Jump to content

Karolina's Content

There have been 21 items by Karolina (Search limited from 30-март 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#111146 WeRock.bg

Posted by Karolina on 12 септември 2014 - 20:20 in WeRock.bg

Приятно съм изненадана, допада ми. Сигурна съм, че ще свикна бързо с промените. Шрифтовете ми харесват, мой тип са.
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много ми харесва, че е запазено квадратчето с кръстчето горе в таба на браузера, много ми е ценно това квадратче.

Личи си, че е положен доста труд, дано е за добро, успех :good:



#109493 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Karolina on 25 февруари 2014 - 06:48 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 24 февруари 2014 - 22:35 , said:

А това къде го видя?

В графика на групата за .. миналата година :lol2:
Нищо де, никога не е късно човек да стане за резил :crazy:



#109489 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Karolina on 24 февруари 2014 - 21:44 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 24 февруари 2014 - 21:24 , said:

^
Сабатон са на Граспоп на 27 юни, а на 28 няма нищо обявено, В САЩ и Канада са до 16 май. Това съвсем не значи автоматично, че ще цъфнат в Каварна.

Да, вярно, грешката е моя :blush:

Ми ха дано, ама надали.

По въпроса с пестенето от предварителни продажби...
За харесвана група, която не искам да пропусна, 20 лева повече или по-малко, не са решаващи.
А за група, която не искам да чуя, трябва да пускат съвсем безплатно, и пак има такива, за които няма да си направя труда.
Групите, които са ми в категория "може да отида, може и да не отида" посещавам в зависимост от моментното ми настроение ден-два преди концерта, което изключва предварителни продажби.
Разбира се, това е моят начин на мислене, и просто го споделям, защото стана дума



#109487 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Karolina on 24 февруари 2014 - 20:49 in Концерти и фестивали в България

Сабатон са в САЩ по това време.
Блек Сабат имат обявени дати в Германия на 25-и и 27-и, а на 29-и са на Граспоп в Белгия
Хелоуин имат дата в Полша на 22-ри, а на 28-и и те са на Граспоп.
Само Юръп от спряганите в слуховете нямат обявени дати за юни,

Но слуховете затова са слухове - всеки си спряга, каквото му се слуша :)



#109301 Мобилната версия на Katehizis.com...

Posted by Karolina on 17 февруари 2014 - 06:11 in WeRock.bg

View PostSatyr, on 16 февруари 2014 - 23:09 , said:

Извиняваме се за неудобството :)

Със сигурност не беше някакво грандиозно неудобство B) , просто в такива случаи когато човек не е сигурен в себе си, по-добре да попита. Напълно реална беше и възможността "грешката" да е в мен и аз да не мога да се ориентирам.
Благодаря за отговора!



#109287 Мобилната версия на Katehizis.com...

Posted by Karolina on 16 февруари 2014 - 22:56 in WeRock.bg

Опитах се да ползвам мобилната версия на сайта през таблет. Аз ли не можах да открия къде е ( :blush: ), или наистина през мобилната версия няма път към форума?
Изписвах werock.bg, а устройството автоматично ме пренасочваше към m.werock.bg, оттам трябваше да натискам "мини към пълната версия на сайта", а след това да целя мини-линкчетата :search:

Има ли по-кратък път да се стигне до форума през мобилно устройство?



#109064 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Karolina on 08 февруари 2014 - 15:42 in Общ музикален форум

View PostOzzy, on 07 февруари 2014 - 23:40 , said:

Ааааа, не! Това е меко казано нахално!!!

Значи, пускаме някаква тема, уж така, случайно, след което глесаме сеч и кръв, а накрая идваме и небрежно казваме: "Кефите ме, пичове!"

:nono:

:) Не видях "сеч и кръв", виждам една много добре развиваща се тема, с интелигентно поднесени гледни точки.
И не, не пуснах темата "случайно", пуснах я съвсем нарочно, за да прочета интересни виждания.

Ако подтекста на мнението е, че не съм изказала своето, да кажем, че предпочитам да чета вашите. Щото ме кефите.



#109041 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Karolina on 07 февруари 2014 - 19:49 in Общ музикален форум

Теми като тази ми напомнят защо "Катехизис" (вече "УиРок") е една от трите страници, които ми се зареждат с пускането на компютъра вече сума ти години :pardon:
Страхотни сте, за мен е удоволствие да ви чета.

Естествено, аз продължих да си разсъждавам, защо, по дяволите, толкова ме издразни цитирания в първия пост отговор.
За себе си открих отговора - подразнил ме е акцентът "Рокът винаги е за пари - той е професия."
Няма спор, че всеки бунт рано или късно се материализира (за едни, и "изяжда" други, но това е съвсем различна тема...), и все пак ми се струва, че е твърде брутално да се генерализира така.



#108880 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Karolina on 05 февруари 2014 - 20:03 in Общ музикален форум

В-к "Стандарт", брой 7544/година ХХI, излязъл на 01.02.2014. Извадката е от интервю на Албена Атанасова с Джон Лоутън, със заглавие " Рокаджията: "Аз съм сврака - летя и гнездя в двойка"

Въпрос:
- Рокът синоним ли е на бунт?
Отговор:
- Не. Никога не е бил. Рокът винаги е за пари - той е професия. "Лед Цепелин", "Пърпъл", "Моторхед" - само за финикийски знаци, никаква политика. Истинският бунт го вдигат пънкарите - като "Секс Пистълс" с Джони Ротън. При тях наистина не става въпрос за това да се печелят пари, а да се демонстрира несъгласие.
Рокаджиите никога не са били наистина революционери. В ранните си години рокът беше просто музика, но без заявка за социални послания - от "Бийтълс" през всичките години до края на 70-те. Може би чак с "Ю Ту", Боно и Стинг нещата се промениха. През последните 5-10 обаче сред рокаджиите стана мода да казват "спасете планетата". Всичко започна с Live Aid на Боб Гелдоф - но това по-скоро бяха призиви за хуманна помощ. Малко е банално да се смята, че рокът е бунт.

* * * * *
Прочетох интервюто в събота, и нещо в този отговор силно ме подразни. Опитах се да обсъдя въпроса с неколцина приятели, но повечето отсичаха "Ми к`во, така си е". Да не говорим, че някои отидоха по-далеч, като твърдяха, че и при Ю Ту и Боно нещата са "малко позьорски"...
Докато чаках да излезе интервюто в електронен вариант (уви, така и не го открих, и се наложи да го препиша от добрия стар хартиен носител :blush: ), темата се спря да ме човърка...

Простичко въпросче. Съгласни ли сте с изказаното от господин Лоутън, ако да - защо, ако не - пак защо.
Обичам да чета дългите и обогатителни анализи на драгите съфорумци, и се надявам да уважите питането ми.



#108793 Iced Earth в София

Posted by Karolina on 01 февруари 2014 - 16:03 in Концерти и фестивали в България

View PostSatyr, on 01 февруари 2014 - 14:32 , said:

... групата изключително много държи и се натиска да напише "sold out" на някое шоу.......

Трима абсолютно независими един от друг човека ми споделиха, какъв невероятен късмет са имали, и как са купили ПОСЛЕДНИЯ БИЛЕТ :lol2: В два различни дни.



#108477 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Karolina on 20 януари 2014 - 19:15 in Общ музикален форум

View Postwhiplash159, on 20 януари 2014 - 14:42 , said:

Ако на някой му се занимава - да пробва. Пак ако на кой му се занимава, мога да дам линкове към почти всяка от тези анкети както и към резултатите им и, съответно, да се правят каквито душа сака статистики.

Чудесно, дай линк към темата за 2012, 2013 е ясна, а за периода от 2003 до 2011 ще ползвам обобщените ти резултати. Ще посмятам.



#108446 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Karolina on 20 януари 2014 - 14:31 in Общ музикален форум

View Postwhiplash159, on 20 януари 2014 - 14:18 , said:


Много интересно. Може ли на база на албумите да се направи Топ 20 на групите през съответното десетилетие (2003 - 2013)? На същия принцип - 20 точки за албум на първо място, 19 за албум на второ и т.н. Ясно е, че не всички групи издават албуми всяка година, но 10 години са достатъчно време за поява на цикличност, и мисля, че може да се изведе тенденция...



#108420 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Karolina on 20 януари 2014 - 09:23 in Концерти и фестивали в България

А защо анкетата е затворена, без да са обявени резултатите? :shok:
В другата анкета (за албум на годината) е направено по-разумно - последния пост е обобщението на резултатите, и има линк - който иска, да коментира в коментарната... Тези резултати къде и кога ще ги видим?



#108290 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Karolina on 27 декември 2013 - 09:36 in Концерти и фестивали в България

View Poststormbringer, on 24 декември 2013 - 11:53 , said:

за съжаление времето не прощава. С всичкото ми безрезервно уважение към Халфорд, той вече често е пародия на себе си :(
Гледах 2 пъти Judas на Epitaph - през 2011 на Graspop, когато беше в добра форма и след това през 2012 в Дюселдорф, където беше значително по-зле положението ( тя и залата в Дюселдорф не е за реклама - някогашната Philipshalle, сега - Mitsubishi Electric Halle - 2 концерта съм гледал там, това са единствените 2 концерта, които съм гледал в чужбина, на които не съм доволен от звука). На Blu Ray-a от същото турне също гласът му изобщо не ми харесва ... то там и грешката според мен е тяхна - на тези години да направиш турне от около 115 концерта и да запишеш и издадеш последния (?), когато явно вече насъбраната умора си казва думата ...
На няколко пъти съм го гледал по гост участия из нета - я в радио шоу, я в нещо друго - и там издъхва на свои песни

Принципно си прав. Но за мен лично Роб Халфорд е от онези певци, които бих искала да слушам ( и ще слушам при всяка изпаднала възможност ) независимо от гласовата му форма. Слабост ми е просто. Пък и той толкова години се е доказвал (имала съм щастието да го чуя на живо в най-добрите му години), че вече отивам не толкова заради вокалното изпълнение, а заради емоцията.

Тези хора - като Роб Халфорд, Ози и др. - са богатство, ЖИВО богатство, и трябва да ги съпреживеем максимално, преди естествения ход на времето да ни ги отнеме завинаги.



#108268 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Karolina on 22 декември 2013 - 21:28 in Общ музикален форум

Групирала съм албумите в личната си класация по четири основни признака:

-- На първо и второ място съм сложила два албума, които са безапелационно добри по всички показатели, и качествата им не могат да бъдат замъглени от лични пристрастия (1. Black Sabbath - 13; 2. Helloween - Straight Out of Hell)

-- От трето до седмо място съм сложила пет албума, които са в най-предпочитания от мен стил, и които едва ли ще влязат в нечии други класации, но тъй като съм ги очаквала с най-голямо нетърпение и съм ги слушала най-дълго време, имам морален ангажимент да ги спомена (3. Stahlmann - Adamant; 4. Turmion Katilot - Technodiktator; 5. Schwarzer Engel - In Brennenden Himmeln; 6. Unzucht - Rosenkreuzer; 7. Eisenherz - Fluch der Zeit )

-- От осмо до единадесето място съм поставила пет албума, които са силни, епични, добре написани и още по-добре изсвирени, притежават висок енергиен заряд и по скромното ми мнение отразяват едни от най-добрите традиции на доброто старо хеви, развити по много естествен и ... красив начин (8. Powerwolf - Preachers of the Night; 9. Gloryhammer - Tales from the Kingdom of Fife; 10. Orphaned Land - All is One; 11. Rhapsody of Fire - Dark Wings of Steel)

-- На дванадесето място съм поставила един албум, който мога да определя с една дума: комерсиален. Но в онзи положителен смисъл на "слушаем", с хитово звучене и покриващ доста голяма аудитория, включително и периферна за жанра (12. Avenged Sevenfold - Hail to the King)

Толкова от мен.



#108267 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by Karolina on 22 декември 2013 - 20:48 in Общ музикален форум

1. Black Sabbath - 13
2. Helloween - Straight Out of Hell

3. Stahlmann - Adamant
4. Turmion Katilot - Technodiktator
5. Schwarzer Engel - In Brennenden Himmeln
6. Unzucht - Rosenkreuzer
7. Eisenherz - Fluch der Zeit

8. Powerwolf - Preachers of the Night
9. Gloryhammer - Tales from the Kingdom of Fife
10. Orphaned Land - All is One

11. Rhapsody of Fire - Dark Wings of Steel

12. Avenged Sevenfold - Hail to the King



#108266 Gamma Ray & Rhapsody Of Fire в София

Posted by Karolina on 22 декември 2013 - 19:21 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 20 декември 2013 - 11:59 , said:

^Като чета, никой не разглежда случая, когато от един бюджет се плащат 2, 3, 4, а случва се и повече билети, дори по 35 лв. Тогава работата става грозна и наистина трябва да се избира.

За съжаление, да...
Синът ми е на 10, и до скоро влизаше на някои от концертите без пари (при някои промоутъри е до 7 години, при други - до 10). Е, вече е извън "безплатния" вход, и това реално удвоява разходите ми.
Болна тема ми е това с децата - как да искаме да получат правилно (и праведно!) музикално възпитание, ако не им осигуряваме достъп до класици и актуални имена в жанра? В клубовете - не може, защото присъствието на непълнолетни след 22.00 часа е забранено, дори и да са придружавани от родител; на концерти - може, но плащай като поп...
Не може така, къде да чуят тия деца жива музика?!? Много ми се ще да има някаква сериозна политика по отношение на подрастващите и достъпът им до концерти, ама на промоутърите им е през... фирмената политика музикалното възпитание на децата... Макар че би трябвало - нали те ще бъдещата им публика...



#108265 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Karolina on 22 декември 2013 - 19:07 in Концерти и фестивали в България

Без да пренебрегвам ни най-малко невероятната емоция, наречена "концерт на стадион", искам да аргументирам номинацията си за промоутър на годината за BGTSC.
Реално, големите групи в жанра, които могат да съберат 35000-40000 човека без проблем, са не повече от 20, и поне 12 от тях вече са били в България. Бъдещето е на "малките" концерти - 1 група, 300-макс. 500 човека, 35-40 лв билет. Нещо, в което BGTSC се утвърдиха и доказаха тази година.

SME и Loud Concerts са доказани имена, които - по моето скромно мнение - малко лежат на стари лаври и експлоатират максимално липсата на пълноценна конкуренция. Когато си ГОЛЯМ, дори и да нямаш конкуренция, трябва да надскачаш сам себе си, за да вървиш напред. А при двете цитирани фирми "ояждането" и падането на нивото са толкова видими, че правят наистина пошо впечатление.

Групите, които искам да видя през 2014, са много повече от 3, но написах само 3, за да бъдат зачетени.



#108264 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Karolina on 22 декември 2013 - 18:53 in Концерти и фестивали в България

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2013-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Rammstein
2. Sabaton
3. Helloween

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2013-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Rammstein
2.
3.

ІІІ. Разочарованието на 2013-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1.
2.
3.

ІV. Издънката на 2013-та според Вас е:
1. Roger Waters vs. Лудогорец
2. Високите цени на билетите
3.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. BGTSC
2.
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2014-та?
1. Black Sabbath
2. Роб Халфорд - в какъвто и да е формат
3.
Powerwolf



#108112 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Karolina on 07 декември 2013 - 16:59 in Общ музикален форум

View PostJimmy Pop, on 03 декември 2013 - 19:57 , said:

Chromatic Point - Златен пресек (2012)

Инструментален прогресив метъл от Македония. Нищо ново и нечувано, но поднесено с високо качество на инструментализъм и звукозапис. Искаше ми се леките заигравки с фолклорните теми да не бъдат толкова леки, но и така албумът е достатъчно занимателен. Малешевска реченица

Много групи и албуми съм "откривала" в тази тема, и обикновено си трая - нали това е смисъла ѝ - обмяна на идеи. Но в случая не мога да се въздържа, и ще кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ!



#108042 WeRock.bg

Posted by Karolina on 29 ноември 2013 - 18:59 in WeRock.bg

Аз съм консервативна и сантиментална жена на възраст, която хич, ама хич не обича промените.
Идва един момент в живота, когато човек се чувства по-сигурен, когато се движи в среда от познати графични символи. Пътуващите доста и живеещите в чужбина може би ще разберат какво имам предвид.
Щитът с кръста, и щита с квадратчето горе в табчетата на браузера, са нещо, което за мен е "у дома". Уютно и приятно място, където си сред свои. Макар и виртуално.
Моля ви, не махайте щита. Сигурна съм, че значи толкова много за толкова много хора...

Принципно, бизнесът и технологиите се развиват и вървят напред, независимо (и понякога въпреки) сантиментите на възрастните... Така че, ще помърморим, ще поскърцаме, пък ще свикнем. Или няма. Ако не ние, други ще свикнат. Така де, животът продължава.
Искрено желая успех на целия екип.