Jump to content

Thrash Metal Albums


82 replies to this topic

#61 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 12 October 2007 - 09:38 AM

View Postvalя, on Oct 11 2007, 13:27, said:

Е, сега, не е нужно човек да става обосноваващо-разсъждаващ теоретик (тип енциклопичен), покрай което да забрави изначалното и основно предназначение на музиката - просто да те забавлява и да те кара да се чувстваш добре.
Приниципно говоря. :rolleyes:

Валя, Не Ви познавам! [:
Но :paladin: отдавна се каня да го напиша, мъ нали съм си профан дет' се вика, та не намирам подходящите думи, а и никой няма да ме слуша.
Браво.
Хубаво е да знаеш малко повече за музиката, хубаво е да се обосноваваш. [: Но в момента, в който се вземеш насериозно, влизаш в самозаблудата, в която биде попаднала младата девойка.
Това, че знае от кой гараж в колко часа е започнал да пее първия вокал на групата ТенекеТраш и го научава във википедия и други ъндърграунд фен сайтове, а после научава и кои са любимите квинти и скалички на китариста на групата и защо аджеба не взима До, а Ре Бешамол [[: , и после го пише по възвишени форуми с определено подобщество от всеотричащи фенове, и го напише по начин, на който би завидял (или се смял??) всеки уважаващ себе си доцент по Филоложките и Философски истории у СУ, не я прави класа нагоре над човек, който просто усеща музиката на ТенекеТраш..
Нито този човек е профан.
Браво още идин път за туй мнение.

#62 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 12 October 2007 - 09:39 AM

Тая тема била много траш бе :rolleyes:

Траш метъл албуми:

Slayer: Reign in Blood
Exodus: Bonded by Blood
Testament: The Legacy
Megadeth: Peace Sells...
Annihilator: Alice in Hell

Всичко останало е или имитация, или не е траш :paladin:

Edited by georid, 12 October 2007 - 09:40 AM.

Така е то.

#63 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 October 2007 - 09:51 AM

View Postgeorid, on Oct 12 2007, 09:39, said:

Траш метъл албуми:
.........
Всичко останало е или имитация, или не е траш :rolleyes:

Slayer: Reign in Blood
е достатъчен.


@ Regen - глупости пишеш.
форумците обичайно са част от нетсфера, мрежа контакти, дето си разменят прочетено, чуто, видяно, чатнато... което филтрирано се помества в дневната доза новости.
как ще обобщиш де що си дигитализирал от света си е твоя работа
никой не иска някви спец познания
поощрява се грамотност
насърчава се компетентност и най-вече - отношение.

#64 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 12 October 2007 - 10:03 AM

View Postwiktory, on Oct 12 2007, 10:51, said:

поощрява се грамотност
насърчава се компетентност и най-вече - отношение.
Тия работи трябва да се правят в училище.
Ама учителите стачкуват :paladin:
И образователната система една такава, нереформирана :wacko:

Дигитализирането на света е лоша работа.
Добре постъпва любимия ръководител Ким Чен. Интернет достъп само за него и за Политбюро. Туй то.
Така си спестяват много проблеми хората.

Reign in Blood е достатъчен :rolleyes:

Edited by georid, 12 October 2007 - 10:43 AM.

Така е то.

#65 valя

    интересуваща се

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 12 October 2007 - 10:53 AM

View PostRegen, on Oct 12 2007, 10:38, said:

Валя, Не Ви познавам! [:
Абе, какви са тия официалности сега? Тук всички сме в един кюп. :wacko: (няма "ви", има "ти"). И когато се обадих (вече съжалявам, че го направих, де), говорех съвсем принципно (уточнила съм го) - просто винаги, откакто пиша тук (вече повече от 3 години) ми е правило впечатление едно такова известно негласно деление на хората - не толкова според музиката, която предпочитат, а за това колко факти знаят за нея, какво огромно количество са изслушали и от там:

Quote

разясняването как еди-кой си стил бил адската възвишеност, пък бил интелигентната музика, пък не знам какво - еми е проява на неуважение. *
И какъв ужас е, ако не го слушаш въпросния. Стил. :paladin:
*Цитатът е на Hard Rock Fаn, от темата за толерантността, доста по-надолу, с която съм съгласна напълно.

И айде малко по същество, че ми писна:
Testament: The Legacy :rolleyes:

#66 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 October 2007 - 11:05 AM

View Postvalя, on Oct 12 2007, 11:53, said:

Абе, какви са тия официалности сега? Тук всички сме в един кюп. :yes: (няма "ви", има "ти"). И когато се обадих (вече съжалявам, че го направих, де), говорех съвсем принципно (уточнила съм го) - просто винаги, откакто пиша тук (вече повече от 3 години) ми е правило впечатление едно такова известно негласно деление на хората - не толкова според музиката, която предпочитат, а за това колко факти знаят за нея, какво огромно количество са изслушали и от там:

Може и да греша Валя, но ми се струва, че бъркаш в съжденията си. Енциклопедични познания се демонстрират само и единствено с цел защита на дадена теза. Аз поне мисля, че в този форум това е така. Също така съм далеч от мисълта, че това се прави с цел изтъкване на познания от типа - вижте ме колко съм велик...

View Postvalя, on Oct 12 2007, 11:53, said:

И какъв ужас е, ако не го слушаш въпросния. Стил. :blink:
*Цитатът е на Hard Rock Fаn, от темата за толерантността, доста по-надолу, с която съм съгласна напълно.

От доста време задавам един и същ въпрос и все още нямам отговор. Защо се приема за поза мнение изразено емоционално и подчинено на определена символика?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#67 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 12 October 2007 - 11:11 AM

View Postmarillion, on Oct 11 2007, 20:04, said:

Я не закачайте момичето ми... :blink:

Макар и да не знае що е то шефство, то си е моето момиче от форума. В смисъл слабост ми е от нежната половинка на форума. И по-точно тийн половинката... Някой да не си помисли нещо. Дъщеря ми е все пак. Тоест, може да ми бъде дъщеря спокойно. Аз на нейните години бях доста по-невъздържан. Затова мисля, че като цяло тя не е прекалила с нещо в тази тема. Малко по-емоционално се опитва да каже неща, които ние бихме премълчали. Аз лично адмирирам този стил...
Досега не ти обръщах внимание на постовете но вече .... :yes: :angry3:

Какъв си ти БЕ??!! Кой те е оторизирал с правото да я наричаш така??! Защо трябва да си на всяка мандж... тема с поне по 2-3 поста :angry3: С какво право си позволяваш горните твърдения. И то още повече след като не еднократно ти беше показано колко си и неприятен.
Не ми излизай с тезата че е ирония горното !! Всъщност не ми отговаря ИЗОБЩО!!! Аз ще продължа да прескачам постове ти (тук нали няма IGNORE както в all.bg или бъркам?)

#68 valя

    интересуваща се

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 12 October 2007 - 11:23 AM

View Postmarillion, on Oct 12 2007, 12:05, said:

Може и да греша Валя, но ми се струва, че бъркаш в съжденията си.
Абсолютно права съм за себе си! :blink:

View PostArthurDent, on Oct 12 2007, 12:11, said:

тук има ли IGNORE както в all.bg или бъркам?
И аз исках да попитам същото!

#69 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 12 October 2007 - 11:26 AM

Вчерта след като писах в темата мислех че приключихме. А и дори предложих на Сатира да я изтрие или заключи защото стана съвсем различна от заглавието си и вече виждах кавгата... и ясно е станала.
Сега чак имам време да я прочета и да пиша.

Първо да почна с обвинението:
профан :
Съществително нарицателно име, мъжки род, тип 7
букв. Човек, непосветен в тайнствата на божествената служба.
прен. Човек, който няма познания в дадена област, неспециалист;
прен. Невежа, прост човек.
Етимология
от лат. profanus “който е пред, извън храма”
Източник

Явно не е първото значение. Следва ВТОРОТО, и защо не вземете него предвид, а решавата че е обидна думата?? Тя просто казва факт - неспециалист или с не достатъчно знания. Това е.
Сега за Mekong Delta - кой от всики вас които питат и искат отговори или просто дасаждат във всяка тема може да каже че знае повече от нея в областа ТРАШ (нали темата е за това??!!). Аз се сещам само за няколко човека може би - единия е (Мумин)Трола. Дори си мисля че wolfy и Unholy, които са супер специалисти в областа пак не покриват неините знания. Нито аз. Т.е. дори аз съм профан. Достатъчно ли е?

След това кажете ми кога Mekong Delta е претендирала и парадирала със знанията си (изкл. думичката профан в тая тема)?? За разлика от някой други тук?!? А тя определено ги има и не са само в областа на ТРАША !!

Quote

хем знаеш, че си виновен,
и в какво е виновна Mekong Delta, clear?
В това че някои вместо да пишат в темата по същество и се нахвърлиха??


Quote

Това, че знае от кой гараж в колко часа е започнал да пее първия вокал на групата ТенекеТраш и го научава във википедия и други ъндърграунд фен сайтове, а после научава и кои са любимите квинти и скалички на китариста на групата и защо аджеба не взима До, а Ре Бешамол [[: , и после го пише по възвишени форуми с определено подобщество от всеотричащи фенове, и го напише по начин, на който би завидял (или се смял??) всеки уважаващ себе си доцент по Филоложките и Философски истории у СУ, не я прави класа нагоре над човек, който просто усеща музиката на ТенекеТраш..
@Regen - къде Mekong Delta го е правила това?? Напротив - тя предимно ЧУВСТВАТА си показва към музиката а не фактологията. Прочети и отново темите и мненията!

Много съм разочарован от факта, че по тоя начин успявате да накарате тоя много пламенен към музиката и всеотдаен млад ЧОВЕК (!!) да се самоотстрани от форума! Дано в момента е афектирана от това и след това си преосмисли мнението, но силно ме съмнява. На мен лично много ще ми липсва !!!

#70 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 October 2007 - 11:43 AM

View PostArthurDent, on Oct 12 2007, 12:11, said:

Досега не ти обръщах внимание на постовете но вече .... :blink: :yes:

Какъв си ти БЕ??!! Кой те е оторизирал с правото да я наричаш така??! Защо трябва да си на всяка мандж... тема с поне по 2-3 поста :angry3: С какво право си позволяваш горните твърдения. И то още повече след като не еднократно ти беше показано колко си и неприятен.
Не ми излизай с тезата че е ирония горното !! Всъщност не ми отговаря ИЗОБЩО!!! Аз ще продължа да прескачам постове ти (тук нали няма IGNORE както в all.bg или бъркам?)

Скъпи Артъре, съветвам те да преосмислиш написаното от теб и да се извиниш за грубото отношение. Казвам го напълно отговорно!

Как наричам някой от съфорумците тук, си е лично моя работа и единствените хора, които биха могли да ми държат сметка за това са самите те. Щом съм я нарекъл така, значи имам нещо предвид. И наистина продължавам да твърдя, че незаслужено тя отнесе толкова негативни реакции в темата. Единственото което я моля /ако чете това/, е да преосмисли позицията си и достойно да се защити...

А към теб, както и към всеки един от останалите съфорумци изпитвам единствено и само уважение. А от факта, че ти хем прескачаш постовоте ми, хем ги цитираш и ми отговаряш не следва ли, че и ти по своему ме уважаваш? Или бъркам?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#71 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 12 October 2007 - 11:44 AM

View PostArthurDent, on Oct 12 2007, 12:26, said:

На мен лично много ще ми липсва !!!
На мен също :blink: .
Въпреки, че съм забравил траша, старата жица е Голяма работа!
Next One Is Real

#72 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 12 October 2007 - 11:45 AM

Тук ли е седЕнката... :blink:

#73 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 12 October 2007 - 11:55 AM

@ Артър,подписвам се с две ръце под цялото ти мнение.Мисля че трябва да се прекратят тия безСмислени лапацални полемики.
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#74 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 12 October 2007 - 12:07 PM

View PostArthurDent, on Oct 12 2007, 12:26, said:


профан :
Съществително нарицателно име, мъжки род, тип 7
букв. Човек, непосветен в тайнствата на божествената служба.
прен. Човек, който няма познания в дадена област, неспециалист;
прен. Невежа, прост човек.
Етимология
от лат. profanus “който е пред, извън храма”
Източник

Явно не е първото значение. Следва ВТОРОТО, и защо не вземете него предвид, а решавата че е обидна думата?? Тя просто казва факт - неспециалист или с не достатъчно знания. Това е.
Сега за Mekong Delta - кой от всики вас които питат и искат отговори или просто дасаждат във всяка тема може да каже че знае повече от нея в областа ТРАШ (нали темата е за това??!!). Аз се сещам само за няколко човека може би - единия е (Мумин)Трола. Дори си мисля че wolfy и Unholy, които са супер специалисти в областа пак не покриват неините знания. Нито аз. Т.е. дори аз съм профан. Достатъчно ли е?

След това кажете ми кога Mekong Delta е претендирала и парадирала със знанията си (изкл. думичката профан в тая тема)?? За разлика от някой други тук?!? А тя определено ги има и не са само в областа на ТРАША !!
и в какво е виновна Mekong Delta, clear?
В това че някои вместо да пишат в темата по същество и се нахвърлиха??
@Regen - къде Mekong Delta го е правила това?? Напротив - тя предимно ЧУВСТВАТА си показва към музиката а не фактологията. Прочети и отново темите и мненията!

Много съм разочарован от факта, че по тоя начин успявате да накарате тоя много пламенен към музиката и всеотдаен млад ЧОВЕК (!!) да се самоотстрани от форума! Дано в момента е афектирана от това и след това си преосмисли мнението, но силно ме съмнява. На мен лично много ще ми липсва !!!

Напълно съм съгласен с написаното. Момичето е истински маниак на тема траш, в добрия смисъл на думата, не съм срещал друга, като нея и разговорите ни винаги са били огромно удоволствие за мен. Тя си е жива енциклопедия за стила още отсега, представям си какво ще бъде след 5 години, например. Не една група ми е показала и не една тема сме нищили с нея не само в музикална насока. Момичето просто е изключително интелигентно и начетено. За профаните Артъра го каза... Ще е много жалко, ако спре да пише във форума и на мен лично ще ми липсва.

Edited by wolfy, 12 October 2007 - 12:08 PM.

Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#75 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 October 2007 - 12:14 PM

View PostPecado, on Oct 12 2007, 12:45, said:

Тук ли е седЕнката... :blink:
Викам да си отворим една тема в някой от подфорумите, където да се отдадем на плюене и откровения :yes:

#76 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 12 October 2007 - 12:26 PM

View PostArthurDent, on Oct 12 2007, 11:26, said:

и в какво е виновна Mekong Delta, clear?
В това че някои вместо да пишат в темата по същество и се нахвърлиха??




нахвърлиха? едно 13 годишно хлапе се опита да пише (Ванчето) и на него му се нахвърлиха!
точно обратното!
не ми се навирай в очите с гневни емотикони и реплики от рода - "С какво право си позволяваш горните твърдения. И то още повече след като не еднократно ти беше показано колко си и неприятен."
защото всички се погнусихме, погнусихме повтарям от арогантното й поведение спрямо Мерилиън!
не ми дреме какъв е.
но ще ти кажа както съм се почувствала тогава на такива простотии от рода - "няма да съм твоя чиче" (ох, нима?), се чувствам и сега, ако някой като се издрайфа в трамвая.
знам, че не съм го направила аз, но ме хваща срам, все едно по някакъв начин аз съм виновна.
ако бях мъж ще й забърша шамарите. независимо колко отбира от траш.


@ приключихме ли!!!

#77 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 12 October 2007 - 12:32 PM

View PostPecado, on Oct 12 2007, 12:45, said:

Тук ли е седЕнката... :yes:




и аз така се обърках снощи, какин, но се оказа, че тук е боксовият ринг :blink:



Свиле, отваряй темата/нареждай седЕнката, ние сами ще дойдем :angry3:

#78 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 12 October 2007 - 12:38 PM

Абе вчера, днес да няма нещо слънчеви изригвания, магнити бури и пр. :yes:

Кво ви става, бе, хора? :angry3: :blink:

Още малко фундаментален траш:
Sodom: Obsessed by Cruelty :angry3:
Така е то.

#79 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 October 2007 - 12:53 PM

View PostArthurDent, on Oct 12 2007, 12:11, said:

Аз ще продължа да прескачам постове ти (тук нали няма IGNORE както в all.bg или бъркам?)
Има и ако някой не я е открил, значи не му е трябвала достатъчно сериозно :blink:

Attached Files


WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#80 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 October 2007 - 12:54 PM

View Postclear, on Oct 12 2007, 09:24, said:

тук често се случва да няма смисъл в това да научиш някого, но можеш да му създадеш предпоставки да поиска да се научи сам - възможността да постъпваш така, че другите да усещат комфорт в алтернативата да участват в разговорите, а не да се чувстват профани.
при наличие на такова усещане просто комфортът на другия свършва там, където започва моят. нещата са двупосочни.

колко подтискащо е от стая, пълна с хора, един да може да каже най-точното нещо по най-незаинтересования начин.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users