Jump to content

HBC Trio (Scott Henderson, Dennis Chambers, Jeff Berlin) в София07.10.2012 г. - Sofia Live Club


9 replies to this topic

#1 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 03 October 2012 - 23:06 PM

Скот Хендерсън е роден през 1954 година и израства през ерата, когато блус-рокът е в своя пик. Започва ранната си кариера като музикант изпълнител в клубове в Южна Флорида, където свири всичко от Лед Зепелин до Джеймс Браун. След като завършва обучението във Флорида Атлантик Юнивърсити, Скот се премества в Лос Анджелис, където свири и записва с Chick Corea's Electric Band, с известния цигулар Jean-Luc Ponty, басиста Jeff Berlin и групата Players, и не на последно място - четири годишен маратон с основателя на Weather Report - Joe Zawinul.

Джеф Берлин е жива легенда на електрическия бас. Накратко, той е признат като един от най-добрите солисти на бас китара в целия свят. Дискографията му е пълна с легендарни имена, които всеки музикант знае много добре, а повечето ценители обожават. Сред тях са имена като Yes, Allan Holdsworth, Mike Stern, Randy Brecker , Billy Cobham, John McLaughlin, Bill Evans, Pat Metheny, Van Halen, Rush. Със своите невероятни способнисти, Джеф Берлин продължава да влияе на цели поколения басисти и музиканти.

Денис Чеймбърс започва да свири на четири-годишна възраст, а на шест вече свири на живо в нощни клубове. Макар да е изцяло самоук и по времето да е нямал формално обучение по музика, той се превръща в един от титаните в света на фюжъна и джаза, и днес е един от най-известните и търсени барабанисти в цял свят. Списъкът от световно известни артисти, с които той работи вече от десетилетия е дълъг, колкото и впечатляващ. Някои от тях са John Scofield Band,
Michael Brecker Band, George Duke, Stanley Clark, John McLaughlin Band и други.

#2 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 05 October 2012 - 12:35 PM

Там сме...

#3 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 05 October 2012 - 13:29 PM

Задължително.

#4 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 05 October 2012 - 19:01 PM

Помислих си, че само аз се интересувам от Фюжън и Джаз Рок!!!
Хубаво е да знам, че не съм сам :)

#5 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 06 October 2012 - 10:01 AM

Цък ;)

#6 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 07 October 2012 - 23:16 PM

Как ви се хареса концертът? :)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#7 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 07 October 2012 - 23:44 PM

То не беше свирене то не бе магия, думите понякога се изчерпват та да го опишеш, просто ни отвяха. :)

Edited by Edwar_77, 07 October 2012 - 23:48 PM.


#8 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 08 October 2012 - 08:00 AM

View PostEdwar_77, on 07 October 2012 - 23:44 PM, said:

То не беше свирене
Ама малко късо ми се стори....даже мислех че се бъзикат че им е последна песен...

View PostEdwar_77, on 05 October 2012 - 19:01 PM, said:

Фюжън и Джаз Рок!!!
Хубаво е да знам, че не съм сам :)
На зле е тръгнал форума - фюжън, жаззз...няма блек...и траш и дет...
А под Муунспел и Тим Рипър почти няма отзиви...

#9 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 08 October 2012 - 11:23 AM

А после Jeff Berlin каза, че ще изпълнят още 15 парчета ама това естествено беше майтап в негов стил... хахаха :)

#10 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 11 October 2012 - 10:33 AM

Точно този стил буквално казано ми идва малко труден за слушане в домашни условия и не е от любимите ми направления в джаза, но концертът беше жесток - изключителните музиканти си личат отдалеч. 6-и блок на АЕЦ Козлодуй за кратко се пренесе в "София лайв клуб" и облъчи всички присъстващи с много музикална енергия.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users