Jump to content

DVD-то което гледам е...


475 replies to this topic

#421 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 01 април 2011 - 18:46

Posted Image

Avantasia - The Flying Opera:Around The World In 20 Days (2011)

Имам много големи очаквания за това ДВД и смятам, че ще остана доволен :lol:
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#422 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 13 април 2011 - 16:19

Manowar - "Blood in Brazil"
Честно казано, мисля, че ако бяхте получили такава фестивална изява на "Сонисфиър", недоволни нямаше да има. Има всичко необходимо за мановарски концерт - и идиотски речи, и чупене на стойки, и дълго бас соло - което по случайност този път дори става за слушане, а това е доста рядко - и антимелодично завършване на някои песни, и т.н. Има и феноменален синхрон между музикантите, достоен за доста по-изпъкващи с инструментализма си групи, и енергия, на каквато много малко са способни. А за един час има цели 14 песни, някои от които доста дълги - което се дължи, предполагам, на факта, че по онова време - преди петнайсетина години - Manowar са били е*ати и коравите зверове. Честно казано, макар че по-късните им концертни изяви в много отношения са по-добри, по отношение на енергията и темпото се съмнявам да са способни на подобно нещо. Поостарели са, не за друго. Паузи между песните почти няма, между много бавни и много бързи изпълнения няма преход, не спират да дивеят и изобщо... Препоръчвам го на всеки с неотрицателно отношение към групата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#423 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 14 април 2011 - 10:01

Posted Image

Jamiroquai - "Live in Verona" (2002)

Не е като да не могат да поставят в задния си десен джоб мнооого "рок" групи :unsure:
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#424 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 18 април 2011 - 14:51

Posted Image

Children Of Bodom - Chaos Ridden Years | Stockholm Knockout Live (2006) :metal: ;)
"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#425 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 04 май 2011 - 11:44

Posted Image

Motley Crue - Carnival of Sins :metal: Колкото и да не харесвам глем, Мотли са си Мотли и този концерт е страхотия от към емоции! :yes:

#426 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 10:05

Някой гледал ли е вече новото ДВД на AC/DC? Отзиви нещо? Как е?
I don't know how I managed it...

#427 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 10:23

View PostOzzy, on May 20 2011, 10:05, said:

Някой гледал ли е вече новото ДВД на AC/DC? Отзиви нещо? Как е?
Аз да, много е добро. DVD-то като цяло е отражение на това, което гледах в Атина 2009 и в София 2010. Все пак си мисля, че ние сме дори малко по-луди от аржентинците и тук концертът беше много по-емоционален :)

Иначе с една дума - AC/DC :metal:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#428 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 27 май 2011 - 22:42

View PostOzzy, on May 20 2011, 11:05, said:

Някой гледал ли е вече новото ДВД на AC/DC? Отзиви нещо? Как е?
нужно ли е да се гледа, за да се знае как е? да не би в AC/DC някога нещо да е различно?

аз пък гледам Fire Was Born на Cult of Luna
Posted Image
доколкото знам, тази група няма много фенове тук, а май и като цяло т. нар. post metal, колкото и да е спорен този термин, но те са голяма група, в буквалния и в преносния смисъл :rolleyes: , заредени с експлозивна сила и ентусиазъм, богат, агресивен и пълен с изненади звук, който еволюира през дългите, бавни и разбиващи концептуални музикални пиеси.
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#429 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 14 юни 2011 - 15:40

View PostVelvet Thorns, on May 27 2011, 23:42, said:

нужно ли е да се гледа, за да се знае как е? да не би в AC/DC някога нещо да е различно?

аз пък гледам Fire Was Born на Cult of Luna
Posted Image
доколкото знам, тази група няма много фенове тук, а май и като цяло т. нар. post metal, колкото и да е спорен този термин, но те са голяма група, в буквалния и в преносния смисъл :lol: , заредени с експлозивна сила и ентусиазъм, богат, агресивен и пълен с изненади звук, който еволюира през дългите, бавни и разбиващи концептуални музикални пиеси.
Уааааау! За сефте чувам за това DVD, обезателно ще си го набавя! :unsure:
Иначе наистина и аз не познавам кой знае колко фенове на бандата. Те по принцип са си доста ъндърграунд. Преди 3 години ги гледах в Прага, публиката едва ли наброяваше 150 души...
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#430 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 16 юни 2011 - 18:34

Whitesnake - "Live At Donington 1990"
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#431 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 16 юни 2011 - 19:53

View PostSailing Ships, on Jun 16 2011, 18:34, said:

Whitesnake - "Live At Donington 1990"
и какво ти е мнението? аз си го взех на 3.юни още ... гледах го веднага ... звука е добре .. поиграли са си с него .. за съжаление картината няма как да направят HD :( .. все още не съм го чувал на 5:1 за съжаление .. но като се прибера в БГ след месец ще го пробвам как звучи и по този начин
на Томи не му е мръднало много солото в последните .. 20 години .. може спокойно едно сравнително гледане на дръм солото от Live ... In the still of the night (2004) и Live At Donington 1990 да се направи :unsure:
иначе самият концерт от доста години го имам на mp3 .. но бутлег с по-кофти звук ... честното ми мнение е, че старите, блусарски парчета .. в които в оригинал звучи слайд китарата на Мууди звучат много много странно и неестествено в изпълнение на Вай ... (за сметка на това Doug ги свири страхотно в днешно време) .. особено Ain't no love и Slow & Easy ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#432 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 16 юни 2011 - 21:31

View PostOzzy, on May 20 2011, 11:05, said:

Някой гледал ли е вече новото ДВД на AC/DC? Отзиви нещо? Как е?

Даже и най най-новото гледахме - Let There Be Rock (1980) - Remastered Limited Collector's Edition. Меко казано велик концерт с Бон Скот, с оправена картина и звук. Супер е :unsure:

#433 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 18 юни 2011 - 17:06

View Poststormbringer, on Jun 16 2011, 20:53, said:

и какво ти е мнението? аз си го взех на 3.юни още ... гледах го веднага ... звука е добре .. поиграли са си с него .. за съжаление картината няма как да направят HD B) .. все още не съм го чувал на 5:1 за съжаление .. но като се прибера в БГ след месец ще го пробвам как звучи и по този начин
на Томи не му е мръднало много солото в последните .. 20 години .. може спокойно едно сравнително гледане на дръм солото от Live ... In the still of the night (2004) и Live At Donington 1990 да се направи :worship:
иначе самият концерт от доста години го имам на mp3 .. но бутлег с по-кофти звук ... честното ми мнение е, че старите, блусарски парчета .. в които в оригинал звучи слайд китарата на Мууди звучат много много странно и неестествено в изпълнение на Вай ... (за сметка на това Doug ги свири страхотно в днешно време) .. особено Ain't no love и Slow & Easy ...

Аз си го купих 2-3 дни по-късно. Звукът е много добър, не очаквах. За съжаление картината не е на високо ниво, но много ми се гледаше само Coverdale, само групата преди толкова време. Освен солото на Tommy, не е мръднала версията и на "Slide It In" (справка "Live ... In The Shadow Of The Blues"). Малко ми е странно, да ти кажа.

За блусарските парчета ... стилът на Vai е такъв, че няма как да са същите. На мен щеше да ми е много интересно, ако бяха направили "Looking For Love" или "Wings Of The Storm" например. Според мен сегашната двойка китаристи е може би най-разнообразната в историята на групата и съм напълно съгласен с теб за това как се справят със старите неща.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#434 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 04 юли 2011 - 19:58

Гледам и си припомням този наръчник по техничен екстремен метъл:

Posted Image

Martyr - "Havoc in Quebec City" (2008)





:)

#435 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 15 август 2011 - 15:44

Cult of Luna - Fire Was Born на живо в Scala в London през 2008
изкъртващо още от първите секунди на окриващото :following betulas:
през цялото време ме карат да си мисля за godflesh
невероятно наситен и изразителен звук създаван от двама барабанисти, трима китаристи, басист и свирещ на копчета, тромпети.. - голяма група ... едвам се събират на сцената на малката култова Скала.. не съм забелязала да имат фенове тук, но бих препоръчала този лайв на тези, които се кефят на пост-жанровете :old:
вкаменяващо, тъмно, горещо, и силно
пс. също така за пореден път показват шведите като тренд-сетъри във фешъна и дизайна... контраста между звученето и външния им вид само подсилва ефекта, особено моментите, в които осемте човека на сцената започват неистово да куфеят, размахвайки късите си небрежни прически
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#436 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 18 август 2011 - 11:40

Posted Image

Mastodon Live at the Aragon 2011 :harhar:
колко ли са търсили зала с подходящо име :harhar:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#437 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 08 септември 2011 - 12:13

Posted Image
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#438 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 септември 2011 - 09:07

Red Hot Chili Peppers - "I'm With You - Live in Koln - 2011"

Posted Image

:D

Хайде напролет и у нас... :D
I don't know how I managed it...

#439 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 17 септември 2011 - 22:12

Не е точно DVD, но мисля, че тази тема е най-подходяща за него:

Posted Image
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#440 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 06 ноември 2011 - 13:43

Posted Image
EDDIE VЕDDER - Water On the Road (2011) :wub:

Великолепие! :wub:
Изумително е как сам един човек може да изпълни цялата сцена само с китарата си... Е, не само разбира се, защото музиката, която свири и историите, които разказва са много земни, човешки и няма как да не се почустваш докоснат от красивото му изкуство. Еди не е онази рок звезда, която би му отивало да бъде. Той е много, много повече! :)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users