Jump to content

Jое Cocker в София28.05.2011г. - зала "Фестивална"


67 replies to this topic

#1 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 11:49

http://www.katehizis.com/news/shNews.php?i...ba54b6ac03f835e
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#2 selyandura

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 11 февруари 2011 - 12:28

Вече се бях наканил да го гледам в Белград на 29-ти и само чаках заплата, за да си купя билет. Трябва да си призная обаче, че в момента съм малко раздвоен. Белградската арена е чудесна зала. За разлика от "Фестивална". А разходите за път не са фактор за пренебрегване...
Важното е, че в крайна сметка ще видим още един динозавър на живо! Джо е велик!

#3 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 февруари 2011 - 12:52

Твърде интересна ситуация се очертава. Първоначално "СМЕ" недалновидно /или по-скоро провокативно/ обявиха концерт на едно популярно дуо в НДК, за да преместят по-късно събитието на стадион. По същите стъпки са тръгнали и "Болкън Ентъртеймънт" и в близки дни очаквам подобно развитие на нещата. Още по-любопитно е това, че двата концерта са в две последователни дати. Така се открива уникалната възможност "СМЕ" и "Болкън Ентъртеймънт" да си стиснат ръцете по отношение на организацията на двата концерта на един софийски стадион, а това със сигурност ще се хареса на един мустакат наместник на руската мафия в страната... :give_heart:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#4 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 13:01

View Postmarillion, on Feb 11 2011, 12:52, said:

По същите стъпки са тръгнали и "Болкън Ентъртеймънт" и в близки дни очаквам подобно развитие на нещата.
А аз лично не очаквам. "Фестивална" побира до 7 000 човека. Не виждам как Джо Кокър ще ги събере, още повече при тези цени.
I don't know how I managed it...

#5 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 февруари 2011 - 13:24

View PostOzzy, on Feb 11 2011, 13:01, said:

"Фестивална" побира до 7 000 човека. Не виждам как Джо Кокър ще ги събере, още повече при тези цени.
И аз съм на същото мнение. Този концерт щеше да е идеален за Зала 1, поне според мен... и пак не съм 100% сигурен, че щеше да е sold-out.

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 февруари 2011 - 13:24

Аз пък не очаквах "Роксет" да напълнят Зала 1 на "НДК", но ето какво се получи. Не знам, лично за мен, Джо Кокър е емблематично име за няколко поколения българи и ще събере доста публика. Дори бих си позволил да изкажа еретичната мисъл, че голяма част от публиката на Елтън Джон, ще посети и този концерт, което предполага преместването му на стадион...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 14:03

View Postmarillion, on Feb 11 2011, 13:24, said:

Аз пък не очаквах "Роксет" да напълнят Зала 1 на "НДК", но ето какво се получи.
Може ли да те попитам, защо не си очаквал "Роксет" да напълнят Зала 1?
. . . And Justice For All

#8 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 февруари 2011 - 14:19

Естествено, можеш да ме попиташ. Не съм очаквал, че имат чак толкова много фенове в България. Защо, това учудва ли те?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#9 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 14:34

Мен пък единственото нещо, което ме учудва, е наглостта на БЕК, СМЕ и останалите промоутърски компании, организиращи концертите! Не може да сложиш цена от 80 лв. за място като зала Фестивална! Това е кощунство в най-висша степен! Цена от 50 лв. би била съвсем приемлива, но няма да донесе на промоутърите печалба от 300%, затова и не се предлага ... Аман от простотия!

П.С: Аз лично ще си купя билет, та даже и 2 вероятно, но това не ми пречи да съм ядосан и да критикувам малоумната политика на промоутърите - Ден година храни... :give_heart:

П.С.С: Билетът за концерта на Иън Андерсън в Истанбул е 25 евро /по курса на БНБ - 49 лева!!!/ за зала, която съм сигурен, че ще е около 146 пъти по-добра като визия, акустика и поддържка от зала Фестивална!

Edited by Minstrel in the Gallery, 11 февруари 2011 - 14:37 .


#10 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 февруари 2011 - 14:42

Аз пък точно затова НЯМА да си купя билет - наистина много нахално започна да става. Бих го гледала, но за не повече от 40 лв., всичко над тази сума за този концерт ми се вижда твърде много.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#11 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 февруари 2011 - 14:44

Приятелю, основната част от калкулацията при ценообразуването не е свързана с мястото на провеждане на концерта. Все още в България определящ е хонорара на артиста, а наемите на зали и стадиони са относително малко перо в общата себестойност. В този смисъл за мен подобни цени на билетите са съвсем нормални за звезда от ранга на Джо Кокър. Може да не ми харесват, но цените са реални. Говорим за 50 евро, не мисля, че Джо Кокър изнася концерти по света при по-ниски цени на билетите...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#12 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 14:49

Бтв, случвало ли се е до момента концерт на голям чуждестранен изпълнител да пропадне у нас заради безумните цени? Мисля, че няма да е зле това да се случи. Не говоря конкретно за Джо Кокър, но все пак... От коментарите към новината разбирам, че концертът му в Белградската Арена е на по-ниски цени.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#13 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 14:50

Цените за Joe Cocker в Белградска Арена (там концертът е ден след нашия):
- Трибуни (първи етаж) - 56,00 лв., 68,00 лв., 78,00 лв.,
- Партер - 64,00 лв., 88,00 лв., 95,00 лв.

Вторият етаж все още не е пуснат в продажба. И едно уточнение - Белградска Арена побира доста повече народ от "Фестивална" - вероятно това е причината там билетите да са по-евтини от тук.

В добавка, а и във връзка с една друга тема - ако четирима души тръгнат от Варна или Бургас с кола за концерт на Joe Cocker в София, а в същото време четирима души тръгнат с кола от София за концерт на Joe Cocker в Белград, то на вторите ще им излезне по-евтино :give_heart:
I don't know how I managed it...

#14 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 15:21

Ози, прав си, но на 29.05. имам билети за Роксет и няма как да отида до Белград... Иначе не бих се и замислил ... :harhar:

Marillion, приятелю, това ми е ясно /за калкулацията на цените на билетите имам предвид/, но пак ще напиша на прима виста това, което написах по-горе - по-добре е да поканиш няколко големи имена и да спечелиш чиста печалба от по 10-15-20% от всеки от тях, отколкото да доведеш едно голямо име и да искаш от него да натрупаш 100% чиста печалба. Това е наглостта на родния промоутър ... Познаваш ме и знаеш, че не съм от тези, които смятат, че трябва да се правят концерти без печалба, но повярвай ми - лично от Фънки знам за космическите печалби, които правят само от един-единствен концерт /имам информация от 2008-ма година, признавам .../, за да се правят на клоуни и да ни правят нас на шарани, определяйки ни такива цени. Сигурен съм, че същото се отнася и за БЕК, които са организатори на този концерт ...
Относно цените в чужбина - винаги определянето на цените зависи най-вече от хонорарите, но както знаете и сами, много от изпълнителите променят хонорарите си за различните места, на които свирят. В Япония са най-високи, в Хамерика и Западна Европа са други, в Източна Европа също са други /знам за няколко концерта, на които хонорарите на изпълнителите са били различни у нас и в чужбина!/, което означава, че не е меродавно да се сравняват цените за билети у нас и в чужбина. Сестра ми беше миналата година в Зала О2 в Лондон на концерт на Бон Джови и билета й струваше 256 паунда /и не беше пред сцената!/. Някой тук би ли организирал концерт с билети на цена от 600 лева /при това не пред сцената/? Не, нали?
Пак ще го кажа - Джо Кокър, самия той си заслужава парите, дори и повече, но условията, при които ще се проведе концерта - зала Фестивална или някой стадион, надутите цени - не си заслужават, а също така не си заслужават тези пари и промоутърите ...

Edited by Minstrel in the Gallery, 11 февруари 2011 - 15:23 .


#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 15:24

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 11 2011, 15:21, said:

Ози, прав си, но на 29.05. имам билети за Роксет и няма как да отида до Белград... Иначе не бих се и замислил ... :harhar:
Е, ти все пак не живееш във Варна, а на 5-6 спирки от "Фестивална", така че на теб концертът в Белград няма как да ти излезне по-евтино :metal:
I don't know how I managed it...

#16 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 15:27

View PostOzzy, on Feb 11 2011, 15:24, said:

Е, ти все пак не живееш във Варна, а на 5-6 спирки от "Фестивална", така че на теб концертът в Белград няма как да ти излезне по-евтино :)

:harhar: Прав си. Ако не бяха Роксет, със сигурност щях да отскоча до Белград ... По-близо и по-евтино щеше да ми е отколкото Каварна ... :metal:

Edited by Minstrel in the Gallery, 11 февруари 2011 - 15:28 .


#17 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 11 февруари 2011 - 15:38

View PostТигър, on Feb 11 2011, 14:49, said:

Бтв, случвало ли се е до момента концерт на голям чуждестранен изпълнител да пропадне у нас заради безумните цени? Мисля, че няма да е зле това да се случи.

Това ще е единственият начин, родните промоутъри да слязат по-близо до земята и да започнат да си търсят по-платежоспособни спонсори, вместо да избиват всички разходи на гърба на хората, които им посещават събитията. Аз лично смятам да бойкотирам подобен род изхвърляния с цени от тук нататък ако ще и концерт на Кичка Бодурова да направят.

Вече се радвам, че в годишната класация не сложих БЕК на 1во място, разочарованието ми щеше да е пълно. С огромно нетърпение чакам цените за Сонисфиър и Каварна...

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 15:40

Цените в Загреб:

Партер - отпред - 95,00 лв.
Партер - по средата - 81,00 лв.
Партер - отзад - 66,00 лв.
Трибуни - първи етаж - 75,00 лв.
Трибуни - втори етаж - за момента не се продават. Те би трябвало да са най-евтини.

И там е по-евтино от нашия концерт. Да, залата в Загреб също като в Белград е с доста по-голям капацитет отколкото "Фестивална", но да не забравяме, че стандарта в Хърватска е почти двоен на нашия.
I don't know how I managed it...

#19 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 15:47

View PostBeerMe, on Feb 11 2011, 15:38, said:

Вече се радвам, че в годишната класация не сложих БЕК на 1во място, разочарованието ми щеше да е пълно. С огромно нетърпение чакам цените за Сонисфиър и Каварна...

Ако не е тайна - нетърпението ти в каква насока ще е? "Супер с отворено сърце", приемливи цени за готини концерти или "Ужас със свито сърце", тези пак се изхвърлиха с цените? Защото моите очаквания вече са от втория вид, не от първия ... :harhar:
А това все повече и повече ме ориентира за ходене по концерти в чужбина ... И при тези цени съм сигурен, че няма да съм единствения ...

#20 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 февруари 2011 - 15:50

Мисля че и Петър Петров от BEC, и Мартин Стоянов от Loud Concerts са споменавали в интервюта, че от фестивали като Sofia Rocks или Kavarna Rock Fest не се печелят много пари, а се правят за името на компанията. Е тогава явно от такива концерти като Роксет и Джо Кокър се кърпи годишния бюджет :harhar:

Edited by Javor, 11 февруари 2011 - 15:51 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users