Jump to content

ТеатърИма ли почва в България?


57 replies to this topic

#41 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2008 - 19:12

View PostМиленка, on Aug 18 2008, 11:25, said:

хм, жалко че в последните месеци тази тема не се развива?! Информацията беше полезна за мен поне, защото скоро не съм намирала време за театър и ми се иска да знам коя постановка си струва да се види (от Варна съм).

При положение, че театрите са в лятна ваканция, темата трудно може да се развие... :harhar:
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#42 Миленка

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 34 posts

Posted 19 август 2008 - 09:24

View PostНещото което вие в нощта, on Aug 18 2008, 20:12, said:

При положение, че театрите са в лятна ваканция, темата трудно може да се развие... :harhar:


е днес се играе "Боряна" по Йовков в театър Българан :harhar: , но иначе си прав май.

#43 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 16 ноември 2008 - 21:19

Лятната ваканция май свършила, та дори и за театрите...
Гледах в петък "Опечалената фамилия" по Бранислав Нушич. Това, което ме накара да пиша съвсем не е постановката, тя си беше прилично смешна, прилично изиграна, прилично зад канала.
Работата беше другаде - играха Ицках Финци, Христо Мутафчиев, още едно-две приятни познати лица и едни младежи, чиито лица бледни аз не намерих за познати. По-лошото беше, че с нищо не ме накараха да ги забележа по време на постановката. Слаба ракия.
Та се чудех, така ли ще да бъде? Ще се тюхкаме, когато си отиде някой от старите, "истинските" актьори, и нови няма да се раждат?

#44 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 27 ноември 2008 - 09:31

"Сътресение" - моноспектакъл на Мариус Куркински...

Какво бих могла да кажа... мотивите са по Хайтов, надявам се повече хора да са го гледали. За пореден път ме убеждава какъв талант има и колко е самовглъбен, дакато върши работа... докато играе, докато е. Мариус е невероятен актьор.
Наистина си заслужава да се гледа! Постановката е на пловдивския театър (който е без име, не мога да спра да се чудя...).
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#45 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 27 ноември 2008 - 14:36

View PostKristin, on Nov 27 2008, 09:31, said:

"Сътресение" - моноспектакъл на Мариус Куркински...
Утре ще ходя да го гледам. От бая време се канех и най-накрая се организирахме с приятелите.
Имам големи очаквания. :unsure:

#46 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 27 ноември 2008 - 19:51

Аз проводих делегация да гледат Сътресението, аз да могат вече да го обсъждат с мене...
По повод Мариус, гледах скоро една негова постановка - "С любовта шега не бива". Моноспектакъл на Мариус е нещо зебележително. 10 Маруиса на една сцена в рамките на два часа обаче са прекалено много за моята крехка душа :unsure: Един Мариус си го обичам :D

#47 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 28 ноември 2008 - 19:40

Айде да се похваля. Наближава и моето представление - 20 декември. "Синята птица" по Метерлинк. Невероятна пиеса. Ще ми се наистина да успеем да постигнем нужното ниво за нея. Но дълбоко се съмнявам... :ninja:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#48 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 22 февруари 2009 - 14:58

Онзи ден ходих на театър за пръв път от много време насам (като се изключи един френски "моноспектакъл" в Алма Алтер, на който бях почти насилствено завлечен преди 2-3 седмици и едва не заспах, най-вече щото не разбирам френски). Гледах премиерата за Ловеч на "Само за жени" по Фо, режисирана от Андрей Аврамов. Останах наистина много приятно изненадан и напълно удовлетворен. Пиесата е много интересна (силно я препоръчвам), дори и за мъжката аудитория :D , а играта на ловешката трупа ме докара почти до душевен оргазъм (добре, може да е било и заради "ефекта на дългото въздържание" :angry:) . Браво на момчетата и девойките, оказа се, че си имаме доста млади таланти, които за пръв път виждах, наред със някои от старите пушки. Излязох в много приповдигнато и оптимистично настроение. Бях позабравил тръпката на театъра, но вече нямам търпение за следващия. :blink:

#49 svetli4ka88

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 24 февруари 2009 - 15:19

Театъра е едно страхотно изкуство.Харесва ми. Последните три мисеца от миналата година прекарах в Пловдив и там ходих на театър доста често.Мисля, че трябва повече уважение към това изкуство :)

#50 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 24 февруари 2009 - 21:26

Някой да е гледал "Пухеният" на Варненския театър? :)
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#51 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 26 февруари 2009 - 14:05

На Варненския? аз видях плакат на Пухения при НАТФИЗ.

#52 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 26 февруари 2009 - 21:40

Върви, ако имаш възможност!
За съжаление, когато гостуваше в Русе аз не успях... Оттогава съм си навила на пръст да ида и да го гледам във Варна. Но това не знам кога ще стане. А иначе знам за какво става въпрос - препоръчвам представлението с всичките вдигнати ръце на Кришна...
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#53 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 14 април 2009 - 16:33

Най-сетне успях да отида на моноспектакъла на Камен Донев - "Възгледите на един учител за народното творчество" в НДК. НЕВЕРОЯТЕН е тоя човек, гений! :) Близо три часа препълнената зала 1 се заливаше от смях, затаяваше дъх при поредния танц или песен (изпълнени от него със завиден професионализъм) или притихваше в моментите на откровение и размишления върху смисъла на човешкото съществуване. Голям фен съм на Камен Донев от дълги години и очаквах да ми хареса спектакъла, но той надмина всичките ми очаквания! По един уникален начин актьорът, който си е и автор и драматург, осмя всички недъзи на българското съвременно общество, без да намесва никаква политика. Разбира се имаше и моменти на пълен абсурдизъм и липса на всякаква логика и линия в изреченията му, типично в негов стил. Специални гости бяха Нина Николина, Марияна Попова, Ибряма, оркестър "Карандила" и редица танцови фолклорни състави. Обявиха, че ще има лятно турне заради големия интерес и силно препоръчвам на всички, независимо от интересите ви и отношението ви към комедията и сатирата.

Тук едно мое кратко излияние, написано за 5 минути сутринта преди работа, на един дъх, и публикувано в ловешки вестник.

#54 Mortician

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts

Posted 17 април 2009 - 13:58

Не ходя в "бърлогата на Мелпомена",защото на последното си посещение преди 8 години ми беше студено там и във физически и душевен смисъл!Може би тая пустота ме потисна и неща да влизам на това място.

#55 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 14 май 2010 - 13:32

View PostMortician, on Apr 17 2009, 14:58, said:

Не ходя в "бърлогата на Мелпомена",защото на последното си посещение преди 8 години ми беше студено там и във физически и душевен смисъл!Може би тая пустота ме потисна и неща да влизам на това място.
думите те изключително точно изразяват и начина, по който се чувствам и аз.

в момента обаче имам два билета, "любезно" натрапени ми от детската градина на сина ми срещу подобаваща сума (която разделена на 2 не дава цяло число)( :worship: ) (...) и много се чудя какво да ги правя...

м/у другото, преди време попаднах на това интервю с Тодор Колев. мисля, че отговора му на въпроса "По-рано преподаваше в НАТФИЗ. Не ти ли липсва сега?" доста добре обяснява плачевното състояние на българските актьори.
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#56 fyrgi

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 19 май 2010 - 22:21

View PostKristin, on Feb 24 2009, 22:26, said:

Някой да е гледал "Пухеният" на Варненския театър? :crying:

С няколко месеца закъснение искам да ти кажа, че това представление е любимо на безкрайно много хора (вкл. и на мен). Та ако не си го гледала ти препоръчвам като\ако го видиш по брошурите да отидеш, понеже е възможно следващия сезон да му е последен.

#57 fyrgi

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 17 март 2011 - 16:02

За малко ще ви дръпна от света на музиката с една покана за всички варненци и гости на Варна. На 31.03 по повод 90-годишнината на Драматичен театър "Стоян Бъчваров" актьорът и режисьор Стоян Радев Ге.К. е подготвил празнична постановка, наречена "Аз, Театърът". Тя ще влезе в афиша, като ще се играе веднъж-два пъти на месец, но премиерите винаги са един от най-безценните моменти (особено за актьорите).
Цената на билетите за 31-ви са 15лв.
На всички, които ще дойдат желая мноого да се забавляват с нас и актьорите на варненската драма. Определено ще се постараем да внесем добро настроение. B)
Повече информация очаквайте скоро на страницата ни във фейсбук или евентуално:) на официалната страница на театъра.

#58 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 27 май 2011 - 13:57

Камен Донев е наш човек! :rolleyes:

Posted Image





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users