Jump to content

Arn: The Knight Templarзадължително "гледиво"


41 replies to this topic

#21 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 01 юли 2008 - 02:39

И аз го гледах! И аз на DivX. И аз с отвратителен превод.

Филма е много добре направен, без някакви невероятни битки или изхвърляници. Съвсем нормално и много спокойно развиващо се действие. Този тип филми ми правят впечатление заради силата с която предават идеята на автора въпреки съвсем човешкото представяне. Небесно Царство и Арн имат много общо, но едно ми направи огромно впечатление: И в двата филма Арабите (мюсюлманите) са представени като възвишени хора с дух и достойнстово. Въпреки цялата история около тероризма тази култура намира място в света и без нея наистина нямаше да сме същите радвам се, че много хора го разбират. Наистина прекрасен филм, за времето на кръстоносните походи и идеята за пълната отдаденост на една вяра и на една идея.

Edited by Code187, 01 юли 2008 - 02:41 .

Rock n' Roll

#22 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 юли 2008 - 08:15

Не знам за вас, но този Арн беше най-тъпия и муден филм, който се насилих да изгледам до края от поне 2 години насам. Скалъпена плоска история, бих казал. Постно и мудно повествование, (почти) никакъв екшън, главния герой в повечето случаи ми приличаше на умствено изостанал, огромни дупки в изграждането на връзките (като например как така от 5 мин прекарани заедно Арн и Кнут станаха Големите Приятели) въпреки дължината на филма. Изобщо пълна боза!
... Through dreams I influence mankind...

#23 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 02 юли 2008 - 07:31

Безумно тъп филм :yes:
Много мразя филми, в които действието се точи три четвърти от филма и накрая за 20-на минути всичко и всички се оправят. Това е още по-безумен филм и от "Небесно царство" <_<
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#24 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 02 юли 2008 - 21:22

View PostДжуджето_GIMLY, on Jul 2 2008, 08:31, said:

Безумно тъп филм :)
Много мразя филми, в които действието се точи три четвърти от филма и накрая за 20-на минути всичко и всички се оправят. Това е още по-безумен филм и от "Небесно царство" :yes:
Споделям скучноватоста. [:

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 02 юли 2008 - 22:38

View PostЗмей Горянин, on Jul 1 2008, 09:15, said:

как така от 5 мин прекарани заедно Арн и Кнут станаха Големите Приятели
Те бяха такива още от ранно детство, бе. Нали заради птичката на Кнут Арн падна от дървената кула.

View PostДжуджето_GIMLY, on Jul 2 2008, 08:31, said:

Безумно тъп филм :)
Винаги ми е било странно някой като си напише сам "Абе, я ме бан-вай" :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 03 юли 2008 - 11:15

View PostSatyr, on Jul 2 2008, 23:38, said:

Те бяха такива още от ранно детство, бе. Нали заради птичката на Кнут Арн падна от дървената кула.

Да де, аз петте минути от ранното детство визирам. :metal:
... Through dreams I influence mankind...

#27 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 05 юли 2008 - 13:28

Хм, аз няма да съм толкова крайна като съфорумците, но няма да си кривя душата, и си заявявам, че определено не беше това, което очаквах :P В най-общи линии, доста несполучлива версия на Ридлиевия филм. Да, пичовете може и да не са имали този бюджет и възможности, но по-лигава и клиширана история май не можаха да измислят. 2/3 от филма представя личният живот на героя; добре де, като са отделили толкова много време за него, можеха много по-добре да разкрият вътрешният му свят. Доста несъответствия и пр. След като гледах филма, на следващата вечер си изтеглих Небесно Царство, най-малкото, за да си го припомня и да сравня. Еми... въпреки слабите места на царството (на моменти в диалога, и пак дребни несъответствия), просто няма място за сравнение. Много по-реалистично представен, много по-силна игра, в пъти по-добър сценарий и тн. :rolleyes: Но всеки сам да си прави изводите :wub:
walk into the jaws of hell.

#28 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 13:20

View PostЗмей Горянин, on Jul 3 2008, 12:15, said:

Да де, аз петте минути от ранното детство визирам. :D
Е, мисля, че там не бяха 5 минути, а дори живееха заедно известно време, докато семейството на Арн укриваше Кнут. При следващо гледане ще обърна повече внимание и на този детайл.

View PostPinky, on Jul 5 2008, 14:28, said:

2/3 от филма представя личният живот на героя;
Ами, аз знаех за това предварително и за туй не се разочаровах толкоз. Все пак, отново подчертавам - "Арн" е правен по литературно произведение, като явно се придържа повече или по-малко към него. Дано филмират и следващите части, мисля, че е трилогия, където вече да има повече екшън. Иначе, три филма с предимно човешки драми и на мен биха досадили здраво :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#29 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 13 юли 2008 - 21:21

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 14:20, said:

Е, мисля, че там не бяха 5 минути, а дори живееха заедно известно време, докато семейството на Арн укриваше Кнут. При следващо гледане ще обърна повече внимание и на този детайл.
Ами, аз знаех за това предварително и за туй не се разочаровах толкоз. Все пак, отново подчертавам - "Арн" е правен по литературно произведение, като явно се придържа повече или по-малко към него. Дано филмират и следващите части, мисля, че е трилогия, където вече да има повече екшън. Иначе, три филма с предимно човешки драми и на мен биха досадили здраво :clapping:

Те, този филм го гледах - хареса ми, обаче превода беше много лош. И не ми хареса много това любовното разтегляне на нещата - ама готин филм. Отдавна не бях гледал нещо, за рицарството, което да миприкове вниманието.

#30 Sagittarius

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 40 posts
  • Location:Sofiensburg

Posted 14 юли 2008 - 19:25

View PostSatyr, on Mar 4 2008, 17:35, said:

Posted Image

http://www.arnthemovie.com/

http://www.imdb.com/title/tt0837106/
Като излезе този филм (легално! :P) всеки ще трябва да го гледа и ще се изпитваме, иначе бан :D
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Гледаааах го!!!
Безкомпромисно добър европейски филм.
Костюми, кастинг, актьорско присъствие и кръстоносци. :wub:
Абе 10 от 10.
Есента чакаме втората част.
Satyr-e пиши като излезе на DVD да си поръчам и аз една бройка. Сериозно.

Точно сега имах нужда от точно такъв филм, защото превъртам Assassin's Creed и го изгледах с огромно удоволствие. Ако ви кажа, че нарочно не убивам кръстоносците едва ли ще ми повярвате. :no:

Офтопик: Ако не сте чели "Далече от Дунава" - прочетете я. Изгълтах я на един дъх нищо, че не и давам 10 от 10. ;)

#31 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 януари 2009 - 22:54

Филмът най-сетне е с официална премиера в България на 23 януари :metal:

http://kino.dir.bg/film.php?id=7360

От "Тандем филмс". Което значи, че е вероятно да се появи тук на DVD с осакатен звук, което гледам, че става все по-честа практика напоследък.
Уникална държава сме - вече навлиза BlueRay-ът и едновременно с все по-честото предлагане на такива дискове, почти всяко второ DVD е с прост стерео звук :yes:
Тук не броя телевизионни и/или стари филми, които не биха и могли да бъдат 5.1.

Ама, не съм обръщал внимание и на блурей-дисковете, де да знам дали те на са например моно - ексклузивни издания за България :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#32 BART

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts

Posted 20 януари 2009 - 09:47

Относно Блу Рей дисковете в България имам инфо за аудиото на следните заглавия:

27 СВАТБИ (27 Dresses)
ТЕЛЕПОРТ (Jumper)
УЛИЧНИ КРАЛЕ (Street Kings)
ДА СИ ОСТАНЕ ВЪВ ВЕГАС (What happens in Vegas)
ЯВЛЕНИЕТО (The Happening)
ПРИЗРАЧНА БЛЕНДА (Shutter)
007 Д-Р НО (DR. NO)
007 САМО ЗА ТВОИТЕ ОЧИ (FOR YOUR EYES ONLY)
007 ОТ РУСИЯ С ЛЮБОВ (FROM RUSSIA WITH LOVE)
007 ЖИВЕЙ А ДРУГИТЕ ДА УМРАТ (LIVE AND LET DIE)
007 ОПЕРАЦИЯ МЪЛНИЯ (THUNDERBALL)
АЗ, РОБОТЪТ (I, Robot)
HITMAN - удължено издание
ПРИШЪЛЕЦЪТ СРЕЩУ ХИЩНИКА 2 (Alien vs Predator 2)
007 НЕ УМИРАЙ ДНЕС (DIE ANOTHER DAY)

Аудиото е ENGLISH 5.1 DTS HD MASTER AUDIO (LOSSLESS).
Archie: If a slap don't work, you cut 'em or you pay 'em, but you keep your receipts, cos this ain't the Mafia.

Johnny Quid: Don't worry. He can't defend himself - he's got no head.

#33 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 януари 2009 - 22:54

Бъзиках се за звука на Блурей-а. НО - има едно голямо "НО". Ако все такива заглавия издават - никога няма да си взема блурей плейър :yes:
Или ше трябва да поръчвам от "Амазон" :rolleyes:
Има ли региони при блурей-а?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#34 BART

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts

Posted 20 януари 2009 - 23:51

За някои от филмите има региониране, за някои - не, и аз не знам точно на какъв принцип го решават това. Съответно има плейъри за САЩ, за Европа, за Азия.

Иначе по отношение на Блу Рей дискове не знам въобще какъв пазар има в България.

Досега имаше една фирма и тя държеше цените на 60 лева за диск. Изброените от мен заглавия са на нова фирма, която ги продава на 50 лева.

Дай и идея какво ти би си купил на Блу Рей, познавам хората от новата фирма та може да им дам някоя идея :rolleyes:

Иначе слагането на български субтитри, да не говорим за аудио при детските филми, на DVD/BD е една голяма борба с машината на холивудските гиганти, които са по-големи бюрократи и от родната държавна администрация. Но пък ако се реализираха някакви колосални продажби у нас сигурно щяха да се отнасят по различен начин към местните дистрибутори.
Archie: If a slap don't work, you cut 'em or you pay 'em, but you keep your receipts, cos this ain't the Mafia.

Johnny Quid: Don't worry. He can't defend himself - he's got no head.

#35 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 януари 2009 - 00:58

Сега-засега на блурей бих си взел култови филми, които нямам на ДВД, или имам на ДВД, но с осакатен звук. Например "Апокалипто", който е престъпление, че излезе единствено с обикновено стерео :rolleyes: :yes: :no: -_-
Да видим какво още нямам от култовите заглавия...
"Седем"
"Тумбстоун"
"Бездната"
"Деветата порта"
"Дънди Крокодила 2"
"Робин Худ - Мъже в чорапогащи"
"Последният екшън герой"

и разбира се - "Арн" B)

Със сигурност има и други такива, но трябва повече да мисля, а пък и да изреждам до утре ще ми трябват доста златни рибки :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#36 BART

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts

Posted 21 януари 2009 - 09:44

Хубави филми са това, но за съжаление повечето за България попадат в графата независими, което прави издаването им на Блу Рей невъзможно в нашата родина.

Иначе ето един списък със заглавия, които имат български субтитри и по някое време ще се появят на пазара на Блу Рей,или поне тези с по-голям пазарен потенциал и художествени качества :rolleyes: :

ОГЛЕДАЛА (Mirrors)
007 MOONRAKER
007 GOLDFINGER
007 World is not enough
Време за мъже (Full Monty)
007 Quantum of Solace
X Men
X Men 2
X Men The Last Stand
AUSTRALIA
There is something about Mary
The Longest Day
Max Payne
Seven Year Itch
АЗ, МОЯ МИЛОСТ И АЙРИН (Me, Myself & Irene)
ЗАПОЗНАЙ СЕ СЪС СПАРТАНЦИТЕ (Meet the Spartans)
ПЛАНЕТАТА НА МАЙМУНИТЕ (1968) (Planet of the Apes)
РОМАНС ЗА КАМЪКА (Romancing the Stone)
ПЕРЛАТА НА НИЛ (The Jewel of the Nile)
ПОЛИЧБАТА (1976) (The Omen 1976)
ТРАНСПОРТЕР 2 (Transporter 2)
ПРЕДВОДИТЕЛЯТ - удължено издание (Pathfinder Extended)
ДОСИЕТАТА Х - ИСКАМ ДА ПОВЯРВАМ (X Files: I Want to Believe)
WALK THE LINE
ДЯВОЛЪТ НОСИ ПРАДА (The Devil Wears Prada)
ОЧИТЕ НА СКАЛИТЕ 2 (НЕЦЕНЗУРИРАН) (The Hills Have Eyes 2 Unrated)
ДЯВОЛ НА ДОБРОТО (DAREDEVIL)
МИС СЛЪНЧИЦЕ (LITTLE MISS SUNSHINE)
МЪЖ ПОД ПРИЦЕЛ (MAN ON FIRE)
РАЗЯРЕНИЯТ БИК (RAGING BULL)
ОТБИВКИ (SIDEWAYS)
007 LICENSE TO KILL
007 MAN WITH THE GOLDEN GUN
Archie: If a slap don't work, you cut 'em or you pay 'em, but you keep your receipts, cos this ain't the Mafia.

Johnny Quid: Don't worry. He can't defend himself - he's got no head.

#37 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 януари 2009 - 09:52

View PostSatyr, on Jan 21 2009, 00:58, said:



И не би си взел "Конан Варварина" на блурей? :rolleyes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#38 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 януари 2009 - 14:38

View Postmarillion, on Jan 21 2009, 09:52, said:

И не би си взел "Конан Варварина" на блурей? :o
Засега не, имам го с чудесно качество на DVD.

Но да се върнем към "Арн". Днес му е премиерата! ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 януари 2009 - 14:37

ВАЖНО е да се знае:
Това, което върви по кината, е явно специална версия, обединяваща двете (или три) отделни други части в едно. Много по-синтезирана е, поне от първата част са пропуснати редица "нединамични" и даже излишни моменти, така че киноверсията се гледа много по-лесно и е по-интересна.
Трябва, обаче, поне още веднъж да я видя, за да определя доколко управлява ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 29 януари 2009 - 14:09

След като Satyr-a задължи всички тамплиери под смъртно наказание да се запознаят с "Арн" онзи ден посетих Арената и изпълних своето задължение :) :)

Видях "Рицарят тамплиер".
И ще го гледам пак.
Просто защото се оказа, че версията, която върви по големите екрани е значително осакатена спрямо двата филма, които се появиха през 2007 и 2008. За това ме просвети един познат, който ги е гледал (понеже аз не съм) и, с който обсъждахме продукцията.
Книгата, по която е правен "Арн" е трилогия. Филмите излезли по-рано са два (обща продължителност 270 минути). От двата е изработен един (135 минути). От това и сам мога да се сетя, че е рязано като за световно. Сценарият препуска през историята; цели моменти от живота на рицарят тамплиер остават неизяснени или биват засегнати едва-едва; персонажите не са разработени достатъчно в рамките на филма, а и възлюбената на Арн изглеждаше на 15(16,17,18 ??? ) по същия начин както изглеждаше на 40. При наличието на такова могъщо средство като грима и компютърната анимация би трябвало създателите на филма да се постараят малко повече, а и все пак това е най-скъпата европейска продукция към днешна дата (четох го някъде, не знам до колко е вярно). Убеден съм, че книгата ще е в пъти по-интересна както и двата филма, от които е скалъпен този. Затова и смятам да ги изгледам в скоро време.

А иначе за кино версията: 4,5 / 10
ПИСУК!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users