Jump to content

Marillion в София21.02.2009г. - зала "Универсиада"


120 replies to this topic

#41 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 03 February 2009 - 11:30 AM

Ха-ха-ха. Концерт няма да има и юни и юли и когато и да е.На това започва да мирише.Жалко за феновете им.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#42 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 03 February 2009 - 12:03 PM

На мен ми намирисва на организационни издънки :crying: Първо Fish, сега и Marillion...
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#43 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 February 2009 - 12:46 PM

Дано реалната причина не е слаб интерес /малко продадени билети/, че е срамота! :metal:

Някаква прокоба :crying: тегне над гостуванията на мерилиънци у нас. И бивши, и настоящи. Ситуацията започва да ми напомня за сагата "Гери Муур". Тя все пак завърши с разцепващ хепи енд, дано и голямото чакане на Marillion приключи щастливо. Пък и в общия случай ожиданието изостря апетита. :metal:

Всяко зло за добро - поне ще ги гледаме лятоска на топло.:D По джапанки и потници! ;)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#44 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 February 2009 - 15:24 PM

View Postviolator, on Feb 3 2009, 12:46, said:

Някаква прокоба :angry3: тегне над гостуванията на мерилиънци у нас. И бивши, и настоящи.

Снощи и аз това си помислих като прочетох новината. Странно. Всеки ден чета форума и официалния сайт на Marillion. Затова за мен беше абсолютна изненада когато научих за софийската дата не от извора, а от новините на Metal Katehizis. Стечение на обстоятелствата, изпуснал съм инфото за часове. Вчера по същия начин. Цял ден следях и форума и сайта. Нищо. И вечерта, БУМ!! :bomb:

Както и да е. Още снощи запитах Lucy Jordache за причините. Преди малко получих следното съобщение от нея:

Quote

Hi George

I am just waiting for a statement from the promoter – don’t worry we will definitely be there in June.

So sorry as I know you were looking forward to this but the situation is out of our control I am afraid.

Lucy
x

Въпреки дипломатическия ход на Луси да се измъкне и да не ми каже точната причина за отлагането на концерта, аз като типичен тъмен балкански субект, настоявам да го стори посредством втори мейл до нея, защото два провалени концерта свързани с Marillion ще ми дойдат в повечко и на мен самия. Ако тя ми отговори, а през всичките тези години досега винаги го е правила, ще предам думите и коректно, за да научите истината и вие. Пък после, ако вината е в нашия промоутър, да му мисли той... :ninja:

View Postviolator, on Feb 3 2009, 12:46, said:

Дано реалната причина не е слаб интерес /малко продадени билети/, че е срамота! :yes:

Надявам се да не се окажеш лош пророк, приятелю... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#45 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 03 February 2009 - 15:38 PM

На eventim.bg концертът на Marillion е на първо място в ТОП 10 по продажби на билети :angry3: Едва ли това е причината :yes:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#46 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 February 2009 - 15:59 PM

Както и предполагах, повредата не е във вашия телевизор, а някъде по трасето извън България... :angry3:

Не закъсня и отговорът на Луси. Не по-малко дипломатичен от първия, но този път, поне за мен, съвсем изчерпателен:

Quote

Hi George

It was nothing to do with us is all I can say – but don’t worry we are definitely coming for the rescheduled date

Lucy

x

Имам само три въпроса. Ще ги задам абсолютно безадресно, защото така или иначе отговор няма да получа от който трябва:

1. Защо научаваме от сайта на групата за подобна промяна при положение, че тя не е наложена от тях, а по всяка вероятност е наложена от организатора?
2. Защо все още няма официално становище от организатора?
3. Докога ще продължаваме да работим по български в не българска среда?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#47 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 February 2009 - 16:51 PM

View Postmarillion, on Feb 3 2009, 15:59, said:

3. Докога ще продължаваме да работим по български в не българска среда?

Задочен отговор на въпроса ми, взет от уебсайта на организатора на проявата:

"Поради непредвидени обстоятелства около натоварената програма на Мерилиан във връзка с европейското им турне „ Happiness is the road 2008/2009”, обявената първоначална дата за концерта им в София на 21.02.2009 г. се променя и се измества за 13.06.2009 година. Всички закупени за шоуто билети ще са валидни за новата дата.
Организаторите на събитието Уондър Мюзик както и екипа на Мерилиан се извиняват искрено на всички фенове за причиненото неудобство."


Това е положението. Както вече казах:

View Postmarillion, on Feb 3 2009, 15:59, said:

повредата не е във вашия телевизор, а някъде по трасето извън България... :yes:

Браво Луси, професионалист докрай!! :angry3:
Но, заслужава ли си? :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 February 2009 - 17:04 PM

Извинявам се за поредния постинг по темата, но новините се сипят една след друга.

Мисля, че причината за отлагането на концерта вече е ясна.
Ето, какво пише в страницата на Еventim за концерта на Marillion:

събота, 13. юни 2009, 20:00
Зимен дворец на спорта, София, България


Явно интересът към проявата е по-голям от очакваното /и слава, Богу/, което налага смяна на залата с по-голяма. Целта е ясна - извличане на по-голяма печалба от мероприятието. Дотук нищо ново под слънцето за родната ни действителност. Хубаво, че и от групата са съгласни на тази внезапна промяна, лошо за нас феновете, че ще слушаме тази музика в ужасни акустични условия. Само не разбрах, толкова ли беше трудно да се каже истината, а не да се прехвърля топката? :angry3:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 04 February 2009 - 10:12 AM

Това което ще напиша, синът ми да не гочете, че пак ще каже : „Поредното ти черногледство!!”....нищо, че той няма да отиде да ги гледа!
Бих казала, че съм реалистка, а това е поредния случай (промяната на дата на концерт – свидетели сме неведнъж и....често пъти последвано от отпадане на събититето изобщо...) да съм отново такава!

Гледам датите от турнето на групата в сайта им – последната преди 13 юни (добре, че е събота...) е на 5 март, в Канада.
Вярно, от март до юни има време – време да си отпочинат дори....но само заради нас да се ‘дигнат и да дойдат....Не съм много оптимистично настроена, че ще се случи, макар да знам, че отношенията група – почитатели почти няма равна на себе си и вероятно биха го сторрили! А само ако знаят каква публика ги очаква...!!!!!

#50 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 February 2009 - 10:42 AM

View PostЛора, on Feb 4 2009, 10:12, said:


Гледам датите от турнето на групата в сайта им – последната преди 13 юни (добре, че е събота...) е на 5 март, в Канада.

Не е точно така. Вече е потвърдено участието на групата на 4 юни и на Sweden Rock Festival. Очакват се и още фестивални участия. Попринцип през лятото почти всички групи запълват програмата с фестивални участия, Marillion не са изключение от правилото.

Единственото ми притеснение на този етап е дали ще видим пълния сетлист от турнето или някаква фестивална подборка. Доколкото познавам отношението на Marillion към публиката те няма да съкратят концерта колкото да отбият номера. Още повече, че става въпрос за първия им концерт в България. В същото време не искам и да слушам разни хитови сетлистове с Кейли и Мейли в тях... :metal: Искам The Great Escape, When I Meet God, Neverland, Fantastic Place...

Щом Луси твърди, че ще дойдат, значи ще дойдат. :metal: При нея думата е закон. Все пак е кадър на EMI, това в бизнеса значи много. Нямам опасения за идването. От друго се опасявам. Оказа се, че тя не знае за промяната на залата. Научи от мен снощи и леко се ядоса, май... :metal:

View PostЛора, on Feb 4 2009, 10:12, said:


А само ако знаят каква публика ги очаква...!!!!!

Дали? :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#51 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 04 February 2009 - 12:28 PM

Това, което най-много искам да видя от Marillion на живо е "Easter". :metal:
:metal:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#52 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 February 2009 - 12:42 PM

View PostYanni, on Feb 4 2009, 12:28, said:

Това, което най-много искам да видя от Marillion на живо е "Easter". :metal:
:metal:

Ще бъде забавно. Нямам представа дали знаеш, но по традиция по време на концерт това парче се изпълнява само инструментално. Ейч оставя публиката да пее текста. Изживяването е неописуемо. Целият настръхнах, когато чух залата в Лондон да пее Easter буквално като един. Казвам, че ще бъде забавно защото предполагам евентуално изпълнение на Easter в София няма да бъде съпроводено от толкова строен и единен хор от публиката. :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#53 Azeroth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts

Posted 10 February 2009 - 14:29 PM

Аз пък искам "Захарни мишки" :metal:
....все пак чудя се колко ли хора в залата знаят текста.....

#54 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 February 2009 - 16:43 PM

View PostAzeroth, on Feb 10 2009, 14:29, said:

Аз пък искам "Захарни мишки" :metal:
....все пак чудя се колко ли хора в залата знаят текста.....

На първо място добре дошъл във форума. Радвам се да те видя най-после и тук. За "захарните мишки" знаеш мнението ми. Те най-добре се топят в изпълнение на Фиш, няма нужда Ейч да се напъва с непосилната задача. А, както стана дума вече, надали българската публика е в състояние да изпее хорово цялата песен... :metal:

Duke
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#55 Azeroth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 6 posts

Posted 11 February 2009 - 12:33 PM

Здрасти Дюк,

Намалил съм изказванията си по форуми до минимум, но като разбрах, че концерта се отлага не можах да се въздържа. Вече съм по-спокоен щом Люси е потвърдила участието.

За Ейч не си прав. В момента съм си подредил една плей листа с негови изпълнения на
Cinderella Search
Sugar mice
Warm Wet Circles
White Russian
Kayleigh
Heart Of Lothian

бих казал, че се справя много добре. Просто е различно....много различно, но ми харесва. :metal:

ПП
Можем ли да измислим нещо да убедим Люси, че Зимния дворец просто не става за музиката на Мерилиън?

#56 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 February 2009 - 12:50 PM

View PostAzeroth, on Feb 11 2009, 12:33, said:


ПП
Можем ли да измислим нещо да убедим Люси, че Зимния дворец просто не става за музиката на Мерилиън?

Както вече по-горе споменах, Луси разбра от мен за промяната в залата и не остана никак доволна, защото не бе предупредена от организатора. Надявам се, без да искам, да не съм предизвикал някой ненужен скандал между нея и организатора, но нямаше как да скрия фактите. Знаеш, че Мерилиън имат един от най-добрите мениджъри в лицето на Луси и тя няма да остави нещата просто така. Надявам се въпреки всичко в името на нас феновете, ако се наложи да остъпи и да приеме новите условия. Както виждаш все още няма официална информация от организатора за промяна на залата, а само се съобщава за промяна на датата на концерта. На официалния сайт на групата все още стои името на зала "Универсиада". Всичко това ме кара да мисля, че преговорите продължават.

Иначе от години говоря на Луси колко много хора мечтаят за концерт на групата в София. Когато се видях с нея и цялата банда в Лондон преди година и половина всички бяха впечатлени от разказите ми за темперамента на българската публика и обещаха да направят всичко възможно, за да включат България в следващото си турне. Ето, че това стана, за което трябва да благодарим на тази симпатично-луда руса мацка Луси Джордаш... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#57 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 07 April 2009 - 16:48 PM

Днес е 7 април, т.е. малко повече от 2 месеца остават до евентуалният концерт.Никаква информация,никаква реклама,нищо.Май прогнозите ми се сбъдват.Жалко за феновете...
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#58 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 April 2009 - 18:53 PM

View Postman on a mission, on Apr 7 2009, 17:48, said:

Днес е 7 април, т.е. малко повече от 2 месеца остават до евентуалният концерт.Никаква информация,никаква реклама,нищо.Май прогнозите ми се сбъдват.Жалко за феновете...

Нямам идея какви са ти прогнозите, но ако си мислиш, че концерт няма да има, жестоко се лъжеш. :huh: Не ми се влиза в полемика, вярвам на източника си повече отколкото на всеки друг и щом той ми казва да не се притеснявам, значи нямам причина да го правя. Само ще допълня, че преди няколко дни с моя помощ билети си закупиха поредните чужденци, които ще посетят София специално за първия концерт на групата на българска земя. Да не стане накрая така, че да се окажем малцинство в залата... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#59 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 07 April 2009 - 20:14 PM

Дано да си прав.И на мен не ми се влиза в полемики,още повече че аз също желая това събитие.Вярвай ми...
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#60 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 08 April 2009 - 09:20 AM

Последно , някой знае ли със сигурност къде ще се проведе мероприятието?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users