Jump to content

Metal Heart's Content

There have been 28 items by Metal Heart (Search limited from 14-May 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#110932 W.A.S.P. в Бургас

Posted by Metal Heart on 05 August 2014 - 12:49 PM in Концерти и фестивали в България

Аз така и не разбрах защо не видяхме чудесата на техниката, с които ни примамваха в анонса - http://www.werock.bg...ws.php?id=28740&
Дали пък проблемът не е бил финансов, за да не стигнат тези неща до Бургас, както и за орязания сетлист? Иначе Летният театър беше препълнен с доста над капацитета за седящите места. Звукът и вляво от сцената не беше никак добър.



#110679 Iron Maiden в София

Posted by Metal Heart on 19 June 2014 - 15:26 PM in Концерти и фестивали в България

Нямаше кал, понеже нямаше и дъжд ;) А за припадналите и нарушителите имаше 10-на линейки и още толкова полицейски коли плюс хеликоптер, които вършаха напред-назад. Не бях на палатка и затова не мога да кажа какви са ги вършили там. Моите впечатления си изцяло от зоната зад загражденията за front of stage. Странното беше, че дори и в навалица от няколко десетки хиляди нямаше блъскане, натискане и прочие. Нещо, което не може да се каже за нашите тълпи...



#110676 Iron Maiden в София

Posted by Metal Heart on 19 June 2014 - 14:45 PM in Концерти и фестивали в България

Няколко часа преди концерта в "Армеец" бях на австрийския Nova Rock. Не бях виждала толкова възпитани фенове на едно място. Този, който е най-близо до теб и дъвчи нещо, ти подава да си вземеш. Друг ти подава ръка, за да се включиш в куфеенето на неговата компания. Дори пияните, които не знаеха къде се намират, не пререждаха опашката за тоалетните, а с поклон те пускаха да влезеш :) А вътре дори не мирише на тоалетна...За перфектното озвучаване няма да споменавам. След всичко това, което видях и чух там, концертът на Мейдън в голямата зала ме докара почти до депресия. Дори не можех да различа първите песни, Брус си отваряше устата, а звукът при мен идваше със закъснение (по-скоро беше шум). По-късно го пооправиха, но не можах да се отърва от чувството, че слушам Мейдън с тенекии...



#110356 Aerosmith в София

Posted by Metal Heart on 19 May 2014 - 15:22 PM in Концерти и фестивали в България

Да, проблемът в случая беше единственото число. Една видеостена и то във вътрешността на сцената не вършеше работа за цял стадион. Гледах видео от концерта в Букурещ - там е имало и странични, но и сцената е по-различна (от предишно турне). Смятам, че в случая издънката е на местния организатор, но със сигурност ще може да се каже едва след като мине и следващият концерт от турнето. Отново си мисля, че като първа дата на обиколката ни се спестиха някои неща (може би и няколко песни).



#110352 Aerosmith в София

Posted by Metal Heart on 19 May 2014 - 14:12 PM in Концерти и фестивали в България

Моята опорна точка е безумието с дълбоката сцена и видеостената от вътрешната й страна. По този начин адекватната реакция на случващото се на екрана бе само от публиката на терена. Писъци и крясъци отдолу в началото на концерта, когато даваха кадри от бекстейджа, пълно мълчание отстрани. За първи път ставам свидетел на такава нелепа гледка. СМЕ могат да забравят за бързото изкупуване на билети от сектор А за следващите си концерти на стадион. Ако въобще може да се нарече стадион това, на което се проведе концертът. Не знам какви ремонти са му правили, но мизерията от десетилетие насам е на една и съща точка, просто няма мърдане. Този път за разкош входовете и изходите бяха сведени до минимум, а влизането с електронни билети беше на едно място за целия стадион.
Представянето на групата обаче беше на очакваното високо ниво. Е, липсваха някои класики, но другите ни оставиха без глас. Поклон пред Аеросмит :worship:



#110173 SPIRIT of Burgas 2013

Posted by Metal Heart on 16 April 2014 - 13:11 PM in Концерти и фестивали в България

Не смятам, че тазгодишният фестивал пропада заради липса на пари - нали миналата година го направиха със същия бюджет. Но сега не е същото - конкуренцията на Sofia Rocks с Offspring/30 Seconds To Mars е жестока. Подозирах, че ще стане така, понеже преди винаги са обявявали новините за фестивала до края на март. И без това не чаках това съобщение, за да си нароча един фестивал от този тип в не толкова далечна чужбина, за първи път от доста години насам :nyam:



#109991 Metal Allstars в София! Loud Festival 2014

Posted by Metal Heart on 03 April 2014 - 20:09 PM in Концерти и фестивали в България

View Postsatanicart, on 03 April 2014 - 19:34 PM, said:

А това с липсата / наличието на поклон е меко казано смехотворно. На кого по дяволите му пука?
Не, че държа да ми се кланят. Но самият факт, че предварително беше обявено как всички ще се съберат накрая на сцената и това не се случи, най-малкото говори колко не на кеф са били самите музиканти от организацията и представянето на цялото мероприятие. Съжалявам, но редуването на 15 минути свирене с 15-минутни паузи за мен не е концерт, да не говорим пък за фестивал!



#109983 Metal Allstars в София! Loud Festival 2014

Posted by Metal Heart on 03 April 2014 - 11:24 AM in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 02 April 2014 - 14:59 PM, said:

Накрая ще се окаже, че в София е имало публика колкото на всички останали концерти от турнето взети заедно :D
И само на нея не са се поклонили...
http://www.websmi.by...a-ne-ostanovit/



#109911 Metal Allstars в София! Loud Festival 2014

Posted by Metal Heart on 26 March 2014 - 12:44 PM in Концерти и фестивали в България

http://www.blabbermo...garia/#comments

А нашето било разпродадено....



#109704 "Sounds of Ages - 2014" - Paradise Lost

Posted by Metal Heart on 14 March 2014 - 11:06 AM in Концерти и фестивали в България

PARADISE LOST ще свирят в Пловдив на 20 септември 2014 (събота).

Това ще бъде четвъртото издание на музикалния форум Sounds of The Ages.

Aнглийска група-институция ще представи един много специален спектакъл в магическата атмосфера на Античния театър.

В основната част от шоуто, PARADISE LOST ще свирят заедно с Оркестъра на Държавна опера Пловдив, отново под ръководството на диригента-звезда Левон Манукян.

Водеща британска филмова компания ще заснеме шоуто с множество камери - една супер продукция, която ще бъде издадена като следващото официално DVD на групата.


Това ще е незабравимо!!!



#109603 Кой къде беше през...2013...

Posted by Metal Heart on 03 March 2014 - 13:26 PM in Концерти и фестивали в България

Хаха, не е баш тъй, миналата година програмата беше посгъстена и с едно пътуване се е случвало да отидем на 2-3 концерта ;) Човек е човек, когато е на път :neo: :yes: И дори когато концертът не се е получил съвсем добре, пътуването и новите места, видени по пътя, оставят хубави спомени.



#109597 Кой къде беше през...2013...

Posted by Metal Heart on 02 March 2014 - 20:23 PM in Концерти и фестивали в България

04.02. – Slash – зала "Фестивална", София
15.03. – Helloween, Gamma Ray – "Арена Армеец", София

18.03. - Sabaton, Eluveitie – зала "Универсиада", София
30.03. - Tarja – Зала 1 на НДК, София
20.04 - Vaya Con Dios – Зала 1 на НДК, София
06.05. - JOE LYNN TURNER - Градски площад, Каварна
12.05. – Depeche Mode – стадион "Локомотив", София
14.05. – Bon Jovi – стадион "Васил Левски", София

15.05.- We Will Rock You – "Арена Армеец", София
01.06. – KAVARNA ROCK - Accept / Thunder / Ария / Черно Фередже – стадион "Калиакра", Каварна
02.06. – KAVARNA ROCK - Deep Purple / Doro / Алиса / Аналгин – стадион "Калиакра", Каварна

28.06. - VARNA ROCK FEST - JOHN LAWTON - стадион "Локомотив", Варна
29.06. - VARNA ROCK FEST - JOE LYNN TURNER - стадион "Локомотив", Варна
30.06 - JULY MORNING BLUES ROCK FEST - Richie Kotzen - Music Beach, Шкорпиловци
19 - 21.07. - WILD CHILD ROCK FESTIVAL - мото база "Хептагон Груп", Варна
26.07. – SOFIA ROCKS - Rammstein – стадион "Васил Левски", София

27.07. - SPIRIT OF BURGAS – EDITORS - Централен плаж, Бургас
28.07. - SPIRIT OF BURGAS – ENTER SHIKARI - Централен плаж, Бургас
17.08. - SEA OF BLACK FESTIVAL - ZOMBIE INC.. - Летен театър, Бургас
30.08. – Roger Waters – стадион "Васил Левски", София

11.09. – FSB – Летен театър, Варна
21.09. – Asia – Античен театър, Пловдив
14.09. - U-ROCK FESTIVAL - MASTERPLAN - парк "Стадиона", Пазарджик
28.09. – Alan Parsons Live Project – Зала 1 на НДК, София

31.12. - TIM RIPPER OWENS - Градски площад, Каварна



#109512 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Metal Heart on 25 February 2014 - 17:05 PM in Концерти и фестивали в България

А, голяма веселба беше :) А слънцето в разгара на лятото е за предпочитане пред дъжда и студа в края на есента, що се отнася до концерти на открито.



#108849 "Sofia Rocks - 2014"

Posted by Metal Heart on 04 February 2014 - 12:56 PM in Концерти и фестивали в България

В сайта за продажба на VIP пакети за 30 SECONDS TO MARS http://www.adventuresinwonderland.com/ излиза:


Sunday

July 6, 2014


Armeec Arena

Sofia, Bulgaria
Europe




#108755 "Sofia Rocks - 2014"

Posted by Metal Heart on 31 January 2014 - 10:39 AM in Концерти и фестивали в България

Джаред Лето е не само великолепен актьор, но и страшно харизматичен фронтмен. Нямам търпение вече. Следя групата му от първия албум и съм изумена колко бързо израстнаха, събраха маса отдадени фенове и обраха наградите почти навсякъде, където бяха номинирани. Не само за музика, но и за видеоклипове, които са си мини филми, режисирани отново от Джаред. Доволна съм, че не са се отказали да свирят тук, след случката с вятъра в Разлог ;)



#108751 "Sofia Rocks - 2014"

Posted by Metal Heart on 31 January 2014 - 10:18 AM in Концерти и фестивали в България

Аз - доволна :victory:



#108705 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Metal Heart on 29 January 2014 - 14:45 PM in Концерти и фестивали в България

- след като миналата година Muse спечелиха първото място за най-желан концерт у нас, този път те са посочени на някое от първите три места само от един потребител на форума :harhar: ;
Ами да, според мен другите потребители, посочили ги на първо място преди, или вече са ги гледали в чужбина, или са изгубили всякаква надежда, че такава продукция има почва у нас. Не и в близките години.Може би, когато музикантите наближат пенсионна възраст.... Дано не съм права. Разумът ми говори едно, но списъкът с желанията е съвсем друго ;)



#108704 Iced Earth в София

Posted by Metal Heart on 29 January 2014 - 14:35 PM in Концерти и фестивали в България

ICED EARTH - 02.02.2014 - MIXTAPE 5 - SOLD OUT

Това са пуснали организаторите във FB, но в Ticketstream са останали още малко билети.



#108416 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Metal Heart on 19 January 2014 - 20:39 PM in Общ музикален форум

1. Amorphis - Circle
2. Helloween - Straight Out Of Hell
3. Alice in Chains - The Devil Put Dinosaurs Here
4. Depeche Mode - Delta Machine
5. Dream Theater - Dream Theater
6. Deep Purple - Now What?!
7. Black Sabbath - 13
8. Stone Sour - House of Gold & Bones: Part 2
9. Korn - The Paradigm Shift
10. 30 Seconds To Mars - Love Lust Faith + Dreams
11. Bon Jovi - What About Now
12. Megadeth - Super Collider
13. H.I.M. - Tears On Tape
14. Tarja - Colours In The Dark
15. Amaranthe - The Nexus



#108402 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Metal Heart on 17 January 2014 - 22:09 PM in Концерти и фестивали в България

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2013-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Rammstein
2. Roger Waters
3. The Alan Parsons Live Project

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2013-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Roger Waters
2. Rammstein
3. Depeche Mode


ІІІ. Разочарованието на 2013-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1.
Bon Jovi
2. Masterplan
3. Deep Purple

ІV. Издънката на 2013-та според Вас е:
1.
Roger Waters vs. Лудогорец
2. Малкото публика на ъндърграунд фестивалите
3. Местенето на концерта на Depeche Mode на "стадион" "Локомотив"


V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. SME
2.
“Balkan Entertainment Company”
3. “Loud Concerts”


VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2014-та?
1. Muse

2. Within Temptation
3. Nightwish



#108239 Gamma Ray & Rhapsody Of Fire в София

Posted by Metal Heart on 19 December 2013 - 17:18 PM in Концерти и фестивали в България

Три метъл концерта за 10 дни! Март месец ще е тежък и ще трябва да се избира... Днес обявиха и Аморфис... А всичките си заслужават.



#107871 Muse – муза, революция, или шибана претенция?

Posted by Metal Heart on 08 November 2013 - 14:17 PM in Общ музикален форум

ВПЕЧАТЛЯВАЩ е много меко казано за този концерт. Усещането на излизане от залата беше все едно си бил на стадиона (а аз съм ги гледала на три). Ужасно ме е яд, че не можах да отида на някоя от датите от последното турне. Това просто не е за изпускане :no: Дръпнали са страшно много напред във всяко едно отношение, свирят доста от новите песни и публиката припява мощно, сякаш са от старите... Изумителни визуални ефекти, политически ангажирани анимации, актьорски изпълнения, ПЕРФЕКТЕН звук, неподражаемият Мат, крайно съсредоточените Крис и Доминик :worship: Още не мога да си събера мислите :blink:



#107587 Alan Parsons Project в София

Posted by Metal Heart on 26 September 2013 - 09:06 AM in Концерти и фестивали в България

http://www.eventim.b...atmap-selection

От тази схема се вижда точно обратното. Останали са единични бройки на партера и малко повече на втори балкон.



#107007 Roger Waters в София

Posted by Metal Heart on 20 August 2013 - 10:35 AM in Концерти и фестивали в България

бивш футболист
Това звучи като диагноза... :old:



#106798 Roger Waters в София

Posted by Metal Heart on 09 August 2013 - 15:33 PM in Концерти и фестивали в България

View PostGeddy, on 09 August 2013 - 13:30 PM, said:

Може пък Домус и Фънки да са се разбрали тихомълком да вдигнат малко скандал, че да стане реклама и за мача и за концерта? :D
Що не, няма лоша реклама. Защо му трябваше на онзи да ходи при министъра и да ореве орталъка, без да е сигурен, че ще има проблем с концерта? За да вдигне шум около собствената си персона и великия си отбор, който останал без лицензиран стадион. :pardon: