Jump to content

Ахат - национално турне: 28.08.-29.09.Варна,Бургас,Пловдив,Стара Загора,Попово,Русе,Ловеч,София,Благоевград


65 replies to this topic

#41 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 August 2007 - 21:50 PM

Смеейки се за феновете, да не пропуснете и фен-оменалното "аФтографи" :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#42 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 15 August 2007 - 10:32 AM

View Postgeorid, on Aug 14 2007, 19:36, said:


Репертоарът им включва кавъри на изключително редки парчета, които никога не можеш да чуеш на живо от българска група - July Morning, Soldier of Fortune и пр. Изборът им за бис е поразяващо оригинален и находчив - Smoke on the Water!



Точно това е ПРИЧИНАТА! Тези песни ги слушам от 20 години в изпълнение на кой ли не! И то точно от БГ групи!! :worship: :worship: :metal:

#43 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 27 August 2007 - 15:44 PM

Ново двайсе - по последна информация на avtora.com във Варна утре ще подгряват Ренегат :metal:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#44 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 August 2007 - 15:51 PM

View PostMetal Heart, on Aug 27 2007, 16:44, said:

Ново двайсе - по последна информация на avtora.com във Варна утре ще подгряват Ренегат :metal:
Кое те учудва в случая?
I don't know how I managed it...

#45 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 27 August 2007 - 15:56 PM

View PostOzzy, on Aug 27 2007, 15:51, said:

Кое те учудва в случая?
Две неща - първо, в "24 часа" първоначално бяха обявени Сънрайз, второ - съобщават за Ренегат в 59-тата минута. Както и да е, досега само съм слушала пловдивчаните, утре и ще ги видя.

Edited by Metal Heart, 27 August 2007 - 15:56 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 August 2007 - 16:10 PM

Бях забравил за Сънрайз. Ама то е нормално - всеки втори концерт у нас претърпява по 101 промени, кое да запомниш по-напред?! :metal:
I don't know how I managed it...

#47 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 29 August 2007 - 09:53 AM

Докладвам: снощи посетих концертчето на Ахат. Общо взето добре си изкарах, въпреки че беше доста кратко концертче - около 2 часа, като се включи и подгряващата група Ренегат. Изпяха си старите парчета, приключиха с прословутата овца и изгасиха светлините с тънък намек да си ходим, въпреки скандиранията за още. Оказа, че не са си подготвили бис.
Публиката беше доста въодушевена, но всеки, който е бил в Летния театър във Варна знае, че не е най-подходящото място за такъв концерт. Хората стояха прави между редовете.
Аз лично се бях изтипосала на първия ред и пиротехниката леко ми опърли бретона и все още не чувам с дясното ухо. Не се оплаквам. Както казах, добре си изкарах. :metal:
Omnia mea mecum porto

#48 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 29 August 2007 - 13:15 PM

Концертът си струваше. Поне от гл.т. на това, че Ахат направиха цял концерт, а не 4-5 песни като съпорт банда. Изсвириха и едно парче с многогласово пеен на Звезди, Денис и Хадат. Заглавието ми убягва. Но по думите на Звезди групата не е изпълнявала тази песен от 88 година. Звучеше много раздвижена и прогресарски.
Бис беше предвиден - Монолог и Черната овца, но си мисля, че заради напредване на времето го сляха с основния сет.
Ренегат се справиха на ниво и изкараха доста интересен кавър на Щурците, с по-различен аранжимент, на "коня дето не трябва да умира на белия сняг" :D Тази песен ще бъде част от бъдещ проект на групата с кавъри на Щурците, Сигнал, Ахат и още две български банди: вероятно ФСБ и Фактор.
Но като непозната банда независимо, че имат вече 5 албума и подготвят шести и седми, публиката остана почти апатична.
Ахат са си Ахат и силата им е в самостоятелните концерти, а не като съпорт банда. Пиротехнически ефекти имаше в изобилие, накрая конфети - кой ще чисти - не знам! :blush:
По време на "Походът" Звезди изкара отнякъде меч и го заби на сцената. Юри Коцев направи страхотно дръм соло-както стана ясно по-късно, по-дълго от очакваното. На входа две девойки :P подаряваха на всички касети и видеокасети с албумите на бандата.
Целият концерт беше професионално направен - без забавяне във времето и при смяната на групите. Наистина се получи добро шоу. И като финал :D - би трябвало във Варна да се организират повече рок-концерти. И то не само на чужди банди - колкото и да ги няма :harhar: . Още повече, че в Летния театър АХАТ събраха повече публика, отколкото Глен Хюз преди две години.

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 August 2007 - 13:48 PM

Мерси за инфото. :blush:
Значи в общи линии нищо ново... Пак.

View PostDigger, on Aug 29 2007, 14:15, said:

би трябвало във Варна да се организират повече рок-концерти.
Те се опитаха. Монстърс Ъф Рок, Моторхед, Гари Мур... Ама кмета нещо ги прецакал :P :harhar:
I don't know how I managed it...

#50 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 29 August 2007 - 13:50 PM

Quote

Изсвириха и едно парче с многогласово пеен на Звезди, Денис и Хадат. Заглавието ми убягва. Но по думите на Звезди групата не е изпълнявала тази песен от 88 година. Звучеше много раздвижена и прогресарски.

Казваше се "Пролетно утро" и много ми хареса :) Не знам дали са я изпълнявали преди 88-а, но за мен си беше чисто нова песен :P Не знаех, че Денис и Хадат могат да пеят :D Иначе изсвириха класиките, които всички очакваха от тях - като се започне от "Брадвата" и се стигне до "Черната овца" - българският метъл химн, на който пяхме на крака. Най-много се изкефих на "Монолог" - любимата ми песен на Ахат. Поопърлих си пръстите с горящата запалка, ама така е, като нямам тренинга на пушач :harhar:
Относно пеенето на Звезди - не съм забелязала гласът му да е паднал, пя като за последно.
По предварителна информация очаквах на входа да раздават дискове, а те ни изненадаха с касети и видеокасети :blush: Както и да е. На щанда за мърчъндайз пък продаваха новия концертен албум на преференциалната цена от 10 кинта и не пропуснах да си го взема. Иначе официално излизал в средата на септември. В книжката има страхотни снимки, а "Монолог" е записвана на предишния концерт във Варна (feat. мощното припяване на фенове).
Ренегат ми направиха доста добро впечатление - жалко, че малко хора знаеха песните им. Доколкото знам, за първи път свирят във Варна :huh:
Гърмежите и огньовете ме караха да подскачам от уплаха всеки път, ама си беше зрелище :D
Кой каквото ще да казва, Ахат са единствената метъл група в България, която към настоящия момент събира хиляди на самостоятелни концерти. Пък ако свиреха предимно нови неща, едва ли публиката щеше да кефи така, както на старите :D Който иска нови, да почака до следващата година :P

Edited by Metal Heart, 29 August 2007 - 14:30 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#51 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 29 August 2007 - 20:04 PM

Файона, трябва да посетиш ВЕДНАГА лекар, след тази явно звукова травма. Нямаш си на идея какви усложнения може да има, ако не вземеш мерки сега!

#52 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 01 September 2007 - 13:25 PM

View PostIlith, on Aug 8 2007, 18:31, said:

Как можаха да го изтряскат на Летния театър.. бф :crying:

Що бе... можеше да е и по-зле. :dntknw: Можеше ли?
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 September 2007 - 15:11 PM

Според сайта на Ахат и по скоро според това, предстоящите концерти от обявеното национално турне са:
27.09. - София - 8/10 лв. (знам, че пише 28-ми на плаката, но датата е променена. Вероятно заради концерта на Глен Хюз)
29.09. - Пазарджик - безплатен
30.09. - Благоевград - безплатен
Ако тази информация е вярна, това означава, че концертите в Пловдив, Стара Загора, Попово, Русе и Ловеч "падат".

Edited by Ozzy, 11 September 2007 - 15:12 PM.

I don't know how I managed it...

#54 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 11 September 2007 - 15:49 PM

И какво стана сега с грандиозното турне-хакнаха му една брадва :(
Шоу да става!

#55 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 11 September 2007 - 16:01 PM

излиза че ахат са на една дата с юрая и сървайвър на едно и също място

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 September 2007 - 16:16 PM

View Posttrasholasho, on Sep 11 2007, 17:01, said:

излиза че ахат са на една дата с юрая и сървайвър на едно и също място
Да, не се бях сетил... Имам информация /която за съжаление не мога да потвърдя със сто процентна сигурност/, че Сървайвър са си отменили цялото европейско турне още преди месец. Може би Ахат ще ги заместят и ще свирят преди Юрая? Или няма да има нито Сървайвър, нито Юрая /все пак организатори са Универсум - нормално е :( /, а само Ахат?! Вече съвсем се обърках...
I don't know how I managed it...

#57 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 11 September 2007 - 16:29 PM

по е вероятно кондю да излезне от затвора и да замести юрая като се имат предвид организаторите
хаха

#58 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 12 September 2007 - 10:41 AM

View Posttrasholasho, on Sep 11 2007, 17:29, said:

по е вероятно кондю да излезне от затвора и да замести юрая като се имат предвид организаторите
хаха
Според мен Юрая ще свирят в Пазарджик.Ето част от концертите им.

08.09.07 Poland

30.09.07 Romania

11.10.07 Israel


http://www.uriah-hee...a/livedates.php

Edited by U.D.O., 12 September 2007 - 10:42 AM.

"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#59 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 September 2007 - 11:48 AM

View PostDigger, on Aug 29 2007, 14:15, said:

Изсвириха и едно парче с многогласово пеен на Звезди, Денис и Хадат. Заглавието ми убягва. Но по думите на Звезди групата не е изпълнявала тази песен от 88 година. Звучеше много раздвижена и прогресарски.

Песента им била подарена от Кирил Маричков. Така разбрах аз. И наистина не звучи като песен на Ахат. И май беше единствената свястна песен на целия концерт.
@Метал Харт - не знам как е бил във Варна гласа на Звезди, ама в Бургас беше мега зле. Дереше се и едва вземаше високите. Да не говорим за гротескното му сценично поведение и тениската дето очевидно само нея има и не я сваля от гърба си. Въобще цялостното звучене на групата за мен е мега зле и те отдавна не са олицетворение на БГ метъла.

#60 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 27 September 2007 - 23:32 PM

Ах, Ах, Ах (може и за заекване да мине)...
След двудневно блъскане между София и Пловдив, ранно ставане и късно прибиране, изобщо не ми беше до концерти. Дори билет не си бях взел, не знаех дали ще стигна навреме. На път за вкъщи минах покрай залата, беше 8 без нещо, стори ми се рехаво, даже се замислих дали концертът не е пропаднал.
Били сте поне на един концерт на Ахат, знаете как е, разлика няма, изненади никакви, разбиване всякакво, поне при мен, всеки път! Почти целия "Поход" (без "Нашият път" и "Отнесени от вихъра"), Монолог, Девиз, Амбиция, Нов живот, Пролетно утро (ей ви на, нова песен!!!), накрая излязоха на бис за Long live rock'n roll.
Та за публиката, като количество - доволно, като качество - двойно. Доволна се кефеше, доволна си тръгна. Аз бях почти най-отпред, стърчах с една глава над невръстни тийнове, които куфееха и пееха от начало до край (това пък мен ме изпълни с доволство... прибавено към онова другото, ах, ах, ах).

СНИМКИ





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users