мария Илиева я харесвам, но както се каза по-горе доста се лигави и ми се струва, че звездее без покритие.. За Поли Генова чак ми е жал, провален изпълнител на конкурс като Евровизия, да дава оценки тук.. Непонятно. Доста от кандидатите нямат никакво място на този етап, фрапиращи случаи изпъкват, за да стане предаване. Ок, трябва и да има тв облик, но този потния тип "Веско Маринов" ми дойде в повече :worship: Колкото до Гласът на България - същата работа, непонятно място на М. Попова, че чак и със самочувствие...

#32 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 21 септември 2011 - 23:47

Да ви занимая малко - две изпълнения на "Rolling In The Deep" - от нашето шоу и от хамериканското. Взех, че напреднах в нашето - като се разговорихме тука, викам - я да погледам. Вече ненавиждам Марияна Попова. Като се абстрахираме от гласове и прочее, от националности и така нататък, как да не ме грабне тая Вики, това те зарежда - обожавам това в хората от сцената, а толкова рядко се среща, тук има някаква всеобща предпазливост, да не се минеш ли, знам ли...
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#33 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 22 септември 2011 - 12:49

Ами, според мен тук има проява на добър слух и вкус, точно причината да харесвам шоуто, а Валентина да е любимката ми сред дамите: с право наричат гласа й "красив". При такова жури в Щатите, преекспонирането явно е задължително. :lol: Не знам доколко Мариана беше права да "благодари" на Валентина, че изпя така песента на въпросната Кристина, но, според мен, се получи Beautiful. Според вас, бяха ли подходящи двата хита от Евровизия за певиците, на които бяха възложени? ;)
Don't mistake lack of talent for genius.

#34 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 22 септември 2011 - 16:11

Май нещо не те разбирам - да не би да съм объркала линковете - двата трябва да сочат към изпълнения на "Rolling In The Deep"?
В какъв смисъл преекспониране? Нещо не мога да разбера, наистина ;)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#35 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 22 септември 2011 - 16:35

View Postnousha, on Sep 22 2011, 17:11, said:

Май нещо не те разбирам - да не би да съм объркала линковете - двата трябва да сочат към изпълнения на "Rolling In The Deep"?
Не, не са объркани линковете, а двете фолк парчета, които имам предвид, са Wild Dances и My Number One. Да не говорим пък за това. Между другото, всеки, опитващ се да прави кавър на Rolling in the Deep, да чуе Chester и да замълчи, моля.

View Postnousha, on Sep 22 2011, 17:11, said:

В какъв смисъл преекспониране? Нещо не мога да разбера, наистина
Най-общо взето, в смисъл на опит да се надхвърлят гласовите данни, но по-добре да не се правя на специалист, какъвто не съм. От чисто меломанска гледна точка, ме боли да го слушам.
Don't mistake lack of talent for genius.

#36 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 22 септември 2011 - 21:35

Аз писах "като се абстрахираме от гласове и прочее". Говорех единствено за експресивността на изпълнението, енергията. Струва ми се, че много повече от състезателите в нашето шоу са по-стегнати и пестеливи в изразяване на емоцията. Лично мое мнение - аз винаги съм предпочитала в шоу предаване да има артисти, които правят шоу :harhar: Нищо че претенцията е да се концентрират само върху гласовете - ясно е, че не е точно така, иначе нямаше да се точи толкова дълго, да има толкова много участници, да гледаме какво става зад кулисите и т.н., и т.н. Та имайки предвид шоу елемента, забавлението на публиката, което да ти осигури вниманието й (не само в предаването, а и по концерти примерно), на мен ми прави впечатление, че при нашите продукции и артисти има една сдържаност, стегнатост, което се отразява и в много близката сфера на сценичното поведение. Това имах предвид, не гласовата, музикантска интерпретация на песента :harhar:
(В случая на Линкин Парк - песента е решена в различна емоционална тоналност, а и не бива да се пренебрегва това, че я изпълнява мъжки глас. Иначе е страхотен :) )
Аз още не съм стигнала май до този брой, където са пети двете парчета, които посочваш, но бавно и славно наваксвам :) Ще пиша, като ги чуя :)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#37 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 25 ноември 2011 - 14:18

Това предаване спрях да го следя отдавна, понеже ми отъпя адски бързо, всъщност.
Отвреме-навреме, обаче, отварям клипчетата на официалния сайт. Понякога - макар и не много често - има и приятни изпълнения. Този път налетях на ето това:
http://xfactor.novatv.bg/video/view/2011/1...81%D0%B5%D0%B9/
Добре бе, да му се не знае, аз ли съм се нещо повредил или това изпълнение е наистина ужасно фалшиво? От къде идват всичките положителни коментари под клипа?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#38 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 25 ноември 2011 - 15:09

View PostТигър, on Nov 25 2011, 14:18, said:

http://xfactor.novatv.bg/video/view/2011/1...81%D0%B5%D0%B9/
Добре бе, да му се не знае, аз ли съм се нещо повредил или това изпълнение е наистина ужасно фалшиво? От къде идват всичките положителни коментари под клипа?

Фалшивко е, да. И двамата понижават от точния тон почти през цялото време.

Ангел /момчето, което свири/ е доста нестабилен и "подвежда" партньора си. Мойсей е драстично по-добър певец. Има много гъвкава бленда, разтеглив диапазон и чудесна соул/госпъл техника. Куца му единствено дикцията.
Всъщност бих казал, че притежава най-техничния, висок и универсален мъжки глас в шоуто. Но във формат "дует" това се поизгубва. Както прекрасно проличава в горното изпълнение.

Най-силният коз на тез юнаци е бийтбокса. Трябва да го изполват по-често.

Казваш "фалшиво", но ти ако беше видял опонентът им в случая какво представлява, това ще ти се стори като дуетно изпълнение на Ръсел Алън и Йорн Ланде.

Участието на въпросната Стела във финалните етапи се превърна в истински ад. Добре, че приключи. Защото никой артист, било то натрапен и/или зле артикулиращ, не заслужава да бъде освиркван и публично хулен.
За случилото се с таз ощипана госпожица, на която мястото категорично не беше там, може да бъде винено предимно некомпетентното жури. И по-специално Мария Илиева.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#39 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 ноември 2011 - 15:38

View Postviolator, on Nov 25 2011, 15:09, said:

Стела
Още от самото начало на предаването казах, че чеп за зеле не става от нея :D
I don't know how I managed it...

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 ноември 2011 - 15:44

View Postviolator, on Nov 25 2011, 15:09, said:

Най-силният коз на тез юнаци е бийтбокса. Трябва да го изполват по-често.

+1

View Postviolator, on Nov 25 2011, 15:09, said:

Участието на въпросната Стела във финалните етапи се превърна в истински ад. Добре, че приключи. Защото никой артист, било то натрапен и/или зле артикулиращ, не заслужава да бъде освиркван и публично хулен.

+1 :D

View Postviolator, on Nov 25 2011, 15:09, said:

За случилото се с таз ощипана госпожица, на която мястото категорично не беше там, може да бъде винено предимно некомпетентното жури. И по-специално Мария Илиева.

+1 :rolleyes:

Май не беше се случвало скоро да получаваш три мои "ДА"-та в рамките на едно мнение... :lol:

Сега, сериозно. Напълно съм съгласен, че силата на Ангел и Мойсей е в "бийтбокса" и отчасти в "реге"-то. За жалост тяхната менторка не може всяка седмица да им поставя подобни задачи, най-малкото, за да не досадят на журито и публиката с еднообразни изпълнения. Като заговорихме за ментори, няма как да не призная, че Поли сякаш се справя най-добре със задачата от всички. За това мекотело Мария Илиева дори не ми се отваря приказка. Само ще подчертая, че вината за пълното фиаско на нейните участници е изцяло нейна. Парадоксално е, че с методично налаган погрешен избор на блудкави песнички, Мария провали всяко едно от можещите да пеят в отбора си момичета и накрая остана с най-неможещата от всички тях - приятното, артистично и донякъде забавно "менте" Стела. Няма да скрия, аз бях един от тези, които аплодираха Стела при първото и появяване на кастингите, но тя така и не успя да се доближи поне на 50% от показаното тогава. За нейното пълно фиаско вината пак е на менторката-недоразумение, защото Мария така и не можа да разбере, че това момиче не може да пее и за нея подходящи са само и единствено композиции от алтърнатив-гръндж вълната, в които Стела донякъде може да компенсира липсата на певчески данни с умерена доза артистизъм. И накрая да си кажа, че почти от самото начало подкрепям Александра и считам, че тя е единствената що годе прилична певица в този формат и ще бъде истинска трагикомедия ако вместо нея, хората "изберат" еднообразното арменче, или пък още по-лошо - "детето-чудо" Богомил...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users