Jump to content

man on a mission's Content

There have been 64 items by man on a mission (Search limited from 27-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#112277 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 15 August 2015 - 08:03 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Сигурен съм, че ако употребя думата "феноменален" за този албум ще бъда изгледан изпод вежди. Но точно така го чувам, чувствам и усещам. Феноменална работа на Lande и Holter! Рок/метъл опера от най-висока класа. Бих стигнал и по-далече - за мен това е истински шедьовър! От много отдавна не се беше появявал толкова качествен концептуален албум. За съжаление тавата ще остане в забвение или ще бъде удостоена с по-малко от полагащото и се внимание. И не заради друго, а защото количеството нова музика, която ни залива всеки ден е огромно. Какво имаме в Dracula - Swing Of Death?
Имаме си всичко - от хард рок и хеви метъл, през прог и AOR. Вокалите на Йорн нареждам сред най-добрите в цялата му кариера до момента. Ако не и най-добрите. Защото най-накрая той пее като себе си. Изчистил е огромна част от Coverdale и Dio влиянията си, които на моменти са си чисто копирачество. Но тук Jorn е просто феноменален. Тази тава дава сериозна заявка за албум на 2015. Да, много е рано за такива заключения, но цялата сдържаност на този проект (50 мин.), липсата и на една излишна нота, както и изключителната атмосфера в албума ще бъдат (поне за мен) недостижими в близко бъдеще.



#112274 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 12 August 2015 - 07:50 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Много приятно албумче е направил Scott. Нищо сензационно, нечувано или супер невероятно. Просто разпускаща и неангажираща музика. А Hotel Rio се превръща в любимата ми песен за това лято :beach:



#112272 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 08 August 2015 - 08:04 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Това се заби дълбоко под кожата ми. И няма спасение. Феноменален албум от Аманда и ГЛА-СИ-ЩЕ-ТО!!!! Знам, много хора ще кажат, че не чуват нищо ново или непознато. Все по-често си мисля, че ако един албум те "хване" в подходящото настроение и момент, колкото и (на пръв поглед) да не е нещо нечувано, то променя погледа ти върху него. Конкретно тук - прекрасен микс от мелодично хеви, хард рок и AOR. Смятам, че City Of Heroes е доста по-добър от дебюта на дуото. Смятам също, че успеете ли да го почувствате и усетите, ще се влюбите в него :)



#112258 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 04 August 2015 - 06:21 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Още едно пропуснато заглавие от 2014. Отново иновативни решения от Дани и компания. Аз нямам "скучно преживяване" с албум на Pain Of Salvation. И сега е така. Интересни прочити и аранжименти на POS класики и няколко кавъра. Като версията на Holy Diver е брилянтна!



#112255 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 30 July 2015 - 07:08 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Имало едно време... Глупости, не е едно време, сега е. Та има един човек, който от доста години насам осмисля, а защо не и отсрамва, позатъналият в повтарячество и липса на свежест жанр прогресив рок. Да, Steven Wilson е живата вода и причината прог феновете да следят и трескаво да чакат поредното му ново издание. За някои остава непрежалимата липса на Porcupine Tree, за мен остава удоволствието от това, че не спира да се занимава с музика. И когато Св. Уилсън ни "замери" с нещо ей такова всички мрънкания по отминалите години на Порки за мен губят резон. Как успява този човек да надгражда с всяко свое произведение? Как всеки албум е по-различен от предния? Защо и той, като безбройните си колеги в жанра, не изпадна в бледо копирачество на собствените си неща? Ненужни въпроси. Защото когато си пуснеш албум на SW забравяш за света около теб. Защото когато слушаш SW градиш един собствен свят. Всяка една негова нота ти дава пространство да мечтаеш, неограничени възможности да изникват картини в съзнанието ти. Точно така, Steven Wilson не е от типа "просто за слушане". Той трябва (е, при някои може и да не се получава) да бъде усетен! И усетиш ли го веднъж, връщане назад няма...
Обидно е да седиш и да разглеждаш песен по песен. Не само от Hand. Cannot. Erase. А от всичките му албуми. Аз и сега няма да го направя, но ще вметна, че може би това се превръща в любимата ми негова тава. Употребявам епитета "Вселена" за една друга група. И без да искам да правя и най-малкото сравнение, употребявам я и за него. Ако трябва да опиша творчеството на Steven Wilson с една дума, то тя би била "галактика".



#112245 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 25 July 2015 - 14:38 PM in Общ музикален форум

Posted Image
Някога да съм казвал колко много обичам тази група?



#112235 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 20 July 2015 - 06:54 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Едно от пропуснатите заглавия за изминалата година. Into The Storm мога да го наредя сред най-добрите тави на Axel Rudi Pell. Доволно тежък и мелодичен, с типичните дълги песни, кавъри и страхотни вокали. Последните са благодарение на легендата Johnny Gioeli. Трябва да отбележим и прекрасната работа на Bobby Rondinelli, както и разбира се на китарния русокос маг. Много приятен за слушане албум.



#112216 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 15 July 2015 - 07:55 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Без изненади, без никакво съмнение - пореден прекрасен албум от Ринго.



#112183 Какво наоколо се рее

Posted by man on a mission on 10 July 2015 - 06:48 AM in Музика

Posted Image
Доста под личните ми очаквания. Много повече поп/денс насока. В предните два албума на Adam имаше и стабилна доза рок. Прави ми впечатление, че сериозно е ограничил обичайния си раздвижен маниер на пеене. Но истинското бижу в албума е парчето с Вечния Brian May. Поклон пред този извънземен китарист!



#112177 Slash в София

Posted by man on a mission on 09 July 2015 - 06:54 AM in Концерти и фестивали в България

Дами господа, снощи станахме свидетели на един от най-добрите концерти провеждали се на наша територия ever! Slash си е жива легенда и един от малкото китаристи, които все още се подвизават по световните сцени със собствен стил на свирене. Ако някой не вярва, трябваше снощи да присъства на 15 минутното соло върху Rocket Queen! Без излишни приказки, без пиротехника и сценично шоу - просто pure rock'n'roll. И то от най-висока класа! На претендентчетата от "онези години", като Bon Jovi, Poison и т.н. силно им препоръчвам да посетят един концерт на Slash, Myles и бандата им! И най-вече на ходещия некролог Axl Rose! Винаги съм си мислил, че мястото на китарната легенда е в Guns, но след снощи съм убеден, че няма какво да прави там! Лично за мен това бе една сбъдната мечта. И то по най-прекрасния начин - с един помитащ, пращящ от енергия и изтощителен (в най-добрия смисъл на думата) концерт! Казах!!!
P.S. Публикувано със закъснение



#112176 Judas Priest в София

Posted by man on a mission on 09 July 2015 - 06:52 AM in Концерти и фестивали в България

30.06 Judas Priest и Helloween отново на българска земя.
Само няколко часа след концерта на Slash се чувствам изцеден и изтощен. Цял ден имам притеснението дали ще успея да се зарадвам напълно на две от най-любимите си групи (ако приемем, че Led Zeppelin са ми нещо като нулева група и нямат място в никакви класации, то Judas категорично заемат първата позиция). Оказа се несъстоятелно...
Дали заради емоцията от дългоочакваната ми втора среща с Priest или нещо друго, но Helloween този път не успяха да забият традиционния си пирон в мен. Снощи ги гледах за 5 път и смея да твърдя, че това бе най-слабото им представяне в родината ни. Да, куфях и пях на Dr. Stein, Waiting For The Thunder, If I Could Fly, Straight Out Of Hell,I Want Out, Keeper Of The Seven Keys, Sole Survivor и т.н., но това не беше "онзи" Helloween, който аз познавам на живо. Иска ми се да мисля, че заради ролята им на подгряваща група се получи така. Но отново един огромен Andi Derris - единственият, който заслужава да бъде отличен от снощи!
Паузата между двете групи за мен се превърна в нетърпеливо чакане да чуя от колоните War Pigs - сигнала, че най-феноменалната хеви метъл група стъпва на сцена! И се случва! Цялата ми изгубена енергия се завърна с пълна сила с интрото на Battle Cry!!! Тук е момента да отбележа, че парчетата от Redeemer Of Souls на живо звучат в пъти по-добре от студийния си еквивалент! Беше ми много трудно да харесам последната тава на бирмингамци, но снощи Redeemer Of Souls, Dragonaut и Halls Of Valhalla стояха чудесно на фона на целия сет лист на Priest. А какво да кажа за него? Покъртителен! Мечтаната Jawbreaker, визитната картичка Metal Gods, прог епоса Victim Of Changes, бижуто Devil's Child, шлагера Breaking The Law, умопомрачителната Beyond The Realms Of Death, Hell Bent For Leather и т.н. Много хора се обединихме около мнението, че това категорично е най-невероятната визита на Priest в България до момента. И последен разбор преди най-съществената част от коментара ми.... Снощи Painkiller прозвуча дори по-добре от студийния запис! You've Got Another Thing Coming го чуха и в разпадаща се Гърция! Turbo Lover придоби застрашителни размери на хармония между група и фенове. И всичко това благодарение най-вече на....
.... човека на снимката. Роб Халфорд е на 64 години. На 64 шибани години!!! НЯМА по-добър певец на тая земя от него! Няма Dickinson. Няма Coverdale. Няма Gillan. Няма Myles Kennedy. Няма Ozzy. Няма никой!!!! Такова пеене, на такава възраст... Такъв интензитет и енергия, на такава възраст.... Няма втори такъв фронтмен! Няма такъв глас! Гласищеееееееееее!!!! От днес изобщо не искам да чувам за други певци. И за други концерти. След снощи просто нямам нужда от тях! Категорично определям вчерашната визита на Judas Priest за най-великия концерт, на който съм присъствал. Пред тях всичко звучи като поп банда! Hail to the Priest!!! Казах!

P.S. Публикувано със закъснение



#112165 Какво наоколо се рее

Posted by man on a mission on 05 July 2015 - 05:52 AM in Музика

Posted Image
Преди няколко месеца по радиото чух презентация на този албум на вечната Ани. И се влюбих още тогава в него. Присетих се скоро, че му трябват още няколко слушания, а той пък взе, че не излезна цяла седмица от листата ми. Изключително приятен албум с кавъри :)



#112111 Какво наоколо се рее

Posted by man on a mission on 30 June 2015 - 07:55 AM in Музика

Posted Image
Чудесен подбор и върховно изпълнение на някои от най-големите прогресив рок класики. Този проект само доказва, че класика и прог винаги са вървяли ръка за ръка. Препоръчвам на всеки това бижу!



#112106 Какво наоколо се рее

Posted by man on a mission on 25 June 2015 - 05:39 AM in Музика

Posted Image
Dylan жестоко е нагазил във водите на джаза. И без съмнение се е справил чудесно!



#112084 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 20 June 2015 - 15:58 PM in Общ музикален форум

Posted Image
Добрах се най-накрая до това. Е, тук няма да съм многословен. Има някаква магия около Цепелин и съставните и части. Без никакви колебания, най-доброто нещо през 2014!



#112025 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 13 June 2015 - 09:15 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Ако някой е очаквал много различен албум от Slash... да си пусне Chinese Democracy ;) Пънк/рок енд рол духът на китарната легенда не го е напуснал. Място за експерименти няма (а и никой не ги иска). Имаме си Слаш във върхова форма, Майлс по-енергичен от всякога и един доста дълъг албум, който не омръзва дори за секунда. Какво повече му трябва на човек?



#112004 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 08 June 2015 - 08:16 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Какво да кажа за този проект? И изобщо, можем ли да говорим за "проект" при наличието на двете най-ярки лица на немския метъл - Kai Hansen и Michael Kiske? Започвайки от обложката, минавайки през цялата тава, гледайки клипове и концерти... Unisonic трябваше да ги има преди много години! Синдром на втория албум? No way :) Казвал съм и преди, Хансен и кънтри да започне да композира, пак ще е една крачка пред всички останали.
Изключителна тава!!! Всички хейтърчета на огромното ГЛАСИЩЕ Kiske да си вземат албума и да си го заврат в... плейърите! И искам да отбележа, че от 2012 година насам (случайно ли е?) песен не ме е разтърсвала така! И не е била слушана на repeat по цял ден. Да, говоря за прекрасния сингъл Exceptional!



#111967 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 02 June 2015 - 06:33 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Много харесвам Bernie Marsden. И този му солов албум е на границата между хард рок и блус, това което според мен се отдаваше най-добре и на David Coverdale. Или поне преди да реши да става звезда в Щатите ;) Между другото, той и Joe Bonamassa гостуват в тавата с две от най-приятните парчета. Много "сладък" албум, горещо го препоръчвам :)



#111944 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 28 May 2015 - 06:34 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Мирише на истински Kiss от този албум. Не намирам логична причина Ace да не е в групата, от която тръгна...



#111926 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 23 May 2015 - 06:35 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Без никаква изненада - прекрасен албум! Доста по-добър от предходния What If... Mr. Big са гаранция за качество. Имам си една отделна тройка от любими банди, влизащи в категорията "Най-сладки групи". И това са Extreme, Winger и Mr. Big.. Още веднъж, чудесен албум!



#111916 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 18 May 2015 - 10:59 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Johnny пак разказва приказки ;)



#111893 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 08 May 2015 - 07:56 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Изхождайки от "смутните времена", които са настанали в онзи период на Deep Purple, това си е един изключителен концерт! Но няма как да не се усети факта, че Ричи е буквално "изтласкан" от групата по време на концерта. Превъзходно начало, но в момента в който DP започват да свирят парчетата от периода с Гилън нещата се размиват. Изобщо, ама грам не им отива на Глен и Дейвид да пеят неща като Smoke On The Water или Space Truckin' (чуйте само в каква посока двамта отвеждат това парче и направете един паралел с Made In Japan, примерно). Извън това - класа!



#111854 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 24 April 2015 - 08:56 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Приятно албумче



#111822 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 11 April 2015 - 08:13 AM in Общ музикален форум

Posted Image
Да кажем, че очаквах доста повече от албума.Не е лош, но доста са "опрогресили" манджата юнаците.Хубавото на дебюта им беше чудесният баланс между прог и хард рок.На всички е ясно, че са се доказали в този жанр и малко ми липсват семплите моменти от Flying Colors.Steve Morse изпъква най-сериозно в Second Nature.Явно синдрома "трудния втори албум" ги е сполетял и тях :)



#111818 Боря МЕГА липсата с...

Posted by man on a mission on 01 April 2015 - 08:57 AM in Общ музикален форум

Posted Image