Jump to content

T-Rock TVтръгва българска рок телевизия


50 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 януари 2011 - 17:59

Чудесна новина! Желая ви успех в начинанието...

Аз също ще си позволя да задам няколко въпроса касаещи програмната схема на новата телевизия:
1. Предвиждат ли се тематични предавания, посветени на определен музикален стил и дали тези предавания ще бъдат водени от музикални журналисти?
2. Предвиждат ли се дискусионни студия с участието на гости?
3. Ще бъде ли обърнато внимание на историята на българския рок?

Виждам, че програмен директор на "T-Rock TV" е Ева Павлова, което определено ми навява сантиментални спомени. През 1994г. тя беше стажант в "FM+", а аз имах собствено авторско музикално предаване там. Радвам се, че Ева отново се връща към истинската музика, поздравете я от мен...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 януари 2011 - 18:00

Още един въпрос, ще имате ли сайт?

#23 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 29 януари 2011 - 18:25

И аз приветствам инициативата на Телеманиак. Фен съм на сайта и на Възгледите на Влади, така че не се съмнявам, че проектът е замислен качествено и ще бъде осъществен коректно.
И аз съм на мнение, че има празна ниша за истинска рок телевизия в България, защото такава дефакто никога не е имало.
Гладът на Рок- фена не се засища само с два-три пещерни клипа на Бостън и един лайв на Роксет, което въртяха преди години по Виейчуана (а и този канал вече отдавна не влиза в сметките на сериозния музикален фен). Съгласен съм, че човек може сам да си съшие плейлиста в ютюб и да си сътвори телевизия по желание, но по принцип зрителите сме мързеливи и предпочитаме готов продукт, носещ потенциала да ни изненада приятно. Ще опонирам на Оувърхейта - Телевизията няма да умре скоро. Напротив, ще се развива и ще става все по-интерактивна. И никога няма да бъде заместена от компютъра. По-скоро ще стане обратното - компютърът ще влезе в телевизора и ще се командва от дистанционното.

За съжаление за да оцелее един телевизионен канал, продуциран независимо в България, трябва да сътвори повече от чудо.
Приходите от реклама са рехави и съсредоточени предимно около националните и задължително-боклучави бтв йекшън и диема тука-има-тука-няма-мач.
Трудно ще убедите кабелните оператори да плащат за музикален канал - по вероятно е те да искат от вас пари да ви излъчват.
А ако планирате да се качите на сателит, тогаз направо не знам как ще ви излезе сметката.
Аз съм участвал в пускането и управлението на ТВ канал навремето, който едвам изкара две години преди неизбежния фалит. Просто е много скъпо.

Но всичко това по дяволите, радвам се, че има такава инициатива. Радвам се, че има хора, които не стоят с ръце в джобовете и чакат неволята да дойде и да оправи нещата, а се хващат и опитват. Аз, а и несъмнено останалите колеги от Катехизис харесваме такива хора.
Тъй че успех (дано пък да сте заедно със Зи Рок, тогаз гореописаното за изтерзания бизнес модел на бг телевизията не важи. Долното за инициативите също не важи. :) )

#24 garigazari

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 29 януари 2011 - 18:48

До колкото разбирам абонатите на Булсатком няма да могат да гледат вашата телевизия? За жалост техните абонати не са никак малко.

Edited by garigazari, 29 януари 2011 - 18:51 .


#25 T-Rock TV

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 29 януари 2011 - 19:16

Благодаря на всички за топлото посрещане :) Извинявам се, ако някога се случи да се забавим с отговор на ваш въпрос, но както при всяко ново начало лудницата е пълна. От този акаунт ще се стремим да отговаряме на всички въпроси.


View PostOzzy, on Jan 29 2011, 16:21, said:

Гледайки вашата емблема и сравнявайки я с емблемата на Z-Rock, ми прави впечатление, че:
- имената на двете медии са почти еднакви
- фонът и на двете места е черен
- надписът "Rock" и на двете места е бял
- буквите "T" и "Z" на двете места са червени.
Всичко това случайно съвпадение ли е? :)

Казват, че случайни неща няма. И въпреки това нямаме каквато и да е връзка със Z-Rock, освен, че сме фенове както на радиото, така и на всички колеги, които работят там.

Да обясня защо T-Rock TV. Захващайки се с музикален тв рок проект най-логичното име беше Rock TV. Както можете да се досетите не сме първите в Европа, които се сещат за името :) И за да запазим звученето решихме да добавим нещо от нас. В случая това е "Т" (от името на компанията ни - Телеманиак). Така се роди T-Rock TV. Защо е червено Т-то ще разбере когато видите опаковката на канала :)


View PostSvil, on Jan 29 2011, 17:44, said:

До тук нещата, които описвате изглеждат добре. Ако има повечко лайф изпълнения може би ще ме заинтригувате :)
Моя оператор е Виваком, ще присъствате ли в техния списък с канали?

Да, ще има лайв изпълнения. Много ;)
В момента сме в процес на преговори с колегите от Виваком :)


View PostJoey, on Jan 29 2011, 17:52, said:

Ще се дава ли ефирно време за изява на български групи?
Ще има ли предавания отразяващи клубния живот в България?

Да! Ще обърнем специално внимание на българската музика. Всеки рок изпълнител/група ще намери в наше лице партньор и приятел. Идеята на телевизията никога не е била "дай да въртим 20 песни и да се кефим, че правим телевизия". Напротив. Ще подкрепим големите имена, ще дадем сцена на непознатите банди... и още много изненади :)

Разбира се! Телевизията ще бъде активна част от клубния и концертен живот в България.


View Postmarillion, on Jan 29 2011, 17:59, said:

Аз също ще си позволя да задам няколко въпроса касаещи програмната схема на новата телевизия:
1. Предвиждат ли се тематични предавания, посветени на определен музикален стил и дали тези предавания ще бъдат водени от музикални журналисти?
2. Предвиждат ли се дискусионни студия с участието на гости?
3. Ще бъде ли обърнато внимание на историята на българския рок?

Виждам, че програмен директор на "T-Rock TV" е Ева Павлова, което определено ми навява сантиментални спомени. През 1994г. тя беше стажант в "FM+", а аз имах собствено авторско музикално предаване там. Радвам се, че Ева отново се връща към истинската музика, поздравете я от мен...

1. В момента водим преговори с най-големите имена в музикалната журналистика. Ние се придържаме към едно много важно правило - останалите медии не са ни конкуренция! Т.е. всички радио станции, списания, сайтове, телевизии и т.н. са получили предложение да работят с нас. Ако не искат - губят. А ако все още колегите не са се свързали с част от тях - моля да ни извините и очаквайте включване. :))

2. Не и преди есента.

3. Да.

Ще предам специални поздрави на Еви. Без нея този проект нямаше да се случи!

View PostSvil, on Jan 29 2011, 18:00, said:

Още един въпрос, ще имате ли сайт?

Да.
Международен сайт на проекта ще е на адрес: www.trock.tv
Сайта на T-Rock Bulgaria - www.trock.bg
Активно ще развиваме и групата във FB: http://www.facebook.com/trocktv


@duende Искрено благодаря за добрите думи.

Факт е, че не откриваме топлата вода с пускането на музикална телевизия. Идеята на проекта е той да покаже рок музиката като attitude (извинявам се за чуждицата). Факт е и, че телевизията никога няма да умре. Просто се развива. Ако има нещо, което ни различава от останалите телевизии в България е това, че ние идваме от интернет средата. Т.е. целият ни екип мисли как този продукт да е телевизия, но не точно. Скоро ще се разбере какво имам предвид :)

Проектът е обезпечен. За щастие идеята ни е подкрепена от доста и големи компании, които видяха смисъл в това, което правим. И ни помагат всекидневно. И точно това доказва, че един проект може да бъде успешен тогава, когато се прави с хъс и емоция, но преди всичко трябва да е уникален.


@Всички: Знам, че е лесно да се критикува. Все пак се занимавам с това от доста години. T-Rock TV със сигурност ще бъде харесан от едни и мразен от други. Винаги е така и го разбирам много добре. Факт е, че по пътя, който ни предстои да изминем ще имаме както успехи, така и неизбежно ще допуснем грешки, които ще ви подразнят. Не възприемам политиката на повечето телевизии "ние правим каквото си искаме и хората ще го харесат". Не. В днешно време медиен проект трябва да се прави заедно с феновете му. Затова - комуникирайте с нас.

Всеки зрител, изпълнетел, банда, продуцент, сайт, списание, вестник, телевизия, клуб, бар и т.н. може да се свърже с нас на имейл trocktv@telemaniac.com или директно да се обади на +359 888 300 169

Надявам се да не съм ви досадил с писанието си.

Поздрави,
Владо

View Postgarigazari, on Jan 29 2011, 18:48, said:

До колкото разбирам абонатите на Булсатком няма да могат да гледат вашата телевизия? За жалост техните абонати не са никак малко.

Това, надявам се, ще е временен проблем.

Edited by T-Rock TV, 29 януари 2011 - 19:16 .


#26 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 29 януари 2011 - 19:53

View PostT-Rock TV, on Jan 29 2011, 19:16, said:


Абе Влади, ти ли си това?

А, видях, че си се подписал. Имаш лична бележка.:)

Edited by duende, 29 януари 2011 - 19:54 .


#27 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 29 януари 2011 - 20:09

View PostT-Rock TV, on Jan 29 2011, 15:39, said:

За да сме сигурни, че T-Rock TV ще достигне до всички, Ви молим да споделите кой е Вашият кабелен оператор.
Здравейте! Моят кабелен оператор е МСАТ Кейбъл (както и на други варненци от форума :)) и с нетърпение очаквам старта на T-Rock TV :) Пожелавам успех на целия екип!
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#28 MarioMetalFan95

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts

Posted 29 януари 2011 - 21:34

http://www.facebook.com/trocktv#!/vide...88&comments
Това значи ли, че можем да очакваме нещо от концерта на Хелоуийн в София :)

#29 Black Art

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 73 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia, Bulgaria

Posted 30 януари 2011 - 07:44

Ще видим ли, във вашата телевизия специализирано предаване за Doom Metal-a?
Продължавам да твърдя, че това е стил много малко познат в България и, ще е хубаво чрез вашата телевизия да стане по достъпен и разбираем за повечето фенове.

#30 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 30 януари 2011 - 09:50

А ще преместите ли Фрактура при вас с по-нормален час? :)

Радвам се, че се захващате с подобно начинание. Аз съм на евроком ама те май ги купиха близу. Най-накрая ще избърша прахта от телевизора и ще го пусна :)

Edited by BeerMe, 30 януари 2011 - 09:54 .


#31 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 30 януари 2011 - 18:36

А ще има ли някакъв начин да се гледат предаванията онлайн, че телевизия всъщност не гледам от години и кабелна нямам?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#32 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 30 януари 2011 - 21:10

@Тигър:

Quote

Форката Pataca: а онлайн ще може ли да се гледа?
Yesterday at 6:31pm
T-Rock TV: В началото не, но по-късно през годината - да.
Yesterday at 6:37pm
От Фейсбука на ТРокТВ.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#33 pred470r

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 30 януари 2011 - 21:39

Здравейте искам да попитам дали вашата телевизия ще се излъчва в мрежата на Net1?

#34 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 30 януари 2011 - 21:41

Надявам се нещата с Булсатком да се оправят бързо.
\m/

#35 MarioMetalFan95

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 24 posts

Posted 30 януари 2011 - 23:53

View Postpred470r, on Jan 30 2011, 21:39, said:

Здравейте искам да попитам дали вашата телевизия ще се излъчва в мрежата на Net1?
Да, вече ги попитах :)

#36 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 31 януари 2011 - 10:24

View PostMarioMetalFan95, on Jan 30 2011, 23:53, said:

Да, вече ги попитах :)
Пожелавам успех на телевизията. Радвам се, че след Z-rock вече има и рок телевизия. Не обещавам да я гледам целенасочено, но когато имам нужда от музикален фон ще е много подходяща. Освен това след като дъщеря ми (на 6 годинки от днес) иска в колата все да й пускам Z-rock, ще има какво да й пускам и по телевизията. Само да няма много кръв през деня :metal:
... Through dreams I influence mankind...

#37 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 31 януари 2011 - 10:39

View PostЗмей Горянин, on Jan 31 2011, 10:24, said:

Пожелавам успех на телевизията. Радвам се, че след Z-rock вече има и рок телевизия. Не обещавам да я гледам целенасочено, но когато имам нужда от музикален фон ще е много подходяща. Освен това след като дъщеря ми (на 6 годинки от днес) иска в колата все да й пускам Z-rock, ще има какво да й пускам и по телевизията. Само да няма много кръв през деня :)
Да ти е жива и здрава дъщеричката и само щастие да ти носи :metal: А относно кръвта... По-добре да гледа кръв, отколкото някакви парантии да веят телеса...

#38 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 31 януари 2011 - 14:06

View PostЗмей Горянин, on Jan 31 2011, 11:24, said:

Пожелавам успех на телевизията. Радвам се, че след Z-rock вече има и рок телевизия. Не обещавам да я гледам целенасочено, но когато имам нужда от музикален фон ще е много подходяща. Освен това след като дъщеря ми (на 6 годинки от днес) иска в колата все да й пускам Z-rock, ще има какво да й пускам и по телевизията. Само да няма много кръв през деня :yes:

Змей, да ти е жива и здрава малката и много, много да ви радва! :lol:


Похвална е инициативата за тв рок канал. Надявам се да има повечко метъл и най-вече тематични предавания, засягащи по-екстремните течения в него - траш, дет, блек, грайнд. Желая ви успех в начинанието!

Edited by wolfy, 31 януари 2011 - 14:08 .

Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 февруари 2011 - 08:02

Старт от 15.02 и излъчване от сателит:

http://www.katehizis...ws.php?id=17802
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 12 февруари 2011 - 01:13

За начало да се радват абонатите на VIVACOM.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users