Jump to content

Ще има ли в Каварна блок с лика на Слави Трифонов?Учиндолският чалгар ще пее в "рок столицата" ни


56 replies to this topic

#41 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 16 August 2008 - 15:06 PM

View Postspiritt1974, on Aug 15 2008, 16:52, said:

Javor, какво имаш впредвид под "яко зацикли" ?

View Postspiritt1974, on Aug 15 2008, 16:52, said:

Трите пъти, които посетих Каварна това лято си бяха ОК. Не виждам нещо драматично да се е променило спряма минали години.
Сам си си отговорил(а). Конкретно за Калиакра Рок фестивала - форматът се запазва същия псевдо-фестивален с по едно голямо, леко остаряло име на ден(признавам много приятната изненада тази година с In Flames и Slayer - не очаквах такова нещо от Цонко), инфраструктурните въпроси като мястото за къмпинга, тоалетни, мърчъндайзи, места за бира и кебапчийници са си все същите. И закономерно хората посетили тази година фестивалът са по-малко. Това имам предвид под зацикляне.

Edited by Javor, 16 August 2008 - 15:44 PM.


#42 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 16 August 2008 - 16:23 PM

И Десислава ще се изяви, между другото. С "Комиците". Отново на стадиона. И разни други...

Пък бендът на Трифонов се води вокално-инструментална етно-джаз-поп-рок-формация.

Javor, не мислиш ли, че е леко рано да даваш определения от рода на "зацикли"? Това беше едва вторият фестивал в този му вид, все пак. Не бързай толкова.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#43 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 16 August 2008 - 17:28 PM

View PostТигър, on Aug 16 2008, 17:23, said:

И Десислава ще се изяви, между другото. С "Комиците". Отново на стадиона. И разни други...
Това за Десислава не е вярно, миналата година е била с тях, но сега пеят други, нямащи много общо с чалгата :huh: Ако трябва да сме точни: Тони Димитрова, Устата и група Те с Преслава Пейчева.

Edited by Metal Heart, 16 August 2008 - 17:30 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#44 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 16 August 2008 - 17:45 PM

View Postforeigner, on Aug 16 2008, 12:57, said:

Ще дам пример със състудентите ми-30 души сме, от които петима софиянци. Единствено двама слушаме "праведна музика", и двамата сме софиянци. А една плевенчанка слуша техно. И все пак това е само пример. Съгласна съм, че е тъпо да кажем, че ВСИЧКИ, които идват от други градове са чалгари,а софиянци до един-трю...

Какво целиш с тоя пример не ми става ясно? :huh: Аз имам над 20 приятели и познати от Ловеч, които са студенти в София, от тях нито един не слуша чалга, а над 50% са праведни. А останалите "провинционалисти" като мен, които не са в София (в която ич не ми се и стъпва впрочем :worship: )... Даже ми е тъпо да давам какъвто и да е пример в зщита, има ли нужда?

Тъпо е, не да кажеш, че ВСИЧКИ, които идват от други градове са чалгари,а софиянци до един-трю..., а изобщо да правиш това деление на софиянци и не-софиянци, още повече пък що се отнася до предпочитаната музика. Дори ми е смешо, ама сега съм сънен и намусен (т.е. сръдльо и готов за спор). :worship:

#45 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 16 August 2008 - 19:44 PM

View PostMetal Heart, on Aug 16 2008, 18:28, said:

Това за Десислава не е вярно, миналата година е била с тях, но сега пеят други, нямащи много общо с чалгата :huh: Ако трябва да сме точни: Тони Димитрова, Устата и група Те с Преслава Пейчева.

Аз казвам каква реклама съм видял по телевизията преди няколко седмици. Ако не е вярно, сърди се на екипа на btv.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 August 2008 - 20:35 PM

View PostSvil, on Aug 16 2008, 12:28, said:

Които в голямата си част слушат метъл.
Това не е вярно, Свил. В голямата си част хората дошли да живеят последните 15-20 години в София НЕ слушат метъл. Слушат чалга. :huh:

Quote

Да си кореняк софиянец не означава непременно, че си със синя кръв и че възпитанието ти е вродено.
Никой не твърди подобно нещо :worship:
I don't know how I managed it...

#47 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 August 2008 - 20:40 PM

View PostJimmy Pop, on Aug 16 2008, 18:45, said:

Какво целиш с тоя пример не ми става ясно? :huh: Аз имам над 20 приятели и познати от Ловеч, които са студенти в София, от тях нито един не слуша чалга, а над 50% са праведни. А останалите "провинционалисти" като мен, които не са в София (в която ич не ми се и стъпва впрочем :metal: )... Даже ми е тъпо да давам какъвто и да е пример в зщита, има ли нужда?

Тъпо е, не да кажеш, че ВСИЧКИ, които идват от други градове са чалгари,а софиянци до един-трю..., а изобщо да правиш това деление на софиянци и не-софиянци, още повече пък що се отнася до предпочитаната музика. Дори ми е смешо, ама сега съм сънен и намусен (т.е. сръдльо и готов за спор). :worship:
И аз казвам, че е тъпо делението, не ми вади думите от контекст! :worship: Просто Svil даде пример с приятелите си, с метъла и със софиянци, а аз давам този със състудентите ми, защото е нормално метъл да има приятели метъли и за по-представителна извадка използвам хора, събрани на случаен принцип...А иначе и аз имам много против генерализациите и затова използвам "ВСИЧКИ" като ирония, а не "всички". Просто за Каварна знам от самите хора там. А иначе-нито музиката е това, което е била преди 15 години, нито София, нито Лом, нито нищо.

Надявам се слагаме край на офтопика, че нещо всяка тема за Каварна започна да се превръща в тема за София-извън София. Аз съм против, защото и аз имам приятели от други градове, които са метъли.

edit: Видях мнението на Ози и го подкрепям...Метъли от други градове има много, но кореняк софиянец чалгар-не.

Edited by foreigner, 16 August 2008 - 20:42 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#48 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 16 August 2008 - 21:03 PM

View Postforeigner, on Aug 16 2008, 20:40, said:

И аз казвам, че е тъпо делението, не ми вади думите от контекст! :huh: Просто Svil даде пример с приятелите си, с метъла и със софиянци, а аз давам този със състудентите ми, защото е нормално метъл да има приятели метъли и за по-представителна извадка използвам хора, събрани на случаен принцип...А иначе и аз имам много против генерализациите и затова използвам "ВСИЧКИ" като ирония, а не "всички". Просто за Каварна знам от самите хора там. А иначе-нито музиката е това, което е била преди 15 години, нито София, нито Лом, нито нищо.

Надявам се слагаме край на офтопика, че нещо всяка тема за Каварна започна да се превръща в тема за София-извън София. Аз съм против, защото и аз имам приятели от други градове, които са метъли.

edit: Видях мнението на Ози и го подкрепям...Метъли от други градове има много, но кореняк софиянец чалгар-не.

Е това последното не трябваше да го казваш. :metal: Погази си всички по-горни думи... Явно софиянци са като прогресарите - над всички. :worship:

Иначе нали това точно казах, няма никакъв смисъл от никакви примери, защото нявсякъде има всякакви хора и не можеш да си правиш изводи от група хора (20, 30, 100...), както и аз не си правя изводи от моя пример, дадох го като контраст на твоя. И кореняци ловчалии познавам, слушащи чалга и кореняци софиянци :), а също така познавам и селяни (по местоживеене), слушащи метъл. Просто съм се наслушал на "тези" от сорта на това какви европейци са софиянци и какви селяни са останалата част от България, и макар разбира се твоето мнение да не израяваше точно това, ме провокира някак си, както бях и тъкмо станал от леглото, да отговоря. :wub:

Енд ъф офф-топик. :worship:

#49 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 August 2008 - 21:22 PM

View PostJimmy Pop, on Aug 16 2008, 22:03, said:

Е това последното не трябваше да го казваш. :metal: Погази си всички по-горни думи... Явно софиянци са като прогресарите - над всички. :worship:


Хахаха! Моя грешка. :wub: Реших да съм малко по-либерална (от зодията идва), ама понеже спадам и към двете породи, "синята кръв" си каза думата :worship: Основно се получи от това, че и аз се събудих скоро и не мога да си подредя мислите :) Nevermind, let's be bonded by blood! :huh:

Иначе днес ураган е повалил дърво върху двама праведни братя в Южна Словения и те са загинали на място. R.I.P.

Edited by foreigner, 16 August 2008 - 21:24 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#50 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 16 August 2008 - 21:42 PM

Ех, примирие.... :huh: Тъкмо щях да попитам кореняк софиянецът Евгени Димитров - Маестрото чалгар ли е, след като пише музиката на учиндолския чалгар?

#51 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 August 2008 - 22:46 PM

View Postforeigner, on Aug 16 2008, 21:40, said:


edit: Видях мнението на Ози и го подкрепям...Метъли от други градове има много, но кореняк софиянец чалгар-не.

Може и така да е, но ако буквализираме думата "чалгар" и не потърсим истинските и корени. За мое огромно съжаление в София винаги е имало огромен брой хора слушащи подобна музика, но навремето и викаха "сръбска", "гръцка" и не знам си каква още, а днес тъй като има българска такава и викат "чалга". Мен ако питаш разлика между всичките тези помии няма... :huh:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#52 kaya

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 16 August 2008 - 23:09 PM

Ооо, колко се е изродила темата. Преди сто и два-трийсе години София е имала 11-12 000

жители, голяма част от които са били кореняци софиянци:huh:)) И за тези 120/130 години

населението се е увеличило до милион и нещо си - се кореняци, а кварталите Дружба, Обеля,

Люлин, Враждебна, Надежда, Факултето и прочие са поели голяма част от кореняците -

'софиянци', които слушат само метъл, което пък от своя страна много ме учудва, щото винаги

съм смятала, че кореняците /демек, според вашите думи, хората със синя кръв/ слушат Дебюси

примерно, ходят на опера /защо ли залата рядко е пълна/ и ръкоплещят на балетни постановки:worship:
аджеба, за какъв метъл и чалга тук иде реч:worship: Хем ми е смешно, хем ми се плаче...
За протокола - от 20 години живея в София - коренячка съм, ма не софиянка, и не, не слушам

чалга:metal:)
И още нещо - не местожителството определя музикалните вкусове /щото и в най-малката паланка

има кабелна и интернет и достъпът до любимата музика вече не е никакъв проблем/, а средата в

която израстваш, интелектуалното ниво, което те обгражда, приятелите, с които растеш.
А в София се правят едни от най-големите чалга концерти, които предимно се посещават от... софиянци:wub:))

#53 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 16 August 2008 - 23:15 PM

View PostТигър, on Aug 16 2008, 20:44, said:

Аз казвам каква реклама съм видял по телевизията преди няколко седмици. Ако не е вярно, сърди се на екипа на btv.
Не се сърдя, но имам повече вяра на плакатите, разлепени из целия град :huh: Като се разровиш из нета излиза, че миналата година "Комиците" са открили обновената спортна зала в Каварна и Десислава е била на турне с тях, т.е. пак не е пяла на стадиона :worship:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#54 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 16 August 2008 - 23:28 PM

Всичко опира до манталитет. Ако си възпитаван с подобни ценности и по подобен начин, чалгата рано или късно навлиза в теб (не само музикално).

Може да си от най-малкото населено място и да си рокаджия, може и да живееш на "Витошка" и да си пълен селяндур.

Но това темата за концерта на Трифонов в Каварна ли беше или психологизация на типа чалга(р).?
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#55 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 17 August 2008 - 07:30 AM

View PostТигър, on Aug 16 2008, 17:23, said:

Javor, не мислиш ли, че е леко рано да даваш определения от рода на "зацикли"? Това беше едва вторият фестивал в този му вид, все пак. Не бързай толкова.
Силно се надявам да не съм прав :worship:

Я какъв хубав спор пак се оформя София vs останалия свят. Мед ми капе на сърцето да чета за кореняци софиянци и пришълци :huh:

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 August 2008 - 08:11 AM

View PostJavor, on Aug 17 2008, 07:30, said:

Я какъв хубав спор пак се оформя София vs останалия свят. Мед ми капе на сърцето да чета за кореняци софиянци и пришълци :worship:
А аз предлагам с междуособиците до тук. Нека върнем темата към темата. :huh:
I don't know how I managed it...

#57 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 17 August 2008 - 12:05 PM

Мамо миличките ми :worship: немате ли си друга работа, че се занимавате с глупости :huh:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users