Jump to content

Ognyan's Content

There have been 12 items by Ognyan (Search limited from 26-April 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#60466 Рок/Метъл инструментали

Posted by Ognyan on 20 February 2010 - 19:18 PM in Общ музикален форум

Мисля, че в инструменталите най-добре личи грамотността на изпълнителите от композиционна и инструментална гледна точка. Тук според мен можем, да споменем и някои неща на Apocalyptica.



#60394 Любим отбор/и

Posted by Ognyan on 19 February 2010 - 14:12 PM in Футбол

Любимият ми клуб е ЦСКА, нямам предпочитани чужди клубове, обикновено симпатизирам на отборите в които играят български футболисти. От националните освен разбира се България("Господи колко мъка има по тоя свят, Господи!"), съм фен на Аржентина от 1986г. заради гениалния дон Диего(като треньор обаче нещо издиша) и разбира се на Англия - родината на футбола.



#60340 Slipknot по-големи от Metallica?

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 22:19 PM in Общ музикален форум

Напълно споделям мнението на TEMPOS. Освен по чисто комерсиални критерии, по нищо друго не може да се сравняват в случая две групи. Фен съм на Металика, но харесвам и уважавам още един куп други групи. Едни от тях по-стари, без чието творчество едва ли и Металика и метъла като цяло щяха, да са това което са днес. Други са по-млади, но също са успели, да внесат нещо новаторско и отличаващо ги сред безбрежния метъл океан. Мисля, че правилния начин е да аплодираме и уважаваме всичко стойностно и да не се поддаваме на фанатизъм и хейтърство.



#60328 Левски vs. ЦСКА

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 20:57 PM in Футбол

Е, всичко си дойде на мястото. Това което ми беше интересно го видях - когато не достигат аргументи на помощ идват и обидите.
А за да придобиете пълна представа какъв нискоинтелигентен и неграмотен изрод съм, ще ви споделя, че съм и фен на Metallica. Както е известно всеки нормален човек, трябва да ги плюе тия. Те след 1989 само shit-ове правят(май и те ще излязат комунисти :lol2: ).
Това беше от мен по темата, нямам какво да добавя в спор развиващ се в такава насока. Всеки има право да избира отбора, на който ще симпатизира, а това по какъв начин ще го прави зависи от личностните му качества.
Моите уважения към всички които са фенове на Левски, защото обичат отбора си, а не защото мразят другите отбори.
Това е! Успех на всички! :)



#60323 Левски vs. ЦСКА

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 20:03 PM in Футбол

:) Почваме да си изпускаме нервите и да обиждаме май, това съм го срещал много пъти от отсрещната страна. Колкото и да се опитват някои, да четат Евангелието като дявола, ако трябва да си сложим ръката на сърцето, колкото ЦСКА e бил част от структура на държавата преди време, толкова се били и Левски. Не мисля, че е необходимо, да изброявам отново разни факти от миналото, известни на всички.
Нечий успех се омаловажава не от годините изминали от постигането му, а от постигането на по-голям успех от друг. Скокът на Бланка Влашич от 2,08 преди три години не е по значим от този на Стефка Костадинова от преди 30, само защото е от по-скоро. И понеже съм ниско интелигентен човек, както ме определиха някои, които нямат честа, да ме познават ни най-малко, но не понасят мнение различно от тяхното, спирам с разсъжденията до тук и ви предлагам, да прочетете нещо написано от друг:
Аршина



#60313 Коя книга прочетохте последно?

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 19:31 PM in Литература

View PostSvil, on Feb 18 2010, 20:02, said:

Една от любимите ми фантастични книги. Намери си и продължението: Дългият изгрев на Ена. Няма да те разочарова, ако си харесал първата част :)
Имам го и него. За сега съм още преди средата на книгата и ми е рано да давам оценки.



#60311 Последният филм, който гледах...

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 19:28 PM in Кино

View Postmarillion, on Feb 18 2010, 18:58, said:

Лично аз, докато го гледах, си тананиках "Van Diemens Land" на U2...
Виж за това не съм се сетил, а U2 са големи, може би щяха да поразведрят положението. :)



#60304 Sonisphere Festival в София

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 18:20 PM in Концерти и фестивали в България

Мисля, че "Big Four" + всякаква друга комбинация си заслужава, но...дано всичко е наред до лятото.



#60301 Последният филм, който гледах...

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 18:05 PM in Кино

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 15 2010, 15:38, said:

"Up in the air" ... - останах с противоречиви чувства, но като цяло ми хареса
Споделям напълно мнението.
Последно гледах "Земята Ван Димен" , но не останах много въодушевен. Въпреки драматичните събития заснети по действителен случай, малко отегчително ми беше да гледам през целия филм как група хора върви през една гора и се изяждат един друг. Ако един ден ми се наложи да бягам от каторгата, може би тогава ще погледна на филма с друго око. :)



#60300 Коя книга прочетохте последно?

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 17:54 PM in Литература

Евгений Гуляковски - СЕЗОНЪТ НА МЪГЛИТЕ - руска фантастика;
Агата Кристи - АФЕРАТА В СТАЙЛС - не мисля, че е нужен коментар;



#60299 Левски vs. ЦСКА

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 17:48 PM in Футбол

Една загадка за всички Антикомунисти от Левски:
Клубът е създаден по техни твърдения през 1914г., до 1944г. за тридесет години колко пъти става шампион при отсъствието на комунисти в управлението на страната? От 1945 до 1989 за четиридесет и пет години комунизъм колко титли имат? А от 1990 до 2010 за двадесет години при посткомунистическото управление на страната?
Сега малко математика за деца. Разделете броя на титлите на броя на годините за съответния период и ще получите ясно доказателство за това при кое управление са постигнали няй-много от своите успехи.

Quote

Където "А" идва от "армия", а през 1945-1989 армията Е комунизъм, образно казано
Българска армия е имало при всяка една власт от създаването на България през 681г.(а може би и преди това), има я и днес, макар и символична. Народната милиция и ДС са репресивен апарат съществуващ само по времето на тоталитарния режим у нас.

Quote

международните победи на ЦСКА = дело на Партията

Познай - след като вече я няма Партията, ги няма и същите, дори подобни победи. Защо ли?

Quote

червените екипи на ЦСКА = реплика на "вечна дружба КПСС - БКП"

Факт
Това не мисля, че нужно да се коментира. Моля ви, ако наистина сте хора с поне средно ниво на интелигентност, прилагайте и такива доводи в спора!



#60228 Левски vs. ЦСКА

Posted by Ognyan on 18 February 2010 - 01:02 AM in Футбол

Честит Ви нов доносник!!! След агент Николай и Христо Друмев и най-видния лескар бай ви Ганя лъсна пред очите на всички. Май вече спора кои са истинските комунисти става безпредметен. Дори и 20 години след падането на режима в България, те продължават, да управляват своя отбор.