Jump to content

Roxette в София29.05.2011 - стадион "Г. Аспарухов"


117 replies to this topic

#21 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 15:07

View PostБоби Стефанов, on Nov 15 2010, 15:01, said:

Да питам по-запознатите, понеже досега не съм бил на такъв концерт в тази зала - ако стана и ида да си се кефя пред сцената, някой охранчо ще ме върне ли горе, да си гледам през театралното бинокълче?
Пред сцената не можеш - там има оркестрина, в която няма да те пуснат.
I don't know how I managed it...

#22 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 15 ноември 2010 - 15:11

View PostOzzy, on Nov 15 2010, 15:07, said:

Пред сцената не можеш - там има оркестрина, в която няма да те пуснат.
На концерта на Richard Marx по едно време нахлуха правостоящи в оркестрината - пуснаха ги, но за не повече от 5 мин. :lol:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#23 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 17:03

Искам да внеса малко информация как върви продажбата на билети за концерта, която получих преди малко от информационния център на Пикадили - Мол София.

Само в мрежата на Пикадили са продадени, от началото на деня, над 600 билета (и продължават да се продават).
Към момента наличните билети са около 1,000.
Най-евтините вече са изчерпани - т.е. тези от 60 лв. и 80 лв.
(Ако има останали, на касите на билетния център в НДК)
За оркестрината билети (при цена от 150 лв.) вече няма.
(Ако има останали, на касите на билетния център в НДК)

Явно сметката на SME по отношение на цените излиза добре планирана, защото дори и при тези нива още през първия ден има "голям наплив от фенове по касите"!!!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#24 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 15 ноември 2010 - 17:16

Защо ли веднага ме спохожда съмнението за тези данни? Да няма някоя изненада после, как видиш ли се появили още ограничено количество за оркестрината. :lol:

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 17:21

View PostBeerMe, on Nov 15 2010, 17:16, said:

Защо ли веднага ме спохожда съмнението за тези данни? Да няма някоя изненада после, как видиш ли се появили още ограничено количество за оркестрината. :lol:
Нещо, на което сме ставали свидетели не един и два пъти. Вече не бих се учудил на нищо свързано с билетопродаване у нас B)
I don't know how I managed it...

#26 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 17:34

View Postmarooned, on Nov 15 2010, 17:03, said:

Искам да внеса малко информация как върви продажбата на билети за концерта, която получих преди малко от информационния център на Пикадили - Мол София.

Само в мрежата на Пикадили са продадени, от началото на деня, над 600 билета (и продължават да се продават).
Към момента наличните билети са около 1,000.
Най-евтините вече са изчерпани - т.е. тези от 60 лв. и 80 лв.
(Ако има останали, на касите на билетния център в НДК)
За оркестрината билети (при цена от 150 лв.) вече няма.
(Ако има останали, на касите на билетния център в НДК)

Явно сметката на SME по отношение на цените излиза добре планирана, защото дори и при тези нива още през първия ден има "голям наплив от фенове по касите"!!!
Това толкова не го вярвам, че...
Просто ми е трудно да повярвам, че точно в най-пърпълистично настроената държава на света концерт на Roxette ще се разпродаде в пъти по-бързо от концерт на Джон Лорд, особено пък на двойни цени.

А и не е само това. Просто Roxette, при цялото ми уважение, дори и някога да са били сериозен култ, вече не са. Младите не ги знаят. На концерта биха отишли основно хора, които искат да си поприпомнят младостта - а голямата част от тях не са склонни да дадат толкова пари за една вечер.

Edited by Тигър, 15 ноември 2010 - 17:39 .

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#27 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 ноември 2010 - 17:58

View PostRebel, on Nov 15 2010, 13:34, said:

За група, която отдавна е минала годините, когато е била на върха, това са направо смешни цени. Сигурно си има фенове, които с радост биха дали тия пари, обаче лично според мен са необосновани.
Ози, ето това е и моето мнение.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#28 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 17:59

View PostТигър, on Nov 15 2010, 17:34, said:

Това толкова не го вярвам, че...
Просто ми е трудно да повярвам, че точно в най-пърпълистично настроената държава на света концерт на Roxette ще се разпродаде в пъти по-бързо от концерт на Джон Лорд. А и не е само това.

Аз също съм изненадан, че за един ден са продадени толкова билети за концерт на Roxette.

За да се убедиш сам, ти предлагам да се обадиш до билетния център на НДК, за да провериш пък там какво е положението.
Продали са над 500 билета.

Искам само да вметна, че работя в одиторска компания от т.нар. "Голяма четворка".
Казвам го не с цел да придавам важност и тежест на думите си.
Просто, покрай работата си като одитор, имам вече изграден навик да потвърждавам информацията, която получавам от различни източници, за да се убедя в разумна степен в достоверността и :lol:

Колкото до твърдението, че сме "най-пърпълистично настроената държава на света", бих добавил, че то е абсолютно оборимо!
Като искам да отбележа, че аз съм един от най-големите фенова на Deep Purple в страната.
Едва ли са много хората у нас, които могат да се похвалят - с автограф от маестро Jon Lord, две перца от Steve Morse и т.н., и т.н.
Не е мястото в тази тема обаче да водим такава дискусия.
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#29 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 15 ноември 2010 - 19:11

View Postmarooned, on Nov 15 2010, 17:59, said:

Колкото до твърдението, че сме "най-пърпълистично настроената държава на света", бих добавил, че то е абсолютно оборимо!
Освен това беше очевидно леко преувеличаване... Или поне се надявах да е очевидно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#30 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 16 ноември 2010 - 03:50

View PostOzzy, on Nov 15 2010, 13:16, said:

Да са живи и здрави Roxette - със сигурност ще направят хубав концерт и без моето присъствие :lol:
И без моето, особено на тези цени и след разочарованието ми от Скорпиънс. B)
Hedniska Blod

#31 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 16 ноември 2010 - 11:37

View Postmarooned, on Nov 15 2010, 17:59, said:

Колкото до твърдението, че сме "най-пърпълистично настроената държава на света", бих добавил, че то е абсолютно оборимо!
Като искам да отбележа, че аз съм един от най-големите фенова на Deep Purple в страната.
Едва ли са много хората у нас, които могат да се похвалят - с автограф от маестро Jon Lord, две перца от Steve Morse и т.н., и т.н.
Не е мястото в тази тема обаче да водим такава дискусия.


Специално с маестрото нямаше никакви проблеми с автографите и снимките в Пловдив - даваше ги със достолепието, което излъчва и от афишите.

Въпреки че Роксет не ме интересуват от никаква гледна точка, ще се радвам СМЕ да продадат цялата зала. Дано спечелят повече, че най-накрая се престрашат и поканят по-малко комерсиалните групи, които не са идвали в България, като Styx, Chicago, Journey и много други...

#32 didogun

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 133 posts

Posted 16 ноември 2010 - 12:07

Сравнението на Роксет с Джон Лорд ми се струва неуместно. Ако излезете на улицата и питате кой е Джон Лорд не вярвам повече от 1 на 10 да ви даде верен отговор. Роксет са комерс, демек популярни, а освен това песните им са качествени - ще се напълни залата гаранция, и при по-скъпи от тези билети щеше да се напълни.

#33 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 16 ноември 2010 - 12:32

View PostHeathenHeart, on Nov 16 2010, 03:50, said:

И без моето, особено на тези цени и след разочарованието ми от Скорпиънс. :metal:
И аз се разочаровах от последния им концерт, но не разбирам каква е връзката с Роксет :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#34 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 ноември 2010 - 14:09

View Posteddie, on Nov 16 2010, 11:37, said:

Въпреки че Роксет не ме интересуват от никаква гледна точка, ще се радвам СМЕ да продадат цялата зала. Дано спечелят повече, че най-накрая се престрашат и поканят по-малко комерсиалните групи, които не са идвали в България, като Styx, Chicago, Journey и много други...
Абе те си печелят повече от достатъчно, просто при нашите промоутъри се проявява типичният български търговски манталитет. Те искат да спечелят от един концерт толкова, колкото промоутърите по други държави печелят от десет, като това се отразява и на превръщащите се в абсолютно спекулативни цени на билетите, и на броя концерти. Затова ни заобикалят редица групи и изпълнители, които иначе свирят по всички други източноевропейски държави, и затова докато в Братислава за концерт на Крис Нормън ти искат 40 лева за билет пред сцена, тук цената е 100. :metal: :D :D

Но те подкрепям на 200% за изброените от теб групи, макар и да не са си в оптималните състави (Стив Пери обаче май ще се връща в Джърни и тогава посещението на техен концерт става задължително!!)

Edited by foreigner, 16 ноември 2010 - 14:10 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#35 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 16 ноември 2010 - 14:33

View Postforeigner, on Nov 16 2010, 14:09, said:

Абе те си печелят повече от достатъчно, просто при нашите промоутъри се проявява типичният български търговски манталитет. Те искат да спечелят от един концерт толкова, колкото промоутърите по други държави печелят от десет, като това се отразява и на превръщащите се в абсолютно спекулативни цени на билетите, и на броя концерти.
Така е, за съжаление, особено СМЕ са на принципа "ден година храни" :metal: Обявяват няколко големи имена за година, но с билетите за тях режат главите от кръста. И понеже не можеш да махнеш с ръка, когато любима група ти идва на крака, плащаш си като поп и кръгът се затваря :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#36 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 ноември 2010 - 10:00

View Postforeigner, on Nov 16 2010, 14:09, said:

Изпълнители ни заобикаляли заради това, че промоутър тук би им сложил високи цени на билетите? :huh:
Ново 25 :wacko:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#37 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 17 ноември 2010 - 12:48

View PostMetal Heart, on Nov 16 2010, 12:32, said:

И аз се разочаровах от последния им концерт, но не разбирам каква е връзката с Роксет :wacko:
Че са по-мелодични и по-комерсиални, а и по-стари групи. Разбира се, не може да се прави генерален извод от едната за другата.
Hedniska Blod

#38 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 ноември 2010 - 16:59

View PostSatyr, on Nov 17 2010, 10:00, said:

Изпълнители ни заобикаляли заради това, че промоутър тук би им сложил високи цени на билетите? :metal:
Ново 25 :huh:
Не. Мисля, че се изразих достатъчно ясно, но все пак:
Промоутърът х тук не иска да спечели 30 000 от 10 концерта. Той иска да спечели 30 000 от един. Х не иска да сложи нормални или, пази боже, ниски цени на билетите и да привлече много публика - х иска да сложи скъпи билети. Следователно публиката е по-малко, по-малък е и броят на организираните концерти, тъй като публиката в България просто не може да си позволи да плаща високите спекулативни цени на х за всеки концерт. После се чудим защо n на брой групи ни подминават всяка година, а не пропускат Гърция, Турция, Румъния и Сърбия. Еми докато промоутърите ни продължават да си избиват разходите с високите цени на билетите (което не позволява провеждането на много концерти), а не с броя на публиката, така ще е. :wacko:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#39 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 ноември 2010 - 17:06

View Postforeigner, on Nov 17 2010, 16:59, said:

по-малък е и броят на организираните концерти
В настоящия момент концертите в България са доста повече, отколкото е нормално и трябва да бъдат :wacko: Има пренасищане и това е главната причина на много от събитията публиката да е на екзистенц-минимума. При ниския стандарт на живот в България не е възможно човек да посети всички концерти, при все, че в над 90% от случаите цените тук са все още по-ниски от тези на запад.
I don't know how I managed it...

#40 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 17 ноември 2010 - 17:26

Според мен, специално СМЕ в последните години смениха стратегията поради навопоявилите се много наброй други промоутърски агенции. Тоест, СМЕ вече се опитват да играят насигурно, с минимален риск и минимален брой концерти, чиято посещаемост, а оттам и печалба са гарантирани. Оттам идват и високите цени и местата, които избират за провеждане на събитията.
Освен това в конкретния случай, както някой беше споменал по-горе, цените за шоутата на Роксет навсякъде по Европа са си бая височки и ние сме отново в най-ниската графа по този показател.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users