Jump to content

ТеатърИма ли почва в България?


57 replies to this topic

#21 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 01 май 2008 - 21:00

Ем... да си кажа, нали аз пуснах темата. На 8 юни е първото представление, в което ще участвам, но по подразбиране (от Русе съм) едва ли ще има много хора, които биха могли да присъстват, та после ще разказвам...

:)

Edited by Kristin, 01 май 2008 - 21:01 .

Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#22 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 05 май 2008 - 20:26

View PostKristin, on May 1 2008, 22:00, said:

Ем... да си кажа, нали аз пуснах темата. На 8 юни е първото представление, в което ще участвам, но по подразбиране (от Русе съм) едва ли ще има много хора, които биха могли да присъстват, та после ще разказвам...

:D

Кажи ни за какво иде реч поне, ако ще да съм единствен заинтресован - заслужавам си ;)

#23 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 05 май 2008 - 21:51

Определено си (заслужаваш)! :metal:

Постановката се казва "Голият крал" от Евгений Шварц, режисьор така да го кажем е Венци Петков (ръководителят ми). Изключително е забавна... докато четяхме текста поне първите 2-3 пъти просто не можехме да не се смеем, та докато свикнем с него... Надявам се въпреки начинаещеността ни, всичко да мине по вода :D Остава ни малко време, затова... залягам над текстовете... и репетициите ;)
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#24 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 06 май 2008 - 20:21

А за каква трупа иде реч?

Да не остана назад и аз ще се похваля с последното си излизане на сцена :) Преборих си предразсъдъците и се позанимавах с един мюзикъл - Rent. Не мога да кажа, че е кой знае колко брилянтен он музикална гледна точка, но драматургията му не е лоша (пък и имаше някакъв рок привкус в цялата работа). Играхме го три вечери подред и пак си се смяхме на глупостите дето ръсим :) Аз имах култовата роля на бисексуална актриса, която изнася монолог за пропадащото общество, което е забранило на кравите да правят мляко, защото всички пият само диетична кола...
Смея да твърдя, че беше доста забавно. Въобще, сцената е хубаво нещо -_-

P.S. А ето ме в един зъл момент

Attached Files



#25 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 08 май 2008 - 09:42

:harhar:
Никак не си зла, напротив - даже си... айде ще си запазя думичката :)

Браво на теб! С удоволствие бих те гледала, но за съжаление едва след средата на юни ще съм свободно движеща се из България...

Иначе аз съм в една трупа наречена студиа към ДТ "Сава Огнянов", Русе. Ученици сме, но не е ученическа трупа. Правен е кастинг, който пропуснах предната година иии едва следващата се включих, затова ми липсва доста основен материал. Актьорите Венци Петков и Любо Кънев се грижат, ние да научим основните "тънкости на занаята", като правим в това време представления, които изнасяме безплатно пред публика. Първото ни беше миналата година декември месец, но не беше постановка, а сбор от сцени от различни произведения... Сега за пръв път ни предстои да правим цяла постановка.
Да, права си. Сцената е велико нещо. Честно казано като изляза на нея и... всякакво притеснение ми изчезва и всичко ми е... толкова спокойно, колкото дори в реалния живот не ми е.
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#26 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 09 май 2008 - 23:12

Хехе, мерси за комплимента -_-

С риск да превърнем темата в чат (ама то и без това само двете си пишем тука :D ) интересно ми е как точно ги научавате тънкостите :) В смисъл, упражнения ли правите, режисирано четене, или просто в хода на нещата...
Аз понеже съм играла при повече от един.. да го наречем ръководител, та съм била жертва на доста различни подходи... В хода на единия Диди (една от инквезиторките) замислено изцепи§ "Деца, аз вас или ще ви направя импотентни или хиперсексуални.." :D Та така де... кажи :)

#27 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 10 май 2008 - 12:33

lol -_-


Определено имаш повече опит от мен :) Е, какво да ти кажа, първата година са правили етюди, аз тая първа година съм я пропуснала... Сега в хода на нещата се учим... честно казано на мен не ми се получава нещо, но ще чакаме крайния резултат :)

Тези т.нар. "тънкости"... току си ги кажем, току не... наистина в хода на работа се получават :D
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#28 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 11 май 2008 - 10:30

Не знам, човек не може да знае дали му се получава предварително. В крайна сметка единствения индикатор може да бъде само дали ти се чувстваш добре на сцената. Оттам нататък само нейно величество публиката може да каже за какво иде реч -_-
Етюдите са много полезно нещо за загрявка, както се казва :) Особено тия дето са на принципа на топлите и студените душове - имаш по 5 минути в 4-5 различни образа. Получава се като speed dating, обаче със собствената си изобретателност :D
А то иначе... по обясними причини хората не четат учебници по актьорско майсторство :) Ако си го нямаш никой не може да те научи .

Edited by little'circle, 11 май 2008 - 10:32 .


#29 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 11 май 2008 - 14:51

-_-

View Postlittle'circle, on May 11 2008, 11:30, said:

А то иначе... по обясними причини хората не четат учебници по актьорско майсторство :D Ако си го нямаш никой не може да те научи .


Не е точно така според мен. Трябва много труд. Това е. Аз от там разбрах, че не е за мен :)

Така де, искам да кажа, че е твърде натоварващо емоционално и физически, психически... не бих могла да се справя с някакво евентуално кандидатстване в НАТФИЗ или пък да работя такова нещо цял живот... :)

Ето една снимка от репетиция, вчерашна. Много се забавлявах... Поне аз винаги се забавлявам, но... определено вчера ми беше мноооого приятна репетицията... Само имам да залягам по разни практикабли, пък не знам как ще стане, щото са доста високи... ама ще видим :D
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#30 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 11 май 2008 - 22:18

Е, приказката за единия процент талант я знаеш предполагам :D
Иначе, евала, така се чете сценарии!
аз днес изтрещях и започнох да си пиша монолога-мечта... Монолозите са ми страст, не обичам прекалено много хора на сцената :) Да видим какво ще се случи.. или понеда разубанещо ново. Ако знаеш как ти завиждам за репетициите :) блогородно разбира се -_-

#31 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 12 май 2008 - 08:23

View Postlittle'circle, on May 11 2008, 23:18, said:

Е, приказката за единия процент талант я знаеш предполагам ;)

Така е, аз мисля, че го нямам и затова когато свърши това представление се отказвам :)

Не ми завиждай... определено като почнат всекидневните репетиции от 9 до 9... доста неприятно се получава ;)
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#32 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 12 май 2008 - 17:43

Шегуваш ли се, само два часа почивка за обяд и мога да дивея по сцената от 9 до 9 ;) Само да имах времето...
Но в крайна сметка, човек трябва да опита, за да знае какво му се прави ;) А пък зравите репетиции само хубав спомен могат да ти оставят :)

#33 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 12 май 2008 - 17:51

Ами явно сме на различни мнения ...
Когато нямаш тия два часа почивка... нон стоп в театъра толкова време, лично аз изперквам... Просто не е за мен ;) ... ти мислиш ли да кандидатстваш в НАТФИЗ?
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#34 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 09 юни 2008 - 10:11

Ами за мен времето в театъра е малко или много лично време... даже направо почивка :harhar: Не, не съм мислила за НАТФИЗ. Имам подозрения,че театъра ще си остане само една страст.
Как вървят тежките репетиции? -_-

#35 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 09 юни 2008 - 15:15

Завършиха с една прекрасна ПРЕМИЕРА, вчера! -_-
Да се похваля, залата беше препълнена (малка зала е - около 180 човека), имаше даже правостоящи! Което пък от своя страна малко затрудняваше актьорските влизания за по-голям ефект от вратите на публиката, а те бяха доста чести... Даже един мой "кмет" реши, че няма да може да излезе от дясната страна както му е по мизансцен и излезе от лявата... но в това нямаше нищо притеснително... : )

Аз бях Министърът на нежните чувства в пиесата "Голият крал" от Евгений Шварц, постановка Венцислав Петков. С постановката беше поставено началото на театралния ученически фестивал в Русе, само че ние сме извън конкурсната програма... все пак сме най-добрите ;) Ще им оберем всичките награди и после за тях няма да останат ;) Просто сме от студиата към театъра. :no:

И така. :harhar:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#36 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 09 юни 2008 - 22:54

Поздравления значи. :angry3: Ще се отказваш ли сега :no:

#37 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 10 юни 2008 - 09:11

Ами не :no: ... макар че догодина ще ми е малко нагорнище... няма да се откажа... другата година, дай Боже, януари поставяме "Синята птица" с другия ни ръководител... :wacko:

А иначе, тъй като сме към театъра - ще го играем още веднъж тоз Гол крал... на 16, понеделник. Малееей, чувствам се известна :angry3:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#38 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 11 юни 2008 - 10:07

View Postlittle'circle, on May 11 2008, 23:18, said:

аз днес изтрещях и започнох да си пиша монолога-мечта...

Maлко закъсняло, ама.. Ти си психопат. Във връзка с последния монолог. :metal:

#39 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 12 юни 2008 - 11:19

View PostRegen, on Jun 11 2008, 11:07, said:

Maлко закъсняло, ама.. Ти си психопат. Във връзка с последния монолог. :worship:

И да съм психопат... аз проблеми с това нямам :metal: Можем да се утешаваме само с това, че тези хм... ексцентрични персонажи ще останат само на сцената :worship:

#40 Миленка

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 34 posts

Posted 18 август 2008 - 10:25

View Postlittle'circle, on Jun 12 2008, 12:19, said:

И да съм психопат... аз проблеми с това нямам :) Можем да се утешаваме само с това, че тези хм... ексцентрични персонажи ще останат само на сцената :D


хм, жалко че в последните месеци тази тема не се развива?! Информацията беше полезна за мен поне, защото скоро не съм намирала време за театър и ми се иска да знам коя постановка си струва да се види (от Варна съм).





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users