Jump to content

Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?А защо точно те?


69 replies to this topic

#61 moonlit knight

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юни 2013 - 11:42

View Postmarillion, on 22 юни 2013 - 10:45 , said:

Виж сега, в мига, в който успееш да чуеш тази музика, убеден съм, никога няма да ти се наложи да извършваш горното действие, но съм съгласен, че отново в този момент е твърде вероятно да загубиш интерес към останалата част от рок музиката, което също не е правилно решение...
Ако говоря за себе си , аз трябваше да премина през всички стилове музика ( от класически хард - рок до траша \ дет метъла и алтернатива , за да открия прогресива .. говорейки, най уютно се чувствам именно там в прога , но това не ми пречи все още да куфея на твърдите жици ) .
World is not enough

#62 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 22 юни 2013 - 11:50

View Postmoonlit knight, on 22 юни 2013 - 11:42 , said:

Ако говоря за себе си , аз трябваше да премина през всички стилове музика ( от класически хард - рок до траша \ дет метъла и алтернатива , за да открия прогресива .. говорейки, най уютно се чувствам именно там в прога , но това не ми пречи все още да куфея на твърдите жици ) .
оттук нататък сега мини през уейв, фънк, джаз, електроника и накрая до оперна класика, та да си говорим после. Време имаш предостатъчно за това пътуване.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#63 moonlit knight

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 26 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юни 2013 - 11:56

View PostJurisprudent, on 22 юни 2013 - 11:50 , said:

оттук нататък сега мини през уейв, фънк, джаз, електроника и накрая до оперна класика, та да си говорим после. Време имаш предостатъчно за това пътуване.
имах впредвид китарно насочената музика .. а за операта - имам си един индивид вкъщи ..и не , благодаря..не съм велможа (казвам го с чувство за хумор).
World is not enough

#64 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 юни 2013 - 12:19

View Postmarillion, on 22 юни 2013 - 10:45 , said:

Виж сега, в мига, в който успееш да чуеш тази музика, убеден съм, никога няма да ти се наложи да извършваш горното действие, но съм съгласен, че отново в този момент е твърде вероятно да загубиш интерес към останалата част от рок музиката, което също не е правилно решение...
Зависи как се срещнеш с тази музика и как ти я предлагат.

View Postmoonlit knight, on 22 юни 2013 - 11:56 , said:

имах впредвид китарно насочената музика .. а за операта - имам си един индивид вкъщи ..и не , благодаря..не съм велможа (казвам го с чувство за хумор).
Има време.
Според мен важното е да не застиваш някъде във времето и да разправяш, че след това няма нищо, защото ти не си го чул.
Много интересен е моментът, в който след време се натъкваш на нещо, което преди не го е имало и ето ти "нова любов".
Hedniska Blod

#65 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 02 юли 2013 - 16:09

Брат ми имаше една камара западни плочи навремето (разбирай началото на 80-те), които като малък разглеждах с интерес - някакви фантастични картинки и шарении, нямащи нищо общо с Балкантон и Лили Иванова. Едни от първите, които няма да забравя - Queen - Flash Gordon (между другото, така и не станах голям фен на тази група, неотричайки разбира се таланта на всички музиканти), Kansas - няма да забравя как въртях интрото на A Glimpse of Home, докато накрая успея да го докарам на пианото, после дойде "яката" работа - Yngwie Malmsteen, Rainbow, Ozzy Osbourne. На ученическата ми чанта, останала по наследство, беше нарисуван адаша от Killers на Iron Maiden. След 94-а като почнаха да се появяват тук-таме някое оригинално CD отвън, почнах да събирам и мелодичен хард-рок, и по-малко джаз, ама последното е за друга тема. Постепенно малкоизвестните навън и почти неизвестните в България хард-рок групи ми станаха най-любимите, и така е и до днес...

#66 Dimitresko

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts

Posted 03 юли 2013 - 09:27

Добавям Блек Сабат и Куйн. Мисля, че именно те са бандите от които са тръгнали една камара нови стилово. От сабат: Дуум, хеви, дарк. А от Куйн: Това което днес наричаме поп-рок и което е прекалено изкривено и изопачено, за съжаление.

#67 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2013 - 10:05

Поп-рока го е имало и преди Queen, а за тяхното влияние може би ще ти бъде интересно да прочетеш ето тази тема от стария форум.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#68 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 27 септември 2013 - 17:38

View Postviolator, on 15 март 2012 - 12:37 , said:

И тъй като не виждам смисъл да изброявам любимите си албуми /които са стотици/, ще спомена само един, за който смятам, че ми е дал най-качествен тласък в меломанското развитие. Имах късмета да попадна на него когато бях на 14-15 годишна възраст и определено раздвижи пластовете в мозъчната ми активност. Всъщност то не беше точно албум, а този сборняк на The Alan Parsons Project, издаден 1990 г.:

Posted Image


С него бяхме заедно в точното време и на точното място. Отвори ми сетивата за огромно количество музикални и музикантски благини. Които и бездруго щях да открия, рано или късно. Защото от слуха си човек не може да избяга.
Но с The Alan Parsons Project стана навреме, бързо, точно и безболезнено.

Казах му го лично на Алън Парсънс.
Което нямаше да бъде чак толкоз интересно, ако съпругата му, която стоеше плътно до него в този момент, не се беше намесила, за да сподели: "Същото това важи и за мен, благодаря Ви. Неговата музика промени и моя живот". :pardon:


Благодарности на @marillion, @Georid и НДК.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#69 xyinterested

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts
  • Gender:Male

Posted 27 май 2014 - 14:39

View PostRoy, on 13 март 2012 - 09:49 , said:

През 2008 година имаше подобна тема, но понеже мина време, започнаха да пишат и много нови потребители, а и с Envy стана лаф за това, реших да направя римейк на темата "Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?". Няма ограничения в бройката на споменати албуми за желаещите да се включат по темата, но нека всеки си дава сметка за разликите между един любим албум и такъв, който е променил/формирал личния музикален вкус. Би било добре ако пишещите в тази тема споделят с по няколко думи защо, как или с какво даден албум е променил нещо в музикалните им вкусове. Разбира се, не бих могъл да задължа всеки пишещ в темата да споделя такива неща, но именно това би отличило тази тема от безсмислен списък, защото е напълно възможно не всеки от четящите да е запознат със споменаваните албуми, групи или музиканти от другите участници в темата. По-късно ще се включа и аз.
Албумиии... не помня вече. Мога само да кажа, че в началото почнах да слушам метъл с Найтуиш ("Wish I had an Angel" тогава беше още топла и прясна песен и на места я въртяха като побъркани), после минах през няк'ви лигавщини (метълски, разбира се), дето сега аз самият си се чудя как съм могъл да ги харесвам и после открих Финтрол, които дадоха началото на истинската ми слушателска "кариера" на метъла с... да го наречем "грухтене", че сега не се сещам за по-подходяща дума. Покрай Финтрол попаднах на One Man Army And The Undead Quartet, които много ме изкефиха - албумът им "Grim Tales" е просто феноменален. До ден днешен ги слушам с кеф и не ми омръзват. След OMAATUQ (че ме мързи пак да пиша цялото име :) ) и аз вече не помня как намерих датчаните Svartsot и шведите Thyrfing, които и досега слушам. Специално тия двете групи нямат нито една тъпа песен в дискографиите си - всичките ме кефят и от време на време припомням това на чалга-съседите из квартала по малките часове на нощта... :D :D
Като казах Свартсот не мога да не спомена и личното си мнение, че Тор Багер (не се смейте, така се казва датчанинът, който им е вокалист) е цар на грухтенето и няма друг, който да го може по-добре от него.
Don't try to tell me who I am,
'cause I don't care
and you will never understand

#70 PrimitiveOldSchool

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts
  • Gender:Male
  • Location:In the 9th circle of hell.

Posted 25 октомври 2016 - 02:10

Ами албумите са много, но някои от тях които тотално уформиха и промениха музикалните ми вкусове са:

Metallica - Kill 'Em All
С този албум започнах да слушам метъл изобщо, така че той е и началото.
След това се появи и албума Tales of Creation на Candlemass, който също внесе различна нотка в моя тогавашен вкус.
Случайно от бутките където продаваха касети си взех няколко албума в периода 1990-1991 година, които оформиха моят хеви метъл вкус. Това бяха албумите:
Iron Maiden - Piece of Mind
Iron Maiden - Powerslave
Iron Maiden - No Prayer for the Dying
King Diamond - The Eye, албум, който и до ден днешен смятам за много велик!
Accept - Restless and Wild
Accept - Breaker
Manowar - Kings of Metal...

После се появиха и траш-дет албуми и групи които тотално ме запалиха по по тежките неща и предизвикаха скъсването ми с хеви метъла.

Morbid Angel - Blessed Are the Sick
Carcass - Necroticism - Descanting the Insalubrious
Mortification - Scrolls of the Megilloth
V.A. - Monsters of Death
Obituary - The End Complete
Cannibal Corpse - Butchered at Birth
Sepultura - Arise
Sodom - Better Off Dead
Kreator - Terrible Certainty...

А в периода 1993-1998 се оформи и моят грайндкор/нойскор вкус.

Napalm Death - Utopia Banished
Napalm Death - Scum
Agathocles - Black Clouds Determinate
Agathocles - Theatric Symbolisation of Life... Както още много други знайни и незнайни албуми, демота, еп-та и каквото се сетите което съм чул за да променя и оформя вкуса си до днешния ми такъв.
Only primitive underground and obscure metal is real!





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users