Jump to content

Jое Cocker в София28.05.2011г. - зала "Фестивална"


67 replies to this topic

#21 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 15:50 PM

Ози, отново напълно съгласен с теб!
А и не забравяй, че залите, за които говориш, са предимно със седящи места, което се води "по-луксозно", отколкото зала, в която няма седящи места и ще се слагат столчета допълнително ... - т.е. цените са ужасно раздути и за условията, и за действителността и стандарта у нас ...

#22 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2011 - 15:55 PM

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 11 2011, 15:47, said:

Ако не е тайна - нетърпението ти в каква насока ще е? "Супер с отворено сърце", приемливи цени за готини концерти или "Ужас със свито сърце", тези пак се изхвърлиха с цените? Защото моите очаквания вече са от втория вид, не от първия ... :harhar:
А това все повече и повече ме ориентира за ходене по концерти в чужбина ... И при тези цени съм сигурен, че няма да съм единствения ...

"Супер с отворено сърце" за Каварна Рок фест - Не един път съм казвала, че самото посещение в този симпатичен крайморски град го свързвам не само с концертите, а и с други приятни емоции, като плаж, слънце, почивка, среща с приятели и т.н. Та в този ред на мисли кой ще свири не е от особено значение, а цената за билета ще я прежаля някак си, заради другите неща.

"Ужас със свито сърце" ми е за Сонисфиър, предвид групите, които са обявени за изданията на фестивала по другите държави. Там отивам само заради музиката, иначе и за без пари мога да се разходя до стадиона, който ми е на 10 мин. пеша. И като гледам каква цифра искат БЕК за Джо Кокър, направо ме хваща страх колко ще искат за фестивала. А още по-ужасно е, че списъка с групите за мен се очертава като: група, пълнеж, група, пълнеж и ще се налага и там да се прежалвам.

Абе направо ужас от всякъде! :metal:

#23 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 11 February 2011 - 15:57 PM

Струва ми се, че потенциалната публика за този концерт е доста оскъдно представена във форума и нищо чудно да стане като с концерта на Смоуки - високи цени, пълна зала, но единици присъствали от тук пишещите :harhar:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#24 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 16:00 PM

View PostMetal Heart, on Feb 11 2011, 15:57, said:

Струва ми се, че потенциалната публика за този концерт е доста оскъдно представена във форума и нищо чудно да стане като с концерта на Смоуки - високи цени, пълна зала, но единици присъствали от тук пишещите :harhar:
Ще стане според мен и като концерта на Роксет - ропот "Кви са тия цени" и опа, концерта разпродаден и се мести на стадион....... със столчета :metal: Направо като наредят столчетата на Герена да не ги махат няколко дни.

Подценявате масовия български слушател ми се струва - миналата година хората заради Nothing Else Matters и Du Hast два дни търпяха всякакви групета, сега 100 лева ли ще ги уплашат да слушат две песни, които са чували на Джо Кокър.

Edited by Javor, 11 February 2011 - 16:01 PM.


#25 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 February 2011 - 16:05 PM

View PostJavor, on Feb 11 2011, 16:00, said:

Ще стане според мен и като концерта на Роксет - ропот "Кви са тия цени" и опа, концерта разпродаден и се мести на стадион....... със столчета :harhar: Направо като наредят столчетата на Герена да не ги махат няколко дни.

Нали и аз това разправям, но сега се замислих дали пък публиката на Кокър няма да "изкуфее" и начупи столовете, за да не могат на следващия ден "дискарите" да седнат на местата си... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#26 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 11 February 2011 - 16:11 PM

View Postmarillion, on Feb 11 2011, 16:05, said:

Нали и аз това разправям, но сега се замислих дали пък публиката на Кокър няма да "изкуфее" и начупи столовете, за да не могат на следващия ден "дискарите" да седнат на местата си... :harhar:
По-скоро си представям масов стриптийз на You can leave your hat on и стари и млади танцуват върху/около/със столчетата :metal:

Edited by Metal Heart, 11 February 2011 - 16:12 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#27 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 17:17 PM

View PostMetal Heart, on Feb 11 2011, 16:11, said:

По-скоро си представям масов стриптийз на You can leave your hat on и стари и млади танцуват върху/около/със столчетата :metal:

Дълбоко се съмнявам, че на дядо Джо ще има млади. :harhar:

По повод казаното по-горе. Несравними са Джо и Елтън Джон.
Елтън е екстравагантна кокона със страхотно сценично присъствие, със 100 железни хита, сингли, стигнали номер едно през три десетилетия, Джо е хриптящ блус пияндурник на сто години и хиляди литри с три хита и фенски кръг около 30-55 г. И дума не може да става за стадион.
И аз съм на мнение, че зала 1 бе идеална за Джо Кокър. Все пак, тя си е лачен соц и по- би отивала на този концерт като атмосфера, отколкото продънения кенеф Фестивална.

#28 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 17:23 PM

View Postmarillion, on Feb 11 2011, 14:19, said:

Естествено, можеш да ме попиташ. Не съм очаквал, че имат чак толкова много фенове в България. Защо, това учудва ли те?
Идеята ми е, че дори и малките деца им знаят парчетата повече от ясно е, че ще има висока посещаемост.
. . . And Justice For All

#29 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 February 2011 - 18:17 PM

Жалко, действително цените са плашещи.Аз като заклет фен на Джо и като познавател на почти цялата му дискография, изключително много съжалявам че няма да успея да отида на концерта му.Мисля си, че цифрите обаче са реални за изпълнител от неговия ранг.Независимо от това, че в съседните нам страни са по-ниски.Анти-логиката обаче е избора на зала "Фестивална" според мен.Липсата на нещо подобно на Белградската Арена започва да мирише все повече!

П.С.Marillion, едва ли злобата и омразата ти към Левски имат място точно в тази или подобни теми.Не мислиш ли?
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#30 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 18:42 PM

View Postman on a mission, on Feb 11 2011, 18:17, said:

Мисля си, че цифрите обаче са реални за изпълнител от неговия ранг.
Все си мисля, че рангът на изпълнителя далеч не е единственото нещо, което трябва да се вземе предвид, когато се определя цената на билета. На Manowar(сори, че говоря за тях, сега ще разберете защо) рангът им е достатъчно голям, за да разпродадат концерт в САЩ при цена на билета от 85 долара* и да обявят още два в последствие, но и на двата им самостоятелни концерта в Каварна цените бяха към три пъти по-ниски. Ако тази година дойдат, отново се съмнявам билетите да стигнат такива суми.


---
*В зала за макс 5000 човека, но все пак...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#31 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 February 2011 - 18:51 PM

Да, но от тогава концертите през годината скочиха поне три пъти като количество, а от там и лакомията на промоутърите.А все пак тук си говорим за титанично име в музикалния бранш(макар и не чак от такова значение в рамките на БГ).
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#32 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 11 February 2011 - 19:46 PM

View Postman on a mission, on Feb 11 2011, 18:17, said:

Мисля си, че цифрите обаче са реални за изпълнител от неговия ранг.Независимо от това, че в съседните нам страни са по-ниски.Анти-логиката обаче е избора на зала "Фестивална" според мен.Липсата на нещо подобно на Белградската Арена започва да мирише все повече!

Хващам се за твоите думи ... :harhar:

Според мен нито цените за Joe Cocker, нито за Roxette са реални. На базата на какво са 80, 100 лв.? Заради удобното извинение, че са големи имена? Е, и? Билетите за много по-големи и актуални артисти (към настоящия момент на турнето им) през последните 2-3 г. са били с доста по-приемлива стойност.

ОК - ден година храни. Разбирам SME. Но при заявените принципи от страна на ръководството на BEC, това не се връзва. Мащабите на концертния живот у нас се увеличиха поне 3 пъти в рамките на доста кратък период от време. И ако някой иска посещаемост, вече трябва да се съобразява със стандарта на хората. Защото клиентът (фенът) винаги е прав и от него зависи дали концертът, който ще организираш, ще е успешен или няма да е.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#33 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 February 2011 - 19:49 PM

View PostSailing Ships, on Feb 11 2011, 19:46, said:

Защото клиентът (фенът) винаги е прав и от него зависи дали концертът, който ще организираш, ще е успешен или няма да е.
Айде сега всички промоутъри да си разпечатат този цитат и утре секретарките да хванат тиксо и ножичка и бързо да го лепнат на вратите им по офисите!
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#34 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 11 February 2011 - 19:54 PM

View Postman on a mission, on Feb 11 2011, 19:49, said:

Айде сега всички промоутъри да си разпечатат този цитат и утре секретарките да хванат тиксо и ножичка и бързо да го лепнат на вратите им по офисите!

Май беше в "Desperado" ... "Клиентът винаги е крив" :harhar:

Въпрос на избор. :metal:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#35 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 20:07 PM

Цените, за този хамбар ""Фестивална", са силно завишени. Арена Белград е модерна зала и там концерта ще е приказка. Зала 1 НДК е с 3380 седящи места. Ако пуснеха 40лв. за правостящи (между редовете, за да не пречат на седналите) щяха да съберат много повече хора. Така си мисля.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#36 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 12 February 2011 - 13:09 PM

View PostSailing Ships, on Feb 11 2011, 19:46, said:

Според мен нито цените за Joe Cocker, нито за Roxette са реални. На базата на какво са 80, 100 лв.? Заради удобното извинение, че са големи имена? Е, и? Билетите за много по-големи и актуални артисти (към настоящия момент на турнето им) през последните 2-3 г. са били с доста по-приемлива стойност.

ОК - ден година храни. Разбирам SME. Но при заявените принципи от страна на ръководството на BEC, това не се връзва. Мащабите на концертния живот у нас се увеличиха поне 3 пъти в рамките на доста кратък период от време. И ако някой иска посещаемост, вече трябва да се съобразява със стандарта на хората. Защото клиентът (фенът) винаги е прав и от него зависи дали концертът, който ще организираш, ще е успешен или няма да е.
За съжаление, докато има търсене на скъпи билети у нас, нищо няма да се промени. Трябва някой организатор да се опари с полупразна зала/стадион и солидна загуба, за да си вземе поука (а покрай него и другите), че така не може да продължи. Но мисля, че този момент е твърде близо, след като вече чета, че фенове ще ходят на концерта на Джо Кокър в Белград заради по-ниската цена на билета и несравнимо по-добрата зала.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#37 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 12 February 2011 - 15:30 PM

View PostMetal Heart, on Feb 12 2011, 13:09, said:

За съжаление, докато има търсене на скъпи билети у нас, нищо няма да се промени. Трябва някой организатор да се опари с полупразна зала/стадион и солидна загуба, за да си вземе поука (а покрай него и другите), че така не може да продължи. Но мисля, че този момент е твърде близо, след като вече чета, че фенове ще ходят на концерта на Джо Кокър в Белград заради по-ниската цена на билета и несравнимо по-добрата зала.


Bryan Adams през 2006 обърка работата. В момента, в който в края на натоварена концертна година 60-левовите билети се разпродадоха за дни, организаторите си казаха "Ахаааааааааа, ей ся ги почваме". И оттогава - мор!
Замислете се, дотогава билетите бяха на нормални цени.
Рискуваха 2007 и 2008 тия хрантутници и безобразници с някои по-завишени цени и последните две години си правят каквото си искат. Особено СМЕ, дето си избиха хонорара на Елтън Джон само от "оркестрината" (заградения обор с детски столчета, забити в калната трева, вързани едно за друго със свински опашчици).

#38 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 12 February 2011 - 18:24 PM

View Postduende, on Feb 12 2011, 15:30, said:

Bryan Adams през 2006 обърка работата. В момента, в който в края на натоварена концертна година 60-левовите билети се разпродадоха за дни, организаторите си казаха "Ахаааааааааа, ей ся ги почваме". И оттогава - мор!
Замислете се, дотогава билетите бяха на нормални цени.

Същото е и с Roxette. Такъв тип артисти са, че са слушани от много хора - някои заклети фенове, но по-голямата част дали знаят и 10 други песни, освен хитовете им.

Освен музиката, нас ни впечатляват и изкуствено надутите цени, докато други хора се вълнуват само от комерсиалните изпълнители (макар и от близкото и не чак толкова минало). Въпрос на манталитет сигурно - да припяваш в някой клуб едни и същи песни, пускани до втръсване, и да кажеш после - "Ей, бях на концерта им!".

SME ще спечелят и от Roxette, но за BEC лично аз се съмнявам ...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#39 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 29 April 2011 - 16:15 PM

"След 1 май всички билети, закупени онлайн от сайта www.eventim.bg ще носят на получателя си 10 процента отстъпка във всички ценови категории!!!"

Евала... ако бях от хората, които са си закупили билети първи - т.е. най-големите фенове на Кокър - щях да се ядосам ужасно. И изобщо не трябва ли този вид промоции, семейни билети и т.н. да се обявяват в самото начало?? От концерт на концерт Болкън ми падат все повече в очите. :worship:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#40 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 April 2011 - 18:45 PM

Аз друго не разбирам. Според инфото от вдругиден в продажба се пускат и "семейни" билети за минимум двама. При тях отстъпката е в размер на 15%, но не става ясно за общия комбиниран билет ли става дума или за всеки един билет включен в него? Защото ако е първото, предложението е абсурдно - купувайки два самостоятелни билета ще спестя 20%, а ако заложа на един общ семеен билет, ще спестя само 15%. Малко помощ от приятел?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users